David Lafata možná nebude moci nastoupit.

David Lafata možná nebude moci nastoupit. | foto: Michal Šula, MAFRA

Sparťanské trable pokračují, na marodku přibyli Lafata a Holek

  • 177
Už tak dlouhý seznam marodů ve fotbalové Spartě se rozrostl o další dvě jména. Nemocní jsou obránce Mario Holek a útočník David Lafata. Byť u obou existuje naděje, že čtvrteční zápas Evropské ligy proti Southamptonu stihnou.

Holek i Lafata jsou zkušení hráči. Jejich absence by pro Spartu byla o to nepříjemnější, že marodka je v tuto chvíli nebývale početná.

„Nikdo se neuzdravil a situace se naopak zhoršila. Budu upřímný, a tak prozradím, že v tuto chvíli s námi netrénují David Lafata a Mario Holek. Oba jsou nemocní, mají teplotu a jsou v péči lékařů,“ řekl trenér David Holoubek na středeční tiskové konferenci.

Sparťanský kouč přitom dlouhodobě postrádá zraněné Davida Bičíka, Ondřeje Zahustela, Lukáše Váchu, Tomáše Rosického, Martina Frýdka, Michala Sáčka, Aleše Čermáka, Josefa Šurala a Václava Kadlece. K nim navíc přibyl vykartovaný Matěj Pulkrab.

„Uvidíme, jak to bude ve čtvrtek vypadat s Lafatou a Holkem,“ upíná se Holoubek k naději, že by zkušená dvojice přeci jen byla připravená nastoupit.

V neděli proti Karviné nemohli kvůli karetnímu trestu nastoupit ani záložník Bořek Dočkal a obránce Ondřej Mazuch. Oba se proti Southamptonu vrátí do kádru.

„To je v tuhle chvíli strašně důležité, protože to máme složité. Jsem rád, že před takhle důležitým zápasem pro celou Spartu jsou oba s námi,“ prohlásil Holoubek.

Sparta si může ve čtvrtek (výkop v 19:00) zajistit postup do jarní fáze Evropské ligy. Potřebuje k tomu minimálně remízu.

Proti ní stojí Southampton, aktuálně jedenáctý tým Premier League, čili nejrespektovanější a nejsledovanější ligové soutěže světa.

„Southampton hraje těžší soutěž než my a má širší kádr, takže je favoritem. Ale můžu slíbit, že všichni uděláme maximum pro co nejlepší výsledek. Víme, že se můžeme kvalifikovat do jarní části. Byli bychom moc rádi, kdyby se nám to podařilo,“ dodal Holoubek.

Fotbalové Euro 2020

Neděle 17. listopadu: Bulharsko - Česko od 18:00.

Postup na ME 2020 už mají jistý Belgie, Itálie, Rusko, Polsko, Ukrajina, Španělsko, Turecko, Francie, Anglie, Česko, Finsko, Švédsko, Chorvatsko, Nizozemsko, Německo, Rakousko, Portugalsko.

Los Eura 2020: Jak se šampionát losuje, kdo získá výhodu ve skupinách

Slavia v Lize mistrů

27. listopadu: Slavia - Inter Milán od 21:00, 10. prosince: Dortmund - Slavia od 21:00.