Tři debakly v Lize mistrů: Šachtar a Salcburk dostaly šest, Atalanta pět

• 56
Celkem šestkrát inkasoval Šachtar ve třetím kole skupinové fáze Ligy mistrů od Borussie Mönchengladbach. Polovinu gólů vstřelil Álessane Pléa. Hattrick zaznamenal i Diogo Jota, který pomohl Liverpoolu deklasovat Atalantu Bergamo 5:0. V závěru utkání se Salcburkem se rozstřílel i obhájce trofeje Bayern a nakonec zvítězil 6:2.

Pléa skóre v Doněcku v 8. minutě otevřel, ve 26. zvyšoval už na 3:0 a v 79. minutě dovršil hattrick i kanonádu soupeře. V zápase si připsal i asistenci  u gólu Larse Stindla. Jeden zásah zaznamenal Rami Binsibajní a jednou si míč do vlastní brány srazil stoper Šachatru Valerij Bondar.

Liverpool zvládl nasázet Atalantě pět gólů v úvodní hodině. První a druhou branku dal během poločasu Diogo Jota. Hned po pauze pak zvýšili postupně Muhammad Salah a Sadio Mané. V 54. minutě bylo hotovo, když Jota dokončil hattrick.

Bayern hned v úvodu prohrával po gólu, který dal ve 4. mintuě Mergim Beriša. Díky proměněné penaltě Roberta Lewandowského a vlastnímu gólu Rasmuse Kristensena se šlo do kabin za stavu 2:1 pro Bayern.

Několik desítek sekund na hřišti byl Masaya Okugawa, když srovnal v 66. minutě na 2:2. Dlouho pak Salcburk držel nerzhodný stav, jenže v posledních patnácti mintách přišla smršť: prosadil se Jérome Boateng, pak Learoy Sané a po něm podruhé v zápase Lewandowski. Finální zásah přidal Lucas Hérnandez.

Anton Mirančuk (Lokomotiv Moskva) uniká Ángelu Correovi z Atlétika Madrid.

O prvním vítěství Realu Madrid ve skupině rozhodl v 80. minutě střídající Rodrygo, jemuž při gólu na 3:2 asistoval také střídající brazilský krajan Vinícius Junior.

Real v zápase vedl po gólech Karima Benzemy a Sergia Ramose, jenže ještě v první půli stačil snížit Lautaro Martínez, který pak ve druhém poločase poslal do šance Ivana Perišiče, který vyrovnal skóre.

Atlético v Moskvě brzy vedlo. V 18. minutě si našel José María Giménez centr Hectora Herrery a hlavou překvapil gólmana na přední tyči. Nedlouho poté ale Giménez zahrál ve vápně rukou a z penalty srovnal Anton Mirančuk.

Kuriózní žlutou kartu dostal útočník Atlétika Luis Suárez, který se proti pravidlůlm provinil tak, že se společně se sudím šel podívat na video.

Midjtylland zaznamenal proti Ajaxu premiérový gól v Lize mistrů, který dal Anders Dreyer. Na vítězství to ale přemožiteli Slavie ze čtvrtého předkola nestačilo, kvůli gólům Antonyho a Dušana Tadiče podlehl soupeři 1:2.

Ve skupině C skončily oba zápasy výsledkem 3:0. Manchester City porazil Olympiakos, Porto přehrálo Olympique Marseille.

Skupina A

Tým Z V R P S B
1. Bayern Mnichov 3 3 0 0 12:3 9
2. Atlético Madrid 3 1 1 1 4:7 4
3. Lokomotiv Moskva 3 0 2 1 4:5 2
4. Salcburk 3 0 1 2 6:11 1

FK Lokomotiv Moskva - Atlético Madrid 1:1 (1:1)

Branky: 25. An. Mirančuk - 18. J. Giménez. Rozhodčí: Benoît Bastien – Hicham Zakrani, Frédéric Haquette (všichni Francie). ŽK:29. Cerqueira, 51. Krychowiak, 54. S. Rajković, 70. Žemaletdinov, 90+5. Marko Nikolic - 24. L. Suárez, 44. Saúl, 49. Lodi. Diváci: 8 196.

FK Lokomotiv Moskva Guilherme (C) – Živogljadov, S. Rajković, Cerqueira, Rybus – Ignatěv, Kulikov, Krychowiak, An. Mirančuk (89. Rybčinskij) – Smolov (64. Žemaletdinov), Luís.

Atlético Madrid Oblak (C) – Trippier, Savić, J. Giménez, Lodi – M. Llorente (69. Vitolo, 78. Torreira), Saúl (46. Koke), H. Herrera, Á. Correa (69. Lemar) – L. Suárez, Félix.

Přejít na on-line reportáž

FC Red Bull Salzburg - Bayern Mnichov 2:6 (1:2)

Branky: 4. M. Beriša, 66. Okugawa - 21. Lewandowski, 44. Kristensen, 79. J. Boateng, 83. Sané, 88. Lewandowski, 90+2. Lucas Hernández. Rozhodčí: Danny Makkelie (Nizozemí). ŽK:53. Camara, 85. Mwepu - 23. Pavard, 68. Gnabry.

FC Red Bull Salzburg Stankovic – Kristensen, Ramalho, Wöber, Ulmer – Mwepu, Camara, Junuzović (65. Okugawa), Szoboszlai – M. Beriša (76. Onguéné), S. Koïta (65. Okafor).

Bayern Mnichov Neuer – Pavard (74. B. Sarr), J. Boateng, Alaba, Lucas Hernández – Kimmich, Tolisso (75. Javi Martínez) – Gnabry (90+1. Costa), T. Müller (90+1. Musiala), Coman (75. Sané) – Lewandowski.

Skupina B

1. Mönchengladbach 3 1 2 0 10:4 5
2. Real Madrid 3 1 1 1 7:7 4
3. Šachtar Doněck 3 1 1 1 3:8 4
4. Inter Milán 3 0 2 1 4:5 2

FK Šachtar Doněck - Borussia Mönchengladbach 0:6 (0:4)

Branky: 8. Pléa, 17. Bondar, 26. Pléa, 44. Binsibajní, 65. Stindl, 79. Pléa. Rozhodčí: Gözübüyük – van Zuilen, Balder (všichni Nizozemsko). ŽK:46. Chočolava, 63. Solomon - 89. Lang.

FK Šachtar Doněck Trubin – Dodô, Bondar, Chočolava, Kornijenko – Maycon (69. Stěpaněnko), Antônio (46. Patrick) – Tetê, Marlos (C) (46. Kovalenko), Solomon – Taison (46. Júnior Moraes).

Borussia Mönchengladbach Sommer – Lainer (82. Lang), Ginter, Elvedi (82. Jantschke), Binsibajní – J. Hofmann (75. Lazaro), Kramer, Neuhaus – Stindl (C) (69. H. Wolf) – Pléa (82. Traoré), Thuram.

Real Madrid CF - Inter Milán 3:2 (2:1)

Branky: 25. Benzema, 33. Ramos, 80. Rodrygo - 36. Lautaro Martínez, 68. Perišić. Rozhodčí: Turpin – Danos, Gringore (vš. FRA). ŽK:47. F. Mendy, 62. Valverde, 85. Casemiro, 90+2. Courtois - 44. Arturo Vidal, 51. Brozović, 72. Barella.

Real Madrid CF Courtois – L. Vázquez, Ramos (C), Varane, F. Mendy – Kroos (78. Modrić), Casemiro, Valverde – Asensio (64. Rodrygo), Benzema, E. Hazard (64. Vinícius Júnior).

Inter Milán Handanovič (C) – D'Ambrosio, de Vrij, Bastoni – Hakimí, Barella (78. Gagliardini), Brozović, Arturo Vidal (87. Nainggolan), Young – Lautaro Martínez, Perišić (78. Alexis Sánchez).

Skupina C

1. Manchester City 3 3 0 0 9:1 9
2. FC Porto 3 2 0 1 6:3 6
3. Olympiakos Pireus 3 1 0 2 1:5 3
4. Olympique Marseille 3 0 0 3 0:7 0

Manchester City - Olympiakos FC 3:0 (1:0)

Branky: 12. F. Torres, 81. Jesus, 90. Cancelo. Rozhodčí: Grande – Yuste, Fernandez (vš. ESP). ŽK:55. M. Camara.

Manchester City Ederson – Walker (82. Cancelo), Stones, Aké, Zinčenko – De Bruyne (C) (85. Nmecha), Gündoğan, Foden (69. Rodri) – Mahríz (69. Jesus), F. Torres, Sterling (82. B. Silva).

Olympiakos FC J. Sá – Rafinha Ferreira, R. Semedo, Cissé, Holebas – M'Vila, Bouchalakis (C) (46. Rodrigues), M. Camara (73. Masouras) – Ranđelović (46. Bruma), El Arabi (76. Kouka), Valbuena (85. Soudani).

FC Porto - Olympique Marseille 3:0 (2:0)

Branky: 4. Marega, 28. S. Oliveira, 69. Díaz. Rozhodčí: Antonio Mateu Lahoz – Pau Cebrián Devis, Roberto del Palomar (vš. Španělsko). ŽK:32. S. Oliveira - 35. Thauvin, 58. Kamara, 63. Amavi, 79. Álvaro González, 86. Strootman.

FC Porto Marchesín – Manafá, Mbemba, M. Sarr, Sanusi – Otávio (89. Taremí), Uribe, S. Oliveira (C) (89. Grujić) – J. M. Corona (85. Vieira), Marega (88. Baró), Díaz (75. Nakadžima).

Olympique Marseille Mandanda (C) – Sakaj, Álvaro González, Ćaleta-Car, Amavi – M. Sanson (65. Cuisance), Kamara (82. Strootman), Rongier, Payet (65. Henrique) – Thauvin (82. Aké), Benedetto (77. Germain).

Skupina D

1. Liverpool 3 3 0 0 8:0 9
2. Ajax Amsterodam 3 1 1 1 4:4 4
3. Bergamo 3 1 1 1 6:7 4
4. Midtjylland 3 0 0 3 1:8 0

FC Midtjylland - AFC Ajax 1:2 (1:2)

Branky: 18. Dreyer - 1. Antony, 13. Tadić. Rozhodčí: Madden – Roome, Stewart. ŽK:84. Vibe - 25. Schuurs.

FC Midtjylland Andersen – Andersson (64. D. Cools), Sviatchenko (C), Scholz, Paulinho – Onyeka, Cajuste (81. Evander) – Dreyer (75. Krajev), Sisto, Mabil – Kaba (81. Vibe).

AFC Ajax A. Onana – Mazraoui (77. Klaiber), Schuurs (60. E. Álvarez), Blind, Tagliafico – Ekkelenkamp (46. Klaassen), Lisandro Martínez, Gravenberch – Antony (90. Traoré), Tadić (C), Promes.

Atalanta Bergamasca Calcio - Liverpool FC 0:5 (0:2)

Branky: 16. Diogo Jota, 33. Diogo Jota, 47. M. Salah, 49. Mané, 54. Diogo Jota. Rozhodčí: Hategan – Sovre, Gheorghe. ŽK:21. Wijnaldum, 21. Jones, 74. Klopp.

Atalanta Bergamasca Calcio Sportiello – Tolói, Djimsiti, Palomino – Hateboer (81. Depaoli), Pašalić (63. Malinovskyj), Freuler, Mojica (81. Ruggeri) – A. Gómez (C) (81. S. Lammers) – Muriel (53. Pessina), D. Zapata.

Liverpool FC Alisson – Alexander-Arnold (82. N. Williams), Joe Gomez, R. Williams, Robertson (66. Keïta) – J. Henderson (C) (66. Milner), Wijnaldum (82. Tsimikas), Jones – M. Salah, Diogo Jota (66. Firmino), Mané.