Manchester United deklasoval Lipsko, Barcelona zvítězila nad Juventusem

• 170
Manchester United porazil Lipsko vysoko 5:0 i díky hattricku střídajícího Marcuse Rashforda. Ve druhém kole fotbalové Ligy mistrů vyhrála i Barcelona, která porazila 2:0 Juventus. Tři body má taky Chelsea, která v Krasnodaru neinkasovala a čtyři góly dala.

Marcus Rashford přišel na hřiště v 63. minutě, kdy Manchester hájil hubený náskok 1:0 po zásahu Masona Greenwooda.

V 74. minutě ho vysunul pasem za obranu Bruno Fernandes, o čtyři minuty později se proháčkoval okolo jednoho z obránců Lipska a poslal míč k zadní tyči.

Hattrick 22letý Angličan dokončil v nastavení po nahrávce od Anthonyho Martiala. Ten dal čtvrtý gól United v 87. minutě z penalty.

Barcelona šla v prvním poločase do vedení po sražené ráně zpoza vápna, kterou vyslal Ousmane Dembelé. Balon zapadl přesně do horního rohu brány Juventusu.

Domácí mohli vyrovnat: Álvaro Morata rozvlnil síť dokonce třikrát, ale ani jeden z jeho gólů neplatil kvůli ofsajdu. Vítězství katalánského klubu pak z penalty potvrdil Lionel Messi.

Cristiano Ronaldo se zápasu účastnit nemohl, i po absolvování karantény mu test na koronavirus vyšel pozitivně.

Chelsea potvrdila v Krasnodaru roli favorita a v prvním poločase se ujala vedení, když si brankář Matvej Safonov neporadil s nikterak nebezpečnou ranou Calluma Hudsona-Odoie.

Z druhé penalty pro hosty v zápase navýšil v 76. minutě vedení Timo Werner a o chvíli později upravil na 3:0 Hakím Zijach. Čtvrtý gól přidal Christian Pulisic, který v závěru procedil míč skrz Safonova na přední tyči.

První pokutový kop v úvodu utkání neproměnil Jorginho, jenž po tradičním rozeběhu s poskočením nasměroval balon do tyče. Od hýždí Safonova se pak odrazil do bezpečí.

I díky břevnu, které nastřelil domácí Jurij Gazinskij, udržel gólman Chelsea Edouard Mendy druhé čisté konto v Lize mistrů.

Venkovní výhru s nulou vzadu má i Paris St. Germain. Tři body z utkání s Basaksehirem obstaral dvěma góly Moise Kean, přičemž mu dvakrát asistoval Kylian Mbappé.

Dortmund si doma poradil se Zenitem Petrohrad díky proměněné penaltě Jadona Sancha a samostatnému úniku Erlinga Haalanda.

Český brankář Tomáš Vaclík přihlížel z lavičky výhře Sevilly nad Rennes, o které jedním gólem rozhodl Luuk de Jong.

Další reprezentant Michael Krmenčík se na hřiště dostal v závěru zápasu Brugg proti Laziu Řím, a byl tak u remízy 1:1.

Nerozhodně skončil i duel Ferencváros - Dynamo Kyjev. Hosté sice ovládli první poločas po gólech Viktora Cygankova a Carlose de Peny, za domácí ale snížil Tokmac Nguen a v 90. minutě srovnal na 2:2 Franck Boli.

Sevilla FC - Stade Rennes FC 1:0 (0:0)

Branky: 55. L. de Jong. Rozhodčí: C. Çakır – B. Duran, T. Ongun (všichni TUR). ŽK:31. Ó. Torres, 53. Acuňa - 58. Siliki, 62. Martin, 87. Da Silva.

Sevilla FC Bunú – Navas (C), Diego Carlos, Koundé, Acuňa – Jordán (89. Gudelj), Fernando, Ó. Torres (76. Rakitić) – Ocampos, L. de Jong (85. Nasjrí), Munir (85. F. Vázquez).

Stade Rennes FC A. Gomis – H. Traoré, Da Silva (C), Rugani (17. Aguerd), Soppy (77. Dalbert) – Grenier (77. Del Castillo), Martin, Bourigeaud (49. Siliki) – Doku, Guirassy, Terrier.

Přejít na on-line reportáž

FK Krasnodar - Chelsea FC 0:4 (0:1)

Branky: 37. Hudson-Odoi, 76. Werner, 79. Zijach, 90. Pulisic. Rozhodčí: Palabıyık – Sesigüzel, Olguncan (všichni TUR). ŽK:22. K. Olsson, 75. Martynovič. Diváci: 10 554.

FK Krasnodar Safonov – Smolnikov, Kaio, Martynovič (C), J. Černov – Utkin (74. Sulejmanov), Vilhena – K. Olsson (82. Spertsjan), Gazinskij, Ramírez – M. Berg (87. Sabua).

Chelsea FC Mendy – Azpilicueta (C), Rüdiger, K. Zouma, Chilwell (81. Emerson) – Jorginho (71. Mount), Kovačić (71. Kanté) – Zijach (81. T. Abraham), Hudson-Odoi (71. Pulisic), Havertz – Werner.

Skupina F

1. Lazio Řím 2 1 1 0 4:2 4
2. Bruggy 2 1 1 0 3:2 4
3. Dortmund 2 1 0 1 3:3 3
4. Zenit Petrohrad 2 0 0 2 1:4 0

Club Bruggy KV - S. S. Lazio 1:1 (1:1)

Branky: 42. Vanaken - 14. Correa. Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn (ENG). ŽK:32. Diatta, 69. Dennis, 88. Rits - 35. Fáris, 40. Patric, 45. Hoedt, 59. Akpa-Akpro, 75. Czyz.

Club Bruggy KV Mignolet – Mata, Kossounou, Deli – Diatta, Vormer, Rits, Vanaken, Sobol – De Ketelaere (84. Lang), Dennis (88. Krmenčík).

S. S. Lazio Reina – Patric (46. Pereira), Hoedt, Acerbi – Marušić, Akpa-Akpro, Parolo, S. Milinković-Savić, Fáris (56. Muriqi) – Correa, F. Caicedo (68. Czyz).

Borussia Dortmund - FK Zenit Petrohrad 2:0 (0:0)

Branky: 78. Sancho, 90+1. Häland. Rozhodčí: B. Kuipers – S. van Roekel, E. Zeinstra (všichni NED). ŽK:25. Kuzjajev, 78. V. Karavajev.

Borussia Dortmund Bürki – Meunier, Akanji, Hummels, Guerreiro – Dahoud (67. T. Hazard), Witsel – Sancho (84. Delaney), Reus (C) (74. Brandt), Reyna (84. Bellingham) – Häland.

FK Zenit Petrohrad M. Keržakov – V. Karavajev, Lovren, Rakyckyj, Santos – Wendel, Barrios (81. Suťormin), Jerochin – Driussi (74. Žirkov), Dzjuba (C) (46. Mostovoj), Kuzjajev (71. Ozdojev).

Skupina G

1. FC Barcelona 2 2 0 0 7:1 6
2. Juventus Turín 2 1 0 1 2:2 3
3. Dynamo Kyjev 2 0 1 1 2:4 1
4. Ferencváros Budapešť 2 0 1 1 3:7 1

Ferencvárosi TC - FC Dynamo Kyjev 2:2 (0:2)

Branky: 59. Nguen, 90. Boli - 28. Cygankov, 41. De Pena. Rozhodčí: Kružliak (SVK) – Somolani (SVK), Gringore (FRA). ŽK:12. Somália, 21. Heister, 26. Charatin, 71. Laïdouni, 72. Nguen - 52. Sydorčuk, 76. Bujalskij. ČK:86. Sydorčuk. Diváci: 6171.

Ferencvárosi TC Dibusz – Lovrencsics (C) (86. Botka), Blažič, A. Kovačević (86. Dvali), Heister – Somália, Charatin (65. Laïdouni) – Sigér (73. Mak) – Zubkov, Isael (73. Boli), Nguen.

FC Dynamo Kyjev Bojko – Kędziora, Zabarnyj, Popov, O. Karavajev – Bujalskij (82. Garmaš), Sydorčuk (C), Šaparenko (89. T. Baluța) – Cygankov (90+3. Rodrigues), Suprjaha (89. Verbič), De Pena.

Juventus FC - FC Barcelona 0:2 (0:1)

Branky: 14. O. Dembèlé, 90+1. Messi. Rozhodčí: Makkelie – Diks, Steegstra (vš. NED). ŽK:45+3. Kulusevski, 70. Demiral, 74. J. Cuadrado, 79. Rabiot - 60. Roberto. ČK:85. Demiral.

Juventus FC Szczęsny – Demiral, Bonucci (C), Danilo – J. Cuadrado, Bentancur (83. Arthur), Rabiot (83. Bernardeschi), Kulusevski (75. McKennie) – Chiesa, Morata, Dybala.

FC Barcelona Neto – Roberto, R. Araújo (46. S. Busquets), Lenglet, Alba – Pjanić, F. de Jong – Griezmann (89. Firpo), Pedri (90+2. Braithwaite), O. Dembèlé (66. Fati) – Messi (C).

Skupina H

1. Manchester United 2 2 0 0 7:1 6
2. Paris St. Germain 2 1 0 1 3:2 3
3. Lipsko 2 1 0 1 2:5 3
4. Basaksehir 2 0 0 2 0:4 0

Manchester United - RB Lipsko 5:0 (1:0)

Branky: 21. Greenwood, 74. Rashford, 78. Rashford, 87. Martial, 90+2. Rashford. Rozhodčí: Jug – Klančnik, Kordež (vš. SVN). ŽK:34. N. Matić - 46. Henrichs, 77. Kluivert, 86. Sabitzer.

Manchester United de Gea – Wan-Bissaka (81. Tuanzebe), Lindelöf, Maguire (C), Shaw – N. Matić (63. McTominay), Fred – Greenwood (63. Rashford), P. Pogba (81. Cavani), van de Beek (68. B. Fernandes) – Martial.

RB Lipsko Gulácsi (C) – Henrichs (63. Sabitzer), Konaté, Upamecano, Halstenberg – Kampl (75. Kluivert) – Nkunku (66. Sörloth), Olmo, Forsberg, Angeliño – Y. Poulsen.

Istanbul Başakşehir FK - Paris Saint-Germain FC 0:2 (0:0)

Branky: 65. Kean, 79. Kean. Rozhodčí: Ekberg (SWE) – Hallberg (SWE), Stewart (SCO). ŽK:3. Crivelli, 49. Epureanu, 54. Topal - 83. Kehrer.

Istanbul Başakşehir FK Günok – Rafael, Škrtel, Epureanu, Bolingoli-Mbombo (63. Kaldırım) – Özcan, Topal (68. Ba), Kahveci – Višća (C), Crivelli (81. Giuliano), Türüç (81. Aleksić).

Paris Saint-Germain FC Navas – Florenzi (74. Kehrer), Danilo Pereira, Kimpembe, Kurzawa (87. Bakker) – Di María (73. Rafinha Alcântara), A. Herrera (87. Gueye), Marquinhos (C), Neymar (26. Sarabia) – Kean, Mbappé.