Real, Tottenham i City postupují. Bayern si zastřílel v Bělehradě

• 53
Fotbalová Liga mistrů zná další osmifinalisty. Tottenham doma otočil utkání s Olympiakosem, Manchesteru City stačila k postupu remíza se Šachtarem, stejně tak Realu nerozhodný výsledek s Paris St. Germain. Bayern, který už si zajistil postup v minulém kole, rozstřílel Crvenou zvezdu 6:0. Čtyřmi zásahy se blýskl Robert Lewandowski.

Tottenham vstoupil do utkání otřesně. S Olympiakosem prohrával už v 19. minutě 0:2. Jenže ještě před poločasem snížil Dele Alli a po změně stran už bylo srovnáno zásluhou Harryho Kanea. Obrat dokonal v 71. minutě Aurier a na konečných 4:2 upravil druhým zásahem Kane. Kapitán Spurs dal 20. gól v Lize mistrů nejrychleji v dějinách soutěže. Na tuto metu potřeboval pouze 24 utkání.

Trenér José Mourinho se dočkal druhého vítězství na lavičce Tottenhamu, kterým navíc pojistil druhé místo za Bayernem.

Utkání v Bělehradě by se dalo popsat jako show jednoho muže. Robert Lewandowski se prosadil čtyřikrát během 14 minut 31 sekund, což je vůbec nejrychlejší počin v Lize mistrů.

První zásah zaznamenal z penalty, při zbylých třech těžil ze skvělého výběru místa, kdy se před brankářem Borjanem objevil prakticky sám. Po jedné brance přidali Goretzka a Tolisso a Bayern si odvezl vítězství 6:0.

Real poslal do vedení v 17. minutě Karim Benzema. Tři minuty před koncem úvodního dějství uviděl domácí brankář Thibaut Courtois za faul ve vápně na Maura Icardiho červenou kartu. Jenže rozhodčí Dias po zhlédnutí opakovaného záznamu odhalil, že akci předcházel faul hostujícího Idrissy Gueyeho na Marcela a červenou kartu a penaltu k nevoli Pařížanů odvolal

Když v 79. minutě přidal Benzema svůj druhý gól, vypadalo to, že si domácí odnesou tři body. Jenže v rozmezí 81. a 83. minuty se prosadili Mbappé a Sarabia. Vítězství na stranu Realu mohl strhnout v nastavení střídající Bale, jenže jeho dobře mířený pokus z přímého kopu skončil na tyči.

Rovněž madridské Atlético ještě jistotu nemá, neboť v Turíně podlehlo Juventusu. Parádní ranou v nastavení první půle se prezentoval Paulo Dybala, který z ostrého úhlu zakroutil míč přímo do horního rohu.

Manchester City se ujal vedení díky Ilkayi Gündoganovi v 56. minutě, ale střídající Manor Solomon zařídil dělbu bodů. Ukrajinské mužstvo je ve skupině druhé s náskokem jednoho bodu na Dinamo Záhřeb, které podlehlo Bergamu 0:2. O první výhru Atalanty v Lize mistrů se postarali Luis Muriel z penalty a Alejandro Gómez. Bergamo ztrácí na Doněck dva body.

Bruggy uhájily bod s Galatasarayem až v nastavení, kdy srovnal Krépin Diatta. Branku ale oslavil svléknutím dresu, za což uviděl žlutou kartu - v utkání už druhou. Ze hřiště se ale neporoučel sám, jeho spoluhráč Clinton Mata se taky neradoval s respektem k soupeři, a tak belgický tým dohrál poslední vteřiny v devíti.

Naději na setrvání v pohárové Evropě ztratil Lokomotiv Moskva. Vlastní branka Žemaletdinova a povedený volej Svena Bendera rozhodly o vítězství 2:0 pro Bayer Leverkusen.

Skupina A

Galatasaray Istanbul - Club Bruggy KV 1:1 (1:0)

Branky: 11. Büyük - 90+2. Diatta. Rozhodčí: Kružliak – Somolani, Hancko (vš. Slovensko). ŽK:14. Lemina, 33. Mariano, 84. Nagatomo, 89. Mor, 90+1. Muslera - 28. Ricca, 31. Mata, 66. Diatta, 77. Clement. ČK:90+3. Diatta, 90+3. Mata. Diváci: 34 500.

Galatasaray Istanbul Muslera (C) – Mariano, Donk, Marcão Teixeira, Nagatomo – Seri (90+4. Erencan), Lemina, Bilhanda (87. Mor) – Fígúlí, Büyük, Ö. Bayram (80. Inan).

Club Bruggy KV Mignolet – Mata, Mechele, Deli, Ricca – Rits (46. De Ketelaere), É. Álvarez Balanta, Vanaken (C) – Dennis (58. Schrijvers), Openda (77. Okereke), Diatta.

Přejít na on-line reportáž

Real Madrid CF - Paris Saint-Germain FC 2:2 (1:0)

Branky: 17. Benzema, 79. Benzema - 81. Mbappé, 83. Sarabia. Rozhodčí: Dias – Tavares, Soares (všichni Portugalsko). ŽK:68. Marcelo - 89. Meunier.

Real Madrid CF Courtois – Carvajal, Ramos (C), Varane, Marcelo – Valverde (76. Modrić), Casemiro, Kroos – Isco (82. Rodrygo), Benzema, E. Hazard (68. Bale).

Paris Saint-Germain FC Navas – Meunier, Silva (C), Kimpembe, Bernat – Gueye (46. Neymar), Marquinhos, Verratti – Di María (75. Draxler), Icardi (75. Sarabia), Mbappé.

Tým Z V R P S B
1. Paris St. Germain 5 4 1 0 12:2 13
2. Real Madrid 5 2 2 1 11:7 8
3. Club Bruggy 5 0 3 2 3:9 3
4. Galatasaray Istanbul 5 0 2 3 1:9 2

Skupina B

FK Crvena Zvezda Bělehrad - Bayern Mnichov 0:6 (0:1)

Branky: 14. Goretzka, 53. Lewandowski, 60. Lewandowski, 64. Lewandowski, 67. Lewandowski, 89. Tolisso. Rozhodčí: Kuipers – van Roekel, Zeinstra (NED). ŽK:7. N. Milunović.

FK Crvena Zvezda Bělehrad Borjan – Gobeljić, Degenek, N. Milunović, Rodić – Cañas (61. Vulić), Petrović (76. Ivanić) – Vukanović, Marin (C), García (69. Pankov) – Boakye.

Bayern Mnichov Neuer (C) – Pavard, Javi Martínez (68. Kimmich), J. Boateng, A. Davies – Th. Alcântara, Goretzka – Tolisso, Coutinho (60. Perišić), Coman – Lewandowski (77. T. Müller).

Tottenham Hotspur - Olympiakos FC 4:2 (1:2)

Branky: 45+1. Alli, 50. Kane, 73. Aurier, 77. Kane - 6. El Arabi, 19. R. Semedo. Rozhodčí: Kabakov – Margaritov, Valkov (vš. BUL). VAR: Fabbri – Massa (oba ITA). ŽK:61. Alderweireld - 39. R. Semedo, 68. Bouchalakis, 71. Tsimikas, 75. Podence.

Tottenham Hotspur Gazzaniga – Aurier, D. Sánchez, Alderweireld, Rose – Dier (29. Eriksen), Winks – Lucas Moura (61. Moussa Sissoko), Alli (83. NDombèlé), Son Hung-min – Kane (C).

Olympiakos FC J. Sá – Elabdellaoui (C), R. Semedo, Maríá, Tsimikas – M. Camara, Guilherme, Bouchalakis (74. Valbuena) – Podence (78. Ranđelović), El Arabi (85. Guerrero), Masouras.

1. Bayern Mnichov 5 5 0 0 21:4 15
2. Tottenham 5 3 1 1 17:11 10
3. CZ Bělehrad 5 1 0 4 3:19 3
4. Olympiakos Pireus 5 0 1 4 7:14 1

Skupina C

Atalanta Bergamasca Calcio - GNK Dinamo Záhřeb 2:0 (1:0)

Branky: 27. Muriel, 47. A. Gómez. Rozhodčí: Karasjov – Děmeško, Gavrilin. ŽK:41. Tolói, 65. Pašalić - 13. Théophile-Catherine, 19. Perić, 74. Stojanović.

Atalanta Bergamasca Calcio Gollini – Tolói, Kjaer, Palomino – Hateboer (65. Castagne), de Roon, Freuler, Gosens – Pašalić, A. Gómez (C) (90. Malinovskyj) – Muriel (61. Iličić).

GNK Dinamo Záhřeb Livaković – Théophile-Catherine, Dilaver, Perić – Stojanović (75. Gjira), Olmo (90+2. Šitum), A. Ademi (C), Ivanušec (67. Gojak), Leovac – Petković, Oršić.

Manchester City - FK Šachtar Doněck 1:1 (0:0)

Branky: 56. Gündoğan - 69. Solomon. Rozhodčí: Vinčić – Klančnik, Kovačić (SVN). ŽK:90+1. Fernandinho.

Manchester City Ederson – Cancelo, Otamendi, Fernandinho (C), Angeliño – Gündoğan, Rodri (76. Foden), De Bruyne (70. D. Silva) – B. Silva, Jesus, Sterling.

FK Šachtar Doněck Pjatov – Dodô, Kryvcov, Matvijenko, Ismaily – Patrick, Stěpaněnko (C) – Tetê, Kovalenko (81. Antônio), Konopljanka (65. Solomon) – Júnior Moraes (90+1. Sikan).

1. Manchester City 5 3 2 0 12:3 11
2. Šachtar Doněck 5 1 3 1 8:10 6
3. Dinamo Záhřeb 5 1 2 2 9:9 5
4. Bergamo 5 1 1 3 5:12 4

Skupina D

FK Lokomotiv Moskva - Bayer Leverkusen 0:2 (0:1)

Branky: 11. Žemaletdinov, 54. S. Bender. Rozhodčí: Oliver – Burt, Bennett. ŽK:43. Höwedes, 67. Ignatěv, 68. Ćorluka, 83. Barinov - 77. Wendell. Diváci: 25 757.

FK Lokomotiv Moskva Guilherme – Ignatěv, Ćorluka (C), Höwedes, Rybus – Žemaletdinov (65. Kulikov), Krychowiak, Barinov, An. Mirančuk – Al. Mirančuk, Éder (78. Smolov).

Bayer Leverkusen Hrádecký – P. Retsos, Tah, S. Bender, Wendell – Bellarabi (77. Alario), Aránguiz, Demirbay (90. L. Bender), Diaby – Volland (C), Bailey (46. Baumgartlinger).

Juventus FC - Atlético Madrid 1:0 (1:0)

Branky: 45+2. Dybala. Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn, VAR – Attwell – Tierney (ENG). ŽK:35. Bentancur - 32. Hermoso, 40. Lodi, 52. Saúl Ñíguez, 58. H. Herrera.

Juventus FC Szczęsny – Danilo, de Ligt, Bonucci (C), De Sciglio – Bentancur (86. S. Khedira), Pjanić, Matuidi – Ramsey (63. Bernardeschi) – Dybala (76. Higuaín), Ronaldo.

Atlético Madrid Oblak – Trippier, Felipe, Hermoso, Lodi (64. Lemar) – Saúl Ñíguez, H. Herrera (60. Á. Correa), Partey, Koke (C) – Morata, Vitolo (53. Félix).

1. Juventus Turín 5 4 1 0 10:4 13
2. Atlético Madrid 5 2 1 2 6:5 7
3. Leverkusen 5 2 0 3 5:7 6
4. Lokomotiv Moskva 5 1 0 4 4:9 3