City slaví výhru nad Mönchengladbachem, Real udolal oslabené Bergamo

• 30
Fotbalisté Realu Madrid zvítězili 1:0 v Bergamu proti Atalantě, která od 17. minuty hrála bez vyloučeného Rema Freulera. Výhru v úvodním osmifinálovém duelu Ligy mistrů slaví i Manchester City, který porazil 2:0 Borussii Mönchengladbach.

Odvetná utkání jsou na programu v úterý 16. března.

Stejně jako minulý týden Lipsko, ani Borussia Mönchengladbach nemohla kvůli omezení cestování hostit soupeře z Velké Británie na svém hřišti. S Manchesterem City se střetla v Budapešti.

Branky Manchesteru City byly dost podobné. V obou případech hledal Joao Cancelo centrem Bernarda Silvu, který ve 29. minutě hlavičkoval přesně k tyči a v minutě 65. ještě sklepl balon Gabrielu Jesusovi, jenž akci dotáhl do gólového konce.

Dvě minuty před Jesusovým zásahem byl Mönchengladbach blízko vyrovnání, avšak Álessane Pléa efektní patičkou mířil mimo Edersonovu bránu.

Jesus měl v zápase ještě další příležitost, kterou ovšem nesmyslně prováhal. Obránce Nico Elvedi se k němu stihl vrátit a střelu zablokovat.

Fotbalisté Realu Madrid a Atalanty Bergamo uctívají minutou ticha památku zesnulého Willyho Braciana Ta Biho.

Šanci zkorigovat skóre měl ještě v nastavení Wolf, jeho šanci ovšem Ederson zlikvidoval.

Lídr anglické ligy přidal devatenácté vítězství v řadě napříč soutěžemi a dvěma venkovními góly si připravil výhodnou pozici do odvety.

Oslabená Atalanta proti Realu houževnatě bránila až do 86. minuty, kdy technickou ranou zpoza šestnáctky rozhodl Ferland Mendy.

Francouzský obránce byl vůbec klíčovým hráčem utkání. Po faulu na něj musel do sprch Freuler, který zastavil slibnou akci Realu. Mendy si naběhl mezi obránce a záložník Atalanty se do něj za vápnem opřel za hranou pravidel.

Jinak byla hra Realu neslaná, nemastná, pomalá. Oblehání vápna Bergama scházel překvapivý moment. O jeden takový se pokusil stoper Nacho, který se prokličkoval až před Golliniho, jenže vypálil mimo.

Vůbec se madriským fotbalistům nedařilo trefovat bránu. Modrič z dálky mířil nad, Kroos taky pálil vedle a Vinícius Júnior dokonce z malého vápna překopl. Ostatní pokusy obětaví obránci soupeře zastavovali.

Snad jen hlavička Casemira ze závěru první půle a přímý volný kop od Asensia přiměly Golliniho k zákroku.

Nakonec se ale Realu díky Mendymu skórovat podařilo a do odvety si veze cennou branku ze soupeřova hřiště.

Borussia Mönchengladbach - Manchester City 0:2 (0:1)

Branky: 29. B. Silva, 65. Jesus. Rozhodčí: Dias – Tavares, Rodrigues (všichni Portugalsko).

Borussia Mönchengladbach Sommer – Elvedi, Zakaria, Ginter – Lainer (63. Lazaro), Neuhaus, Kramer, J. Hofmann (87. H. Wolf), Binsibajní – Pléa (63. Thuram), Stindl (C) (74. Embolo).

Manchester City Ederson – Walker, Rúben Dias, Laporte, Cancelo – Gündoğan, Rodri, Foden (80. F. Torres) – Sterling (C) (69. Mahríz), Jesus (80. Agüero), B. Silva.

Přejít na on-line reportáž

Atalanta Bergamasca Calcio - Real Madrid CF 0:1 (0:0)

Branky: 86. F. Mendy. Rozhodčí: Stieler – Gittelmann, Beitinger (vš. GER). ŽK:71. Gosens - 23. Casemiro, 55. F. Mendy. ČK:17. Freuler.

Atalanta Bergamasca Calcio Gollini – Tolói (C), Romero, Djimsiti – Maehle (85. Palomino), de Roon, Freuler, Gosens – Pessina – D. Zapata (30. Pašalić), Muriel (56. Iličić, 86. Malinovskyj).

Real Madrid CF Courtois – L. Vázquez, Varane (C), Nacho Fernández, F. Mendy – Kroos, Casemiro, Modrić – Asensio (76. Arribas), Isco (76. Duro), Vinícius Júnior (58. M. Díaz).