Dele Alli a Eric Dier (vpravo) z Tottenhamu se usmívají po vstřelené brance.

Dele Alli a Eric Dier (vpravo) z Tottenhamu se usmívají po vstřelené brance. | foto: Reuters

Tottenham pohodlně stvrdil postup, Wolfsbergeru dal čtyři góly i v odvetě

• 0
Po „venkovním“ vítězství 4:1 fotbalisté Tottenhamu potvrdili, že odveta bude formalitou. Wolfsbergeru naložili na domácím hřišti znovu čtyři branky, přičemž sami neinkasovali a v poklidu postoupili do osmifinále Evropské ligy.

Záložník Dele Alli se blýskl výstavním gólem „nůžkami“ a dvěma asistencemi.

Alli v desáté minutě převzal míč od Matta Dohertyho, na značce penalty si ho předkopl a akrobatickou ranou přes hlavu zamířil k tyči. Kritizovaný čtyřiadvacetiletý hráč vstřelil třetí soutěžní branku v sezoně a premiérovou v letošním roce.

Krátce po změně stran zvýšil Carlos Vinícius hlavičkou po centru Alliho, který v 73. minutě připravil gól i pro střídajícího Garetha Balea. Debakl Wolfsbergu ještě v závěru zvýraznil Brazilec Carlos Vinícius svou druhou trefou. Asistenci si připsal teprve šestnáctiletý náhradník londýnského týmu Dane Scarlett.

Vzhledem k tomu, že v anglické nejvyšší soutěži se Spurs vzdálili elitní čtveřici, která postoupí přímo do Ligy mistrů, naznačil Mourinho, že by do elitní klubové pohárové soutěže mohla vést cesta přes vítězství v Evropské lize.

Tottenham Hotspur - RZ Pellets Wolfsberger AC 4:0 (1:0)

Branky: 10. Alli, 50. Vinícius, 73. Bale, 83. Vinícius. Rozhodčí: Jug – Žunič, Vukan. ŽK:37. Doherty, 66. B. Davies, 77. Dier - 63. Wernitznig.

Tottenham Hotspur Hart – Doherty (75. Lavinier), Dier, Alderweireld, B. Davies (C) – Moussa Sissoko (82. John), Winks – Lamela (69. Bale), Alli (82. Scarlett), Bergwijn (69. Lucas Moura) – Vinícius.

RZ Pellets Wolfsberger AC Kuttin – Baumgartner (65. Giorbelidze), Henriksson, Ločošvili – Novak (46. Pavelic), Wernitznig, Liendl (C), Stratznig (79. Rnić), Scherzer – Dieng, Vizinger (46. Joveljić).