STŘELECKÝ POKUS. Liberecký útočník Michael Rabušic (druhý zprava) pálí na bránu

STŘELECKÝ POKUS. Liberecký útočník Michael Rabušic (druhý zprava) pálí na bránu Sevilly. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Liberec - Sevilla 1:1, cenná výhra se vypařila dvě minuty před koncem

• 89
Dvě minuty byli liberečtí fotbalisté od cenného vítězství, ale i tak mají blízko k postupu do vyřazovací fáze Evropské ligy. Ve svém třetím utkání v základní skupině H remizovali doma s favorizovaným FC Sevilla 1:1, když v závěru bez vyloučeného brankáře Kováře těsné vedení neudrželi.

"Takticky se nám utkání vydařilo," těší libereckého kouče Jaroslava Šilhavého. "Dali jsme gól z brejku, dlouho jsme vedli, měli jsme i další šance, takže mohlo být ještě veseleji. Místo toho jsme dostali červenou kartu a v závěru gól. Zamrzí to, ale zároveň musíme uznat kvality soupeře."

Po polovině odehraných zápasů základní části mají Liberečtí pět bodů, ve skupině H jsou druzí za Sevillou. Před Freiburgem mají tříbodový náskok.

4.Estoril30123:51

Za dva týdny hrají v Seville, pak doma s Freiburgem a na závěr v Estorilu. Postupují první dva.

Liberec na tom mohl být ještě líp, proti Seville měl na vítězství. Vedení zařídil útočník Rabušic ve 20. minutě.

On-line

Utkání sledujeme minutu po minutě

Přitom v prvním poločase se jen dvakrát dostal na dostřel brány, ale dal jeden gól. Sevilla předchozí zápasy ve skupině H vyhrála, porazila Estoril i Freiburg, ale v Liberci byla hodně nevýrazná.

"V určitých chvílích dominovali, drželi víc míč. Vyrovnávací gól jsme si zasloužili. Myslím si, že to byl dobrý fotbal," uznal hostující kouč Unai Emery. "Pro nás je bod dobrý, zůstali jsme na prvním místě tabulky."

Posledních dvanáct minut dohrávala v přesile po vyloučení brankáře Kováře, který faulem před pokutovým územím zmařil vyloženou šanci. Střelu Perottiho z následného přímého kopu náhradník Hroššo kryl a už to vypadalo, že to Liberec udrží. Ale v 88. minutě vyplul za obranu Machín a z ostrého úhlu se trefil přesně.

Jinak Sevilla? To byla spousta přihrávek do strany, dozadu, nevelké nasazení. Španělský tým vyhlížel, jako by dorazil utkání odehrát jen z povinnosti. Hosté sice byli s míčem šikovní, rychlí, ale mezihra ještě žádné utkání nevyhrála. Domácím stačilo čelit důrazem, bojovností a nasazením.

Známkování

Ohodnoťte výkon libereckých fotbalistů

Dvacet minut byli hosté aktivnější, ale pak nezachytili povedenou akci. Šural dal na Pavelku, který už viděl nabíhat Rabušice a přiklepl mu balon z první. Rabušic byl v tu chvíli za obranou a bombou po zemi trefil přesně k zadní tyči.

To byl přesně moment, na který Liberec čekal. Mohl se zatáhnout, čekat na chybu a vyrážet do brejků. Tedy mohl hrát to svoje, hru, která mu vyhovuje ze všeho nejvíc. Do otevřené partie s jedenáctým týmem španělské ligy se nepouštěl. Nemusel.

Druhý poločas byl živější, Liberec byl lepší. Dokonce mohl svůj náskok zvýšit, ale Rabušic střílel nad a Šuralovi sólo zlikvidoval brankář.

Liberec se snažil dát druhý gól, tlačil se dopředu, ale pak nezachytil rychlý brejk. Kovář se snažil zastavit, ale Bacca mu udělal kličku, tak ho podrazil.

Hosté nasadili jen čtyři hráče, z toho tři obránce, které naposled v lize byli v základní sestavě. To se projevilo především v ofenzívě, v níž byli bezradní. Bylo to zásluhou i pevné liberecké obrany. Vyšla jim až jedna z posledních akcí.

"Byli jsme blízko, před zápasem bychom bod brali, ale teď si říkám, že jsme možná dva body ztratili," přemítal obránce Jiří Fleišman. "Dostat gól takhle na konci, to strašně mrzí."