Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Reuters

Makedonie? Kazachstán? Češi čekají na soupeře z předkola Evropské ligy

• 2
České týmy vyhlížejí protivníky pro boj o Evropskou ligu. V Jablonci zatím zůstávají v napětí, fotbalisté Škupi ze Severní Makedonie v úvodním zápase prvního předkola v Arménii remizovali s Pjunikem Jerevan 3:3. Pro Mladou Boleslav se nyní rýsuje spíš cesta do Kazachstánu - Ordabasy Šymkent doma zdolal gruzínské hosty z Torpeda Kutaisi 1:0. Odvety se hrají za týden.

Tým Skupi Skopje si mohl odvézt mnohem lepší výsledek, ale v poslední desetiminutovce ztratil dvoubrankové vedení. Pjunik v azylu v Gjumri výborně začal a výborně finišoval.

Už ve čtvrté minutě proměnil penaltu Erik Vardanjan, který byl předtím faulován. Ve 26. minutě odpověděl kapitán Muarem Bajrami, který z přímého kopu překvapil brankáře Andriju Dragojeviče. Krátce před pauzou otočil skóre Darko Ilieski hlavou z rohu.

Po hodině hry Bajrami přidal svůj druhý gól z přímého kopu po další chybě gólmana. Hráči Škupi však závěr nezvládli a o vítězství přišli. Nejprve v 80. minutě snížil Maksim Žestokov hlavičkou z rohu a o pět minut později vyrovnal střídající Edgar Manucharjan z dorážky.

Ordabasy velkou převahu dlouho nedokázalo vyjádřit gólově. Asi největší šanci první půle krátce před pauzou zahodil Temirlan Jerlanov. Domácí obránce si spravil chuť v 67. minutě, kdy se prosadil hlavičkou z rohového kopu. Kazašský favorit už další branku nepřidal, neškodné Kutaisi za celý zápas ani jednou nevystřelilo na branku.

Další výsledky úvodních utkání 1. kola Evropské ligy

Dunajská Streda s Martinem Jedličkou v brance na svém hřišti remizovala 1:1 s Cracoviou Krakov. Českého gólmana překonal ve 40. minutě vlastní brankou stoper Dominik Kružliak, jenž tečoval střelu soupeře mimo Jedličkův dosah.

Další slovenské celky dopadly v úvodních zápasech ještě hůř. Ružomberok se střídajícími Čechy Filipem Haškem a Ondřejem Novotným doma nestačil na Levski Sofia a prohrál 0:2. Stejnou porážku si odvezla Trnava ze hřiště bosenského Radniku Bijeljina. Mezi náhradníky Spartaku zůstal brankář Petr Bolek.

Výhru nevychytal ani další český gólman Martin Berkovec, který při své pohárové premiéře v Žalgirisu Vilnius musel skousnout porážku 1:3 na stadionu Honvédu Budapešť.

Další český gólman Dušan Melichárek z lavičky Malmö sledoval suverénní domácí triumf 7:0 nad severoirskou Ballymenou, k němuž přispěl hattrickem kapitán Markus Rosenberg. Favorizovaná Legia Varšava na Gibraltaru překvapivě uhrála jen bezbrankovou remízu s domácí Europou.

FC Pjunik - FK Shkupi 3:3 (1:2)

Branky: 4. Vardanyan, 80. Žestokov, 85. A. Manucharyan - 26. Bajrami, 43. Ilieski, 60. Bajrami. Rozhodčí: Luca – Lunardon, Tuttifrutti (všichni SMR). ŽK:15. Lamine, 58. Ismaili.

FC Pjunik Dragojević – Stankov, Žestokov, Marku, A. Manucharyan – Simonyan (46. E. Manucharyan), Efimov, Mkrtchyan (C), Vardanyan, Ševčuk – Miranyan.

FK Shkupi Thulio – Gjorgievski, Ilieski, Adili, Ismaili – Bajrami (C) – Oumar (69. Veliu), Bilalli, Lamine (53. Jusufi), Serginho (83. Krivanjeva) – Jurina.

FK Ordabasy Šymkent - FC Torpedo Kutaisi 1:0 (0:0)

Branky: 67. Jerlanov. Rozhodčí: Tarajev – Klaasen, Vinogradov (všichni EST). ŽK:65. Žangylyšbaj, 84. Diakhaté - 45+1. Poniava, 47. Nadaraia.

FK Ordabasy Šymkent Nepogodov – Tolebek (55. Badibanga), Jerlanov, Fontanello (C), Malij, Dosmagambetov – Mehanović (67. Sčotkin), Diakhaté, Mahlangu – Žangylyšbaj (73. Bystrov), Paulo.

FC Torpedo Kutaisi Kvaschvadze (C) – Tabatadze, Churcilava, Čičinadze, Nadaraia – Cincadze, Poniava (86. Mosiašvili), Nebieridze – Cickišvili, Kapanadze (78. Cecchadze), Čogadze (69. Kobachidze).

FK Radnik Bijeljina - FC Spartak Trnava 2:0 (1:0)

Branky: 34. Mekić, 48. Djurić. Rozhodčí: Činkov – Džuganski, Sokolov (vš. Bulharsko). ŽK:54. Popara, 83. Djurić - 36. Dangubić, 74. Sobczyk, 83. Lovat.

FK Radnik Bijeljina Kožić – Sušić, Simonović, Šubert, Radović – Popara, Mekić – Peco, Djurić, Maksimović (79. Plavšić) – Zukić (66. Motika)

FC Spartak Trnava Rusov – Turňa (55. Oršula), Menich, Mitrea, Lovat – Halilović, Dangubić (79. Kelemen), Tesija, Jakúbek (55. Sobzckyk) – Mihálek, Tavares Dos Santos

MFK Ružomberok - PFC Levski Sofia 0:2 (0:1)

Branky: 36. Mariani, 51. Paulinho. Rozhodčí: Viljanen – Koskiniemi, Valjakka. ŽK:35. Takáč, 87. Novotný - 39. Kargas, 45+1. Goranov, 50. Reis, 52. Paulinho, 58. Milanov. Diváci: 3695.

MFK Ružomberok Krajčirík – Čurma, Maslo (C), Jonec, Mojžiš – Kostadinov, Takáč (69. Zsigmund), Brenkus (59. Hašek), Qose, Gal-Andrezly – Gerec (79. Novotný).

PFC Levski Sofia Mijatovič – Goranov, Nuno Reis, Kargas, MIlanov (C) – Rajnov, Thiam – Jurukov (88. Z. Dimitrov), S.Ivanov, Paulinho – Mariani (90+1 Mazurek).

Malmö FF - Ballymena United FC 7:0 (3:0)

Branky: 31. Rosenberg, 33. Rosenberg, 44. Rakip, 46. Brorsson, 48. Rosenberg, 54. Molins, 74. Rakip. Rozhodčí: Pajac – Modrić, Zobenica (všichni Chorvatsko). ŽK:82. Balmer, 90+2. Friel.

Malmö FF Dahlin – Berget (59. Larsson), Brorsson, Nielsen, Safari – Rakip, Lewicki, Bachirou (69. Bonke), Rieks – Rosenberg (C) (59. Antonsson), Molins.

Ballymena United FC Glendinning – Balmer, Whiteside, Ervin (C) – McGrory, Millar, Kane, Carville (51. Burns), McCullough – Winchester (75. McGinty), Lecky (72. Friel).

Europa FC - Legia Varšava 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Alex Troleis – Andrew Christiansen, Dan Petur Pauli Höjgaard (všichni Faerské ostrovy). ŽK:62. Velasco, 82. Yahaya.

Europa FC Coleing – Ayew, González, Sánchez, Jolley – Velasco (81. Dimas), Yahaya, Quillo (59. Rosa), Walker (C) – De Barr (87. Gallardo), Dominguez

Legia Varšava Majecki – Vešović, Rémy, Wieteska, Jędrzejczyk (C) – Gvilia, Martins – Novikovas, Carlitos, Nagy (76. Agra) – Sanogo (45+2. Kulenović)

FK DAC Dunajská Streda - Cracovia Kraków 1:1 (1:1)

Branky: 44. Divkovič - 40. Kružliak. Rozhodčí: R. Obrenovic (Slo). ŽK:22. Kružliak, 31. Davis - 10. Pestka. Diváci: 9 860.

FK DAC Dunajská Streda Jedlička – Davis (60. Blackman), Kružliak, Šatka (C), Koštrna – M. Vida – K. Vida (70. Abdulrahman), Kalmar, Oravec, Čmelík (76. Ramirez Matheus) – Divkovič.

Cracovia Kraków Peškovič – Rapa, Helik, Datkovič, Pestka (46. Diego) – Hanca, Gol, Dabrowski (85. Dimun), Cecarič (62. Wdowiak) – van Amersfoort, Rafael.

FC Honvéd Budapešť - VMFD Žalgiris Vilnius 3:1 (1:0)

Branky: 33. Banó-Szabó, 55. N'Gog, 69. Gazdag - 90+2. Uzela. Rozhodčí: Marhefka – Tomcik, Hrmo (vš. SVK). ŽK:62. Gazdag, 74. Kukoč - 5. Kiš, 69. Mikoliunas, 85. Tomić.

FC Honvéd Budapešť Levkovič – Kovács, Batik, Kamber (C), Lovrič, Kukoč (74. Uzoma) – Gazdag, Heffler, Banó-Szabó (83. D. K. Kiš) – Moutari, N'Gog (70. Cipf)

VMFD Žalgiris Vilnius Berkovec – Mikoliunas (C) (73. Uzela), Bolha, Tomič, Slijngard – Perez (88. Simkus), Vorobjovas – Baravykas (67. Vareika), T. Kiš, Morer – Antal