Fotbalisté FCSB se radují, Plzeňští zpytují svědomí.

Fotbalisté FCSB se radují, Plzeňští zpytují svědomí. | foto: AP

FCSB - Plzeň 3:0, první gól ze sporné penalty, poté už domácí kralovali

• 327
Plzeňští fotbalisté útočili, měli velkou šanci, trefili břevno, ale když po dvaceti minutách dostali gól z chybně nařízené penalty, tak další průběh úvodního zápas základní skupiny Evropské ligy na hřišti FCSB nezvládli a vysoko prohráli 0:3.

Před sedmi týdny v odvetě 3. předkola Ligy mistrů Plzeňští doma s FCSB prohráli 1:4 a vypadli. Když se oba kluby potkaly znovu, opět je z toho porážku o tři góly.

Důležité momenty pro vývoj utkání se udály po dvaceti minutách.

Zábavný zápas mohla na svou stranu naklonit nejdřív Plzeň, po pěkné akci Hrošovského, který šel mezi čtyři hráči a dokázal posunout míč do volného prostoru, střílel Petržela ve vyložené šance do břevna.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Když se útok otočil na druhou stranu, unikajícího Budeska ve vápně stíhal Hájek, ve skluzu mu vypíchl míč a připravoval se na roh. V tom však lotyšský sudí ukázal do středu pokutového území  - penalta. Co? Proč? Jak?

Kontroverzní moment. Sudí ze svého postavení mohl vidět, že Hájek sice zasáhl míč, ale zároveň protivníka podrazil. Každopádně udělal chybu, penaltu pískat neměl.

Sám postižený ji proměnil, hosté poté ještě víc otevřeli hru a domácí měli několik nebezpečných brejků. Z toho posledního skóroval opět Budescu, když dostal míč mezi Hejdu s Řezníkem a přehodil Hrušku.

Po přestávce už Plzeňští poznali, že v Bukurešti nic neuhrají. Sedmnáct minut před koncem dostali třetí gól. Robustní kapitán Alibec, který na hrotu útoku hodně zlobil, skóroval z přímého kopu z pravé strany. Jeho ránu mimo dosah brankáře Hrušky tečoval ve zdi Kopic.

„Domácí využili dvě standardní situace a byli důraznější v osobních soubojích. Proto vyhráli,“ řekl plzeňský kouč Pavel Vrba.

„Minutu před penaltou jsme měli stoprocentní gólovou příležitost, kterou jsme neproměnili. Vývoj se potom trošku mění. Soupeř z penalty otočil zápas na svou stranu, pak hrál chytře, byl důraznější a potrestal nás z další situace a standardky.“