Smutný mladoboleslavský bek Jakub Fulnek po inkasované brance v odvetě třetího předkola Evropské ligy s rumunským FCSB. | foto: ČTK

Boleslav - FCSB 0:1, domácí dohrávali v deseti a inkasovali v nastavení

• 135
Fotbalisté Mladé Boleslavi posedmé za sebou vypadli z kvalifikace o Evropskou ligu. Po bezbrankovém utkání v Rumunsku doma podlehli FCSB 0:1, jedinou branku vstřelil v poslední minutě střídající Pantiru. Český tým hrál navíc po vyloučení Křapky závěrečných patnáct minut v deseti.

Byl to krutý finiš, ale zároveň se nedá uvést, že nespravedlivý. Domácí fotbalisté už se v hlavách možná chystali na prodloužení, které by při zopakování výsledku 0:0 následovalo.

Jenže v poslední minutě nebyli dostatečně důrazní.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě.

Střídající Ewerton místo pořádného odkopu jen posunul míč před sebe, na vápně se ho ujal náhradník Pantiru, vřítil se do šestnáctky a dělovkou pod břevno překonal Šedu. Tvrdý direkt, na který už oslabený tým nemohl zareagovat.

„Sen se rozplynul. Když chceme takového soupeře porazit, musíme těch několik šancí proměnit a podat nadprůměrný výkon. To se nám v některých částech utkání povedlo, ale ne tak dlouho, abychom to zvládli. Plus naivita, vyloučení, ztráty. Soupeř byl lepší, postoupil, ale musím říct, že jsme byli kousíček od toho a dlouho mě to bude mrzet,“ uvedl domácí kouč Weber.

Ani odvetný duel příliš krásy nenabídl, bylo to opatrné, oba celky hlavně nechtěly udělat chybu.

Mladoboleslavští měli výtečný vstup do utkání, po pár sekundách kopali roh a Matějovský hned připravil první velkou šanci zápasu. Svým centrem z pravé strany našel Takácse, jenž však hlavou zamířil do tyče.

„Měl jsem stoprocentní šanci. Kdybych ji proměnil, mohlo to být jinak. Bohužel to dopadlo takhle,“ litoval Takács.

Branková konstrukce pak zachránila i Šedu po Comanově bombě. Rumunský fotbalista byl nejvýraznější osobou na place – nejprve zkoušel podstřelit zeď z přímého kopu, jenže ránu domácí tečovali na roh. Krátce nato pálil z první po centru z pravého křídla, avšak Šeda si poradil.

Coman pak v 81. minutě prokázal, že si s balonem rozumí. Vysoký centr si elegantně zpracoval na vápně a z otočky napálil skákající míč do tyče.

To už hrála Mladá Boleslav v deseti, právě na Comanovi se vyfauloval Křapka a po druhé žluté kartě musel předčasně do kabin.

Domácí pravý bek byl u zásadního momentu z první půle: Wágner vracel přetažený centr na přední tyč, Křapka neohroženě vlétl do vzdušného souboje s brankářem Vladem a posunul balon do sítě. Sudí Lardot však situaci posoudil jako faul domácího beka a branku tudíž neuznal.

Svěřenci kouče Webera se museli obejít bez ruského střelce Komličenka, který kvůli drobnému zranění vynechal nedělní přestřelku se Spartou (4:3). „Není zdravotně v pořádku,“ vysvětlil absenci v televizním rozhovoru Weber.

Vytáhlý útočník v minulých dnech jednal o přestupu do Lokomotivu Moskva, ten ale údajně padl. Ve hře je nicméně transfer do jiného moskevského celku: zájem má Dinamo i Spartak.

Komličenko domácím chyběl, stejně jako větší klid ve finální fázi. Mladá Boleslav v zápase vystřelila jedinkrát na bránu, její akce často končily zbytečně před vápnem. Slibnou možnost měl krátce před trefou FCSB náhradník Ewerton, ale odražený balon po Matějovského standardce napálil mimo.

Mladá Boleslav byla v základní skupině ještě pod názvem Pohár UEFA v sezonách 2006/07 a 2007/08. Od té chvíle vypadla v předkolech Evropské ligy sedmkrát za sebou, z toho šestkrát ve třetím. Na závěrečný kvalifikační dvojzápas s Guimaraesem se tak může těšit rumunský tým.

„Postup přes Boleslav je důležitý krok směrem vpřed, ale čeká nás ještě těžší úkol, přejít přes Guimaraes. Postup bereme s pokorou,“ konstatoval dočasný kouč vítězů Andronache.