PRÁZDNÝ STADION, PRÁZDNÁ TRAMVAJ. Na San Siru se hraje Evropská liga mezi...

PRÁZDNÝ STADION, PRÁZDNÁ TRAMVAJ. Na San Siru se hraje Evropská liga mezi Interem Milán a Ludogorcem Razgrad bez diváků. | foto: Reuters

Vrba s Ludogorcem na tichém San Siru neuspěl, Manchester deklasoval Bruggy

• 68
Fotbalisté Ludogorce Razgrad s českým koučem Pavlem Vrbou podlehli v odvetě úvodního kola vyřazovací části Evropské ligy Interu Milán 1:2 (první duel 0:2) a v soutěži končí. Hrálo se na liduprázdném stadionu San Siro, kam kvůli obavám z koronaviru nesměli ani novináři. Manchester United po remíze v Belgii deklasoval Bruggy 5:0, k čemuž pomohlo i časné vyloučení stopera Simona Deliho.

Kouč Ludogorce Razgrad Pavel Vrba před utkáním proti Interu Milán.

Vrbův Ludogorec sice v 26. minutě otevřel skóre, ale Nerazzurri ještě do přestávky výsledek otočili. Ve 32. minutě vyrovnal Cristiano Biraghi, v nastavení první půle přidal druhou branku Romelu Lukaku a po pauze si Inter postup pohlídal.

Finálovou účast z minulé sezony neobhájí Arsenal, který po dramatickém prodloužení doma prohrál 1:2 s Olympiakosem. Londýnský celek v Řecku vyhrál 1:0, ale v normální hrací době dal v odvetě jedinou branku Pape Cissé a zápas zamířil do prodloužení.

V něm sedm minut před koncem vyrovnal Pierre-Emerick Aubameyang, ale poslední slovo patřilo Olympiakosu. V poslední minutě se po centru dostal za obranu Júsuf El Arabi a díky vyššímu počtu branek vstřelených na hřišti soupeře poslal řecký celek do osmifinále.

Do osmifinále prošel také Manchester United, přestože proti Bruggám na poslední chvíli přišel o zraněného útočníka Antohnyho Martiala. Domácím to ale nijak nevadilo a už v prvním poločase třemi góly vykročili za postupem. Pomohlo jim k tomu i brzké vyloučení bývalého stopera Slavie Simona Deliho.

V závěru zápasu završil dvěma góly vysokou výhru United Fred. Útočník Michael Krmenčík sledoval debakl Brugg pouze z lavičky, na Old Trafford se český reprezentant na hřiště nedostal.

Simon Deli z Brugg opouští předčasně Old Trafford.

Se soutěží se rozloučil Ajax, který doma prohrál 1:2 s Getafe a nedokázal vymazat ztrátu 0:2 z prvního zápasu. Zatímco španělský celek tak prožívá povedený návrat do pohárů po deseti letech, Ajax po vyřazení v základní skupině Ligy mistrů, kde v minulé sezoně došel až do semifinále, skončil v Evropské lize hned na první překážce.

AS Řím si remízou zajistil postup přes Gent

Fotbalisté AS Řím uhájili náskok z prvního utkání, v odvetném zápase remizovali v belgickém Gentu 1:1 a postoupili do další fáze soutěže. Postup slaví také Wolverhampton, který jde navzdory prohře 2:3 s Espaňolem Barcelona dál díky lepšímu celkovému skóre.

Gent šel do vedení zásluhou Jonathana Davida v 25. minutě, čímž v ten moment vyrovnal stav dvojutkání, neboť první zápas vyhrál italský celek 1:0. AS Řím odpověděl o čtyři minuty později, kdy se z rychlého úniku prosadil Justin Kluivert. Římský tým postupem potvrdil svou úspěšnost v 2. kole Evropské ligy, dál dokázal projít ve 14 z 16 případů.

Wolverhampton musel v Barceloně dvakrát dotahovat. Na branky Jonathana Calleriho odpovídal Adama Traoré a Matt Doherty. Vyrovnané utkání strhl na stranu domácích v nastaveném čase druhého poločasu završeným hattrickem Calleri, na postup to však aktuálně poslednímu týmu španělské ligy nestačilo.

Wolfsburg se stal prvním německým týmem, který neprohrál devět po sobě jdoucích utkáních v Evropské lize. Utkání proti švédskému Malmö ovládl 3:0 a postoupil.

Hektické utkání sledovali diváci v tureckém Istanbulu, kde nastoupil Basaksehir proti Sportingu Lisabon. Rozhodlo až prodloužení, do kterého zápas poslala branka křídelníka domácích Edina Viščy v 92. minutě. Bosenský reprezentant pak zápas rozhodl, když se dvě minuty před koncem prodloužení trefil z pokutového kopu a posledního tureckého zástupce v soutěži poslal dál.

Duel v Salcburku odložen kvůli orkánu

Kvůli hrozbě orkánu se dnes nehrála odveta mezi fotbalisty Salcburku a Frankfurtu. UEFA zápas přesunula na pátek od 18 hodin, takže se uskuteční několik hodin po losu osmifinále. Eintracht první zápas na domácím hřišti vyhrál jednoznačně 4:1.

O odložení zápasu se rozhodlo na čtvrteční krizové schůzce, které se zúčastnili zástupci obou klubů, UEFA, místních úřadů a salcburské policie. Večer se očekává vítr s nárazy o rychlosti až 120 km/h, jenž by neumožnil bezpečný příjezd a odjezd fanoušků. Očekával se vyprodaný stadion s 29.000 diváky.

Inter Milán - PFC Ludogorec Razgrad 2:1 (2:1)

Branky: 32. Biraghi, 45+4. R. Lukaku - 26. Cauly. Rozhodčí: Siebert – Seidel, Foltyn (GER). ŽK:22. D'Ambrosio - 70. Wanderson.

Inter Milán D. Padelli – D'Ambrosio (76. Bastoni), Ranocchia (C), Godín – Moses, Barella (46. Brozović), Valero, Eriksen, Biraghi – R. Lukaku (62. S. Esposito), Alexis Sánchez.

PFC Ludogorec Razgrad P. Iliev – Cicinho, Grigore, Terziev, Nedjalkov – Marcelinho (83. Dan Biton), Djakov (C), Badji – Wanderson (70. Tchibota), Keșerü (64. Świerczok), Cauly.

Přejít na on-line reportáž

Espanyol Barcelona - Wolverhampton Wanderers 3:2 (1:1)

Branky: 16. Calleri, 57. Calleri, 90+1. Calleri - 22. Traoré, 79. Doherty. Rozhodčí: Guida – Passeri, Peretti. ŽK:40. V. Sánchez, 66. Vargas, 66. Calleri - 6. Traoré, 56. Kilman, 63. Gibbs-White.

Espanyol Barcelona Prieto – V. Gómez, F. Calero, Naldo, Pedrosa – Melendo (75. Pipa), V. Sánchez (C) (62. Lozano), David López, Darder (67. Lej) – Vargas, Calleri.

Wolverhampton Wanderers Patrício – Boly, Coady (C), Kilman – Doherty, Dendoncker, Gibbs-White (64. Neto), Moutinho, Vinagre (58. Saïss) – Traoré (78. Jordao), Podence.

Istanbul Başakşehir FK - Sporting Lisabon 4:1P (2:0)

Branky: 31. Škrtel, 45. Aleksić, 90+2. Višća, 119. Višća - 68. Vietto. Rozhodčí: A. Mateu – P. Cebrián, R. Díaz (všichni ESP). ŽK:37. Aleksić, 71. Clichy, 74. Epureanu, 81. Kahveci - 34. Wendel, 42. Vietto.

Istanbul Başakşehir FK Günok – Caiçara, Škrtel, Epureanu, Clichy – Okechukwu (77. Özcan), Aleksić, Kahveci (89. Robinho) – Višća (C) (120. Ponck), Ba, Elia (85. Gulbrandsen).

Sporting Lisabon Maximiano – Ristovski, Coates (C), Ilori, Acuňa – Battaglia, Wendel (90+1. Henrique) – Bolasie (60. Plata), Vietto, Cabral (73. I. Doumbia) – Šporar (108. Mendes).

FC Porto - Bayer Leverkusen 1:3 (0:1)

Branky: 66. Marega - 13. Alario, 50. Demirbay, 57. Havertz. Rozhodčí: Kovács – Marinescu, Artene (vš. Rumunsko). ŽK:33. Luís, 36. S. Oliveira, 42. Uribe, 54. Marcano, 76. Nakadžima, 81. Conceicao, 82. Pepe - 43. L. Bender, 67. Demirbay, 69. Weiser, 82. Amiri. ČK:85. Tiquinho Soares.

FC Porto Marchesín – J. M. Corona, Mbemba, Marcano (C), Telles – Otávio, S. Oliveira, Uribe (46. Pepe), Díaz (29. Nakadžima) – Marega, Luís (64. Tiquinho Soares).

Bayer Leverkusen Hrádecký – L. Bender (C) (46. Weiser), Tah, S. Bender (67. Dragović), Tapsoba, Sinkgraven – Havertz, Demirbay, Amiri – Alario, Diaby (83. Bailey).

FC Basilej - APOEL FC 1:0 (1:0)

Branky: 38. Frei. Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Mokrusch (všichni Česká republika). ŽK:81. Isufi - 23. U. Matić, 55. Jensen, 63. Efrem, 76. Vouros, 86. De Vincenti.

FC Basilej Nikolić – Isufi, Cömert, Bergström, B. Riveros – Xhaka, Frei (70. Ramires) – Stocker (C), Campo, Petretta (46. Zhegrova) – Ademi (32. Cabral).

APOEL FC Waterman – Vouros, Savić, Merkis, Ioannou – Jensen, Mihajlovic – U. Matić – Aloneftis (C) (61. Efrem), Suleiman (70. Pavlović), Jakoliš (46. De Vincenti).

LASK Linz - AZ Alkmaar 2:0 (1:0)

Branky: 44. Raguz, 50. Raguz. Rozhodčí: S. Jovanović (SRB). ŽK:37. Wiesinger, 62. Filipović - 24. Wijndal. ČK:88. Wiesinger.

LASK Linz A. Schlager – Filipović, Trauner (C), Wiesinger – Renner, Michorl, Holland, Ranftl – Frieser (61. Balič), Raguz (69. Klauss), Goiginger (89. Ramsebner).

AZ Alkmaar Bizot – J. Svensson (76. Evjen), Leeuwin (63. Druijf), Koopmeiners (C), Wijndal – Midtsjö, de Wit, Clasie – Stengs, Boadu, Idrissi.

Malmö FF - VfL Wolfsburg 0:3 (0:1)

Branky: 42. Brekalo, 65. Gerhardt, 69. Joao Victor. Rozhodčí: Collum – McGeachie, Connor (SCO). ŽK:5. Rieks - 84. Brooks.

Malmö FF Dahlin – Lewicki, Ahmedhodžić, Bengtsson (76. L. Nielsen), Safari (C) – Christiansen, Bachirou, Rieks – Nalić (56. Berget), Thelin, Antonsson.

VfL Wolfsburg Casteels (C) – Steffen, Knoche, Brooks, Otávio – Arnold, X. Schlager (59. Joao Victor), Gerhardt – Mehmedi, Weghorst (70. Ginczek), Brekalo (79. Klaus).

KAA Gent - AS Řím 1:1 (1:1)

Branky: 25. David - 29. Kluivert. Rozhodčí: María Sánchez – Cabañero, Alonso. ŽK:28. Bezus, 50. Depoitre, 83. Kums, 90+3. Mohammadí, 90+5. Odjidja-Ofoe - 42. Veretout, 62. Spinazzola.

KAA Gent Kaminski – Castro-Montes, Plastun (80. Niangbo), Ngadeu, Mohammadí – Kums, Owusu, Odjidja-Ofoe (C) – Bezus (66. Čakvetadze) – Depoitre (66. Kvilitaja), David.

AS Řím Pau López – Spinazzola (67. Santon), Smalling, Mancini, Kolarov – Veretout (79. Fazio), Cristante – C. Pérez (83. Villar), Mchitarjan, Kluivert – Džeko (C).

AFC Ajax - Getafe CF 2:1 (1:1)

Branky: 10. Danilo, 63. Oliveira - 5. Jaime Mata. Rozhodčí: Sidiropoulos – Kostaras, Dimitriadis. ŽK:11. Danilo, 17. Erik Ten Hag, 66. Blind, 76. Lisandro Martínez, 90+8. Huntelaar - 11. Soria, 17. José Bordalás, 28. Arambarri, 41. Nyom, 45+2. Jaime Mata.

AFC Ajax A. Onana – Dest, Schuurs, Lisandro Martínez, Blind – Gravenberch (74. Huntelaar), van de Beek, Eiting – Danilo (46. Promes), Tadić (C), Babel.

Getafe CF Soria – Damián Suárez, Dakonam (C), Etxeita, Oliveira – Nyom, Nemanja Maksimović, Arambarri, Cucurella (90+4. Kenedy) – Jaime Mata (90+1. Timor), Deyverson (70. J. Molina).

Celtic FC - FC Kodaň 1:3 (0:0)

Branky: 83. Edouard - 51. Santos, 85. Biel, 88. N'Doye. Rozhodčí: Dias – Tavares, Soares (vš. Portugalsko). ŽK:16. Ajer - 82. R. Sigurdsson.

Celtic FC Forster – Šimunović, Ajer, Jullien, Taylor – Rogic, S. Brown, C. McGregor – Forrest, Edouard, M. Elyounoussi (70. Griffiths).

FC Kodaň Johnsson – Varela, Nelsson, R. Sigurdsson, Bengtsson – Biel (86. Bjelland), Zeca, Stage – Falk, N'Doye, Kaufmann (45. Santos, 87. Daramy).

Sevilla FC - CFR Kluž 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Andris Treimanis – Haralds Gudermanis, Aleksejs Spasjonnikovs (všichni LAT). ŽK:44. Navas, 90+2. Ocampos, 90+3. Nolito - 59. Deac, 73. Djoković, 74. Bordeianu, 85. Boli, 89. Petrescu. ČK:90+1. Bordeianu.

Sevilla FC Bunú – Navas (C) (75. Nasjrí), Diego Carlos, Koundé, Reguilón – Jordán (57. Banega), Gudelj, Fernando – Suso (67. Nolito), L. de Jong, Ocampos.

CFR Kluž Arlauskis – Manea, Vinícius, Burcă (27. Boli), Camora (C) – Bordeianu, Djoković (78. Rondón) – Deac, Păun, Omrani (84. Golofca) – L. Traoré.

Arsenal FC - Olympiakos FC 1:2P (0:0)

Branky: 113. Aubameyang - 53. Cissé, 119. El Arabi. Rozhodčí: Massa – Meli, Tegoni. ŽK:20. Ba, 59. M. Camara.

Arsenal FC Leno – Bellerín (84. Willock), Mustafi (103. Papastathopoulos), David Luiz, Saka – D. Ceballos (72. Torreira), Xhaka – Pépé, Özil, Aubameyang – A. Lacazette (106. Martinelli).

Olympiakos FC J. Sá – Elabdellaoui, Ba, Cissé, Tsimikas – Bouchalakis, M. Camara, Guilherme (117. Papadopoulos) – Ranđelović (78. Masouras), El Arabi, Valbuena (86. Gaspar).

Manchester United - Club Bruggy KV 5:0 (3:0)

Branky: 27. B. Fernandes, 34. Ighalo, 41. McTominay, 82. Fred, 90+3. Fred. Rozhodčí: Serdar Gözübüyük – Charles Schaap, Jan de Vries (vš. NED). ČK:22. Deli.

Manchester United Romero – Wan-Bissaka, Maguire (C), Bailly, Shaw – McTominay (72. Greenwood), Fred – D. James (46. Chong), B. Fernandes (65. Lingard), Mata – Ighalo.

Club Bruggy KV Mignolet – Mata (62. Mitrović), Mechele, Deli, Ricca – Kossounou, Vanaken (C), Rits (79. De Ketelaere) – Tau (62. Diatta), Okereke, De Cuyper.

Benfica Lisabon - FK Šachtar Doněck 3:3 (2:1)

Branky: 9. Pizzi, 36. Rúben Dias, 47. R. Silva - 12. Rúben Dias, 49. Stěpaněnko, 71. Patrick. Rozhodčí: Kuipers – van Roekel, Zeinstra (všichni Nizozemsko). ŽK:50. R. Silva - 43. Ismaily, 83. Taison, 87. Konopljanka.

Benfica Lisabon Vlachodimos – T. Tavares, Rúben Dias, F. Ferreira, Grimaldo – Chiquinho (67. Seferović), Weigl, Taarabt, R. Silva – Pizzi (C) (80. Jota), Dyego Sousa (80. Vinícius).

FK Šachtar Doněck Pjatov (C) – Dodô, Kryvcov, Matvijenko, Ismaily – Antônio, Stěpaněnko – Marlos (62. Tetê), Patrick (90+2. Chočolava), Taison (86. Konopljanka) – Júnior Moraes.