Daniel Šmejkal dozoruje trénink fotbalových Teplic.

Daniel Šmejkal dozoruje trénink fotbalových Teplic. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Plzni proti Bělehradu věřím, snadné to ale nebude, tvrdí Šmejkal

  • 6
Fotbalisté Partizanu Bělehrad, první soupeř plzeňské Viktorie v Evropské lize, se během soustředění na Kypru střetli dvakrát i se soupeři z české ligy. Zatímco Liberci podlehli na konci ledna 1:2, Teplice před týdnem porazili 2:0. „Plzni v tomto dvojzápase věřím, ale rozhodně to nebude mít jednoduché,“ říkal minulý týden teplický kouč Daniel Šmejkal.

„Mají šikovné hráče, ale nepůsobili na mě dobře jako tým. Budou mít problémy s důrazem a nasazením, tahle mužstva to obecně nemají ráda. V tom spatřuji výhodu, která by mohla být pro Plzeň,“ připojil ke hře Partizanu liberecký trenér David Holoubek, který se s Partizanem střetl v úvodu zimní přípravy.

Větší vypovídající hodnotu by ale měl mít nedávný zápas s Teplicemi. „Sehráli jsme s Partizanem zajímavé přípravné utkání. Potvrdilo se, že je to velmi kvalitní soupeř,“ uvedl teplický kouč Daniel Šmejkal, rodák z Plzně, kde také nastartoval svoji fotbalovou kariéru.

Do podrobnějšího rozboru hry srbského šampiona se však příliš pouštět nechtěl. „Hráli jsme s nimi na hřišti, které bylo o deset metrů užší. Je velmi těžké hru soupeře směrem k Evropské lize hodnotit,“ vysvětloval Daniel Šmejkal.

Mimochodem trenér celku, který jako jediný dokázal na podzim v HET lize obrat plzeňskou Viktorii o body, ta hrála na konci listopadu v Teplicích bez branek.

Ale pojďme zpátky k nedávnému zápasu Teplic se soupeřem z Bělehradu, který vyhrál 2:0 po brankách Ivanoviče a Tawamby.

„Partizan každopádně ukázal, že je velmi dobrý v osobních soubojích, silný na míči. Jde o velmi kompaktní mužstvo,“ popisoval Daniel Šmejkal. V obou zápasech s českými soupeři se střelecky prosadil robustní kamerunský útočník Léandre Tawamba. S Libercem v závěru korigoval porážku, proti Teplicím naopak hlavou zvyšoval na 2:0.

„Jejich vysoký střední útočník se jevil velmi dobře,“ potvrdil trenér Teplic. A kde ještě byla podle něho síla Partizanu Bělehrad? „Jejich středoví hráči jsou velmi dobře technicky vybaveni,“ všiml si Šmejkal.