Fotbalisté Lipska slaví branku, zatímco hráči Atlétika Madrid zklamaně nesou...

Fotbalisté Lipska slaví branku, zatímco hráči Atlétika Madrid zklamaně nesou míč ke středovému kruhu. | foto: Reuters

Lipsko - Atlético Madrid 2:1, šťastný gól v závěru posílá dál německý klub

• 80
Po čtvrtečním čtvrtfinálovém utkání Ligy mistrů jsou šťastnější fotbalisté Lipska, kteří porazili Atlético Madrid 2:1. Rozhodující branku dal v závěru střídající Tyler Adams. V semifinále se Lipsko střetne s Paris St. Germain.

Pořádnou dávku štěstí měl Adams, když gólem posunul Lipsko dál ve vyřazovacích bojích Ligy mistrů.

V 88. minutě k němu doputoval křižný pas z levé strany od Angeliňa, jeho následnou střelu srazil do protipohybu brankáři Janu Oblakovi spoluhráč Stefan Savič.

To už byl na hřišti i český útočník Patrik Schick, který se do zápasu podíval na poslední desetiminutovku.

Atlético se v závěru nadechlo k enormnímu tlaku, který však ke gólu nevedl.

Jedinou branku španělského celku dal střídající Joao Félix, který v 71. minutě proměnil penaltu, již sám vybojoval. Chvíli před se prohnal kolem Lukase Klostermanna, který mu skluzem podrazil nohy. Jasná penalta, bez debat.

Do té doby Lipsko vedlo díky zásahu Daniho Olma, který se prosadil chvíli po změně stran. Marcel Sabitzer načechral zpětnou přihrávku španělskému spoluhráči přímo na hlavu, jemu tak stačilo míč trknout na zadní tyč, kam se Oblak už nenatáhl.

První půle příliš nebezpečných akcí nenabídla, obě mužstva spíš hrozila ze standardních situací. Savičovu hlavičku z 10. minuty krotil Péter Gulácsi až na brankové čáře. V závěru poločasu zase Dayot Upamecano na druhé straně hlavičkoval doprostřed.

Jedinou fotbalovou akcí byl ukázkový tandem Renana Lodiho a Yannicka Carraska. Lodi převzal míč na levé straně a Carraskovi nalil pod sebe, s ranou si ale Gulácsi poradil.

Atlético bylo v první půli blízko zahrávání pokutového kopu. Gulácsi ve vápně brnkl o paty Saúlu Ňíguezovi, VAR posléze situaci na dálku kontroloval. Ke kontaktu, byť minimálnímu, skutečně došlo, ale penalta by to byla přísná.

Atlético, jež před koronavirovou přestávkou vyprovodilo z Ligy mistrů obhájce z Liverpoolu, už se dál nepodívá.

Ve středu se prvním semifinalistou stal Paris St. Germain, který dvěma góly v závěru otočil duel proti Atalantě Bergamo. Právě s francouzským mistrem se Lipsko střetne 18. srpna.

RB Lipsko - Atlético Madrid 2:1 (0:0)

Branky: 51. Olmo, 88. Adams - 71. Félix. Rozhodčí: Marciniak – Sokolnicki, Listkiewicz (POL). ŽK:70. Klostermann, 82. Kampl, 87. Haidara - 62. Lodi, 90+6. J. Giménez.

RB Lipsko Gulácsi – Halstenberg, Upamecano, Klostermann, Angeliño – Sabitzer (90+2. Mukiele), Kampl, Laimer (72. Adams) – Nkunku (83. Haidara), Y. Poulsen (C), Olmo (83. Schick).

Atlético Madrid Oblak – Trippier, Savić, J. Giménez, Lodi – Carrasco, Saúl Ñíguez, H. Herrera (58. Félix), Koke (C) (90+2. Felipe) – D. Costa (72. Morata), M. Llorente.