Záložník Blaise Matuidi z Paris St. Germain se raduje ze vstřeleného gólu.

Záložník Blaise Matuidi z Paris St. Germain se raduje ze vstřeleného gólu. | foto: AP

Barcelona v Paříži přišla o Messiho i o výhru, Bayern porazil Juventus

• 73
Fotbalisté Barcelony sice na hřišti Paris St. Germain dvakrát vedli, ale nakonec v úvodním čtvrtfinále Ligy mistrů vybojovali jen remízu 2:2. Ve druhém zápase Bayern Mnichov porazil 2:0 Juventus Turín.

Odvety se hrají ve středu 10. dubna.

"Bez debat nás čeká nejtěžší zápas roku," prohlásil trenér pařížského týmu Ancelotti před zápasem. Jeho svěřenci přesto odehráli s favoritem nebojácnou partii.

Byl to strhující zápas. Barcelona dvakrát vedla, ale Ibrahimovic a spol. dokázali vždy vyrovnat. Podruhé až v nasteveném čase, kdy odpověděli na penaltu z poslední minuty řádné hrací doby.

Ale popořadě...

První gól vstřelila Barcelona ve 38. minutě, kdy ji poslal do vedení argentinský útočník Messi.

A byla to parádní trefa!

Domácí se ubránili po rohovém kopu a vyrazili vpřed s vidinou protiútoku. Ale k míči se ve středu hřiště dostal obránce Alvés, jenž skvostným centrem rychle vrátil hru před bránu soupeře. Tam číhal zapomenutý a úplně volný Messi, jenž levačkou vstřelil svůj osmý gól v soutěži.

Byla to jedna z posledních akcí argentinského útočníka v zápase. Pak sice ještě vystřelil těsně nad břevno, ale před přestávkou už jen postával u postranní čáry a do druhého poločasu vůbec nenastoupil. Podle prvních informací má problémy s podkolenní šlachou.

Jinak se však Barcelona do opravdu velkých šancí nedostávala. Naopak Paříž vyrážela do nebezpečných protiútoků, které přesnými pasy z hloubi pole zakládal mimo jiné záložník Beckham.

Ale Lavezzi trefil tyč a před brankářem Valdésem neuspěli ani Pastore, Lucas či několikrát Ibrahimovic. To je výčet šancí jen za první poločas.

Po přestávce měl velkou příležitost na vyrovnání znovu Ibrahimovic, ale tváří v tvář Valdésovi neuspěl. Gólman Barcelony si připsal výtečný zákrok.

Podruhé už ovšem hostující brankář proti stejnému hráči úspěšný nebyl. Švédský kanonýr Ibrahimovic v 79. minutě dorazil do brány střelu Thiaga Silvy - 1:1.

Opakovaný televizní záběr ovšem odhalil, že Ibrahimovic stál v ofsajdu. Hosté se tak hodně zlobili na rozhodčí.

Barcelona však přesto ještě stihla strhnout vedení na svou stranu. Minutu před koncem řádné hrací doby Alexis Sánchez po souboji s brankářem Siriguem upadl v pokutovém území a rozhodčí Stark, který v sobotu pískal šlágr české ligy Sparta - Plzeň (1:0), nařídil penaltu. Tu s přehledem proměnil Xavi.

Ale to stále ještě nebylo všechno. V nastavení a z poslední akce zápasu vyrovnal Matuidi, jenž tak završil úchvatný závěr utkání.

Fotbalisté Bayernu Mnichov oslavují gól, který před chvílí vstřelili.
Obránce David Alaba z Bayernu Mnichov slaví gól, který před chvílí vstřelil.
Obránce David Alaba z Bayernu Mnichov se raduje ze vstřeleného gólu.

Fotbalisté Bayernu Mnichov vybojovali slušný náskok do odvety.

Zatímco Barcelona bude muset o postup do semifinále ještě bojovat, nakročeno mezi nejlepší čtyři má Bayern Mnichov. Ten na domácím hřišti porazil 2:0 Juventus Turín.

První branku dal už ve 26. vteřině obránce Alaba. Jde o devátý nejrychlejší gól v historii soutěže. Loňský finalista si pozici před odvetou vylepšil v 63. minutě. To když na konečných 2:0 zvýšil Müller.

Zbylá dvě čtvrtfinále (Real Madrid - Galatasaray a Málaga - Dortmund) jsou na programu ve středu večer.

Paris St. Germain - FC Barcelona 2:2 (0:1)
79. Ibrahimovic, 90.+4 Matuidi - 38. Messi, 89. Xavi z pen. Rozhodčí: Stark - Salver, Pickel (všichni Něm.). ŽK: Beckham, Matuidi, Ibrahimovic, Sirigu - Mascherano, Alba, Dani Alves. Diváci: 45.000.
PSG: Sirigu - Jallet, Alex, Thiago Silva, Maxwell - Lucas, Beckham (70. Verratti), Matuidi, Pastore (76. Gameiroú) - Ibrahimovic, Lavezzi (66. Ménez). Trenér: Ancelotti.
Barcelona: Valdés - Dani Alves, Piqué, Mascherano (83. Bartra), Alba - Xavi, Busquets, Iniesta - Alexis Sanchez, Messi (46. Fábregas), Villa (80. Tello). Trenér: Vilanova.

Bayern Mnichov - Juventus Turín 2:0 (1:0)
1. Alaba, 63. Müller. Rozhodčí: Clattenburg - Beck, Child (všichni Angl.). ŽK: Mandžukič - Lichtsteiner, Chiellini, Vidal. Diváci: 68.000.
Bayern: Neuer - Lahm, Van Buyten, Dante, Alaba - Luiz Gustavo, Schweinsteiger - Müller, Kroos (16. Robben), Ribéry (90. Shaqiri) - Mandžukič (90. Gómez). Trenér: Heynckes.
Juventus: Buffon - Barzagli, Chiellini, Bonucci - Pirlo - Lichtsteiner, Vidal, Marchisio, Peluso (75. Peluso) - Matri (65. Vučinič), Quagliarella (65. Giovinco). Trenér: Conte.