Lucie Martínková v odvetě proti AS Řím

Lucie Martínková v odvetě proti AS Řím | foto: sparta.cz

Liga mistryň je pryč. Sparťanské fotbalistky prohrály s AS Řím 1:4

• 5
Řím (Od naší zpravodajky) - Senzace se nekonala. Fotbalistky Sparty v odvetě 2. předkola Ligy mistryň podlehly AS Řím 1:4. Úvodní zápas v Praze skončil 1:2. Na rozdíl od slávistek si tak děvčata z Letné základní skupinu Women’s Champions League nezahrají.

„Jsem zklamaný, že vypadáváme ze soutěže. Na druhou stranu je třeba uznat kvalitu AS Řím, byli jsme pod velkým tlakem. Škoda, že jsme některé nadějné akce nedotáhli do konce,“ říkal po zápase za zvuku italských šlágrů trenér Sparty Martin Masaryk.

„Po prvním poločase můžu být spokojený, ve druhém tam nebyly věci, které jsme očekávali a které jsme si řekli. Mrzí mě to.“

Přitom stejně jako v úvodním duelu na Letné sparťanky vedly 1:0. Trefila se kapitánka Petra Bertholdová, následně vyrovnala taktéž stoperka, Rakušanka Wenningerová. Do kabin se tak šlo za stavu 1:1. Po změně stran však italský vicemistr duel otočil.

Martin Masaryk, trenér sparťanek

Na útulném stadionku Tre Fontane v Římě, lemovaném mocnými sekvoji, se sešla zhruba tisícovka fanoušků. A zatímco po nebi se mraky jen líně potulovaly, na hřišti se hrál svižný fotbal.

Římanky ihned po úvodním hvizdu ukazovaly, kdo je tady doma. Už ve 2. minutě se po centru z pravé strany trefila Valentina Giacintiová, ale rozhodčí odpískala hru rukou, gól neplatil.

Tempo hry i nadále určoval italský celek. Sparťanské obraně zatápěla vedle Giacintiové - trojnásobné nejlepší střelkyni ligy z angažmá v AC Milán - zejména Haaviová.

ONLINE: AS Řím - Sparta Praha

sledovali jsme v podrobné reportáži

Ovšem první gólovou radost měly fotbalistky Sparty. Ve 25. minutě kopal český vicemistr roh, Changová zakroutila míč přímo na nohu kapitánky Petry Bertholdové a zkušená stoperka poslala míč do sítě - 1:0.

Po deseti minutách však přišlo vyrovnání. A opět po rohu. Rakušanka Carina Wenningerová, nejvyšší hráčka na hřišti, udeřila jak jinak než hlavou.

Mrzuté je, že sparťanky stejně jako v Praze inkasovaly ze standardek. Co s tím? „Připravujeme se na ně, ale důraz soupeře v pokutovém území byl od soupeře větší. Tyto chyby by se neměly stávat, chcete-li být úspěšní,“ ví kouč Masaryk.

Sparťanské fotbalistky proti AS Řím

Po změně stran AS Řím otočil skóre. Po rohovém kopu se zapsala mezi střelkyně Brazilka Andressová - 2:1. Domácí tým byl blízko dalšímu navýšení skóre. Brankářka Chládeková faulovala unikající Lázarovou, která se sama postavila k penaltě. Balon poslala jen do tyče, následný gól z dorážky platit nemohl.

Římanky se ale třetí branky přece jen dočkaly. Zbývalo dvacet minut do konce zápasu, když se po centru prosadila obránkyně Moeka Minamiová. Další gól pak přidala aktivní Haaviová.

4:1, jasná záležitost.

Sparťanské fotbalistky zkusí zabojovat o postup do prestižní skupiny Ligy mistryň opět za rok. Nejprve ale moc chtějí přebrat slávistkám mistrovský titul.

AS Řím - AC Sparta Praha 4:1 (1:1)

Branky: 35. Wenningerová, 55. Andressová, 70. Minamiová, 81. Haaviová - 25. Bertholdová. Rozhodčí: Medjedovičová – Jovanovičová, Ščepanovičová. ŽK:28. Dědinová, 44. Bertholdová, 73. Sonntagová.

AS Řím Ceasarová – Bartoliová (C), Wenningerová, Minamiová – Serturiniová, Andressová, Giuglianová, Greggiová, Haaviová – Lazarová, Giacintiová.

AC Sparta Praha Chládeková – Dědinová,, Bertholdová (C), Stárová, Dlasková – Cvrčková, Sonntagová, Polcarová – Trippová, Martínková, Changová.