Hráči Liberce se radují z gólu na hřišti AEK Larnaka. | foto: ČTK

Larnaka - Liberec 0:1, postup do Evropské ligy přiblížil Coufal

• 37
Liberečtí fotbalisté pokračují v parádním tažení pohárovou kvalifikací. V úvodním utkání 4. předkola Evropské ligy na hřišti AEK Larnaka zvítězili 1:0. Po půlhodině se po centru Bartošáka prosadil Coufal, pohárový střelec.

Liberec v předchozí fázi kvalifikace vyřadil vídeňskou Admiru Mödling, vyhrál oba zápasy. A vítězně zvládl i třetí utkání.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Doma jim k postupu do hlavní fáze Evropské ligy, což by bylo potřetí za poslední čtyři sezony, jim stačí i jakákoli remíza.

Triumf na rozpáleném Kypru byl zasloužený, protože hosté měli i další šance.

V prvním poločase kromě Coufala mohl skórovat Sýkora, vypálil tvrdě a přesně, ale zaskvěl se brankář Miňo. V závěru poločasu mu po ráně Vůcha pomohla branková konstrukce.

I po přestávce byli hosté nebezpeční, znovu z výhodné pozice zakončoval Sýkora, ale na brankáře nevyzrál.

Kyperský tým, který si v předchozím kole překvapivě poradil se Spartakem Moskva, na Liberec nestačil. Měl jedinou možnost, ale proti urostlému útočníkovi Alvésovi se vytáhl Dúbravka.

A když byl v 65. minutě po druhé žluté vyloučen Ortiz, dohrávalo se Liberci snadněji.