Středa 28. září 2022, Den české státnosti
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Středa 28. září 2022 Den české státnosti

Online reportáž

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím West Hamu poměrem 3:1. Druhý poločas se hodně podobal tomu prvnímu, znovu jsme sledovali hodně vyrovnanou podívanou, ve které se oba celky snažily hrát ofenzivně. Lehce aktivnější byl West Bromwich Albion, který se snaží tuto sezónu dohrát se ctí. Kladivářům to ve druhém dějství zrovna moc nelepilo, přesto se jim necelých deset minut před koncem povedlo vykřesat vedoucí branku, na kterou soupeř již nenašel recept a navíc ještě jednou inkasoval.

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 4:9. Střely mimo: 5:9. Rohy: 6:8. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 8:11.

90+3

Konec zápasu.

Sestavy a rozestavení

West Bromwich Albion(4-4-1-1)

Johnstone
Furlong
6 Ajayi
Ajayi
Bartley
Townsend
Phillips
Gallagher
Yokuşlu
85. min Grant
Maitland-Niles
69. min Diangana
12 Pereira
Pereira
Robson-Kanu
89. min Diagne

West Ham United(4-2-3-1)

Randolph
5 Coufal
Coufal
15 Dawson
Dawson
21 Ogbonna
Ogbonna
Cresswell
28 Souček
Souček
41 Rice
Rice
Benrahma
72. min Bowen
11 Lingard
Lingard
18 Fornals
Fornals
89. min Diop
30 Antonio
Antonio

Rozhodčí: Oliver – Burt, Betts

Náhradníci
West Bromwich Albion
 • 25Button
 • 17Diagne
 • 7Robinson
 • 22Peltier
 • 29Grant
 • 45Gardner-Hickman
 • 11Diangana
 • 27O'Shea
 • 51King
Náhradníci
West Ham United
 • 20Bowen
 • 4Balbuena
 • 45Odubeko
 • 16Noble
 • 24Fredericks
 • 31Johnson
 • 1Fabiański
 • 7Jarmolenko
 • 23Diop
90+2

Jsme za polovinou nastaveného času. Kladivářům se daří držet míč daleko od své branky, vítězství je zcela určitě již nemine.

90+1

Míč se nyní znovu dostal směrem do zámezí a autového vhazování se tak ujme hostující celek.

90
Důležité

Nastavují se tři minuty.

89
Střídání

Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Pablo Fornals, přichází Issa Diop.
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Hal Robson-Kanu, přichází Mbaye Diagne.

88
Góly

West Ham právě vstřelil branku!
O vítězi tohoto zápasu je definitivně rozhodnuto! Domácí celek se nadechoval k náporu, jenomže Souček zablokoval centr a jeho mužstvo se dostalo do rychlého přečíslení. Lingardovi se na hranici pokutového území povedlo načasovat nahrávku na MICHAILA ANTONIA, který propálil Johnstona.

87
Karty

Sledovali jsme další nedovolený zákrok, po kterém hostující Dawson již obdržel žlutou kartu.

86

U rohového praporku to nyní dobře provedl Ogbonna, který před protihráčem odkopával pouze do zámezí a následovat bude autové vhazování.

85
Střídání

Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Okay Yokuşlu, přichází Karlan Grant.

85

Najednou se do složité situace dostává domácí celek, který nemá na vyrovnávací branku zrovna moc času. Navíc si nedovoleně počínal Yokuslu.

83
Důležité

Znovu se do akce dostalo video, které zkoumalo případné hraní rukou v podání Ogbonny. Ten nakonec ruku netrefil a branka platí!

82
Góly

West Ham právě vstřelil branku!
Necelých deset minut před koncem řádné hrací doby jdou hosté jdou vedení! Nejprve se po míči natahoval Fornals, který trefil pouze brankáře. Následoval tak rohový kop, na který si dokázal naskočit obránce ANGELO OGBONNA, kterému se povedlo v náběhu procedit míč do sítě.

81

Do konce tohoto zápasu zbývá už jen poslední desetiminutovka. Poslední minuty přinášejí celkem dost nepřesností, i tak sledujeme ofenzivní podívanou.

80

Další rozehrávka od hostující branky. Randolph to v tomto případě zkoušel nákopem na levou stranu hrací plochy, kde měl daleko k míči Cresswell.

79

Na pořadu dne bylo autové vhazování z pravé strany, které si vzal na starost domácí Furlong, jehož dlouhá nabídka našla pouze Kanua, jenž mířil vedle.

78

Po nedovoleném zákroku byl zastaven hostující Rice, který svému celku zajistil standardní situaci, jenomže ta bude rozehrána z velké vzdálenosti.

77

S míčem se na druhou stranu nyní dokázal dostat domácí Phillips, který ovšem nenahrál přesně a z protiútoku pálil pouze doprostřed hostující Fornals.

75

Randolph tak mohl znovu rozehrávat od své branky, přičemž se mu míč povedlo poslat na druhou stranu. Málem se krátce poté dostal do šance Robson-Kanu.

74

Phillips se na pravém křídle zbavil dvojice protihráčů, načež se dostal až do palebné pozice za pokutovým územím, odkud ale mířil vedle branky.

Tomáš je první český fotbalista, který v Premier League dosáhl dvouciferného počtu gólů v jedné sezóně.

73

Nahrávka do tandemu na Townsenda nakonec byla moc dlouhá a navíc celou situaci kontroloval Dawson, který si počínal hodně důrazně, avšak čistě.

72
Střídání

Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Saïd Benrahma, přichází Jarrod Bowen.

71

Do konce tohoto zápasu zbývá už jen poslední dvacetiminutovka. I nadále sledujeme ofenzivní podívanou, v koncovce to ani jednomu celku zrovna moc nejde.

70

Pereira je v tomto duelu nesmírně aktivní. Nyní se po pohodlné kombinaci dostal do palebné pozice, jenomže levou nohou nakonec netrefil branku.

69
Střídání

Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Ainsley Maitland-Niles, přichází Grady Diangana.

67

West Bromwich Albion tak v posledních minutkách přečkal nejeden kritický moment, nicméně stále podruhé neinkasoval a odkopávat může Johnstone.

66
Důležité

Cresswell překvapil brankáře rychlou rozehrávkou standardní situace, kterou kroutil přímo na branku, jenomže trefil pouze levou tyč.

65

Napadající Benrahma dokázal v pokutovém území vybojovat míč, jenomže místo zakončení zkoušel nahrát pod sebe, což bylo špatné řešení.

64
Důležité

Kladiváři zahrávali další rohový kop, po kterém se do hlavičky dostal Souček. Jeho zakončení hlavou proletělo kousek vedle zadní tyči, kde se navíc po míči natahoval Antonio.

63

U středového kruhu jsme sledovali vyrovnaný souboj o míč, nakonec se na druhou stranu dostal Benrahma, jehož nabídku dokázal odkopnout Ajayi.

62

Robson-Kanu se před malým momentem dostal nejvýše do vzduchu, přesto se mu nepovedlo kloudně zakončit a odkopávat bude moci Randolph.

61

Máme za sebou něco málo přes hodinu hry. Druhý poločas nám zatím přináší celkem dost nepřesností, přesto je o něco nebezpečnější domácí mužstvo.

60

Posléze si hlavní sudí tohoto zápasu všiml nedovoleného zákroku, kterým se prezentoval Souček, který lehce zatáhl za dres Gallaghera.

59

S míčem si znovu zahrál domácí brankář Johnstone, který se postaral o dalekonosný pas na opačnou polovinu, kde ve vzduchu kraloval Cresswell.

58

Coufal se na opačné straně dokázal dostat k centru do pokutového území, který ovšem přinesl pouze útočný faul v podání útočníka Antonia.

57

Domácí vstoupili do druhého poločasu hodně aktivně a nyní přišel na řadu další rohový kop. Gallagher rozehrál nakrátko na Pereiru, který trefil soupeře.

56

Následovalo vhazování z levé strany, které si vzal na starost domácí Townsend. Jeho nabídku si dokázal najít Dawson, který odehrál míč ven z vápna.

55

Pereira si vzal na starost také provedení další standardní situace, kterou posílal směrem do pokutového území, kde se ovšem povedlo zakročit soupeři.

54

Míč se znovu dostal ven z hrací plochy a vhazovat tak mohl domácí Townsend. Jeho nabídku si našel pouze Dawson, který nahrával za sebe.

53

Nakonec se rozehrávky z místa přestupku ujal brankář Randolph, který to zkoušel vysokým odkopem na druhou stranu, kde Souček vybojoval vhazování.

52

Před malým momentem si nedovoleným způsobem pomohl jeden z domácích, naopak byl pískán faul na českého reprezentanta Tomáše Součka.

51

Sledovali jsme odkop od domácí branky, který si pochopitelně vzal na starost brankář Johnstone. Ten našel pouze Součka, který trefil záda soupeře.

50

Následoval pas na opačnou stranu, kde se Benrahmovi povedlo v tandemu najít lépe postaveného Fornalse, jehož technická rána směřovala vedle branky.

49

Před malým momentem to velice zkušeně provedl hostující Cresswell, který uspěl ve vzdušném souboji a hlavičkou poslal míč do rukavic brankáře.

48

Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali souboj, po kterém si domácí celek vybojoval rohový kop. Ten znovu rozehrával Pereira, který pořádně zaměstnal brankáře.

47

Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.

46

Začal druhý poločas.

Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl dva zásahy. Kladiváři si přitom hned v první minutě zápasu vybojovali pokutový kop, nicméně rozehrávající Rice napálil pouze brankovou konstrukci. Následovala hodně ofenzivní podívaná podívaná z obou stran, nicméně jako první se prosadili domácí, vlastní branku si totiž vstřelil Tomáš Souček. Ten své zaváhání dokázal napravit v závěru poločasu, kdy zamířil do správné branky.

45+3

První poločas skončil.

45+3
Důležité

Do akce se dostalo do video, které zkoumalo regulérnost této branky, nakonec se o ofsajd nejednalo o je skutečně vyrovnáno!

45+1
Góly

West Ham právě vstřelil branku!
V závěru prvního poločasu tu přeci jenom máme vyrovnávací branku! West Ham se totiž dokázal usadit na útočné polovině, kde Fornals centroval do pokutového území. Centr byl přizvednut k zadní tyči, kde se nacházel Benrahma, který nahrávkou napříč malým vápnem našel před prázdnou brankou volného TOMÁŠE SOUČKA.

45
Důležité

Nastavují se dvě minuty.

44

Kladiváři se znovu s míčem dostali na opačnou polovinu hrací plochy, kde momentálně sledujeme kombinaci, kterou se domácí celek snaží napadat.

42

Rohový kop pro WHU.

41
Karty

Žlutou kartu dostává Okay Yokuşlu (West Bromwich Albion).

41

Na opačné straně se Lingard na levém křídle ujal míče, načež se s ním dostal do pokutového území. Jeho rána pravou nohou nakonec putovala vedle.

40

První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.

39

Rohový kop se v tomto případě snášel směrem k zadní tyči, kde se nejvýše do vzduchu dostal Ogbonna. WHU se navíc dostalo do protiútoku, po kterém Souček pálil nad.

38

Na poslední chvíli nyní zasahoval hostující Dawson, kterému se povedlo zablokovat zakončení. West Ham si pořádně koleduje, na řadu přijde další roh.

37

Domácí celek si v krátkém časovém sledu vybojoval hned dva rohové kopy. Ten druhý se na přední tyči snesl pouze na hlavu pozorného Coufala.

36
Důležité

Co chybělo! Přímý kop sice nabídl zablokované střely, posléze se k míči dostal Pereira, s jehož ránou pod břevno si Randolph reflexivně poradil.

35

West Brom si nyní vybojoval zajímavou standardní situaci, kousek od pokutového území totiž fauloval Ogbonna.

34
Karty

Žlutou kartu dostává Angelo Ogbonna (West Ham United).

33

Následoval další rohový kop, nicméně i s touto rozehrávkou si domácí celek dokázal poradit. Bernahma posléze přenechal vhazování Cresswellovi.

32

I tentokráte se k rozehrávce postavil obránce Cresswell, který svůj centr poslal pouze na hlavu protihráče. Po dalším centru pálil do protihráče Lingard.

31

V pokutovém území si nyní dělal prostor hostující Antonio, který nakonec trefil pouze obránce Furlonga, od kterého se balón odrazil na další rohový kop.

30

West Ham United tak bude muset najednou pořádně zabrat, prohrává totiž o jednu branku. Kladiváři přesto mají na otočení výsledku ještě hodinu času.

29

Na útočnou polovinu se nyní vydal domácí Townsend, který to nakonec vzal sám na sebe, jenomže jeho centr se snesl pouze do prvního protihráče.

27
Góly

West Brom právě vstřelil branku!
Domácí celek se dostává do kýženého vedení! Domácí celek zahrával rohový kop z pravé strany, který rozehrál MATHEUS PEREIRA. Jeho kroucená nabídka se stáčela směrem do hostující branky, kde jí ještě lehce tečoval Tomáš Souček, který se ho dotkl jako poslední. Přesto by se nemělo jednat o vlastní branku, Pereirova nabídka totiž směřovala do branky.

25

West Ham United se nyní s míčem usadil na druhé straně, kde ovšem došlo k poměrně zbytečné ztrátě, po které Yokuslu vyprodukoval zpětnou nahrávku.

24

K velice zajímavému střeleckému pokusu se nyní dostal domácí Pereira, který zakončoval zpoza pokutového území, jenomže míč poslal vedle branky.

23

Na opačné straně se povedlo směrem dozadu dobře zapracovat Dawsonovi, který na jistotu odpálil míč do zámezí a vhazovat bude moci Furlong.

22

Coufal to zkoušel dalším centrem do pokutového území, kde se znovu nacházel kolega Antonio, který se proti Ajayimu nedokázal vážněji prosadit.

21

Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku tohoto zápasu, která nám zatím nepřinesla ani jednu branku. Nejblíže k ní měl hostující Rice, jenž neproměnil penaltu.

20

Randolph si nyní vyzkoušel další odkop od své branky, který poslal na Součak. Před něj se ovšem dokázal dostat Furlong, který v souboji vyhrál.

19

Po vhazování jsme sledovali nákop ke středovému kruhu, kde neodhadl dráhu dopadu míče hostující Lingard a za ním se k balónu dostal Bartley.

18

Phillipsovi se už nepovedlo udržet míč na hrací ploše, čehož si velice pozorně všiml také pomezní sudí a následovat bude vhazování pro Cresswella.

17

Na druhé straně musel bleskově od své branky odkopávat brankář Johnstone, kterého aktivně napadal hostující Lingard, jenž na míč ale nedosáhl.

16

Do pokutového území se nyní dostal domácí Maitland-Niles, který to zkoušel centrem do malého vápna, kde ovšem zasahoval pozorný brankář Randolph.

15

Brankář Johnstone tak v tomto případě nemusel zasahovat, naopak si vyzkoušel další rozehrávku od branky, kterou poslal na obránce Furlonga.

14

Následoval rohový kop z pravé strany, kterého se chopil hostující Cresswell. Jeho nabídka se snesla k Ogbonnovi, který zakončoval do boční sítě.

13
Důležité

K odraženému míči se ovšem za pokutovým územím dostal Benrahma, který to zkoušel pravou nohou. Randolph jeho ránu vytěsnil nad branku.

12

Součkovi se na pravém křídle povedlo najít Coufala, který sice centroval do pokutového území, tam ovšem našel pouze Ajayiho.

11

Nakonec se nejednalo o nedovolený zákrok. Kladiváři tak nyní sportovně odevzdali míč svému soupeři a brankáře Johnstone to zkoušel nákopem na druhou stranu.

10

Na opačné straně skončil po souboji na zemi hostující Antonio, který se po souboji držel za hlavu. Rukou do obličeje mu zřejmě sáhl domácí Pereira.

9

Následovalo autové vhazování z levé strany, které si vzal na starost domácí Townsend. Jeho nabídka doputovala na hlavu Kanua, který prodlužoval za sebe, kde se k zakončení hlavou dostal Pereira.

8

Coufal se vydal po pravém křídle, kde ještě spolupracoval s vedle stojícím Fornalsem, který se na hranici pokutového území nedostal přes Gallaghera.

7

Na levém křídle si posléze o nahrávku řekl domácí Pereira, kterému ovšem míč uskočil daleko od kopačky a odkopávat bude pro změnu Randolph.

6

West Bromwich Albion znovu mohl odkopávat od své branky. Míč se snášel ke středovému kruhu, kde se ve vzdušném souboji dokázal prosadit Souček.

5

Nyní si nedovoleným způsobem počínal Antonio, který místo míče trefil pouze protihráče. Následný volný kop tak rozehrál domácí obránce Bartley.

4

West Bromwich Albion tak hned v úvodu tohoto zápasu přečkal kritický moment, skóre se ovšem nezměnilo a nyní je u míče brankář Johnstone.

3

K rozehrávce pokutového kopu se nakonec postavil středopolař Declan Rice, který to zkoušel po zemi k levé tyči, jenomže míč trefil brankovou konstrukci.

1
Karty

Žlutou kartu dostává Sam Johnstone (West Bromwich Albion).

1
Důležité

Tak pozor, v úvodu tohoto zápasu si Antonio píchl míč kolem brankáře, který ho fauloval a je tu penalta pro hosty!

1

Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí, kteří budou hrát zleva doprava.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

West Bromwich Albion: Johnstone – Furlong, Ajayi, Bartley, C. Townsend – M. Phillips, Gallagher, Yokuşlu, Maitland-Niles – Matheus Pereira – Robson-Kanu.
Náhradníci: Button – Diagne, Robinson, Peltier, Grant, Gardner-Hickman, Diangana, O'Shea, King.

West Ham United: Fabiański – Coufal, C. Dawson, Ogbonna, Cresswell – Souček, Rice – Benrahma, Lingard, Fornals – Antonio.
Náhradníci: Randolph – Bowen, Balbuena, Odubeko, Noble, Fredericks, Johnson, Jarmolenko, Diop..

West Bromwich Albion

West Bromwich Albion má naprosto jiné starosti, v tomto duelu mu totiž už o nic nepůjde. Domácí celek tohoto zápasu se totiž nachází na předposlední pozici a s jistotou se vrací zpět do nižší soutěže. West Bromwich Albion totiž momentálně ztrácí na sedmnáctý Brighton již dvanáct bodů, což je dvě kola před koncem soutěže nedostižitelné. West Bromwich Albion během šestatřiceti zápasů dokázal vyhrát pouze v pěti případech, nyní se v tabulce může maximálně dostat před osmnáctý Fulham, který má o dva body více, nicméně má o jeden zápas více.

West Ham United

West Ham United se dvě kola před koncem ligového ročníku nachází na sedmé pozici a stále nemá jistotu pohárové Evropy. Kladiváři by se klidně mohli probojovat do základní skupiny Ligy mistrů, jenomže na čtvrtou Chelsea aktuálně ztrácí pět bodů a potřebovali by tak ztrátu londýnského celku. Ve hře je rovněž základní skupina Evropské ligy, která se jeví nejreálněji. West Ham United má totiž s šestým Tottenhamem stejný počet bodů, naopak na pátý Liverpool aktuálně ztrácí čtyři body. Kladiváři nemají v posledních zápasech zrovna ideální formu, i proto se dostali z lepších pozic. Poslední výhra přišla před třemi týdny, a sice v souboji proti Burnley.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Anglická Premier League má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi West Bromwich Albion a West Ham United.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.