V mezistátním přípravném utkání v Cardiffu se střetne vítěz semifinále baráže A s poraženým v semifinále B.

Jde o to, že Wales, který postoupil do finále baráže, nemá na březnové finále soupeře. Druhé semifinále skupiny A mezi Skotskem a Ukrajinou bylo odloženo na červen. A aby se vyplnil březnový reprezentační termín, tak UEFA rozhodlo, že se utká s poraženým ze semifinále B, což jsou Češi.

Svěřenci kouče Šilhavého totiž jako poražený tým ze Švédska neměli soupeře, protože v druhém semifinále skupiny B bylo Rusko vyloučeno a Polsko postoupilo do finále bez boje.

S Walesem se český celek vloni dvakrát utkal v kvalifikační skupině. Téměř přesně před rokem prohrál v Cardiffu 0:1 a v říjnu v domácí odvetě remizoval 2:2. Soupeř díky tomu skončil před Šilhavého výběrem na druhém místě tabulky.

WalesWales(4-4-2)

Hennessey
60. min Davies o hráči
2 Gunter
Gunter
61. min Rodon o hráči
Vaulks
61. min Ampadu o hráči
13 Colwill
Colwill
81. min Bale o hráči
16 Morrell
Morrell
Norringhton-Davies
Matondo
70. min J. Williams o hráči
Johnson
81. min Harris o hráči

ČeskoČesko(3-5-2)

16 Staněk
Staněk
46. min Vaclík o hráči
2 Zima
Petrášek
4 Brabec
Brabec
Masopust
63. min Jankto o hráči
22 Souček
Souček
19 Lingr
Lingr
80. min Hložek o hráči
Sadílek
63. min Barák o hráči
21 Zelený
Zelený
10 Kuchta
Kuchta
46. min Jurečka o hráči
8 Pešek
Pešek
46. min Sýkora o hráči

Rozhodčí: Tierney - Cook, Betts

Český kouč Šilhavý proti prohrané baráži ve Švédsku udělal pět změn v sestavě: chytá Staněk, v obraně jsou nově Petrášek se Zeleným, v záloze Lingr a v útoku Pešek. Nahradili Vaclíka, Holeše, Baráka, Hložka a Jankta. V sestavě zůstali Brabec, Zima, Souček, Sadílek a Kuchta.

Oba týmy už jsou připraveny v tunelu a chystají se nastoupit na trávník.

Hráči i realizační tým zpívají českou hymnu.

1

Začal první poločas utkání Wales - Česko

1

První akce domácích skončila na útočné polovině nepřesnou přihrávkou.

2

Brankář Staněk rozehrává od své branky.

3

Český útok táhl Souček, uvolnil doprava Zimu, který byl ale naprosto bezradný.

4

Po ostrém faulu na Sadílka trestný kop pro Čechy.

5

Češi rozehráli standardní situaci zajímavě, levačkou prudce centroval Brabec a Petrášek hlavou na míč těsně nedosáhl.

6

Po rohovém kopu hlavičkoval Zelený jen do středu branky domácích.

7

Brabec marně stíhal Johnsona, ale následná přihrávka napříč pokutovým územím nebyla přesná.

8

Češi se díky dobrému napadání udrželi na útočné polovině.

9

Lingr dostal míč za obranu, pokus o kličku ale soupeř vystihl.

10

Wales rozehrává od své branky.

11

Kuchta se po chybě domácích dostal do šance, jenže prováhal moment ke střelbě a po zaseknutí trefil jen soupeře.

12

Po dlouhém pasu Masopusta nedokázal Pešek dostat míč pod kontrolu.

13

Po centru Masopusta hlavičkoval volný Kuchta z malého vápna. Mířil přesně do náruče připraveného gólmana.

15

Český tým je zatím výrazně lepší. Drží se na míči a soupeře vůbec nepouští ani k náznakům střeleckých pozic.

16

Centr Thomase skončil až za českou brankou.

18

Mohl to být český roh, jenže Kuchta po akci naprosto zbytečně soupeře fauloval.

20

Brabec dlouhých nákopem pouze odevzdal balon soupeři.

21

Pešek si dobře naběhl do křídla, ale špatným kontaktem akci ihned pokazil.

22

Po přiklepnutí Kuchty vypálil ze dvaceti metrů nepřesně Sadílek.

23

Rohový kop pro český celek.

24

Sérii českých centrů domácí bez potíží odvrátili.

25

Kuchta vybojoval další roh pro Čechy.

27

Češi zastavili kombinaci domácích, mohli jít rychle dopředu, jenže Lingr akci přibrzdil a obrana Walesu se zformovala.

28

Domácí Matondo se v pokutovém území dostal až ke střele, Staněk jeho pokus šajtlí snadno zneškodnil.

30

Po nepřesné přihrávce Brabce vhazuje Wales.

32

Tomáš Souček (Česko) vstřelil gól. Wales - Česko 0:1
Zelený si příliš nevěřil na centr slabší pravačkou, pak už mu nic jiného nezbývalo a našel Kuchtu. Ten sice souboj prohrál, balon se ale vykulil před Součka, který ho pohotově napálil k tyči.

34

Rubin Colwill (Wales) vstřelil gól. Wales - Česko 1:1
Tak to je rychlá odpověď. Češi přestali bránit, Brabec skluzem propadl a následně vyklusal směrem zpět. Rázem z toho bylo přečíslení, Johnson našel zpětnou přihrávkou Colwilla, který se z deseti metrů trefil snadno k tyči.

36

Brankář Staněk musel vyběhnout daleko ven z branky a následně se dostal do nepříjemného kontaktu s Matondem. Na ploše je lékař.

38

Staněk po ošetření zůstává v brance.

40

Po faulu na Součka trestný kop pro Čechy.

41

Sadílek z trestného kopu těsně přestřelil domácí branku.

43

Vaulks to měl na dlouhou nohu, přesto z hranice pokutového území napálil prudkou ranou tyčku.

45

Češi získali napadáním míč, ale Sadílkův centr nebyl přesný.

49

Pěkná akce hostů. Souček rozhodil na Masopusta, ten našel v šanci Lingra, který špatně trefil míč, ale i tak málem skóroval. Balon zastavila tyčka, Sýkora z dorážky dostal míč do sítě, jenže stál v ofsajdu.

52

Wales trpělivě kombinuje na své polovině.

53

Zima nepřesnou hlavičkou nabídl míč přímo Vaulksovi, který střelou z první trefil z boku tyčku.

54

Další pokus vyslal na českou branku Johnson, těsně minul.

57

Ve druhé půli Češi zatím nepředvádějí tak dobrý výkon, jako se jim to dařilo v určitých pasážích prvního poločasu.

59

Obrovské zmatky před českou brankou. Ke střele se znovu dostal Johnson, jehož střelu vyrazil Vaclík na roh.

62

Tohle může být nepříjemnost nejen pro národní tým, ale hlavně pro Slavii. Masopust se v souboji bez přičinění soupeře chytil za oblast třísel a spadl. Ihned žádá střídání.

63

Střídání Česko: ze hřiště odešel Lukáš Masopust, nahradil ho Jakub Jankto

63

Střídání Česko: ze hřiště odešel Michal Sadílek, nahradil ho Antonín Barák

65

Matondo si nabíhal na kolmou přihrávku, Petrášek se Zimou ho k balonu nepustili.

67

Sýkora byl dobře zablokován a k míči se nedostal.

68

Johnson se po levém křídle prohnal až do pokutového území, kde naštěstí přihrál přesně na Zimu.

70

Střídání Wales: ze hřiště odešel Rabbi Matondo, nahradil ho Jonny Williams

72

Na konci rychlé akce byl Jankto, jehož centr byl hodně nepřesný.

74

Wales chyboval, míč získal Souček, kterého domácí ihned takticky faulovali.

76

Další faul na Součka, Češi rozehrají z půlky.

78

Kvalita hry na obou stranách velmi pokulhává. Střídání se pod úroveň zápasu negativně podepsalo.

79

Po rychle spolupráci Lingra s Janktem zakončoval výborně v těžké pozici Souček, Davies stihl zasáhnout.

82

Bale byl přivítán domácími fanoušky bouřlivým ohlasem. Hned také dostal na rukáv kapitánskou pásku.

84

Jurečka nepřevzal dobře míč od Hložka a míč skončil v autu.

85

Jurečka v pokutovém území pouštěl míč za sebe, ale Jankto se k balonu nedostal.

86

Barák skvěle našel Hložka, který v ideální pozici z patnácti metrů vysoko přestřelil branku.

88

Pozornost Vaclíka vyzkoušel z dálky Bale.

89

Po hrubce Petráška se míče zmocnil Bale, okamžitě nabral rychlost a prudce mířil na přední tyč. Vaclík vyrazil na roh.