Villarreal poprvé v historii ovládl Evropskou ligu. Už za chvíli zvedne Raúl Albiol pohár nad hlavu a jeho celek se zároveň může těšit na účast v příštím ročníku Ligy mistrů.

To už je z mé strany vše. Děkuji vám za pozornost a také přeji dobrou noc. Na počtenou!

Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 7:7. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 10:15.

V základní hrací době byl lepším týmem Manchester United, pro kterého mohl být nerozhodný stav 1:1 zklamáním. Jako první se ale prosadil Villarreal díky brance Gerarda Morena. Rudí ďáblové vyrovnali v 55. minutě zásluhou Edinsona Cavaniho. V závěru měli velký tlak, ale španělský tým vše dokázal ubránit.

V prodloužení už oběma celkům došly síly a za delší konec provazu v něm tahal Villarreal. Branka tedy nepadla a šlo se do penalt. Ty byly naprosto neuvěřitelné. Jak již bylo několikrát řečeno, všech 11 hráčů Žluté ponorky dalo gól a v 11. sérii tedy rozhodovali brankáři. Zatímco Rulli branku dal, de Geovi se to nepovedlo.

Villarreal CF(4-3-3 )

13 Rulli
Rulli
8 Foyth
Foyth
88. min Gaspar
3 Albiol
Albiol
4 Torres
Torres
24 Pedraza
Pedraza
88. min Moreno
5 Parejo
Parejo
25 Capoue
Capoue
120+3. min Raba
Trigueros
77. min Gómez
Moreno
9 Bacca
Bacca
60. min Coquelin
30 Pino
Pino
77. min Alcácer

Manchester UnitedManchester United(4-2-3-1)

1 de Gea
de Gea
Wan-Bissaka
120+3. min Mata
Lindelöf
3 Bailly
Bailly
116. min Tuanzebe
23 Shaw
Shaw
6 Pogba
Pogba
116. min James
McTominay
120+3. min Telles
Greenwood
100. min Fred
Fernandes
Rashford
7 Cavani
Cavani

Rozhodčí: Turpin – Danos, Gringore (vš. FRA)

• 33Williams

Villarreal je vítězem letošního ročníku Evropské ligy! Španělský tým zvítězil po neuvěřitelném penaltovém rozstřelu poměrem 11:10! Všichni hráči ve žlutém dresu penaltu dali včetně brankáře Rulliho. Stejný muž hned poté vychytal v 11. sérii Davida de Geu.

Konec zápasu.

David de Gea nedal! Míč poslal na pravou stranu přímo na ruku brankáře Rulliho, jenž je tak naprostým hrdinou.

Brankář Gerónimo Rulli překonal svého kolegu s velkou noblesou. Tohle byla nechytatelná dělovka k tyči.

Všech dvacet hráčů na hřišti uspělo! Dojde i na gólmany. Švédský stoper Victor Lindelöf poslal míč nahoru a proměnil.

Pau Francisco Torres poslal míč znovu do šibenice. To s jakým přehledem se dnes kopou penalty, je naprosto brilantní.

Axel Tuanzebe byl taktéž úspěšný. Jeho pumelice na pravou stranu byla naprosto nechytatelná.

David de Gea skočil do strany, ale Mario Gaspar poslal míč doprostřed. Villarreal vede 9-8!

Tohle si bude Gerónimo Rulli dlouho vyčítat. Luke Shaw nekopl penaltu precizně, brankář to měl na ruce, ale stejně z toho byl gól.

Francis Coquelin to kopl snad nejlépe, jak mohl. Míč poslal přímo do šibenice.

Daniel James se taktéž dokázal prosadit. Už neuvěřitelných 14 penalt za sebou bylo gólových.

I sedmá série začala vstřelením branky. Kapitán Raúl Albiol poslal míč k pravé tyči.

Fred dal gól s obrovskou klikou. Jeho prudká rána na pravou stranu byla úspěšná, přestože i Gerónimo Rulli si na balón sáhl.

Moisés Gómez zachoval chladnou hlavu. De Gea tentokrát skočil do strany a hráč Villarrealu to kopl doprostřed.

Edinson Cavani už musel dát, ale zvládl to s přehledem. Ránu utáhl tvrdě k tyči.

David de Gea chtěl překvapit Daniho Pareja tím, že zůstal stát. Záložník Villarrealu si toho ale všiml a branku vsítil.

Všech osm penalt zatím bylo úspěšných. Marcus Rashford si nelámal hlavu a také on poslal brankáře na opačnou stranu.

Alberto Moreno poslal míč s přehledem k pravé tyči ze svého pohledu. De Gea tohle chytit nemohl, přestože penalta šla po zemi.

Penaltový specialista Bruno Fernandes byl také úspěšný. Přestože to penalta nebyla ideálně kopnutá, Portugalec zavěsil.

Paco Alcácer uspěl s velkým štěstím. De Gea si na míč sáhl, ale za tyč jej vytěsnit nedokázal. Villarreal je opět napřed.

Alex Telles si do poslední chvíle počkal na pohyb brankáře a poté míč poslal mimo jeho dosah. Střelci jsou zatím stoprocentní.

Daniel Raba také uspěl. Ani tentokrát David de Gea nevystihl směr, ale ofenzivní hráč Villarrealu to provedl opravdu zkušeně.

Také Juan Mata si s noblesou poradil. Poslal míč přesně k levé tyči a zároveň dostatečně vysoko. Gerónimo Rulli se natahoval marně.

Gerard Moreno s přehledem uklidil míč k levé tyči ze svého pohledu. De Gea skákal na stranu opačnou.

Střílení penalt začíná.

Uvidíme penalty! V prodloužení byl aktivnější Villarreal, ale velkou gólovku si nevytvořil. Manchester se už nedostal do potřebného tlaku, a tak se musí spokojit s loterií.

120+4

Druhé prodloužení skončilo.

120+4

Gerard Moreno nedokázal získat míč pro své barvy. Hlavní sudí už v následujících vteřinách prodloužení ukončí.

120+3

Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Étienne Capoue, přichází Daniel Raba.

120+3

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Scott McTominay, přichází Alex Telles.
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Aaron Wan-Bissaka, přichází Juan Mata.

120+2

Španělský tým bude vzápětí rozehrávat další aut. Na polovině United se zřejmě prodloužení i dohraje.

120+2

Axel Tuanzebe raději odkopl míč do autu, neboť se neocitl ve zrovna ideální situaci.

120+1

V prodloužení se budou nastavovat ještě 3 minuty. Ty nás dělí od nejdramatičtějšího rozuzlení.

120

Teď už se míče ujal Manchester, jemuž se ale přenesení na pravou stranu vůbec nepovedlo.

119

Luke Shaw zůstal ležet na trávníku. Také on toho má dnes už zřejmě plné zuby. Je to fyzicky velmi náročný zápas.

118

Villarreal je překvapivě na konci prodloužení tím aktivnějším týmem. Vymyslí ještě v jeho závěru něco?

117

Překvapivý tah trenéra Manchesteru. Marcus Rashford, přestože měl křeče, zatím nestřídal. Zřejmě na trávníku zůstává kvůli možnému penaltovému rozstřelu.

116

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Eric Bailly, přichází Axel Tuanzebe.
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Paul Pogba, přichází Daniel James.

114

Ale VAR situaci vyhodnotil tak, že se penalta kopat nebude. I když verdikty hlavního sudího jsou v tuto chvíli celkem nepřehledné.

114

Pozor! Při předchozí situaci ve vápně Manchesteru se dost možná anglický celek provinil nedovoleným hraním rukou.

113
Karty

Žlutou kartu dostává Edinson Cavani (Manchester United).

113

Villarreal zatlačil, ale k pořádné střele se nakonec nedostal. Nejaktivnějším mužem byl v danou chvíli Gerard Moreno.

112

Cavani se pokouší napadat rozehrávku Žluté ponorky, ale také on toho má dnes už hodně. To je zcela evidentní.

112

Manchester chvíli pokračoval v desíti. Villarreal chtěl zahrozit po levé straně, ale až k ráně se nedostal.

110

Marcuse Rashforda chytily křeče a pro anglického reprezentanta tedy tento zápas skončil. Brzy se dočkáme dvojstřídání na straně United.

109

Nyní jsme viděli drobné nedorozumění mezi Rullim a Albiolem. Málem bylo fatální, neboť Rashford se k míči dostával. Nicméně brankář Villarrealu byl nakonec rychlejší.

108

Fred zastavil nedovoleně Francise Coquelina. Po dalším centru do vápna ale znovu neměl David de Gea větší práci.

107

David de Gea musel pomoct obráncům a zároveň jít daleko z brány. Balón stačil odklidit do autu.

106

Do pokutového území United se nastěhovalo velké množství hráčů, neboť se rozehrávala standardní situace. Nic zvláštního se ale nestalo, byl pískán útočný faul Villarrealu.

106

Začalo druhé prodloužení.

První prodloužení nenabídlo žádnou gólovou šanci. Je možná velké překvapení, že Manchester nebyl aktivní tak, jak se před prodloužením čekalo. Villarreal daleko více vystrkoval růžky než při úvodních devadesáti minutách.

105+1

První poločas prodloužení skončil.

105+1

Už v nastaveném čase prvního prodloužení si Marcus Rashford sklepl míč v ofsajdovém postavení. Na další branku tak musíme čekat dál.

104

Gerard Moreno odvedl na útočné polovině velmi dobrou práci. Nic více, než centr do náručí de Gey, ale vymyslet nedokázal.

104

Étienne Capoue vystavil stopku Scottu McTominayovi. Později si vynutil i od fotbalistů v červených dresech nedovolený zákrok.

103

Vzruch však před brankou United nepřišel. Naopak nyní už anglický gigant vyráží rychle vpřed.

102

De Gea dokázal zastavit centr, který se nebezpečně stáčel do jeho vápna. Villarreal se chystá na rohový kop.

101

Baillymu byl odpískán další faul. Stoper z Pobřeží slonoviny si musí dávat pozor, protože už jednu žlutou kartu má.

100

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Mason Greenwood, přichází Fred.

100

Francis Coquelin přistrčil Paco Alcácerovi, jehož rychlé zakončení zamířilo vysoko nad břevno.

99

Střelecký pokus Villarrealu nebyl přesný. Ani v tuto chvíli tedy neměl španělský brankář David de Gea žádnou práci.

98

Je s podivem, že kouč United Ole Gunnar Solskjær ještě ani jednou nestřídal. Je to hodně netypická věc, když sledujeme už 98. minutu zápasu.

98

Parejo přenesl hru na Gaspara, který pořádně natáhl krok. Ke střele se ale nedostal, neboť obránci proti němu rychle vystoupili.

97

Bruno Fernandes už nemohl pokračovat směrem dopředu, a tak zvolil přihrávku dozadu. Jakoby se Rudí ďáblové teď snažili svého soka lehce ukolébat.

96

Aaron Wan-Bissaka se chystá na rozehrání autového vhazování. Čeká na nabídku svých kolegů.

95

Paco Alcácer chtěl rychle zakončovat po sympatické průnikové přihrávce do vápna. Útočník Žluté ponorky ale hradbu těl defenzivních hráčů nepropálil.

94

Španělský celek převzal míč pod svou kontrolu a nyní se snaží okolo půlící čáry co nejpřesněji kombinovat.

93

Pas Alberta Morena hledal jeho jmenovce Gerarda. Obránci United ale dokázali zablokovat náznak šance Villarrealu.

92

Manchester chce diktovat tempo i v prodloužení. Zatím to tak opravdu vypadá, neboť soupeři míč dosud nepůjčil.

91

Po přihrávce Rashforda se k centru dostal Luke Shaw, jehož bochánek bez větších potíží zastavil před dobíhajícím Greenwoodem brankář Rulli.

91

Začal první poločas prodloužení.

90 minut nerozhodlo o letošním vítězi druhé nejprestižnější evropské soutěže. Manchester United v 55. minutě zásluhou Edinsona Cavaniho srovnal, ale poté se už gólově neprosadil, přestože měl velký tlak. Španělé musí být rádi, že tento zápas dokázali dohrát alespoň do prodloužení.

90+3

Druhý poločas skončil.

90+2

Pau Francisco Torres se dostal k odraženému balónu, přičemž hned následně pálil levou nohou. Míč sice tlačil k zadní tyči, ale zároveň příliš vysoko. De Gea zasahovat nemusel.

90+2

Po kontaktu s Fernandesem zůstal na trávníku ležet Alberto Moreno. Villarreal se chystá k rozehrání standardní situace.

90+1

Nad rámec řádné hrací doby se budou nastavovat 3 minuty. Uvidíme, co nám tento čas ještě ukáže.

90

Po centru Shawa se k hlavičce dostal Paul Pogba. Francouzský záložník ale zakončil nad horní tyč.

89

Rudí ďáblové si mění míč na své polovině. Teď to vypadá na takové ticho před bouří. Pro míč si došel i velmi dobře hrající Scott McTominay.

88

Probíhá nám už 88. minuta a stále platí nerozhodné skóre. Prodloužení letošního finále Evropské ligy tedy už visí ve vzduchu.

88

Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Alfonso Pedraza, přichází Alberto Moreno.
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Juan Foyth, přichází Mario Gaspar.

86

Po centru Fernandese sice míč poskakoval na hranici vápna, ale velký závar z tohoto nepřišel. Nakonec pálil z dálky Marcus Rashford, jemuž se ale pokus vůbec nevyvedl.

84
Karty

Žlutou kartu dostává Juan Foyth (Villarreal CF).

84

Na řadu přichází standardní situace Manchesteru United po faulu Juana Foytha.

83

De Gea s přehledem zpacifikoval centr Daniho Pareja. Tentokrát záložník Villarrealu nevyprodukoval tak přesný míč jako při gólu.

82
Karty

První žlutá karta finálového večera i na straně Rudých ďáblů. Nedovoleně zahrál stoper Eric Bailly.

82

Juan Foyth ukázal další dobrý obranný zákrok, když zastavil rozběhnutého Marcuse Rashforda. Aut pro United.

81

Marcus Rashford zkoušel překvapit obranu soupeřova celku. Jeho rána mířící k přední tyči byla nepřesná.

80

Manchester pokračoval v aktivitě. Luke Shaw hledal svým přízemním centrem Edinsona Cavaniho. Útočník z Uruguaye se na míč nedostal.

79

Scott McTominay pronikl pravým křídlem a ještě stačil přihrát Cavanimu. Ten se pokoušel o zakončení patičkou, které mu ale zablokoval Raúl Albiol.

78

Nákop Shawa si nedokázal zpracovat Greenwood. Prostor na levé straně hřiště měli fotbalisté Villarrealu dobře pokrytý.

77

Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Yeremi Pino, přichází Paco Alcácer.
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Manu Trigueros, přichází Moisés Gómez.

77

Manu Trigueros ale nevyslal moc povedený centr. Až teď tedy dojde ke střídání.

76

Po rohovém kopu budou Žluté ponorky znovu rozehrávat od praporku. Mezitím zřejmě dojde ke střídání v jejich řadách.

75

Po přihrávce Torrese se k míči dostával Pedraza, ale Aaron Wan-Bissaka předvedl rychlý sprint, díky kterému odkopl míč do zámezí.

74

Rulli nepřihrál moc dobře, ale United toho nevyužili. Stále však drží míč pod svou kontrolou.

73

Angličané mají velký tlak. Manchester opravdu stále více a více svého soupeře tlačí k bráně.

72

Luke Shaw tvrdě centroval. U zadní tyče se uvolnil Edinson Cavani, který ve velké příležitosti trefil bránícího hráče. Pokud by tam bek Villarrealu nestál, Manchester by zřejmě šel do vedení.

71

Parejovi se střela z otočky moc nepovedla. David de Gea bude rozehrávat od své brány, zřejmě si hned vypomůže s obránci.

70

Bruno Fernandes sice předkládal velkou šanci Rashfordovi, ale celá akce vyšla vniveč, neboť už střednímu záložníkovi Manchesteru byl odmáván ofsajd.

68

Následný centr portugalského kapitána ve službách United doputoval do rukavic pozorného Gerónima Rulliho.

68

Tak nakonec nikoliv. Centru se ujal Shaw, jenž ale svou úlohu nezvládl moc dobře.

67

Bruno Fernandes se ocitl na zemi a United budou mít k dispozici zajímavou standardní situaci. Stejný hráč ji zřejmě také rozehraje.

67

Sudí Turpin viděl na polovině hřiště faul. Míč připadá znovu do moci fotbalistů v červených dresech.

66

Přestože Juan Foyth byl už v prvních minutách ošetřován po nepříjemném zákroku, tak nutno podotknout, že dnes hraje na pravé straně obrany výborný zápas.

65

Na Manchesteru je vidět, že by rád utkání otočil ještě v základní hrací době. Po vstřelené brance je mnohem aktivnější a posílá do vápna Villarrealu jeden míč za druhým.

64

Foyth dokázal navázat krok s Rashfordem, jenž tak nemohl na levém křídle postupovat dopředu.

63

Španělský tým dnes rychle odevzdává balóny svému soupeři, který by rád vyrážel mnohem častěji do brejkových situací.

62

Po špatné přihrávce ale kupředu mířil Greenwood, který se okolo dvou hráčů ve žlutém dresu k zakončení nedostal.

61

Villarreal šetří důležité vteřiny, neboť ve druhém poločase má opět míč jen velmi ojediněle. Až nyní jej dokázal dostat na delší časový úsek pod kontrolu.

60

Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Carlos Bacca, přichází Francis Coquelin.

59

Pedraza se snažil proniknout po levém křídle, ale výtečně jej zastavil stoper Eric Bailly.

58

Étienne Capoue předvedl dvě velice efektní a zároveň efektivní kličky. Nakonec ale neměl potřebnou podporu spoluhráčů, a proto míč ztratil.

57

Tlak Manchesteru pokračuje! Luke Shaw sklepl balón pod sebe na McTominaye, který promáchl. Nicméně k zakončení se dostal Bruno Fernandes, jenž zařízení o pár čísel minul.

55

Manchester United právě vstřelil branku!
Manchester United vyrovnává vývoj tohoto utkání! Po rohovém kopu Shawa byl míč rychle odvrácen. Do vápna jej však vrátil střílející hráč. Po množství odrazů se k balónu dostal EDINSON CAVANI, jenž doklepával do prázdné brány. 1:1. Asistence: Scott McTominay.

54
Karty

Étienne Capoue je prvním mužem, který dnes viděl žlutou kartu. Bruna Fernandese zcela jasně zatáhl za dres.

53

Rozhodčí se ještě k předchozí situaci vrátil, neboť se radil se svým kolegou u videa. Penalta se ale kopat nebude, takže Španělé si mohou oddechnout.

52

Bruno Fernandes poslal jemný lob do vápna, kam si nabíhal Mason Greenwood. Poté posledně jmenovaný i obránce Villarrealu odpadli na zem.

51

Edinson Cavani se dostával do kloudné příležitosti, jenže v souboji se soupeřem si pomohl útočným faulem.

50

Na začátku druhé půle sledujeme zajímavý fotbal. Je evidentní, že Villarreal čeká na své další příležitosti, zatímco Manchester dobývá obranný val.

49

Cavani rychle hledal Fernandese, jenž ale ani skluzem nedokázal zachytit prudkou přihrávku.

48

Před brankou Manchesteru jsme viděli velký závar. Balón skákal na malém vápně, ale nakonec jako první zasáhl dnes podle zápisu hostující tým.

48

Carlos Bacca byl zezadu poměrně ostře a jasně faulován Paulem Pogbou. Za okamžik zřejmě přijde další míč do šestnáctky.

47

Přihrávky na levé straně se anglickému týmu příliš nepovedly. Villarreal si přebral míč a už pádí na soupeřovo území.

46

Rozehrál Villarreal, který se hned postaral o nákop směrem dopředu. Po teči od hráče United se balón dostal za pomezní lajnu.

46

Začal druhý poločas.

Oba celky už došly zpět na hrací plochu. Druhé dějství nám za okamžik začne.

Skončil nám první poločas, který rozhodně nabídl zajímavou podívanou. Zatím častěji míč drží na kopačkách favorit tohoto utkání, nicméně z jednobrankového náskoku se může radovat Villarreal. Ten se prosadil na konci 29. minuty, kdy si Gerard Moreno našel krásný centr Pareja při standardní situaci. Manchester měl náznaky, ale tutovou šanci si dosud nevytvořil.

45+2

První poločas skončil.

45+1

V nastaveném čase jsme viděli dobrou příležitost United! Mason Greenwood zrychlil krok, aby mohl centrovat na malé vápno. Tam se balón od těla Raúla Albiola dostal do rukavic brankáře Rulliho, jenž ale musel velmi rychle reagovat.

45

Marcus Rashford předvedl pěknou kličku, díky které se dostal do kvalitní pozice ve vápně. Jeho následný střílený centr byl odvrácen.

44

Gerard Moreno adresoval přihrávku na Pina, který se snažil kličkami obelstít hned tři hráče Manchesteru United. To se mu ale nepovedlo, takže odkopávat tentokrát bude de Gea.

43

Bailly si mění míč s Pogbou, zatím je to ale ze strany obou fotbalistů v chůzi.

42

První půle pomalu míří do svého konce. Stále platí, že Villarreal je na své obranné polovině výborný.

41

Bruno Fernandes nedokázal nacentrovat zprava, neboť byl rychle skluzem odzbrojen od míče. Navíc to obránce Villarrealu udělal tak šikovně, že vybojoval míč pro své barvy.

40

Edinson Cavani se s míčem probil do pozice ve vápně, avšak jeho zpětná přihrávka ke spoluhráči nebyla přesná. Opět si defenzíva Žluté ponorky zaslouží pochvalu.

39

Zkušený Albiol znovu velmi šikovně postrčil míč hlavou za sebe. Přímo v šestnáctce zatím Rudí ďáblové až tak nebezpeční nejsou.

38

Ani z levé strany se Manchester neprosadil. Luke Shaw přihrával na malé vápno Cavanimu, jenž byl střežen hned třemi obránci.

37

Scott McTominay vyslal nepovedený centr, který skončil vysoko nad bránou. Po delší době bude vykopávat brankář Gerónimo Rulli.

36

Wan-Bissakův centr z pravé strany sice vůbec špatný nebyl, ale před Greenwoodem stačil zasáhnout Albiol.

36

Pomalu ale jistě se hra přemístila blíže k bráně United. Juan Foyth taktéž provede autové vhazování.

34

Střední záložníci Rudých ďáblů zatím nemají překvapivé nápady. Defenzivní hráči španělského týmu mají pokryty všechny nebezpečné prostory, a proto United víceméně jen drží balón.

33

Aaron Wan-Bissaka si s kolegou moc nerozuměl. Villarreal získává cenné vteřiny vhodné k odpočinku, chystá se na aut.

32

Luke Shaw přiťukl Rashfordovi, ale přihrávku zpět už od něj nedostal. Villarreal ale pouze posunul míč a brzy jej odevzdal.

31

Uvidíme, jak fotbalisté Manchesteru United odpoví. Po rozehrávce zatím Villarreal k balónu nepustili.

29

Villarreal právě vstřelil branku!
Žlutá ponorka se ujímá vedení díky skvěle zahrané standardní situaci! GERARD MORENO se odpoutal od obránce Lindelöfa a jeho výborný náběh nezachytili ani spoluhráči švédského stopera. Parejo mezitím naservíroval do vápna skvělý centr, který po zakončení Morena zapadl do sítě. 1:0. Asistence: Dani Parejo.

28

Gólman United předvedl velmi nepřesnou rozehrávku, ale jeho chybu už dokázali obránci anglického celku napravit. Přízemní kombinace Manchesteru pokračuje.

27

Yeremi Pino se vydal do přeplněné obrany United. Jeho rána z velké vzdálenosti ale nezapadla mezi tři tyče. David ge Gea tak zatím moc práce nemá.

26

Pogbův centr byl sice nadýchaný, ale padal přímo do rukavic brankáře. Rulli neměl problém si tento míč vzít do rukavic.

25

Hra se už znovu přestěhovala trvaleji na polovinu Španělů. Manchester se snaží nějakým způsobem otevřít zatím dobře pracující obranu soupeře.

24

Edinson Cavani dostal od Greenwooda velice zajímavý pas. Míč si však nepřebral, ani jej nepředal spoluhráči. Rulli si tak pro balón mohl dojít.

23

Po centru do vápna se ofenzivní hráč Villarrealu k zakončení nedostal.

22

Hned trojice hráčů Manchesteru dokázala dostat míč od své brány, nicméně rána Yeremiho Pina vůbec špatná nebyla. Znovu se bude kopat od rohového praporku, neboť před brankou United došlo k teči.

21

Bailly předvedl slušný obranný zákrok. Španělský tým bude kopat druhý rohový kop v tomto střetnutí.

20

Ale pozor! Centr propadl přes vápno Villarrealu a na hranici pokutového území vyslal Luke Shaw zajímavý střílený centr. Míč propadl bez teče pár metrů vedle zadní tyče.

20

Za sebou máme 19 minut a na první velkou šanci zatím čekáme. Je to z obou stran prozatím taková oťukávaná.

19

Centr Rudých ďáblů byl sražen k brankáři Rullimu, který má tak dostatek času na kloudnou rozehrávku.

18

Marcus Rashford byl na levém křídle až moc naivní. Přes obránce neměl nárok přejít.

17

Cavani byl ostře faulován kapitánem Raúlem Albiolem. Rozhodčí Turpin zkušenému stoperovi domlouvá, na kartu to zatím nebude.

16

Villarreal se dostal do první střelecké příležitosti. Po rohovém kopu na krátko si u zadní tyče naběhl Manu Trigueros, jehož pohotová rána ale skončila vysoko nad bránou.

15

Eric Bailly si pomohl faulem, neboť už musel zastavit rozběhnutého Alfonsa Pedrazu. Villarreal se bude moct poprvé výrazněji usadit před brankou United.

14

Žlutá ponorka ale velice slušně zachytává veškeré náběhy fotbalistů Manchesteru United. Úvodní tlak favorita utkání se zatím nekoná.

13

Rudí ďáblové už kombinují na vlastní polovině hřiště. Zatím pouze mezi obránci.

12

Villarreal si ale velice dobře poradil. Míč dostal rychle daleko od své brány a zároveň vystavil Pogbu do ofsajdu.

12

Mason Greenwood byl aktivní na pravé straně, avšak jeho centr do nebezpečné pozice nedoputoval. Manchester United se chystá na rozehrání svého prvního rohového kopu.

11

Po dvou minutách se pokračuje ve hře. Vypadá to, že fotbalista Villarrealu se znovu zapojí do hry a střídat se tak nebude muset.

10

Juan Foyth v pádu hlavou narazil na koleno Paula Pogby a vypadá to na zlomeninu nosu.

9

Na hřišti zůstal ležet Juan Foyth. S obráncem fotbalistů ve žlutém to moc ideálně nevypadá, na hřiště museli přiběhnout lékaři.

8

Španělský celek se nedokázal dostat z vlastní poloviny, ale i tak bude znovu vhazovat aut.

7

Rashford vybídl skotského středopolaře McTominaye, jehož rána ze střední vzdálenosti skončila zhruba dva metry vedle levé tyče Villarrealu z jeho pohledu.

6

Edinson Cavani si nepřebral ideálně centr ze strany. Balón se poté odkutálel za brankovou čáru, takže Gerónimo Rulli se chystá na rozehrání.

5

Paul Pogba přenesl hru na pravou stranu. O chvíli později si míč ke střele chystal Mason Greenwood, ale ofenzivní hráč United byl přidržen za dres. Rozhodčí však na to nereagoval.

4

Úvod utkání je opatrný. Zatím vidíme poměrně hodně nepřesností.

3

Bacca nedokázal podržet míč a kupředu se hnali fotbalisté v červených dresech. Nicméně nedokázali si přesně přihrát, a tak následně hrají přes svého brankáře.

2

Villarreal se opět zmocní míče, tentokrát bude hrát z hloubi pole na své polovině. Kombinaci řídí zkušený Raúl Albiol.

1

Hned po rozehrávce United skončil míč za postranní čárou. Juan Foyth se chystá na autové vhazování.

1

Utkání právě začalo.

V Gdańsku se už vše chystá na začátek dnešního finále. Manchester United nastoupí v červených dresech, zatímco Villarreal bude hrát ve žlutém.

Úvodní sestavy:

Villarreal CF: Rulli – Foyth, Albiol (C), P. Torres, Pedraza – Parejo, Capoue, Trigueros – G. Moreno, Bacca, Pino.
Náhradníci: Asenjo – Alcácer, Coquelin, J. Costa, Estupiñán, Moisés Gómez, M. Gaspar, A. Moreno, Ra. Funes Mori, Niño, Peña, Raba.

Manchester United: de Gea – Wan-Bissaka, Lindelöf, Bailly, Shaw – P. Pogba, McTominay – M. Greenwood, B. Fernandes (C), Rashford – Cavani.
Náhradníci: D. Henderson, Grant – A. Diallo, Fred, D. James, Maguire, Mata, N. Matić, Telles, Tuanzebe, van de Beek, B. Williams.

Rozhodčí: Turpin – Danos, Gringore (vš. FRA).

Do startu zápasů zbývá 40 minut a na stadionu v polském Gdaňsku už se chystá přes devět tisícovek fanoušků!

Finále budou jistě sledovat také fanoušci Sparty. Pokud totiž zvítězí Villarreal, ve druhém předkole Ligy mistrů bude seznam jejích potenciálních soupeřů tříčlenný – turecký Galatasaray, Rapid Vídeň a dánský Midtjylland.

V případě, že zvítězí Manchester United, bude sparťany čekat jeden z posledních dvou jmenovaných týmů. Španělé však mají o motivaci postaráno – buď si zajistí Ligu mistrů, nebo se budou muset spokojit s kvalifikací Konferenční ligy.

Historie pro Španěly, přijde pomsta?

Dnešní utkání bude pátým finálovým soubojem mezi anglickým a španělským celkem v rámci Poháru UEFA či Evropské ligy. Bilance hovoří pro Španěly, kteří se radovali třikrát, jednou putovala druhá nejcennější evropská trofej na ostrovy.

Naposledy došlo k vzájemné konfrontaci v roce 2016, kdy se utkala Sevilla s Liverpoolem, který zdolala 3:1. V Basileji se jednalo o třetí španělský triumf v řadě.

O Manchesteru United není třeba vícero hovořit. Angličané mají ve sbírce tři tituly z Ligy mistrů a PMEZ, jednou ovládli PVP a v roce 2017 se poprvé radovali také v rámci Evropské ligy. V dnešním utkání tak mohou získat sedmou prestižní trofej, pokud počítáme i triumf ze Superpoháru v roce 1991.

Celek z Manchesteru má však na rozdíl od svého soupeře jistou účast v příštím ročníku Ligy mistrů. Anglický vicemistr spadl do Evropské ligy právě z milionářské soutěže, kde skončil třetí v konkurenci PSG, Lipska a Basaksehiru. V play-off Evropské ligy pak vyrazil Real Sociedad, zvládl boj proti AC Milán, vyřadil jasně Granadu a v semifinále uspěl po divoké výhře 6:2 a venkovní porážce 2:3 také v bitvě proti AS Řím.

Villarreal se do finále evropské soutěže nedostal poprvé, protože v letech 2003 až 2005 třikrát postoupil do souboje o triumf v Intertotu, načež dvakrát zvítězil! V rámci Ligy mistrů a Evropské ligy je však jeho maximem semifinále. Když před patnácti lety bojoval o finále Ligy mistrů, stal se po Monaku nejmenším městem v semifinále milionářské soutěže.

V aktuálním ročníku začal Villarreal v základní skupině, kterou ve společnosti Karabachu, Maccabi Tel-Aviv a Sivassporu ovládl bez jediné porážky. V dalších kolech vyřadil Salzburg, Dynamo Kyjev, Dinamo Záhřeb a v semifinále po výhře 2:1 a remíze 0:0 také londýnský Arsenal.

Zdravím všechny fanoušky evropského fotbalu! Před startem EURO nám chybí ještě najít dva vítěze – Ligy mistrů a Evropské ligy. Ve finálové bitvě o druhou nejprestižnější trofej se od 21 hodin utkají Villarreal s Manchesterem United, jejichž souboj zajímá i české fanoušky!