Bundesligový klub začal v Londýně nebojácně a po hrubé chybě domácího Diera otevřel skóre Dajči Kamada. Hlavním hrdinou zbytku zápasu však byl jiný asijský hráč, Son Hung-min, který bleskově vyrovnal po Kaneově pasu a pak vstřelil ještě z voleje krásný třetí gól. Mezitím proměnil penaltu sám faulovaný Harry Kane, přičemž atraktivní útočný fotbal přinesl ještě řadu šancí na obě strany.
Po přestávce hrál Tottenham více na údržbu a ani v půlhodinové přesilovce se příliš nedostával do zakončení. Hosté vycítili šanci, odvážná hra se jim vyplatila snížením po rohu a hlavičce střídajícího Alidoua.
V nastaveném čase Kane druhou penaltu v zápase zahodil a domácí se v přesilove o nejtěsnější výhru klepali až do posledních vteřin. Ve vyrovnané skupině D se ujali vedení, Frankfurt je poslední, ale má jen o ty dnešní tři body méně.

90+5

Konec zápasu.

90+5

Hugo Lloris chytá Alidouův pokus poslední záchrany.

Dier
78. min Sánchez
34 Lenglet
Lenglet
Emerson Royal
Höjbjerg
85. min Gil
Bentancur
67. min Bissouma
Sessegnon
Richarlison
67. min Skipp
10 Kane
Kane
Son Hung-min
85. min Moura

Hasebe
69. min Dina Ebimbe
2 Ndicka
Ndicka
6 Jakić
Jakić
17 Rode
Rode
69. min Smolčić
8 Sow
Sow
25 Lenz
Lenz
69. min Alidou
Lindström
Kolo Muani
69. min Borré
15 Kamada
Kamada
78. min Götze

Rozhodčí: del Cerro – Barbero, Porras (ESP)

90+5

Lucas Moura vybíhal z ofsajdu, hosté mají ještě šanci na jeden dlouhý nákop vpřed.

90+3

Kane se uvolnil na levém křídle a dva bílí běželi sami na brankáře, přihrávku na úplně volného Gila však anglický reprezentant nedokázal nasměrovat přesně.

90+2

Harry Kane (Tottenham Hotspur) neproměňuje pokutový kop. I takový borec se úplně ukopl a napálil míč na tribunu.

90+1

Za Smolčićovu snožku dozadu na kličkujícího Gila nemůže následovat nic jiného než druhá penalta pro domácí!

90+1
Karty

Žlutá karta pro Eintracht Frankfurt. Za faul na Gila v pokutovém území ji vidí Hrvoje Smolčić.

89

Tottenham hraje po přestávce příliš pasivně a potřebuje zmobilizovat síly proti hladovému soupeři, který vycítil naději na senzaci.

87

Frankfurt právě vstřelil branku!
Oslabený vítěz Evropské ligy se dostává na kontakt. Götzeho roh proměnil prudkou hlavičkou z malého vápna další střídající hráč FARIDE ALIDOU.

87

Lloris neudržel skákavou střelu Borrého, výsledkem je roh pro Frankfurt.

85

Tottenham Hotspur má dostřídáno:
ze hřiště odcházejí aktéři zatím posledního gólu Pierre-Emile Højbjerg a Son Hung-min, přicházejí Bryan Gil a Lucas Moura.

84
Karty

Třetí žlutou kartu Tottenhamu Hotspur dostává Ryan Sessegnon.

83

Neudržitelný Son si vynutil faul na Jakićovi, viníkovi penaltové srážky z prvního poločasu.

81

Skákavá střela Djibrila Sowa končí pár decimetrů od pravé tyče. Lloris na závěr skrčil ruce, když viděl, že není třeba zasahovat.

80

Tottenham v závěru také šetří síly, program anglických klubů je mimořádně náročný a s dvougólovým náskokem a v přesile není třeba spěchat.

78

Střídání v týmu Eintracht Frankfurt:
ze hřiště odchází Dajči Kamada, přichází Mario Götze.

78

Střídání v týmu Tottenham Hotspur:
ze hřiště odchází Eric Dier, přichází Davinson Sánchez.

76

Dnešní utkání sleduje 59 448 diváků.

75

Tottenham se ubránil rohu a hosté se stahují zpět na svou polovinu. Domácí vůbec nespěchají s kombinací.

74

Hostům svitla naděje, když si navedl míč do šestnáctky Jesper Lindstrøm. Levačkou vystřelil mezerou mezi beky, Lloris mu však zkazil radost doslova konečky prstů, kterými gólovou střelu vytěsnil nad břevno.

72

Frankfurtští to mají v deseti nesmírně těžké. Po přestávce ještě nevystřelili a neprosadil se ani teď individuálně čerstvý Alidou. Kope se od brány Spurs.

ze hřiště odchází Randal Kolo Muani, přichází Rafael Borré,
ze hřiště odchází Christopher Lenz, přichází Faride Alidou.

68

Trestný kop z 25 metrů provedl Dier vedle tyče, ovšem střela byla jemně tečovaná.

67

Dvojí střídání v týmu Tottenham Hotspur:
ze hřiště odcházejí Rodrigo Bentancur a Richarlison Andrade, přicházejí Yves Bissouma a Oliver Skipp.

65

Hasebe srazil v asijském souboji bodyčekem Sona a klidně mohl vidět také druhou žlutou. Rozhodčí del Cerro byl teď velmi benevolentní.

64

Eintracht hraje v oslabení, ale teď byli hráči v černém v dostatečném počtu před svou bránou a zpacifikovali Richarlisona Andradeho.

62

Po rohu zůstal Sessegnon v ofsajdu.

62

Trapp vyráží Sonovu tvrdou plachtící střelu ze střední vzdálenosti na další roh.

61
Karty

Současně dostává Eintracht Frankfurt i „obyčejnou“ žlutou kartu. Makoto Hasebe podrazil protihráče v ponechané výhodě po předchozím zákroku Tuty Silvy.

60

Druhá žlutá a následně červená karta pro Eintracht Frankfurt! Během tří minut se vykartoval Tuta Silva, když úplně nesmyslně držel kolem pasu Son Hung-mina. Ještě si mohl Brazilec sám potřást rukama...

59

Lenz se snažil obejít jeden na jednoho Richarlisona, což nemělo naději na úspěch.

58

Trestný kop z levého křídla zakroutil Son přímo na bránu, Trapp to čekal a míč vyboxoval.

57
Karty

Žlutá karta pro Eintracht Frankfurt. Tuta Silva podrazil Son Hung-mina.

54

Sessegnonův přízemní centr zleva odvrací skluzem Hasebe, k odraženému míči se hnal s pomocí faulu Romero.

53

Rohový kop hráči Eintrachtu vyhlavičkovali do bezpečí.

52

Richarlison unikl Ndickovi a zprava servíroval míč před bránu Sessegnonovi. Tomu se vrhali pod nohy dva protihráči a zakončení v tísni vyškrabuje Trapp na roh.

51

Dalekým odkopem posílá brankář Trapp míč až ke svému protějšku Llorisovi.

48

Emerson "Royal" Souza dnes nemá den, opět zbytečně fauloval Rodeho.

46

Domácí začali s chutí, Sessegnonovi nevyšla rychlá protisměrná klička v šestnáctce a stáhli se k němu hned tři hráči v černém.

46

Začal druhý poločas.

Statistiky první půle:
Držení míče 50% – 50%, střely na bránu 6:2, střely mimo 1:2, rohy 1:2, ofsajdy 1:0, fauly 7:9.

Frankfurt měl v Londýně výborný nástup a po hrubé chybě obránce Diera dokonce vedl. Na gól Japonce Kamady však odpověděl dvakrát jiný asijský fotbalista, Korejec Son Hung-min. Mezi jeho dvě trefy se vešla ještě penalta, kterou proměnil sám faulovaný Kane. Několikrát se vyznamenali i brankáři na obou stranách a skóre atraktivního duelu je o přestávce 3:1.

45+3

První poločas skončil.

45+3

Již po naplnění avizovaného nastavení rozehráli domácí roh nakrátko, rozhodčí nechal hru plynout a nakonec hlavičkou o zem protáhl Trappa na zadní tyči Romero.

45+2

Domácí obrana zachytává útočnou akci soupeře, Sessegnon s Højbjergem vyšachovali protihráče a Richarlison rozběhl kontr po pravém křídle přihrávkou na Emersona, jehož průnik byl sražen na roh.

43

Faulem na Lenze se provinil domácí Emerson Souza.

42

Kevin Trapp vykopl reflexivně další vydařenou střelu Son Hung-mina, který si na hattrick musí ještě počkat.

41

Lenzův trestný kop neprošel před bránu.

40
Karty

Žlutá karta pro Tottenham Hotspur. Rodrigo Bentancur zajel skluzem do Rodeho.

36

Tottenham právě vstřelil branku!
Højbjerg si zaběhl po pravém křídle téměř až na koncovou čáru a poslal fantasticky nadýchaný zpětný centr, který bombou z voleje nepromarnil SON HUNG-MIN.

35

Do úniku se vydal Son Hung-min, byl rychlejší než hostující beci a jeho křížnou střelu přes obránce likviduje nadvakrát Trapp.

32

Rohovým kopem oslovil Lenz Sowa, jehož pokus zablokoval Richarlison.

32

Jesper Lindstrøm to udělal chytře, z plného běhu pálil překvapivě na bližší tyč a Hugo Lloris se měl co ohánět, aby míč přesměroval na roh.

30

Lindstrøm u rohového praporku ztrácí míč a zezadu zatahal za dres domácího Sessegnona.

28

Z pokutového kopu otáčí skóre nechytatelnou dělovkou k levé tyči HARRY KANE. Brankář Trapp vystihl směr, ale může mít čisté svědomí, protože tohle nešlo chytit.

27

Až na zásah VAR odpískal hlavní rozhodčí del Cerro penaltu pro Tottenham! Jakić už metr uvnitř pokutového území lehce podrazil pronikajícího Kanea.

25

Po rohu je však pískána ruka jednomu z útočících hráčů, na házenkáře si zahrál zřejmě Lenz.

24

Další zmatky v domácí obraně. Bentancur proti Kamadově přímému kopu hlavičkoval do zad spoluhráče Højbjerga a napodruhé musel hlavou odvracet na roh.

23

Trestným kopem z 23 metrů Harry Kane výrazně překopl frankfurtskou bránu.

21

Son Hung-min se nádherně prosadil ve vápně přes dva hráče, do třetího si naběhl zezadu a ztratil míč. Vzápětí však 23 metrů od brány zahrál rukou Rode a je to nebezpečná standardka pro Tottenham.

19

Blesková odpověď z Londýna. Richarlisonovu průnikovou přihrávku posunul Kane do běhu na SON HUNG-MINA a Jihokorejec zakončil náběh otevřeným středem obrany svým typickým způsobem po zemi podél brankáře.

16

Jakić si počínal nedovoleně proti Sessegnonovi.

14

Přihrávky ve vlastní šestnáctce jsou zakázané i v okresních soutěžích! Dierovi odskočil trestuhodně míč od kopačky, brankář Lloris po následném přízemním centru skákal proti Kolo Muaniho, ale jen ho vyškrábl před Rodeho. Kapitán Eintrachtu se neukvapil a skvěle posunul na zadní tyč, odkud uklízí míč do sítě DAJČI KAMADA.

12
Karty

Žlutá karta pro Tottenham Hotspur. Eric Dier srazil bodyčekem Kolo Muaniho.

12

Kane hledal zprava před bránou Sona, který byl dobře pokrytý.

11

Oba celky praktikují vysoký presink hned po ztrátě míče, takže hrací předmět velmi často mění držitele.

8

Richarlison Andrade z otočky hledal průnikovou přihrávkou... těžko říct, koho. Míč míří do míst, kde nebyl nikdo z domácích hráčů.

6

Richarlison přeskočil v souboji o Sessegnonův centr brankáře Trappa, ale jen díky tomu, že hostujícímu brankáři sáhl na rameno.

4

Tottenham se brání jen zakopnutím míče na polovinu soupeře, kde ho sbírají hostující obránci.

3

Do úvodního náznaku šance se dostával frankfurtský Daiči Kamada. Sessegnon se uprostřed hřiště srazil se spoluhráčem Bentancurem a hosté vyrazili do brejku, Jakićův skákavý centr však japonský útočník zasáhl jen na dlouhou nohu a přestřelil.

1

Domácí hrají v bílých dresech, hosté v černých.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Romero, Dier, Lenglet – Emerson, Højbjerg, Bentancur, Sessegnon – Richarlison, Kane, Son.
Náhradníci: Forster – Doherty, Skipp, Sánchez, Spence, Davies, Sarr, Bissouma, White, Gil, Perišić, Moura.
Trenér: Conte

Eintracht Frankfurt: Trapp – Silva, Hasebe, Ndicka – Jakić, Rode (C), Sow, Lenz – Lindstrøm, Muani, Kamada.
Náhradníci: Grahl, Ramaj – Smolčić, Chandler, Ebimbe, Götze, Alidou, Borré, Alario.
Trenér: Glasner

Rozhodčí: del Cerro – Barbero, Porras (ESP).

Minulý týden se ve Frankfurtu hrálo bez branek. Byl to první vzájemný zápas po více než 40 letech, v sezóně 1981/82 totiž Tottenham vyřadil ve čtvrtfinále tehdejšího Poháru vítězů pohárů západoněmeckého zástupce po výsledcích 2:0 a 1:2.

Hosté patří letos v bundeslize jen k průměru, se 14 body po devíti kolech jsou v tabulce na osmém místě. V sobotu utrpěli nečekaně vysokou porážku 0:3 v Bochumi, vůbec první v sezoně na venkovních hřištích.
V Lize mistrů, kam Frankfurt letos postoupil jako vítěz jarního play-off Evropské ligy, stačil jediný vstřelený gól na čtyři získané body. Eintracht je třetí za dnešním soupeřem.
Až na zraněného Onguéného by měl být kádr hesenského klubu pro výjezd do Londýna kompletní.

Střelci: 6 – Kamada, 4 – Lindstrøm.

Tottenham Hotspur
Londýnský klub prožívá zatím úspěšný podzim. V Premier League se usadil na třetí příčce s odstupem od čtvrté Chelsea, když první porážku utrpěl až v devátém kole a napravil ji sobotní výhrou 1:0 v Brightonu.
Ve vyrovnané skupině D Ligy mistrů musí zabojovat, po polovině programu není nic rozhodnuto a Tottenham drží postupovou příčku jen o skóre.
Na marodce Spurs jsou pro dnešní zápas Moura a Kuluševski.

Střelci: 8 – Kane, 3 – Son.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.