To je z mé strany vše, hezký večer.

Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 6:8. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 9:15.

Je dobojováno. Sledovali jsme duel, ve kterém zcela dominovala domácí Neapol, která potvrdila roli velkého favorita a Genk porazila jasně 4:0. Domácí tedy získali další tři body, v základní skupině ani jednou neprohráli a do další fáze Ligy mistrů postupují z druhého místa. První pozici obsadil Liverpool, který dnes vyhrál v Salcburku, který skončil třetí ve skupině a na jaře si zahraje Evropskou ligu.

Callejón
79. min Llorente
5 Allan
Allan
8 Ruiz
Ruiz
Zieliński
72. min Gaetano
14 Mertens
Mertens
99 Milik
Milik
78. min Lozano

De Norre
82. min Neto Borges
Hrošovský
25 Berge
Berge
7 Ito
Ito
72. min Hagi
Paintsil
18 Onuachu
Onuachu
10 Samatta
Samatta
63. min Bongonda

90+1

Ani z tohoto rohu ale nic nebylo a vypadá to, že se už nic nestane.

90+1

Rohový kop pro Genk.

90

Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

89

Talentovaný Ianis Hagi to vzal na sebe, ale ani on netrefil branku.

89
Karty

Žlutou kartu dostává Joseph Paintsil (KRC Genk).

87
Karty

Žlutou kartu dostává Kalidou Koulibaly (SSC Neapol).

86

Jeden z hostujících hráčů se dostal do zakončení, ale to bylo nepřesné a Meret tedy zasahovat nemusel.

84

Zápas se víceméně už pouze dohrává a vypadá to, že další branky se již nedočkáme.

82
Střídání

Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Casper De Norre, přichází Neto Borges.

80
Karty

Žlutou kartu dostává Mário Rui (SSC Neapol).

80

Je před námi posledních zhruba deset minutek, tak uvidíme, co nám hráči ještě předvedou.

79
Střídání

Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází José María Callejón, přichází Fernando Llorente.

78
Střídání

Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Arkadiusz Milik, přichází Hirving Lozano.

77

Hosté zahrávali první rohový kop, ale do zakončení se žádný z hráčů nedostal.

76

Dopředu se okamžitě vydali hráči Genku a nakonec vybojovali rohový kop.

74

Neapol právě vstřelila branku!
K druhé penaltě v tomto utkání se postavil DRIES MERTENS, který to udělal jako Antonín Panenka, poslal míč lehce doprostřed branky a Maarten Vandevoordt byl bez šance, 4:0!

74
Karty

Žlutou kartu dostává Casper De Norre (KRC Genk).

74
Důležité

Pokutový kop pro Neapol!

72
Střídání

Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Junja Ito, přichází Ianis Hagi.

72
Střídání

Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Gianluca Gaetano.

71

Domácí trenér připravuje střídání, tak uvidíme, kdo hřiště opustí a kdo se nám představí.

69

A ani tentokrát se domácí do ničeho nedostali. Hosté to zkusili dlouhým nákopem, ale tomu scházela přesnost.

67

Domácí drží míč a kombinují, ale zatím daleko od branky, kterou střeží Maarten Vandevoordt, který dnes určitě nezažívá nejlepší zápas.

65

Stále se hraje v hodně vlažném tempu. Druhý poločas toho zatím příliš nenabídl.

63
Střídání

Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Mbwana Samatta, přichází Théo Bongonda.

63

Ke střele se z dobrých dvaceti metrů odhodlal Allan, ale jeho skákavému pokusu scházela přesnost a od své branky bude rozehrávat Maarten Vandevoordt.

61

Je před námi posledních zhruba třicet minutek. Neapol vede 3:0, o vítězi je rozhodnuto, tak uvidíme, čeho se v tomto utkání ještě dočkáme.

59

Dries Mertens se dostal na hranici velkého vápna, ale tam zahrál rukou a do zakončení se tak už nedostal. Na tahu je Genk.

57

A další akci belgického celku zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.

55

Po delší době se dopředu vydali i Genk. Hosté to zkusili po pravé straně, nakonec zakončoval Patrik Hrošovský, ale na brankáře nevyzrál.

53

Nakonec to na sebe vzal Dries Mertens, ale prosadit se nedokázal a ani z této akce nic nebylo.

52

Domácí se usadili na polovině soupeře a snaží se něco kloudného vymyslet.

50

Druhý poločas toho zatím příliš nenabídl. Hraje se v hodně vlažném tempu a na něco zajímavého stále čekáme.

48

Z hranice velkého vápna zakončil Sander Berge, ale míč směřoval doprostřed branky, kde byl připravený Alex Meret.

47

Vypadá to, že ani jeden celek v poločase nestřídal, takže pokračujeme ve stejném složení, jako na začátku duelu.

46

Začal druhý poločas.

Druhý poločas začne přibližně v 19:57 hodin.

První poločas je za námi. Neapol potvrzuje roli favorita, je jasně lepší a zcela zaslouženě vede nad Genkem 3:0. O vítězi je tedy nejspíše rozhodnuto, tak uvidíme, co nám hráči předvedou ve druhém poločase.

45+2

První poločas skončil.

45+2

S hostujícím borcem to nevypadá příliš dobře, tak uvidíme, zda se představí i ve druhém poločase.

45+1

Ošetřován je hostující Joseph Paintsil, takže se chvíli hrát nebude.

45

Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

43

Ze svého prvního rohu ale belgický celek nic nevytěžil a stav utkání se tedy tentokrát nemění.

42

Ale ubránit se hosté dokázali. Nakonec se vydali dopředu a po střele je tu rohový kop.

40

Domácí pokračují ve svém náporu a znovu se tlačí dopředu. Genk v závěru prvního poločasu vůbec nestíhá.

38

Po diskuzi se nakonec k míči postavil ARKADIUSZ MILIK, který nezaváhal a zkompletoval tak hattrick. Neapol jde do vedení 3:0!

37
Důležité

Tak možná dočkáme, protože domácí budou zahrávat pokutový kop!

37
Karty

Žlutou kartu dostává Maarten Vandevoordt (KRC Genk).

37

Italský celek zahrával čtvrtý rohový kop, ale ani z něho nic nebylo a vypadá to, že v prvním poločase se už dalšího gólu nedočkáme.

36

Rohový kop pro Neapol.

35

Hostující hráči dostal míč před branku, ale skvěle zasáhl Alex Meret, který míč jednou rukou zasáhl a nepustil žádného z hráčů do zakončení.

34

Nakonec se domácí dopředu vydali, ale tentokrát z toho nic nebylo. Následná akce belgického celku skončila nepřesnou přihrávkou.

33

Domácí drží míč a nikam se netlačí.

31

Je za námi úvodních třicet minutek. Neapol na trávníku dominuje, je jasně lepší, zcela zaslouženě vede o dvě branky a kráčí za postupem ze skupiny.

29

Po rohovém kopu zakončoval obránce Kalidou Koulibaly, ale branku trefit nedokázal a na další branku si budeme muset ještě počkat.

28

Rohový kop pro domácí celek. Dočkáme se další branky?

26

Jenže domácí získali rychle míč, vydali se dopředu a zvyšují na 2:0. Giovanni Di Lorenzo poslal míč do vápna a ARKADIUSZ MILIK ho zkušeně uklidil za bezmocného brankáře.

26

Arkadiusz Milik byl v souboji ale příliš důrazný a byl mu odpískán útočný faul, nutno dodat, že zcela zbytečný faul.

26

Z rohového kopu ale nic nebylo. Hosté se ubránili, ovšem u míče jsou stále hráči italského celku.

25

24

V posledních minutách se na trávníku nic zajímavého neděje. Neapol tak stále vede po obrovské chybě hostujícího brankáře 1:0.

22

Patrik Hrošovský šikovně prostrčil míč do vápna, ale Paul Onuachu se k němu nedostal, protože jako první u něj byl důrazný Kalidou Koulibaly.

20

José María Callejón dostal parádní přihrávku do vápna, vrátil míč na hranici penalty, ale žádný z jeho spoluhráčů se k němu nedostal.

19
Důležité

Po zisku míče šli hosté dopředu a ve velké šanci se zjevil Paul Onuachu, který byl na malém vápně, překonal brankáře, ale branku minul!

17

Nyní ale Joseph Paintsil pokazil přihrávku a doslova daroval míč soupeři, který zatím kombinuje na své polovině.

15
Důležité

Krásnou střelou se na druhé straně prezentoval Joseph Paintsil, který to zkusil z dálky, ale branku o několik decimetrů minul!

13

Po další akci zakončoval aktivní Mertens, ale ani on nedokázal trefit zařízení a Maarten Vandevoordt byl bez práce.

12

Domácí to zkusili po levé straně, ale Mário Rui se nedokázal prosadit přes dobře bránícího Dewaesteho.

10

Po centru nakonec hlavičkoval Paul Onuachu, ale měl to hodně složité a branku ohrozit nedokázal. Rozehrávat bude Alex Meret.

9

Hosté drží míč na své polovině a nikam nepospíchají.

8

Po parádní kombinační akci putoval míč do vápna Genku, kde číhal José María Callejón, ale nakonec se k míči nedostal.

6

Po zisku míče se dopředu hnali hostující fotbalisté, ale nakonec je zastavil útočný faul a na tahu je znovu Neapol.

5

Domácí jsou po vstřelené brance ve velké pohodě a znovu se tlačí dopředu.

3

Domácí jdou do vedení 1:0! Po rohovém kopu nejdříve míč orazítkoval břevno a stav se neměnil, jenže pak šel hostující brankář do kličky a proti dvojici protihráčů neměl šanci. K míči se dostal ARKADIUSZ MILIK a uklidil ho do prázdné branky, obrovská chyba brankáře.

3

Arkadiusz Milik se dostal do vápna, ale tam ho skvěle zastavil Joakim Maehle, který nechal míč doputovat do zámezí.

2

Z první akce nic nebylo a u míče jsou domácí fotbalisté, kteří jsou obrovským favoritem tohoto zápasu.

1

Úvodní výkop obstarali fotbalisté belgického celku.

1

Utkání právě začalo.

Vše je připraveno, jdeme na to.

Hráči obou celků jsou na trávníku, takže duel začne za malý okamžik.

Úvodní sestavy:

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo, Koulibaly, Manolas, Rui – Callejón (C), Allan, Ruiz, P. Zieliński – D. Mertens, Milik.
Náhradníci: Ospina – F. Llorente, Lozano, Elmas, Luperto, L. Insigne, Gaetano.

KRC Genk: Vandevoordt – Maehle, Dewaest (C), Lucumi, De Norre – Hrošovský, S. Berge, Ito – Paintsil, Onuachu, Samatta.
Náhradníci: Coucke – Wouters, Hagi, Neto Borges, Odey, Ndongala, Bongonda.

Rozhodčí: Çakır – Duran, Ongun.

Utkání mezi Neapolí a Genkem začíná v 18:55 hodin a my budeme samozřejmě u toho, tak uvidíme, jak to nakonec dopadne.

KRC Genk je v hodně těžké skupině, ale zatím nepředvádí vůbec špatné výkony, a to i přesto, že má pouze jeden bod. Genk ale hraje sympatický ofenzivní fotbal a v Lize mistrů rozhodně nezklamal. V úvodním utkání prohrál 2:6 na hřišti Salcburku, pak remizoval 0:0 s dnešním soupeře, poté prohrál 1:4 s Liverpoolem, 1:2 s Liverpoolem a naposledy 1:4 se Salcburkem. Je jasné, že belgický celek obsadí poslední místo ve skupině.

SSC Neapol je zatím jediným týmem v této skupině, který zatím neprohrál. Neapol dvakrát vyhrála a třikrát remizovala, skóre má 7:4 a k postupu má hodně blízko. Neapol začala výhrou 2:0 nad Liverpoolem, poté hrála 0:0 na hřišti dnešního soupeře, následně vyhrála 3:2 na hřišti Salcburku a poté dvakrát remizovala, a to 1:1 doma se Salcburkem a naposledy 1:1 na hřišti Liverpoolu. Domácí mají tedy vše ve svých rukách.

Skupina E

V této skupině je stále o co hrát. Na první pozici je zatím Liverpool, který zatím nasbíral 10 bodů. Druhá je s devíti body Neapol a třetí Salcburk má bodů sedm. Poslední je Genk, který zatím získal jeden bod a je tedy jasné, že je pro hosty je to poslední zápas v evropských pohárech v této sezoně. Pokud dnes Neapol vyhraje, je jistým postupujícím do další fáze Ligy mistrů. O druhém postupujícím se rozhodne v zápase Salcburk – Liverpool, což bude hodně zajímavý duel, protože už ten v Anglii skončil 4:3 pro Liverpool.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Liga mistrů má na programu poslední zápasy v základních skupinách a my budeme sledovat duel mezi Neapolí a Genkem. Jasným favoritem je domácí celek, ale uvidíme, jak to nakonec celé dopadne.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.