Úterý 28. září 2021, Den české státnosti
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Úterý 28. září 2021 Den české státnosti

Online reportáž

Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 11:1. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 8:9.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Bournemouthu, který svého soupeře porazil poměrem 3:1. Úvod druhého poločasu patřil domácím, kteří si vybojovali pokutový kop, díky kterému to rázem bylo o jedinou branku. Southampton byl i po zbytek duelu aktivnějším celkem, avšak žádná další šance nepřinesla kýžené vyrovnání. Bournemouthu napomohlo také štěstíčko, v závěru utkání se dostal pod tlak, avšak nakonec přeci jenom vstřelil rozhodující branku.

90+5

Konec zápasu.

Sestavy a rozestavení

Southampton FC(4-3-3 )

28 Gunn
Gunn
2 Soares
Soares
Bednarek
Vestergaard
38 Danso
Danso
46. min Bertrand
Ward-Prowse
14 Romeu
Romeu
Höjbjerg
19 Boufal
Boufal
10 Adams
Adams
77. min Ings
22 Redmond
Redmond
88. min Armstrong

AFC Bournemouth(4-4-2)

Ramsdale
17 Stacey
Stacey
3 Cook
Cook
5 Aké
Aké
21 Rico
Rico
22 Wilson
Wilson
63. min Fraser
8 Lerma
Lerma
29 Billing
Billing
7 King
King
90+3. min Surman
13 Wilson
Wilson
Solanke
77. min Cook

Rozhodčí: Kavanagh – Cook, Massey
Počet diváků: 30168

Náhradníci
Southampton FC
 • 17Armstrong
 • 21Bertrand
 • 1McCarthy
 • 5Stephens
 • 3Jošida
 • 9Ings
 • 7Long
Náhradníci
AFC Bournemouth
 • 16Cook
 • 1Boruc
 • 6Surman
 • 25Simpson
 • 24Fraser
 • 10Ibe
 • 33Mepham
90+5
Góly

Bournemouth právě vstřelil branku!
Je tu definitivní tečka za dnešním zápasem! Ramsdale se postaral o jeden z posledních odkopů tohoto zápasu, který doskákal až k domácímu obránci, který si absolutně neporozuměl s brankářem Gunnem. Nepozornosti obou jmenovaných využil CALLUM WILSON, který pohodlně zasunul míč do prázdné branky.

90+4

Boufalova pravačka přinutila brankáře k dalšímu zákroku.

90+3
Střídání

Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Joshua King, přichází Andrew Surman.

90+3

Boufalovi se podařilo roztáhnout hru na Bertranda, který ještě nahrával pod sebe. Vše vyústilo centrovanou nabídkou z kopačky Soarese, který trefil pouze Rica.

90+2

Mohlo být definitivně rozhodnuto. King se dostával do otevřené obrany, přičemž zkoušel střílenou nahrávkou najít Wilsona, avšak ten na nahrávku nedosáhl.

90
Důležité

Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.

89

Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, domácí stále postrádají jednu branku. Ještě můžeme počítat s nastaveným časem.

88
Střídání

Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Nathan Redmond, přichází Stuart Armstrong.

87

Vzápětí se Bertrand pokoušel o centr do pokutového území, avšak ani tato nabídka se neujala. Bournemouth se zmohl na odklizení míče ke střídačkám.

86

Mezitím se domácí hráči nastěhovali zpět na útočnou polovinu, což vedlo ke střele v podání Ingse. Ani jeho rána neproletěla přehuštěným blokem protihráčů.

85

Skutečně jsme sledovali přímý pokus na branku, který nebyl zas tak špatný. Billing kroutil míč k bližší šibenici, avšak zakončení nakonec proletělo kousek vedle.

84

Následovat bude zajímavá standardní situace, která by klidně mohla přinést přímý střelecký pokus. U míče stojí hostující Billing, který si dává velký rozběh.

83

Tlak domácích neustále sílí. Aby toho nebylo málo, tak se o další centrovanou nabídku postaral obránce Soares, po jehož centru hlavičkoval nad branku Ings.

82
Důležité

Southamptonu není přáno. Ings si v pokutovém území dokázal obhodit protihráče, poté pod sebou našel volného spoluhráče, jehož ránu Ramsdale zneškodnil.

81

Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut, hostující Bournemouth stále vede o jednu branku, což je v koncovce utkání hodně ošidné vedení.

80
Karty

Hlavní sudí si pochopitelně vzpomněl na tvrdý zákrok v podání Romeua, který rovněž obdržel žlutou kartu.

79

Hlavní sudí si všiml dalšího drobného faulu, o který se ihned po svém příchodu na hrací plochu postaral Cook. Southampton se rozhodl rozehrát po zemi.

78

Do kombinace domácího celku se zapojil také Ward-Prowse, kterému se na levém křídle podařilo najít křídelníka Boufala, jehož střílená nabídka směřovala vedle branky.

77
Střídání

Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Dominic Solanke, přichází Lewis Cook.
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Che Adams, přichází Danny Ings.

76

Solanke se pokoušel obhodit Bednarka, avšak ten s tímto úmyslem celou dobu počítal. Výsledkem je sražení nahrávky do autu, posléze prvně jmenovaný zahrál rukou.

75

Saints se opět dostali do zajímavé šance. Soares poslal do šestnáctky pohotový centr, ten se nakonec dostal k volnému Redmondovi, jehož ránu obětavě zablokoval Stacey.

74

Ven z branky musel Ramsdale, který se k míči dostal bleskovým způsobem. V opačném případě by se do šance dostal Redmond, kterému zas tak moc nechybělo.

73

Vestergaard si to zbytečně namířil do přehuštěného prostoru, kde nakonec přišel o míč. Vzápětí ho dokázal zastoupit Bednarek, který vypíchl míč Wilsonovi.

72

Hostující brankář si dával s odkopem od své branky celkem načas, nakonec hru přenášel na levou stranu, kde se Solanke neprosadil v souboji s Romeuem.

71

Boufal se po delší době připomněl, tentokráte to zkoušel přímo na branku. Ramsdale se nacházel u bližší konstrukce, kam také střelecký pokus směřoval.

70

Následovala srážka ve středu hrací plochy, kterou o něco lépe snesl domácí Redmond. Ani s hostujícím hráčem to nevypadá vážně, může se pokračovat ve hře.

69

Rico se po souboji se Soaresem poroučel k zemi, což se druhému jmenovanému nelíbilo. Došlo k výměně slov, kterou musel ukončit až hlavní rozhodčí zápasu.

64
Karty

Je tu další žlutá karta, tentokráte jí vyfasoval Stacey, který tvrdě fauloval protihráče.

64

Billing si dle výroku sudího pomohl čistým způsobem, avšak Bournemouth se hodně rychle zbavil míče. To znamená, že si obránce Soares vyzkouší další aut.

63
Střídání

Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Harry Wilson, přichází Ryan Fraser.

63

Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, i úvod druhého poločasu nabízí atraktivní podívanou. O tu se především stará Southampton, kterému chybí už jen jedna branka.

62
Důležité

Hezká pobídka našla dobře postaveného Ward-Prowsea, který zakončoval zpoza pokutového území. Rána mířila pod břevno, Ramsdale nakonec nemusel zasahovat.

61

I tentokráte hlavní rozhodčí konzultoval předchozí situaci s videorozhodčím. Jednalo se o hraniční zákrok, avšak pokutový kop to skutečně nebude

60

Na opačné straně se King prodral do pokutového území, kde po souboji se Soaresem zůstal ležet na zemi. Hlavní sudí i přesto nechává pokračovat ve hře.

59

Redmond měl na levém křídle celkem dost času, avšak na přední tyči se nenacházel nikdo ze spoluhráčů. Centrovaná nabídka skončila u hostujícího brankáře.

58

Obětavým zákrokem se prezentoval Lerma, který skluzem odehrál míč před jedním z protihráčů. Bournemouth je pod tlakem, nyní si vybojoval autové vhazování.

57

Redmond se manévrem dokázal zbavit napadajícího Billinga, díky čemuž se trochu otevřel prostor za pokutovým územím. Rána levačkou ale putovala vedle branky.

56

Následovala standardní situace ze zajímavé vzdálenosti od branky. Ward-Prowse se pokoušel najít Vestergaarda, avšak míč nakonec skončil v náruči brankáře.

55
Karty

Žlutou kartu dostává Harry Wilson (AFC Bournemouth).

55

Na malý moment se otevřela obrana Saints, čehož se pokoušel využít Solanke. Hostující forvard ještě hledal Wilsona, což bylo jednoznačně špatné řešení akce.

54

Southampton vstoupil do druhého poločasu velice aktivně, díky čemuž si vysloužil kontaktní branku. Najednou budou muset pořádně zabrat také hosté.

53
Góly

Southampton právě vstřelil branku!
Hodně důležitá kontaktní branka z pohledu domácích! K rozehrávce pokutového kopu se totiž postavil JAMES WARD-PROWSE, který to zkoušel na pravou stranu, zatímco se Ramsdale vydal k opačné konstrukci.

52
Důležité

Je tu pokutový kop pro Southampton!

52

Soares to tentokráte nevyřešil nejlépe, prudkým pasem se totiž snažil najít obsazeného Adamse, což se nepovedlo. Vzorně se ale vrátil Boufal, který vybojoval míč zpět.

51

Vzápětí si dobře počínal King, kterému se podařilo ustrážit míč proti napadající smečce protihráčů. I tak se hráči Bournemouthu daleko s balónem nedostali.

50

Šikovným přízemním centrem to zkoušel velice aktivně hrající Soares, kterému se v přehuštěném prostoru podařilo najít Ward-Prowse, jenž mířil kousek nad.

49

Soaresovi se podařilo zablokovat nahrávku na Solankeho, podobně si na opačné straně počínal také Stacey, který pro změnu za sebe nepustil Bertranda.

48

Hned v úvodu druhého poločasu jsme viděli pád v pokutovém území Bournemouthu, avšak sudí nechává pokračovat ve hře. Adamsův pád byl hodně ochotný.

47

Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.

46
Střídání

Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Kevin Danso, přichází Ryan Bertrand.

46

Začal druhý poločas.

Máme za sebou první poločas, který nám přinesl hned dvě branky. Bournemouth se postaral o obě z nich, přičemž byl v tomto dějství výrazně nebezpečnější. Jinak jsme sledovali celkem vyrovnanou podívanou, avšak domácím chyběla větší přímočarost, navíc soupeř působí mnohem živějším dojmem. Southampton to bude mít hodně složité, avšak do konce zápasu zbývá ještě celý druhý poločas.

45+2

První poločas skončil.

45+1

Jedna z posledních akcí prvního poločasu přinesla kombinaci domácích. Nakonec se k centru dostal Soares, který ani tentokráte nenašel žádného spoluhráče.

45
Důležité

První poločas bude nastaven o dvě minuty.

44

Tak nakonec se jednalo o vůbec první rohový kop Saints. Ward-Prowse stáčel nabídku k hranici malého vápna, přičemž s tímto úmyslem počítal také Cook.

43

Do zajímavé pozice si naběhl Redmond, který to zkoušel přímo na branku. Ramsdale se poprvé v utkání musel činit, domácí hráči budou vhazovat.

43

Přetahovanou kousek od středového kruhu lépe zvládl hostující Billing, který narazil do jednoho z protihráčů. Vzápětí Ward-Prowse centroval přímo na nohu Akého.

42

Obrana Bournemouthu si tentokráte nepočínala zrovna nejlépe, avšak napadající Redmond zareagoval příliš pozdě. Další centr od Romeua byla velice nepřesný.

41

U postranní lajny se povedlo na dlouhou nohu zakročit Wilsonovi, který vypíchl míč pouze do zámezí. Brankář Gunn se okamžitě postaral o další vysoký odkop.

40

První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.

36

Pro Southampton se jedná o hodně složitý úkol, v tuto chvíli prohrává už o dvě branky. Situace je kritická, avšak do konce zápasu zbývá hodně času.

35
Góly

Bournemouth právě vstřelil branku!
Tak přeci jenom tu máme druhou trefu Bournemouthu! Hosté se s míčem nacházeli na polovině soupeře, kde si do volného prostoru na levém křídle seběhl Billing, jehož přihrávka pod sebe našla volného HARRYHO WILSONA, který se trefil přesně ke vzdálenější tyči, na což byl Ramsdale krátký.

35

Na opačné straně Soares naslepo centroval do pokutového území, kde prapodivně zasahoval pozorný Cook. Jeho celek se dostal do bezpečí, kde zkouší kombinovat.

35

Jenomže i tak si soupeř přichystal další rohový kop. Rico tentokráte kroutil míč směrem od branky, naskakující Aké byl bráněn natěsno, což k hlavičce nevedlo.

34

Bournemouth si vyzkoušel druhý rohový kop zápasu. I tentokráte se k rozehrávce postavil zadák Rico, jehož další centr pro změnu skončil u brankáře Gunna.

33

Southampton to zkoušel celkem zdlouhavou kombinací na vlastní polovině, avšak Bednarek vyprodukoval parádní pas na Redmonda, který sklepl míč pod sebe.

32

Wilsonovi se už nepodařilo udržet míč na hrací ploše, pomezní tak ukázal na opačnou stranu. Danso se pokoušel oslovit Redmonda, který se daleko nedostal.

31

Ramsdale nerozehrál vůbec dobře, což mohlo být fatální. Romeu totiž šikovným způsobem roztáhl hru do strany, avšak Redmond přihrával mimo dosah kolegů.

30

Saint se dostali k rychlému protiútoku, který přinesl sraženou nahrávku na Höjbjerga. Domácí kapitán se ihned pokusil o zakončení, kterým trefil nohu soupeře.

29

Aby toho nebylo málo, tak si drobným faulem pomohl obránce Bednarek, kterému se na útočné polovině podařilo zastavit Wilsona, který vybojoval volný kop.

28

Čtvrtá střela domácích, avšak ani tato nesměřovala mezi tři tyče. Ward-Prowse se pohotovým způsobem natlačil do zakončení, které skončilo v hledišti stadionu.

27

Soares si příliš nevěřil na průnik kolem dvojice protihráčů, místo toho se ještě rozhodl spolupracovat s vedle stojícím Boufalem, jehož centr byl příliš nízký.

26

Pokračuje se za jednobrankového vedení pro hostující celek, nicméně Southampton se bude muset vzchopit. Nyní se sám brankář Gunn postará o rozehrávku od branky.

25
Důležité

To jsou věci! Bournemouth se totiž radoval ze druhé branky, avšak ta nakonec neplatí. Přihrávka od Solankeho na Kinga byla výborna, avšak směřovala do drobného ofsajdu.

24

Hlavní sudí opět odpískal ve prospěch Bournemouthu, v tomto případě se bude jednat o standardku z velké vzdálenosti. Zřejmě se dočkáme centrované nabídky.

20
Karty

Žlutou kartu dostává Jefferson Lerma (AFC Bournemouth).

19

A nakonec z toho byl nedovolený zákrok Romeua, který si počínal tak trochu neobratně. Soupeř se rozhodl rozehrát nakrátko, o což se postaral záložník Billing.

18

Bournemouth se opět ujal autového vhazování, a sice z levé strany vhazoval balón zpět do hry obránce Rico. Jeho nabídka putovala k Wilsonovi, jenž míč neudržel.

17

Domácí kapitán Höjbjerg se dobře zorientoval u středového kruhu, jenomže jeho nahrávka nebyla z dílny těch nejpřesnějších. Nakonec čistě zasahoval obránce Cook.

16

Vůbec poprvé se nám výrazně připomněl hostující King, který sváděl rychlostní souboj s Bednarkem. Nakonec jsme sledovali centr, jenž se stal kořistí Vestergaarda.

15

Gunn si v krátkém časovém sledu opět zahrál s míčem, který i tentokráte odkopem poslal na druhou stranu hřiště, kde se v souboji o balón prosadil protihráč.

14

Riskantní rozehrávka domácích nakonec nepřinesla nic fatálního. Odraženého míče se totiž chopil brankář Gunn, který svým odkopem vybojoval další aut z pravé strany.

13

Southampton to pro změnu zkoušel nákopem z kopačky Vestergaarda, který na opačné straně hrací plochy chtěl najít Adamse, avšak ten se k míči vůbec nedostal.

12

Po roztažení hry to na sebe vzal Redmond, který si hodil balón na silnější nohu a poté centroval do malého vápna, kde se nacházel pouze důrazný Aké.

11

Pro domácí tábor se jedná o velký šok, budou se muset smířit s jednobrankovým mankem. I tak do konce tohoto zápasu zbývá celkem dost času na vyrovnání.

10
Góly

Bournemouth právě vstřelil branku!
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Hosté se snad poprvé dostali k pokutovému území, díky čemuž si vybojovali rohový kop. Ten se nebezpečně snesl k hranici malého vápna, kde si nejvýše naskočil obránce NATHAN AKÉ, který hlavičkou o zem překonal brankáře Gunna.

10

O provedení autového vhazování se tak postaral obránce Rico, který vhazoval podél autové lajny na Billinga. Hosté se nemohou dostal přes středovou plochu.

9

Po dalekonosném nákopu se do souboje pouštěl domácí Adams, kterému se nepodařilo uspět. Soupeř se dostal do bezpečí, avšak bezpečně zasahoval Romeu.

8

Solankemu se podařilo udržet míč na kopačce, avšak velice rychlým způsobem ho u postranní lajny dohrál domácí Romeu, který poslal míč ven z hrací plochy.

7

Domácí hráči to skvěle vykombinovali na levé straně, odkud Sores servíroval míč před brankáře, avšak zakončující Ward-Prowse mířil daleko vedle vzdálenější tyče.

6

Boufal to zkoušel vzít sám na sebe, neboť postupoval po levém křídle, kde se nakonec dostal k centru do pokutového území. Ten ale odklízel pozorný Cook.

5

Do menších potíží se před malým momentem dostal domácí Ward-Prowse, kterému se přeci jenom povedlo odehrát míč, načež jeho celek vybojoval autové vhazování.

4

K první práci s míčem se dostal hostující brankář Ramsdale, který nakonec rozehrával dalekonosným odkopem, přičemž Solanke neodhadl dráhu dopadu balónu.

3

Hned v úvodu prvního poločasu přišel nedovolený zákrok v podání napadajícího Boufala, který zajel do Rica. Bournemouth bude rozehrávat kousek od postranní lajny.

2

Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hostující hráči, kteří budou hrát zleva doprava.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Southampton FC: Gunn – Soares, Bednarek, Vestergaard, Danso – Ward-Prowse, Romeu, P.-E. Höjbjerg (C) – Boufal, Adams, Redmond.
Náhradníci: A. McCarthy – Armstrong, Bertrand, J. Stephens, Jošida, Ings, S. Long.

AFC Bournemouth: Ramsdale – Stacey, S. Cook (C), Aké, Rico – H. Wilson, Lerma, Billing, J. King – C. Wilson, Solanke.
Náhradníci: Boruc – L. Cook, Surman, Simpson, Fraser, Ibe, Mepham.

Rozhodčí: Kavanagh – Cook, Massey.

AFC Bournemouth

Na opačné straně stojí hráči Bournemouthu, kteří si v úvodu nového ročníku vedou hodně podobně. Bournemouth se totiž nachází na deváté pozici, před svým soupeřem je pouze díky lepšímu skóre. Hostující tým tohoto zápasu rovněž nasbíral sedm bodů, nicméně většinu z nich nasbíral hned v úvodu sezony. To Bournemouth bodoval hned v prvních dvou kolech, avšak poté přišla na řadu nepovedená forma. Ta nejprve přinesla porážku 1:3 proti Manchesteru City, naprosto totožný výsledek byl k vidění také na hřišti sympaticky hrajícího Leicesteru. Bournemouth ale v minulém kole ukončil sérii dvou porážek, do třetice byl k vidění výsledek 3:1, avšak tentokráte ve prospěch AFC. Bournemouth se tak v tomto duelu pokusí o menší překvapení, ve zbylých dvou venkovních zápasech jednou vyhrál a jednou prohrál.

Southampton FC

Fotbalisté Southamptonu vstoupili do tohoto ročníku tak trochu kolísavě. Saint se pěti kolech nacházejí na desáté pozici, což znamená přesný střed tabulky. Domácí celek tohoto zápasu má na svém kontě sedm bodů, manko na třetí tým je pouze jednobodový, což svědčí o vyrovnanosti této soutěže hned zkraje nového ročníku. Southampton sice nevstoupil do domácí soutěže zrovna nejlépe, v úvodních dvou kolech totiž neuhrál ani jeden bod. V posledních zápasech se ale herně zvedl, výsledkem jsou tři utkání bez porážky, během kterých se Southamptonu podařilo nasbírat sedm bodů. V tom posledním se podařilo uhrát velice cenné vítězství na hřišti Sheffieldu, přičemž tento duel nakonec rozlouskla jediná branka, která padla po necelé hodině hry.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Anglická Premier League má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Southampton FC a AFC Bournemouth.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Mohlo by vás zajímat