Fotbalisté Slavie poráží v generálce na ligu ostravský Baník 4:2. Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V tom prvním domácí jasně dominovali a vytvořili si čtyřgólový náskok. Prim hrál zejména Srdjan Plavšić, jenž z pozice levého beka jeden gól dal a na další dva přihrál. Po změně stran se Baník zlepšil, hra sešívaných už po sérii střídání nebyla taková a výsledkem tak byla korekce stavu. V 54. minutě se po rohu zblízka prosadil Jiří Klíma a čtvrthodinu před koncem zužitkoval Šínův centr Ubong Moses Ekpai.

90+2

Konec zápasu.

90+2

Stanislav Tecl dostal míč za obranu, ale také do ofsajdové pozice. Tento přestupek mu byl také odmáván.

Ousou
61. min Prebsl
Kačaraba
55. min Talovierov
Plavšić
46. min Oscar
Ševčík
61. min Hromada
3 Holeš
Holeš
61. min Samek
32 Lingr
Lingr
61. min Sor
61. min Traoré
21 Madsen
Madsen
26 Schranz
Schranz
61. min Višinský
Krmenčík
61. min Tecl

FC Baník OstravaFC Baník Ostrava(4-4-2)

Budinský
77 Ndefe
Ndefe
73. min Juroška
23 Svozil
Svozil
Chlumecký
Fleišman
83. min Jaroň
9 Buchta
Buchta
46. min Koncevoj
22 Kaloč
Kaloč
83. min Pokorný
Budínský
46. min Ekpai
7 Falta
Falta
73. min Šín
21 Klíma
Klíma
73. min Boula
99 Almási
Almási
46. min Kuzmanović

Důležité

Tentokrát si sám Alexander Bah naběhl na přihrávku do pokutového území a pohotovou střelou po zemi se pokusil překvapit Budinského. Ten byl ale na trávníku včas!

88

Alexander Bah z pravé strany servíroval míč před bránu, kde byl Denis Višinský. Tomu zabránil v zakončení z bezprostřední blízkosti jeden z obránců.

87

Slávisté se snaží držet míč dále od své brány a dohrát utkání v klidu.

85

Maxym Talovierov si přidržel Nemanju Kuzmanoviće. Rozhodčí mu odpustil žlutou kartu.

85

Po změně stran se Ostravě podařilo alespoň zmírnit skóre do přijatelné podoby. Uvidíme, zda hosté ještě dokáží závěr nějak zdramatizovat.

83
Střídání

Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Jiří Fleišman, přichází Petr Jaroň.
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Filip Kaloč, přichází Jakub Pokorný.

82
Karty

Další žlutou kartu dostal Jiří Boula. Potrestán byl za srážku s Bahem.

80
Karty

Žlutou kartu dostává Martin Chlumecký (FC Baník Ostrava).

80

Z dálky to zkusil Jiří Fleišman. Bránu Slavie ale netrefil.

77

Mandous bude v pořádku a hra může pokračovat. Prebsl byl mezitím odnesen do útrob Edenu dokonce na nosítkách.

76

Baník právě vstřelil branku!
Hosté snižují na rozdíl dvou gólů! Po nakrátko rozehraném rohu a výměně míče s Fleišmanem se dostal k centru Matěj Šín. Míč prodloužil na přední tyči za sebe Martin Chlumecký a UBONG MOSES EKPAI z bezprostřední blízkosti hlavou uklízel za Mandouse. Následně došlo ke srážce střelce gólu se slávistickým brankářem, který bude potřebovat ošetření.

76

Domácím se zranil mladý obránce Filip Prebsl. Jelikož už Jindřich Trpišovský využil všechny možnosti ke střídání, vrací se na trávník Mads Madsen.

74
Důležité

Stanislav Tecl od půlky postupoval v podstatě sám na bránu Baníku. Zakončil však těsně vedle pravé tyče z pohledu Budinského!

73
Střídání

Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Gigli Ndefe, přichází Jan Juroška.
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Šimon Falta, přichází Matěj Šín.
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Jiří Klíma, přichází Jiří Boula.

72

Jakub Hromada se na půlce hřiště provinil faulem na Chlumeckého. Rozehrávat bude Baník.

70

Teď zahrozili slávisté. Stanislav Tecl našel přihrávkou z levé strany Denise Višinského. Mladý fotbalista ale nevystřelil dostatečně razantně a Viktor Budinský tak balón zkrotil v rukavicích.

68

Hra se možná i vlivem střídání v posledních minutách uklidnila. Čekáme na nějakou další zajímavější situaci před některým z brankářů.

65

Ten kopal Fleišman. Slávisté se ubránili.

64

Ubong Ekpai z pravé strany pronikl do pokutového území a podél brankové čáry pronikal směrem k bráně. Nakonec pro hosty vybojoval rohový kop.

61
Střídání

Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Ondřej Lingr, přichází Yira Sor.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Aiham Ousou, přichází Filip Prebsl.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Petr Ševčík, přichází Jakub Hromada.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Ondřej Lingr, přichází Ibrahim Benjamin Traoré.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Michael Krmenčík, přichází Stanislav Tecl.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Tomáš Holeš, přichází Daniel Samek.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Ivan Schranz, přichází Denis Višinský.

60

Z levé strany centroval Oscar. Ten viděl před bránu směřujícího Krmenčíka, ovšem Svozil stačil balón odhlavičkovat na roh. Před ním přijde hromadné střídání sešívaných.

60

Rohový kop rozehrával domácí záložník Petr Ševčík. Hosté se ubránili.

58

Hosté ve druhé půli přeci jen zvýšili důraz a celkově zlepšili svou hru. Možná to je i jistým polevením Pražanů.

56
Karty

Michael Krmenčík dostal žlutou kartu za strčení do soupeře poté, co míč již opustil hrací plochu.

55
Střídání

Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Taras Kačaraba, přichází Maxym Talovierov.

54

Hosté se dočkali prvního gólu! Po rohovém kopu Jiřího Fleišmana balón propadl na malé vápno, kde si ho našel JIŘÍ KLÍMA, který z bezprostřední blízkosti překonal Mandouse – 4:1.

53

Tentokrát nahrál Mads Madsen do šestnáctky Ondřejovi Lingrovi. Ten se ale na zhuštěném prostoru neprosadil a po něm dopadl podobně i Ivan Schranz.

51
Důležité

Madsen vyslal do šance Michaela Krmenčíka, který si místo okamžitého zakončení srovnal míč na levačku a zkusil to technicky. Zakončil ale nad břevno.

48
Důležité

Mohlo být sníženo! Po zablokované ráně Šimona Falty se na malém vápně natahoval po míči Nemanja Kuzmanović, který ho nasměroval směrem na bránu a Aleš Mandous musel zachraňovat na brankové čáře. Bylo to velíce těsné, ovšem podle rozhodčích to brankář Slavie ještě stihl!

46
Střídání

Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Ladislav Almási, přichází Nemanja Kuzmanović.
Odchází David Buchta, přichází Arťom Koncevoj.
Odchází Lukáš Budínský, přichází Ubong Moses Ekpai.

46
Střídání

Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Srdjan Plavšić, přichází Oscar.

46

Začal druhý poločas.

Slávisté v první půli ukázali, že se před startem jarní části FORTUNA:LIGY nacházejí ve výborné formě. Nad Baníkem totiž vedou 4:0. Domácí gólostroj odstartoval v 15. minutě Petr Ševčík, který sebral míč Svozilovi a samostatný únik proměnil. Pak už následovaly zásahy po krásných akcích, do kterých byl zapojen Srdjan Plavšić. Ten nejprve sklepával balón do běhu Michaelovi Krmenčíkovi, třetí gól vstřelil sám a krátce před přestávkou ještě využil jeho centr Ondřej Lingr.

45+1

První poločas skončil.

45

Po následném rohu se domácí do další příležitosti nedostali.

44

Málem další šance slávistů. Bah naservíroval míč pod sebe Ondřejovi Lingrovi, který hledal na zadní tyči číhajícího Krmenčíka. Před ním zachraňoval Ndefe.

44

Pražanům se hodně daří akce po křídlech. Zejména levá strana se Srdjanem Plavšićem dominuje.

42

Slavia právě vstřelila branku!
Tohle už začíná být debakl Baníku! Srdjan Plavšić dostal míč na levé křídlo. Odsud poslal před bránu krásný centr, na který si naběhl ONDŘEJ LINGR a ten balón zblízka uklidil do sítě – 4:0.

41

Ten zahrával Lukáš Budínský na přední tyč, kde byla připravená obrana Slavie. Hosté následně ještě zůstali u míče. Do šestnáctky přilétl další centr a odražený míč se snažil špičkou kopačky píchnout na bránu David Buchta. Nasměroval ho nad břevno.

40

David Buchta nedostal svou přihrávku do pokutového území. Alespoň pro hosty získal rohový kop.

39

Michael Krmenčík se rozbíhal proti bráně Baníku. Byl ale v ofsajdu, který pomeznímu rozhodčímu neunikl.

38

Petr Ševčík se dostal v šestnáctce k míči zády k bráně. V těžké pozici se snažil s balónem otočit, už ale nedokázal vystřelit ani přihrát někomu ze spoluhráčů.

37

Ivan Schranz se dostával s míčem za obranu Baníku. Únik proti Budinskému mu ale překazil čistým obranným zákrokem Martin Chlumecký.

36

Domácí sehráli další pěknou kombinaci. Krmenčík na jejím konci sklepával proti noze Tomášovi Holešovi, který přestřelil.

35

Brankář domácích Mandous se zahřál alespoň tím, že ho spoluhráči zapojili do rozehrávky. Jinak je v podstatě bez práce.

34

Další šance Slavie. Tentokrát ji ale zastavil praporek pomezního rozhodčího, který viděl ofsajd.

33

Srdjan Plavšić ukazuje, že by mohl být hodně platným levým obráncem. Z této pozice si dnes už připsal gól, asistenci a celkově hýří velkou aktivitou.

31

Domácí skórují potřetí! Michael Krmenčík se tentokrát ocitl na pozici pravého křídla. Jeho přízemní centr odvrátil obránce pouze k Madsovi Emilovi Madsenovi, který balón v šestnáctce posunul doleva na SRDJANA PLAVŠIĆE a ten prostřelil padajícího Budinského – 3:0.

30

Ousou vyslal z pravé strany centr, kterým oslovil Michaela Krmenčíka. Ten se dostal k hlavičce, která skončila vedle.

29

Sešívaní hrají aktivně a jasně přehrávají Baník. Jeho obrana má plné nohy práce.

28

Alexander Bah vhodil aut na Michaela Krmenčíka, který přebral míč zády k bráně, otočil se přes Svozila a pokusil se o překvapivou střelu. Ta prostor mezi tyčemi netrefila.

26

Domácí teď téměř rozebrali obranu soupeře. Ševčík nahrál doprava Alexandrovi Bahovi, který měl v šestnáctce spoustu prostoru. Dánský fotbalista pak nabízel míč na zadní tyč jednomu ze spoluhráčů, ovšem jeden z obránců Baníku stačil na poslední chvíli zakročit.

25

Taras Kačaraba vyvážel míč dopředu středem hřiště. Pak chtěl oslovit Krmenčíka, který však balón nezachytil.

25

Jiří Fleišman si zkušeně poradil s Ondřejem Lingrem. Míč mu čistě odebral.

24

Mandous nakopl míč doleva, kde byl Plavšić. Ten měl ale problém s napadajícím Faltou, který ho nakonec o míč připravil.

22

Sešívaní se vstřelenými góly uklidnili a momentálně dominují hře.

20

Sešívaní vedou už o dva góly! Obranu Baníku překonali jednoduchým dlouhým nákopem, po němž Srdjan Plavšić sklepl míč do běhu MICHAELA KRMENČÍKA a ten přízemní střelou propálil Budinského. Gólman Ostravy si na míč sáhl, ale v cestě za svá záda mu nezabránil.

18

Bah centroval z pravé strany na zadní tyč, kterou zavíral Srdjan Plavšić. Tomu ale scházely centimetry k tomu, aby mohl hlavičkovat.

17

Domácí tedy potrestali velkou chybu v rozehrávce soupeře a mají tento přípravný duel dobře rozehraný.

15

Domácí se ujímají vedení! Stoper Baníku Jaroslav Svozil se nechal obrat o míč napadajícím PETREM ŠEVČÍKEM, který pak postupoval sám na brankáře Budinského a zakončením ke vzdálenější tyči do protipohybu vybíhajícího gólmana otevřel skóre.

15

Srdjan Plavšić centroval z levé strany a míč musel boxovat brankář Budinský. Domácí pak ještě vraceli míč před bránu, tam ale došlo k faulu na gólmana Baníku.

13

Zatím sledujeme herně vyrovnané utkání. Oba celky se střídají v držení míče.

11
Důležité

Výborný centr Plavšiće na zadní tyč si našel Ondřej Lingr. Ten byl v dobré pozici, nedůraznou hlavičku však ukryl v rukavicích Viktor Budinský.

10

Po nedovoleném zákroku Ivana Schranze se ocitl na trávníku Jiří Fleišman. Levý bek Baníku nepospíchá na nohy.

9

Slávistickou akci zastavil ofsajd, ve kterém byl chycen Michael Krmenčík.

9

Fleišman se pokusil nahrát na levé křídlo Šimonovi Faltovi. Ten ale na balón nedosáhl a sešívaní tak budou vhazovat.

7

Slávisté se bez větších potíží ubránili.

6

Jiří Klíma byl faulován Aihamem Ousouem. Baník tak bude zahrávat zajímavou standardní situaci.

5

Šimon Falta se prezentoval hodně nepřesným centrem z levé strany. Míč skončil až za bránou Slavie.

4

Hráčům obou týmů mohou dělat problémy vysoké míče. Fouká totiž silný vítr, který může trajektorii balónu výrazně ovlivnit.

3

Srdjan Plavšić podpořil útok z pozice levého beka, na kterou se Jindřich Trpišovský snaží srbského křídelníka předělat. Jeho přihrávku před bránu však pokryl Fleišman.

3

Alexander Bah házel do hostující šestnáctky nebezpečný dlouhý aut. Do zakončení se však nikdo z jeho spoluhráčů nedostal.

1

Do první útočné akce se dral hostující útočník Jiří Klíma. Slávisté ho ale do ničeho nebezpečného nepustili.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

SK Slavia Praha: Mandous – Bah, Ousou, Kačaraba, Plavšić – Ševčík, Holeš – Lingr, Madsen, Schranz – Krmenčík.
Náhradníci: Kovář – Talovierov, Tecl, Samek, Oscar, Sor, Hromada, Traoré, Višinský, Prebsl.
Trenér: Trpišovský

FC Baník Ostrava: Budinský – Ndefe, Svozil, Chlumecký, Fleišman – D. Buchta, Kaloč, Budínský, Falta – Jiří Klíma, Almási.
Náhradníci: Murin – Juroška, J. Pokorný, Jaroň, Kuzmanović, Ekpai, Koncevoj, Boula, Šín.
Trenér: Smetana

Rozhodčí: Hrubeš.

V živé paměti je ještě poslední vzájemné utkání, které spolu oba soupeři sehráli na konci podzimní části ligy. Duel v Ostravě nabídl skvělou podívanou a skončil remízou 3:3. Pražané utkání dohrávali bez dvou vyloučených hráčů, přesto dokázali v 88. minutě Holešem srovnat. V závěru pak mohli domácí přeci jen strhnout výhru na svou stranu, ovšem Ladislav Almási neproměnil pokutový kop.

Podívejme se na pohyby v kádrech obou týmů. Ty v zimní pauze měnily hráče i mezi sebou. Slavia z Baníku získala talentovaného nigerijského křídelníka Yiru Sora. Opačným směrem pak na půlroční hostování s obcí putoval jeho krajan Ubong Moses Ekpai. Pražany pak posílil také ukrajinský stoper Maxym Talovjerov z Českých Budějovic. Naopak v Edenu už nebude působit útočník Jan Kuchta. Nejlepší střelec minulého ročníku F:L zamířil do ruského Lokomotivu Moskva.

Do Baníku v zimě přišli běloruský křídelník Arťom Koncevoj (Ruch Brest) a z Plzně dorazil Šimon Falta. Jako volný hráč pak do Ostravy zamířil stoper Martin Chlumecký, jenž naposledy působil v Teplicích. Hostování dalšího středního obránce Davida Lischky ze Sparty se změnilo v trvalý přestup. Na půlroční hostování do Plzně naopak zamířil ofenzivní hráč Roman Potočný, v Maďarsku bude na jaře působit levý obránce Denis Granečný a další defenzivní hráč Muhammed Sanneh byl půjčen do slovenského Pohronie.

Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Generálku na jarní start FORTUNA:LIGY dnes sehrají týmy pražské Slavie a Baníku Ostrava. Sešívaní po podzimu vedou tabulku o jediný bod před Plzní. Na třetí Spartu pak mají k dobru tři body. Baníku patří páté místo.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.