Z Brna to je vše, přeji pěkný zbytek víkendu.

Líšeň se posunuje na průběžné osmé místo a hlavně na jaře poprvé vítězí doma za tři body.

Je dohráno. Sledovali jsme výborné utkání, které přineslo celkem osm branek, z toho sedm padlo ve druhém poločase. Diváci se měli na co dívat, plno šancí, plno gólů, Líšeň se loučí s touto sezónou před domácími diváky nejlépe jak mohla. Třinec sice zápas nezabalil, ale důležitý gól na 3:1 vstřelil Silný a bylo po utkání. Navíc se Silný prosadil ještě jednou a zkompletoval hattrick.

Fall
69. min Matocha
Machálek
21 Demeter
Demeter
63. min Kučera
14 Málek
Málek
79. min Vasiljev
22 Rolinek
Rolinek
15 Zikl
Zikl
79. min Minařík
2 Silný
Silný
79. min Vintr

FK Fotbal Třinec(4-5-1)

38 Mrózek
Mrózek
24 Omasta
Omasta
88. min Burgo
27 Gáč
Gáč
17 Šuľa
Šuľa
65. min Puchel
Janoščín
15 Hlúpik
Hlúpik
65. min Machalík
Vaněk I.
65. min Kušnír
Wojnar
56. min Lasota

Rozhodčí: Vojkovský – Koval, Podaný

Náhradníci
SK Líšeň
  • 29Vítek
  • 6Minařík

90+1

Halouska si v závěru zachytá. Janoščinovi teď chytil další vyloženou šanci. Reflexní zákrok zabránil snížení.

90

Nastavují se dvě minuty.

90
Důležité

Cienciala v samotném závěru zahodil další třineckou tutovku, jeho pokus skončil těsně vedle líšeňské brány.

89

Blíží se konec tohoto zápasu, Líšeň ještě chtěla zaútočit, ale píská se ofsajd.

88
Střídání

Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Tomáš Omasta, přichází Matteo Burgo.

87

Diváci děkují svému týmu za předvedený výkon, nováček z Líšně ve druhé lize určitě ostudu neudělal. Cíl v podobě záchrany splnil už v podstatě po podzimu.

85
Důležité

Machalík mohl snížit na 6:3, ale sám před Halouskou trefuje jen rukavice připraveného brankáře. Plno šancí, plno gólů, rozhodně sledujeme zajímavé utkání.

84

Pokud jsem před chvíli psal, že výsledek připomíná hokejový výsledek, aktuálně jsme spíše u tenisu. Diváci se rozhodně nenudí, ve druhém poločase padlo celkem sedm branek.

82

Ve vápně přišel faul Matochy, pokračovat se bude od třinecké brány.

80

Líšeň nemá dost, bude zahrávat roh.

79
Střídání

Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Martin Zikl, přichází Václav Minařík.
Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Jan Silný, přichází Ondřej Vintr.
Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Jaroslav Málek, přichází Tomáš Vasiljev.

78

Líšeň právě vstřelila branku!
Stejně jako kapky deště dnes v Brně padají i branky. MARTIN ZIKL stál na zadní tyči, prošel k němu míč a do rozhozené třinecké obrany nebyl problém proniknout. Následně se opřel do míče a razantní pumelicí rozvlnil síť.

77

V další šanci Tomáš Weber, jehož střela z voleje končí nad Halouskovou bránou.

75

Třinec právě vstřelil branku!
Už se nám z duelu stává pomalu hokejový výsledek. DAVID MACHALÍK po deseti minutách na hřišti snižuje na 2:5. Hostující hráč dostal přesný centr na hlavičku a od ní se míč dostal s pomocí tyče do brány.

73

A je tu hattrick! JAN SILNÝ se dočkal. Opět se prosadil svou šikovností a pohyblivostí. Krásně si potáhl míč, obešel hráče a pelášil sám na bránu. Střelou na zadní tyč nedal Mrózkovi žádjou šanci.

72

Domácí se baví fotbalem, diváci si přejí pátou branku. Asi nemohlo fanoušky zdejšího fotbalu potkat nic lepšího, než se rozloučit výhrou.

70

Po minutě na hřišti se prosazuje MAREK MATOCHA. Střídající hráč se dlouho nerozmýšlel a napřáhl z dvaceti metrů. Před Mrózkem míč skočil a to je těžká polízanice, s tím se těžko něco dělá. Takže domácí fotbalisté mají solidně nakročeno k tomu, aby na jaře poprvé doma vyhráli.

70

Dvacet minut do konce zápasu, u míče jsou aktuálně hráči v bílých dresech.

69
Střídání

Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Lamine Fall, přichází Marek Matocha.

68
Karty

Žlutou kartu dostává Tomáš Machálek (SK Líšeň).

66

Na výkonu Líšně je pozitivní, že se dokázala zvednout, po inkasované brance měli hosté blízko k vyrovnaní, ale Silný svůj tým zase hodně uklidnil.

65
Střídání

Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Richard Vaněk I., přichází Ondřej Kušnír.
Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Filip Hlúpik, přichází David Machalík.
Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Erik Šuľa, přichází Erik Puchel.

64

Třinec chystá trojité střídání.

64

Líšeň zahrávala další roh, tentokrát se Mrózek nemusel ničeho bát.

63
Střídání

Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Patrik Demeter, přichází Jakub Kučera.

62
Důležité

Silný útočil na hattrick. Nyní si pohrál s obránci a střelou po zemi protáhl Mrózka, který míč vytěsnil konečky prstů.

60

Ovšem stačí mít v týmu skvělého střelce JANA SILNÉHO. Ten se zase ocitl ve správný moment na správném místě a po centru Rolinka se dostal k hlavičce. S ní si poradil a sám před brankářem a s naprostou s jistotou zakončil.

60

Kouč Brna Valachovič připravuje střídání, cítí, že mužstvo potřebuje nějaký impuls.

58
Důležité

Další tutovka pro Třinec, kterou měl Weber. Hostující fotbalista poslal technickou střelou na brněnského brankáře, který se tygřím skokem protáhl ke své pravé tyči.

56
Střídání

Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Tomáš Wojnar, přichází Adam Lasota.

56

Po rohu tečoval míč před Mrózkem domácí Rolinek, ale hodně nepřesně.

55

Na druhé straně je tu roh pro Líšeň, která se potřebuje herně zvednout.

54
Důležité

A byli také blízko vyrovnání. Wojnar se dostal před Halousku a v tísni trefuje boční síť. Jen to v hledišti zahučelo.

53

U míče nyní fotbalisté z Třince, kteří po druhé inkasované rozhodně nerezignovali a jsou hodně nebezpeční.

51

A je zaděláno na drama. LUKÁŠ CIENCIALA snižuje na rozdíl jediné branky. Přesný centr na něj vyslal Hlúpik z pravé strany a pro autora branky nebyl problém zakončit. Před Halouskou byl zcela sám a dopravil míč bezpečně do sítě.

50

Líšeň zahrávala roh, Silného pokus však končí nad.

49

Výborný nástup brněnského týmu určitě přinese uklidnění do řad týmu kouče Valachoviče. Naopak brněnský rodák v třineckých službách Svatopluk Habanec nemůže být rozhodně spokojen.

48

Tak to je nástup do druhého poločasu jak se sluší a patří. MARTIN ROLINEK dostal ideální přihrávku na hranici velkého vápna, odkud obstřelil všechny protihráče a Mrózek plachtil vzduchem k tyči marně.

46

Výkop měli hosté, kteří šli ihned do útoku, ale Jeřábek zabránil výpadu Webera.

46

Začal druhý poločas.

Druhý poločas začne přibližně v 18:02.

Máme za sebou první poločas, který končí vedením domácího týmu. Líšeň otevřela skóre ve 38. minutě, když se prosadil individuálně Jan Silný. Domácí měli i další šance, ty ale vychytal Mrózek. Třinečtí mohou také litovat několik zahozených možností, všechny střely pokryl jistý Halouska. Do kabin se tak odchází na lepšího stavu pro brněnský tým.

45

První poločas skončil.

45
Karty

Žlutou kartu dostává Jan Hlavica (SK Líšeň).

45

V závěru chytá Halouska střelu kapitána Vaňka, která mířila k pravé tyči. Neměla však dostatečnou razanci.

44

Už se hraje poslední minuta prvního poločasu a budeme sledovat ještě zajímavou standardku Třince.

43
Důležité

Třeba tuhle. Ve výborné formě hrající Silný poslal parádní přihrávku na střed vápna, kde byl Málek a jeho nebezpečnou střelu musel Mrózek vytáhnout do bezpečných míst.

42

Blíží se závěr prvního poločasu, který nebyl vůbec špatný. Několik šancí jsme viděli.

41

Rolinkovi se nepodařilo odcentrovat, následně byl Zikl s míčem v těsném autu.

40
Karty

Žlutou kartu dostává Filip Hlúpik (FK Fotbal Třinec).

40

Domácí tak vedou po šikovné individuální akci Silného, momentálně jsou stále u míče.

38

Parádní branka domácího týmu. JAN SILNÝ obešel šikovně dva protihráče a našel si cestičku až k brankáři Mrózkovi. Na něj pak vyslal z malého vápna nechytatelnou dělovku, na kterou neměl šanci reagovat.

36

Příliš dlouhé to bylo pro Webera, který míč nedoběhl. Halouska má míč ve své moci.

34

A je to skutečně tak, před začátkem duelu došlo k této změně. Nicméně, pojďme zpět k utkání. Domácí jsou nyní u balonu.

32

V zápise před utkáním figuroval Jiří Valenta v základu, ale zdá se, že místo něj kouč Habanec nasadil Martina Samiece. Ten dostal v polovině utkání žlutou kartu.

31
Karty

Žlutou kartu dostává Martin Samiec (FK Fotbal Třinec).

30

Hosté jsou stále v náporu a míče létají z jedné strany vápna na druhou.

29

Další roh pro Třinec, do skluzu musel jít obránce Bednář. Jinak by už Wojnar střílel.

28

Třinec je nyní aktivnější, dobrý zápas zatím hraje Filip Hlúpik, který je na hřišti hodně vidět.

27

Tak přeci jen jsme nějaké šance už viděli, na každé straně jedna gólovka.

26

Po následném rohu naopak napřáhl Hlúpik a po jeho prudké střele došlo k několika tečím. Halouska musel s obtížemi zasáhnout.

25
Důležité

Velká šance také pro Třinec. Z levé strany vápna pálil Cienciala a Halouska musel míč vytáhnout nad bránu.

24

Halouska bude rozehrávat od své brány. Byl tam ofsajd fotbalistů v červených dresech.

22

Třinec zahrával dva rohy v řadě, obrana soupeře vždy dobře připravena.

21

Na druhé straně pálil Hlúpik, jeho pokus byl však sražen na roh.

20
Důležité

Obrovská šance Líšně. Málkův centr našel našel na malém vápně přesně hlavu Jana Silného, jenže jeho pokus končí pár centimetrů nad třineckou bránou.

19
Důležité

A zrovna to byl Rolinek, který odcentroval na hranici velkého vápna, tam byl připravený Demeter a jeho pumelici z první kryje Mrózek do svých rukavic.

17

Brno zůstává u míče, Rolinek se snažil něco vymyslet před bránou Mrózka.

16
Důležité

Nedávný ženáč Lamine Fall to zkusil bez přípravy a ránou po zemi, Mrózek se v bráně musel protáhnout a míč vytáhl do bezpečí. Na mokrém terénu je určitě dobré pálit z každé pozice.

15

Obstřelit zeď se pokusil Málek, ale trefil pouze někoho z protihráčů. Vypadalo to všelijak, domácí se dožadovali hraní rukou, penalta se ale nepíská.

14

Silný uplatnil svou rychlost a šikovnost a těsně před hranicí velkého vápna vybojoval faul. Líšeň bude kopat zajímavou standardku.

13

Šuĺa dělal co mohl, aby na mokrém terénu udržel na hřišti. Posléze jdou do útoku domácí.

12

Omasta centroval z pravé strany, Halouska však dokázal přesně přečíst situaci a byl se svými rukavice u míče dřív.

10

Od začátku je to tuhý boj obou mužstev o střed pole. Dá se očekávat vyrovnaná bitva o každý metr hřiště.

8

Chvíli se nehrálo, probíhalo ošetřování domácího Machálka. Vše už je v pořádku.

7

Málkův dlouhý nákop z trestného kopu nenašel hlavičku Silného, který dnes operuje v útoku se Ziklem.

6

Další varování pro brněnskou obranu připravil Wojnar, ovšem obránce Hlavica v hodině dvanácté nedovolil protivníkovi zakončit.

5

No a už z toho byla málem velká šance. Třinec předvedl pěkný ťukec a na konci povedené akce byl Hlúpik, ale bývalý hráč Slovácka zakončil nedůrazně.

4

A zatím mohou být červení spokojení, jsou častěji na míči a snaží se tvořit hru.

3

Ocenit musíme i hrstku fanoušků Třince, kteří od začátku zápasu povzbuzují svůj tým.

2

V osobním souboji poslal Bednář k zemi Vaňka, zatím se to obešlo bez karty.

1

Duel začal, Líšeň chtěla zahrozit Fallem, ten ale na kluzkém terénu fauloval.

1

Utkání právě začalo.

Výkop budou mít domácí hráči.

Hráči nastupují na hřiště za mírného deště a za potlesku diváků, kterých zde dnes bohužel mnoho není. Alespoň hlavní tribuna je pěkně zaplněná. Ale není se co divit, včera v Brně 33°C, dnes o dvacet méně.

Ačkoliv dnes v Brně celý den hustě pršelo, trávník vypadá solidně připravený a hrát by se mělo bez větších obtíží.

Tak tedy ještě jednou přeji pěknou sobotu z brněnské Líšně, kde se dnes odehraje poslední domácí duel místních Marvanů v této sezoně. Pak už je čeká jen utkání ve Varnsdorfu.

Úvodní sestavy:

SK Líšeň: Halouska – Jeřábek, Hlavica (C), Bednář – Fall – T. Machálek, Demeter, Málek, Rolinek – Zikl, Silný.
Náhradníci: Vítek – Minařík, Matocha, Fila, Kučera, Vasiljev, O. Vintr.

FK Fotbal Třinec: Mrózek – Omasta, Gáč, Šuľa, Janoščín – Hlúpik, R. Vaněk I. (C), Samiec, Weber, Cienciala – Wojnar.
Náhradníci: Chmiel – Kušnír, Machalík, Puchel, Burgo, Lasota.

Rozhodčí: Vojkovský – Koval, Podaný.

V minulém kole hostila Líšeň na domácí půdě favorizovanou Duklu. Brno poslal do vedení Rolinek. Sice se posléze dokázal prosadit hostující Doumbia, jenže těsně před pauzou vrátil vedení domácím Kučera. Ve druhém poločase přišel obrat. Nejprve vyrovnal hostující Fábry a skóre zápasu otočil Jakab. Líšeň v rámci obnovené jarní části sezóny tak vyhrála pouze jedno utkání v Prostějově. Na domácí výhru tak stále čeká.

Posledním domácím soupeřem líšeňských fotbalistů v letošním ročníku FNL je celek Třince, který nyní dohání přestávku, zaviněnou nemocí Covid-19, jež se objevila v červnu v jeho týmu. Proto hrál nejen minulý víkend vítězné utkání se Sokolovem (2:1), ale ve středu i s Pardubicemi (0:1).

Na podzim využil trenér Habanec ke hře dva brankáře a devatenáct hráčů. Z podzimní sestavy odešel jen útočník Kubala, jehož klub Slovácko přemístil z Třince do Karviné. Na jeho místě nastupuje na jaře 195 cm vysoký Ukrajinec Akulinin. Na podzim Brňané v Třinci remizovali 1:1, když v nastavené hrací době vyrovnal stav zápasu Zikl.

Hezký den z brněnské Líšně, odkud se hlásím naposledy v této sezóně. Domácí Marvany čeká poslední domácí duel na tomto útulném stadionu. Hostit budou Třinec, který má o jeden bod méně a je sousedem Brňanů v tabulce. Ještě má však dohrávku s Vlašimí, která musela být z notoricky známých důvodů přeložena na jiný termín.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.