Neděle 19. září 2021, svátek má Zita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 19. září 2021 Zita

Online reportáž

Hezké odpoledne z Kladna, kde přesně v 17 hodin začne další ze zápasů 9. kola první fotbalové ligy. Domácí hráči nastoupí proti hostům z Českých Budějovic. Průběh utkání vám přineseme v podrobné on-line reportáži.

Domácí Kladno připravilo jedno překvapení, hned v základní sestavě nastupuje záložník Ondřej Herzán. Konstruktivní středopolař hrával ligu za Jablonec, pak se zkoušel prosadit ve Spartě. V létě 2006 přestoupil do Itálie, kde hrával mimo jiné za Lecce. Naposledy působil v La Spezii, klub však zkrachoval. Ve čtvrtek přišel jako amatér.

Hosté nastupují ve stejné základní sestavě jako před týdnem. To doma porazili Jablonec a slavili vůbec první výhru v novém ligovém ročníku. Kouč Tobiáš vítěznou jedenáctku neměl.

Souboj Kladna a Českých Budějovic je duelem týmů ze dna tabulky. Kladno v předchozích osmi kolech získalo jen pět bodů a je poslední. Budějovicím díky vítězství v minulém kole patří čtrnáctá pozice. Má jen o dva body víc než Kladno.

Sestavy a rozestavení

Kladno(4-4-2)

2 Strnad
Strnad
o hráči
Jurkič
o hráči
Cigánek
o hráči
11 Šilhan
Šilhan
o hráči
68. min Zachariáš o hráči
Procházka
o hráči
17 Killar
Killar
o hráči
19 Zoubele
Zoubele
o hráči
23 Beneš
Beneš
o hráči
30 Pavlík
Pavlík
o hráči
Herzán
o hráči
13 Smutný
Smutný
o hráči

SK Dynamo Č. BudějoviceČ. Budějovice(4-4-2)

Kučera
o hráči
2 Hunal
Hunal
o hráči
Horejš
o hráči
Homoláč
o hráči
9 Hílek
Hílek
o hráči
13 Laurinc
Laurinc
o hráči
16 Svátek
Svátek
o hráči
87. min Mezlík o hráči
17 Benát
Benát
o hráči
90. min Stráský o hráči
Leština
o hráči
25 Šíma
Šíma
o hráči
Sedláček
o hráči

Rozhodčí: Kocián - Zlámal, Pelikán
Počet diváků: 2 015

Náhradníci
Kladno

Obě mužstva přicházejí na trávník. Přivádí je trojice rozhodčích. Jako hlavní píská Kocián, na čarách budou Zlámal a Pelikán.

1

Začal první poločas utkání Kladno - Č. Budějovice
Výkop mají hosté, rozehrávají útočníci Svátek se Sedláčkem.

2

Do první šance se tlačili domácí fotbalisté, pokusili se o útok po levém křídle, dostali se až do pokutového území, ale hosté se bez větších potíží ubránili.

3

První útočná akce hostů: po vhazování na levé straně se tlačil k míči útočník Sedláček, ale uhlídal ho domácí kapitán Killar a míč odhlavičkoval. Budějovičtí ale ještě zůstali na polovině soupeře a poblíž kladenské branky, ale do šance se nedostali. Situaci definitivně uklidnit gólman Pavlík, jenž chytil odražený míč.

5

Kladenští měli přímý kop na půlící čáře, po váhavé rozehrávce letěl centr před branku Budějovic, domácí obránce Jurkič prodloužil míč hlavou za sebe k tyči, kam si nabíhal Killar, ale už na míč nedoskočil.

7

Budějovičtí zahrávali první roh, ale centr na bližští tyč se jim nepodařil. Míč odkopl daleko od branky kladenský záložník Strnad.

8

Kladenský útočník Zoubele spěchal za míčem, který poslal budějovický obránce Žižka svému brankáři Kučerovi. Ten však odkop nezvládl, míč mu poslal do autu. Domácí vhazovali, ale o míč přišli.

10

První střelecký pokus zápas, asi z čtyřiadvaceti metrů napřáhl domácí záložník Smutný. Před pokutovým územím se opřel do odraženého míče, ale poslal ho vedle budějovické branky.

11

Další standardní situace domácích: centr do pokutového území ale odvrátili budějovičtí stopeři Hunal s Horejšem. První jmenovaný vyhrál první vzdušný souboj a poté míč odehrál kapitán hostů.

12
Důležité

Na přihrávku za obranu si naběhl Šilhán, ale k míči měl o kousek blíž gólman Kučera. Odvážně se vrhl útočníkovi pod nohy, míč sice napoprvé pevně nechytil, Šilhán přes něj přepadl a míč mu vykopl, ale Kučera odražený míč v pohodě chytil.

14

Budějovický obránce Leština potáhl míč středem hřiště, dostal se na levou stranu, odkud odcentroval. Centr snadno ze vzduchu stáhl gólman Pavlík.

16
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal David Homoláč (Č. Budějovice)

17
Důležité

Kladenští zahrozili po pravé straně, odkud nebezpečně, byť z úhlu, zakončoval Procházka. Předtím pozdě zareagoval budějovický stoper Hunal. Ač měl k míči blíž, nechal Procházku zakončit.

18

Domácí útočník Zoubele si šikovně naběhl mezi budějovické obránce, ale do zakončení se nedostal, protože lehký oblouček z levé strany byl o něco vyšší a kladenského fotbalistu přeletěl.

20

V akci je čerstvá kladenská posila Herzán, zkoušel se otočit kolem budějovického záložník Hílka, ten ho však fauloval. Domácí budou zahrávat přímý kop.

21
Důležité

Tyč! Jurkič rozehrával přímý kop z pravé strany a míč z jeho kopačky skončil na konstrukci budějovické branky. Hosté se pak v následné nepřehledné situaci ubránili.

23
Důležité

Slibnou šanci měli i hosté. Útočník Sedláček na hranici pokutového území šikovně sklepl míč pro parťáka Svátka, ten však zbrkle překopl.

24

V krátkém sledu dalši nadějná pozice, teď zase na straně domácího týmu. Po nepovedeném zásahu budějovického záložníka Hílka se míč dostal v pokutovém území k Šilhánovi, který však ze čtrnácti metrů branku také netrefil.

26
Důležité

Málem šťastný gól Kladna! Budějovický brankář Kučera nezvládl lehkou střelu Procházky z pravé strany, míč v pádu vyrážel jen před sebe a přímo trefil clonícího útočníka Šilhána. Od něj se míč odrazil těsně vedle.

28
Důležité

Podruhé tyč Kladna! Domácí zahrávali první roh, míč pak na pravé straně převzal Zoubele, krásně se protáhl do pokutového území a přihrál přesně nabíhajícímu Procházkovi, který zakončoval z hranice šestnáctky. Jeho přízemní pokus se ale odrazil od tyče zpět do pole.

29

Budějovický gólman Kučera znovu nezvládl odkop. Ač nebyl pod tlakem, po malé domů poslal míč nepovedeným odkopem do autu.

30

Herzán zahrával přímý kop od levé postranní čáry, na jeho centr si nabíhali Šilhán a Strnad, ale míč usměrnili vedle branky.

33

Budějovičtí, kteří jsou jinak v útoku zatím bezradní, šťastně získali roh, když se míč odrazil od rohového praporku. Po něm se málem dostal do šance Sedláček, ale před ním kladenští odvrátili.

34

Středem hřiště prošel budějovický záložník Homoláč, pár kroků před pokutovým územím napřáhl a vystřelil. Nepříjemnou střelu chytil gólman Pavlík.

36

V těžké pozici - v polopádu přes hlavu - zkoušel vystřelit budějovický záložník Benát, branku ale vůbec netrefil.

37

Budějovický brankář Kučera snadno zasahoval, položil se na zem a chytil slabou střelu.

40

Po centru Herzána z pravé strany se míč nesl na vzdálenější tyč, kam si naběhl domácí stoper Beneš. Zády k brance hlavičkoval, přehodil i vybíhajícího gólmana Kučeru, ale branku netrefil.

41

Rychlá kladenská akce končí ofsajdem.

44

Domácí v závěru poločasu zahrávali dva rohy bezprostředně za sebou. Při první míč odhlavičkoval do zámezí Svátek, při druhém šel míč ze hřiště po zásahu domácích hráčů.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Kladno - Č. Budějovice

47
Důležité

Hned po začátku druhého poločasu měli domácí velkou šanci. Na prodloužený centr z levé strany si u vzdálenější tyče seběhl útočník Zoubele, ale zblízka vybíhajícího gólmana Kučeru nepropálil. Kučera míč vyrazil na roh, z něj domácí nezahrozili.

48

Budějovický útočník Svátek na půlící čáre podržel míč pro Benáta, záložník hostů převzal přihrávku a spěchal po pravé straně k brance, ale čistým skluzem ho zastavil domácí obránce Jurkič.

49

Centr kladenského záložníka Smutného z pravé strany chytá budějovický brankář Kučera pohodlně do náruče.

50

Pátý roh Kladna, centr z levé strany odvracel hlavou budějovický stoper Hunal.

51

Šance hostů z Budějovic. Přetažený centr Šímy od levé postranní čáry sklepl u vzdálenější tyče Homoláč na Svátka, který pálil tvrdě, ale hodně nepřesně.

52
Důležité

Znovu v akci budějovický útočník Svátek, dostal se za obranu, šel sám na gólmana Pavlíka. Ten však jeho tvrdou střelu vyrazil.

55

Po živějším začátku druhého poločasu nezáživná pasáž, v níž se ani jeden z týmů nedokázal dostat do šance: jen spousta nepřesných přihrávek.

57
Důležité

Další tyč v zápase, tentokrát ji trefili hosté! Na Šímův centr si naběhl Homoláč, v pokutovém území zůstal nepokrytý, položil se do hlavičky, ale křížným pokusem trefil jen brankovou konstrukci.

58

Kladenský stoper Beneš hlavičkoval v pádu nad břevno budějovické branky. Pak chvíli ležel na zemi, držel se za hlavu, ale vstal a pokračuje ve hře.

59

Leštinův centr z levé strany bez potíží stáhl gólman Pavlík.

62

Budějovický útočník Sedláček se přes kladenského obránce Beneša protlačil do zakončení, ale střílel už lehce z úhlu a navíc hodně slabě. Gólman Pavlík pokus pohodlně kryl.

65

Střelecký pokus budějovického záložníka Benáta z hranice pokutového území končí vysoko nad brankou.

68
Střídání

Střídání Kladno: ze hřiště odešel Jaromír Šilhan, nahradil ho Michal Zachariáš

70

V pokutovém území Budějovic zůstal ležet stoper hostů Hunal. Spěchají k němu pořadatelé s nosítky a pomáhají mu mimo hřiště.

71

Hunal se po krátkém ošetření vrací do hry.

73

Budějovický gólman Kučera chytil letící centr před nabíhajícím kladenským útočníkem Zoubelem.

75

Domácí Procházka si převzal míč na polovině hřiště a namířil si to přímo na branku, cestou nasadil jesličky Leštinovi, ale nekonec akci zastavil Homoláč.

78

Z hranice šestnáctky vystřelil Zoubele, gólman hostů míč vyrazil na roh.

80

Kladenský záložník Herzán poslal obloučkem míč do pokutového území, ale nikdo z jeho spoluhráčů se k němu nedostal, včas vyběhl gólman Kučera a chytil ho do náruče.

81

Počet diváků 2 015

82
Důležité

Aktivní domácí obránce Procházka doběhl u pravé tyče letící míč, proti němu vystartoval brankář Kučera. Procházka udělal několik kroků do strany. Zatímco se pak Kučera vracel do branky, rychle se otočil a zkusil gólmana obhodit a kroutil střelu ke vzdálenější tyči. Ale netrefil.

86

Cigánek se dostal na levé straně do velké šance, ale když už zakončoval, měl pomezní rozhodší praporek nahoře - ofsajd.

87
Střídání

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Jan Svátek, nahradil ho Pavel Mezlík

89

Nastavují se dvě minuty.

90

Domácí už v devadesáté minutě vybojovali další roh, nepříjemný centr vyrazil brankář Kučera.

90
Střídání

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Petr Benát, nahradil ho Tomáš Stráský

90

Díky za pozornost. Hezký zbytek večera.

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:0

Vzájemné zápasy

11. dubna 2010 17:00Kladno-Č. Budějovice 2:1
4. října 2009 15:00Č. Budějovice-Kladno 0:0
12. dubna 2009 17:00Č. Budějovice-Kladno 3:0
5. října 2008 17:00Kladno-Č. Budějovice 0:0
9. března 2008 17:00Č. Budějovice-Kladno 0:0
16. září 2007 15:00Kladno-Č. Budějovice 5:1
8. dubna 2007 17:00Č. Budějovice-Kladno 0:2
10. září 2006 17:00Kladno-Č. Budějovice 2:1

Mohlo by vás zajímat