Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek středečního večera.

Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 2:6. Ofsajdy: 3:6. Fauly: 17:10.

Čtyři nastavené minuty uplynuly a zápas končí! Barcleony si z trávníku Realu Betis odváží cenné vítězství 2:1.

Úvodní pětačtyřicetiminutovka nenabídla fotbalovou krásu. Barcelonští sice v úvodu drželi balon pod kontrolou až rozpískali domácí publikum, ale šance ne a ne přijít. Až po dvaceti minutách protancoval s míčem do šestnáctky Pedri, obešel kličkou dva obránce, ale poté z blízkosti už Silvu nepropálil. Po více než půl hodině hry se dokonce hosté na moment radovali z vedoucí branky, ale gól Raphinhy byl odvolán pro jednoznačný ofsajd.

Do druhé půle nastoupili hosté s viditelně vyšším nasazením. Pedriho stoprocentní šanci ve 49. minutě ještě Silva zlikvidoval. Po hodině hry už ale domácí gólman musel sbírat balon ze sítě, když Baldeho přihrávku uklidil do branky Raphinha. Deset minut před koncem zvýšil vedení Barcelony po rohovém kopu Robert Lewandowski a zdálo se, že je rozhodnuto. To by ale nesměl přijít zkrat Julese Koundého, který si srazil míč do vlastní branky a najednou nebyl Betis daleko od zisku bodu. V závěru už si ale Barcelona vedení uhlídala a bere důležité vítězství.

Real Betis(4-2-3-1)

13 Silva
Silva
24 Ruibal
Ruibal
78. min Sabaly
Carvalho
63. min Guardado
Henrique
77. min Rodri
8 Fékir
Fékir
63. min Juanmi
10 Canales
Canales
Iglesias
78. min José

Pedri
90. min Kessié
Raphinha
81. min Fati
Lewandowski
30 Gavi
Gavi
84. min Torres

90+4

Do obrany se zapojil také Franck Kessié, který vystihl nahrávku Rodrígueze. Barcelona se opět na moment osvobodila z vlastní poloviny trávníku.

90+3

Araújo před napadajícím Josém raději zahrál na jistotu k Ter Stegenovi. Německý gólman ve službách Barcelony poté odkopl daleko za půlící čáru.

90+2

Barcelona začíná šetřit čas. Koundému trvalo autové vhazování dlouho, následně musel zabrat do obrany, ale vše zastavil praporek pomezního rozhodčího, který odmával ofsajd Juanmimu.

90

Střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází Pedri, přichází Franck Kessié.

89

Barcelona je pod tlakem. Canalesova pobídka na levý kraj však byla příliš dlouhá a Abnera už míč na hrací ploše nezachytil.

88

Koundé prohrál v šestnáctce další souboj, následně nechal odcentrovat Abnera a bylo téměř vyrovnáno, když zakončoval José.

87

Betis najednou cítí šanci na bodový zisk. Znovu šla akce po prvém kraji, ale tentokrát už Juanmi nedokázal projít do prostoru k centru.

85

Real Betis právě vstřelil branku!
Betis dramatizuje závěr zápasu! Ze zcela nevinné akce přichází kontaktní branka. Guardado odcentroval z pravé strany do prostoru, kde nebyl jediný hráč domácího celku. JULES KOUNDÉ si však míč srazil do vlastní sítě a ani pohotový pohyb Ter Stegena nezastavil balon před čárou.

84

ze hřiště odchází Gavi, přichází Ferrán Torres.

83

Lewandowski posunul míč k Baldemu. Ten se však rozhodl nejít směrem do útoku, ale poslat balon zpět k nohám Christensena.

83

Ve středu pole se obtočil kolem Guardada De Jong. Následně servíroval míč Fatimu, který však nepřekonal obranu Abnera.

81

ze hřiště odchází Raphinha, přichází Ansu Fati.

80

Barcelona právě vstřelila branku!
Katalánský celek přidává deset minut před koncem druhý zásah! Po rozehrávce rohového kopu hlavičkoval nepřesně Araújo, ale míč se odrazil k ROBERTU LEWANDOWSKÉMU, který dokázal z blízkosti propálit Silvu.

79

Individuálně pronikl do vápna z pravé strany Raphinha. Kolem Abnera se sice prosadil, ale následnou přihrávku už nenasměroval přesně.

78

Střídání v týmu Real Betis:
ze hřiště odchází Borja Iglesias, přichází Willian José.

78

ze hřiště odchází Aitor Ruibal, přichází Youssouf Sabaly.

77

ze hřiště odchází Luiz Henrique, přichází Rodri.

76

Domácí trenér Pellegrini bude opět měnit sestavu. Za postranní lajnou už čekají dva čerství fotbalisté. To Xavi ješět nevystřídal ani jednou.

75

Domácím se nedaří vytvořit si tlak a přitlačit soupeře. K vyrovnání má nyní Betis daleko. Do konce druhého poločasu zbývá čtvrthodina.

74

Barcelona pokračovala v mírném tlaku rohovým kopem. Přetažený centr ještě zachytil ve vápně De Jong, ale poté musel lídr La Ligy rychle do obrany po ztrátě Raphinhy.

73

Do zakončení ve skluzu se dostal Lewandowski. Polský útočník byl skvěle bráněn Felipem, který ho nenechal zakončit na Ruie Silvu.

72

Po pohlední souhře se dostal s míčem do vápna domácí Abner. Následně chtěl najít Iglesiase, ale to už byla obrana Barcelony na svých místech.

71

K balonu se po delší odmlce dostal také Robert Lewandowski. Proti trojnásobné přesile však nedokázal projít až do zakončení.

70
Karty

Naopak hosté se snaží zápas uklidnit kombinací ve středu pole. Ve středovém kruhu byl navíc faulován Pedri. Žlutou kartu nyní vidí Luiz Felipe.

68

Domácí se snaží o rychlou odpověď. Dlouhá nahrávka mezi stopery měla najít Iglesiase, ale na poslední chvíli se stačil otočit za míčem Christensen.

67
Karty

Hlavní rozhodčí znovu vytahuje žlutou kartu. Nyní pro Guardada, který trefil ve středu pole nevybíravě Busquetse.

66
Karty

Za protesty vidí žlutou kartu Aitor Ruibal.

65

Barcelona se dostává do vedení! Po rychle rozehrané standardní situaci se dostal k náběhu na levém kraji Balde. Přihrávkou mimo dosah obránců i gólmana Silvy našel na zadní tyči osamoceného RAPHINHU, který už z pár decimetrů dopravil míč do sítě.

64

Po delší době se domácí dostali s míčem na útočné území. Narážečku Juanmiho s Iglesiasem ukončil tvrdým zákrokem Araújo.

63

ze hřiště odchází Nabil Fékir, přichází Juanmi.

63

ze hřiště odchází William Carvalho, přichází Andrés Guardado.

62

Barcelona rozehrávala další rohový kop. Na hlavičku si naskakoval Raphinha, ale míč skončil od jeho těla nad brankou.

60

Ani hodina hry gól nepřinesla. Po změně stran sice hosté přidali v útočné aktivitě, ale k překonání Ruie Silvy to nestačilo.

59

A další pozdvižené ve vápně Betisu. Raphinha tentokrát dostal tělem naloženo od Abnera, ale i nyní musel snést tvrdý zákrok bez odpískaného faulu.

58

Canales v šestnáctce zasáhl Raphinhu, který se poté držel za kotník. Ani v tomto případě však hlavní sudí penaltu neodpískal.

57

Také Marc-André ter Stegen musel zasahovat. Z pravé strany si navedl míč na levačku Nabil Fékir, ale jeho pokus nebyl dostatečně důrazný, aby zaskočil německého gólmana.

56

Až příliš přihrávek před vápnem domácího celku. Z přehuštěného prostoru se s míčem u kopačky nedostal ani Pedri.

55

Ani další lob za obranu Betisu nebyl od Busquetse přesný. Lewandowski na balon nedosáhl. Za postranní lajnou se rozcvičuje Ansu Fati, který by nejspíše měl zasáhnout do hry.

54

Barcelona rozehrávala další standardní situaci. Tentokrát se ujal exekuce Raphinha, ale jeho pobídka do vápna byla nepřesná.

53

Z hrotu si došel pro míč až mezi záložníky Robert Lewandowski. Poté mohl útočit na pravé straně Koundé, ale k centru se neodhodlal.

52

Raphinha zkoušel sám protančit do vápna, ale zamotal se do vlastních kliček. Před vápnem ho dokázal lehce odzbrojit Germán Pezzella.

50

Barcelona přidala po změně stran v nasazení. Busquets si narazil s De Jongem, poté měla přijít nahrávka na Baldeho, ale to už byla obrana soupeře zformována.

49

Obrovská šance na úvod druhého poločasu. Balde se skvěle uvolnil na levé straně, proskočil do pokutového území a naservíroval balon do vyložené příležitosti Pedrimu, kterého ale jednou rukou vychytal Silva.

48

Také Betis se poprvé ve druhém poločase ujal balonu. Souhra Ruibala s Henriquem však příliš krásy nepřinesla a domácí se museli stáhnout na vlastní část trávníku.

47

Druhý poločas odstartoval rozehrávkou ze středového kruhu Robert Lewandowski. Barcelona se usadila na balonu v kombinaci na útočné polovině.

46

Začal druhý poločas.

Druhý poločas začne přibližně ve 22:02.

Hlavní rozhodčí nenastavil ani sekundu navíc a první poločas končí! Hráči obou celků odcházejí do šaten za bezbrankového stavu.

45

První poločas skončil.

45

Gavi byl na zadní tyči sám po centru Lewandowského. Talentovaný Španěl však ale míč nedokázal umístit do branky a navíc byl přistižen v ofsajdu.

44

Minutu před pauzou se dostal k míči stále jen dvacetiletý Pedri. S o poznání zkušenějším Busquetsem mířili do útoku, ale nahrávka na Lewandowského do vápna neprošla.

43

Rohové kopy dnes Barceloně příliš nevycházejí. Přetažený centr nedokázal zasáhnout ani jeden z hostujících hráčů.

42

Ani tentokrát se nepíská. Christensen na polovině trávníku jednoznačně povalil Iglesiase, ale hlavní rozhodčí opět nechal hru pokračovat bez povšimnutí.

40

První poločas míří ke svému závěru. Ani jeden z týmů si nevytvořil tlak, který by znamenal větší nebezpečí v pokutovém území.

39

Domácí publikum je opět na nohou. De Jong nyní tvrdě dohrál skluzem Fékira a píšťalka hlavního arbitra nyní zůstala němá.

38

Rui Silva musel být v pohotovosti. Zničehonic vyplaval zcela sám na hranici vápna Pedri. Jeho střelu dokázal domácí gólman vyrazit a poté se už pískal ofsajd.

37

Hra se přelévá ze strany na stranu. I nyní to zkoušel Abnera na Iglesiase, ale hostující obrana si domácího útočníka pečlivě hlídá.

36

Zpoza postranní lajny vhazoval Abner. Následně se ve vápně prosadil k míči Borja Iglesias, ale nakonec si pomohl jen faulem na Frenkieho de Jonga.

35

Hlavní rozhodčí je opět v akci. Tentokrát musel řešit souboj Abnera s De Jongem. Nakonec se píská faul nizozemského záložníka ve službách Barcelony.

33

Barcelona se na moment radovala z vedoucí branky! Na De Jongův centr si naskočil na zadní tyči Raphinha a z blízkosti uklidil míč do sítě. Předcházel tomu však zjevný ofsajd.

32

Souhra Barcelony před pokutovým územím není nejpřesnější a tak do brejku mohl jít Henrique. Po zpětné nahrávce mohl pálit Fékir, ale vše zastavil ve skluzu Koundé.

30

I po půlhodině hry je stav bezbrankový. Gaviho nahrávka do vápna byla zblokována Abnerem a skončila na těle Felipeho.

29

Už už to vypadalo na nadějnější situaci před vápnem Betisu. Busquets si na malém prostoru zbavil soupeře, poté nahrál Raphinhovi, kterému se však balon zamotal mezi nohama.

28

Kombinace katalánského velkoklubu pokračovala u Lewandowského. Z vápna s balonem vyběhl a poté nahrával opět jen Pedrimu.

27

Od Busquetse putoval balon k Baldemu. Ten však na levém kraji neměl příliš prostoru k centr a tak raději zvolil zpětnou nahrávku k nohám Pedriho.

26

Zápas postrádá vyšší tempo. V posledních minutách se ani jeden z týmů nemůže dostat do blízkosti pokutového území.

25

Znovu se píská. Tentokrát hlavní sudí trestá souboj Lewandowského a Canalese faulem na hostujícího útočníka.

24

Tvrdý úder od Fékira nyní musel skousnout Gavi. Domácí lavička byla okamžitě na nohou, ale faul zkušeného záložníka byl jednoznačný.

23

Také Betis zkusil zahrozit. Po pravé straně mířil do útoku Aitor Ruibal, dlouhým pasem přenesl hry na Abnera, který však už nepřidal potřebný centr do vápna.

22

Ani více jak dvacet minut hry gól nepřineslo. Hosté se sice více tlačí do útoku, ale ke stoprocentní šanci se ještě nepropracovali.

20

Pedri to nyní udělal fantasticky! Po průnikové nahrávce uvnitř pokutového území obelstil kličkou hned dva obránce, poté se však dostal už příliš blízko Silvovi a nedokázal ho prostřelit.

19

Standardní situaci však dokázal vyřešit Marc-André ter Stegen, který balon vyboxoval téměř třicet metrů od své branky.

18

Domácí se začínají osmělovat. Průnik Iglasiase ještě nebyl úspěšný, ale poté byl faulován v nebezpečném prostoru Fékir.

17

Gaviho přistrčil u středové čáry Guido Rodríguez. Mladík z Barcelony se domáhal odpískání faulu, ale nakonec budou hosté jen vhazovat.

15

Druhý rohový kop v krátkém čase získal pro Barcelonu Alejandro Balde. Tentokrát už přistál míč na hlavě Lewandowského, ale ani polský snajpr nedokázal umístit pokus mezi tři tyče.

14

Barcelona měla sice k dispozici rozehrávku od rohového praporku, ale po nepřesné hlavičce Araúja se dostal k míči Fékir a míč lehce odkopl do bezpečí.

13

Další pozdvižení v pokutovém území Barcelony. Iglesias si naváděl míč více k ose trávníku, už byl v šestnáctce, ale byl tělem sražen Koundém. Hlavní sudí však penaltu neodpískal.

12

Robert Lewandowski nyní v hlavičkovém souboji zboural Ruibala, který zůstal po střetu ležet na trávníku. Hlavní sudí okamžitě píská faul.

11

Domácí mířili do otevřenější obrany Barcelony. Iglesias si počkal na přesnou nahrávku do běhu, následně ještě našel Henriqueho, ten však svou ránu poslal jen do bránícího Christensena.

10

Úvodní desetiminutovka příliš fotbalové krásy nenabídla. Barcelona je sice aktivnější a je více u balonu, ale k ohrožení Silvovy branky ještě nedošlo.

9

Až nyní mohl podržet balon Sergio Canales. Proti domácímu kapitánovi však znovu z obrany vystoupil Araújo a musela tak přijít přihrávka zpět.

8

Betis se stále nemůže dostat k míči a to se pochopitelně nelíbí domácím fanouškům, kteří o sobě začínají dávat vědět pískotem.

7

Po faulu na Busquetse rozehrávala Barcelona standardní situace zhruba ze třiceti metrů. K balonu se postavil Pedri, který však Lewandowského ve vápně nenašel.

6

Araújo bezchybně přečetl úmysl Canalese. Domácí kapitán si chtěl obhodit soupeře, ale Araújo byl na tuto variantu připraven.

5

Barcelonští fotbalisté jsou v úvodu zápasu více u balonu. Nyní si vyměnil míč Pedri s Busquetsem a do hry se dostal také Ter Stegen.

4

Rui Silva musel poprvé zasahovat. Parádní pas za obranu dostal Raphinha. Brazilský útočník si ještě zasekl míč, nechal projet bránícího Felipeho ve skluzu, ale poté gólmana domácího týmu neprostřelil.

3

Také Barcelona se poprvé v zápase vypravila do útoku. S Gavim si na levém kraji nahrál Balde, ale při snaze proniknout do šestnáctky si pomohl faulem.

2

Do prvního poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu domácí fotbalisté. Podél pravé postranní lajny se zkoušel prodrat do útoku Henrique, ale kolem Baldeho se neprosadil.

1

Utkání právě začalo.

Hlavní rozhodčí již přivádí na hrací plochu obě úvodní jedenáctky. Zápas sedmnáctého kola nejvyšší španělské soutěže může za několik málo okamžiků začít.

Úvodní sestavy:

Real Betis: R. Silva – Ruibal, Pezzella, L. Felipe, Abner – G. Rodríguez, Carvalho – Henrique, Fékir, Canales (C) – B. Iglesias.
Náhradníci: Bravo, D. Martín – Guardado, Sabaly, Miranda, José, Rodri, Juanmi, Ruiz, E. González, Montoya, Joaquín.

FC Barcelona: ter Stegen – Koundé, Araújo, Christensen, Balde – de Jong, Busquets (C), Pedri – Raphinha, Lewandowski, Gavi.
Náhradníci: Tenas, I. Peña – Torre, S. Roberto, Á. Alarcón, Kessié, Alonso, Fati, Alba, E. García, F. Torres.

07.11.2020 Barcelona – Betis 5:2

Barcelona jde v posledních týdnech od vítězství k vítězství. V lednu stačila hned osmkrát vyhrát a i díky tomu odskočila v polovině sezony na čele Realu Madrid už na pět bodů. Navíc si připsala první trofej, když ve finále Španělského superpoháru přehrála právě madridského soka 3:1.

V La lize sice Barcelonští nerozdávají soupeřům gólové příděly, ale na zisk třech bodů to stačí. Hned v úvodu ledna rozhodl vypjatý souboj s Atléticem Madrid jedinou trefou Ousmane Dembele. To duel s Getafe měl hrdinu v Pedrim, který se jako jediný prosadil již v prvním poločase. Také před týdnem s Gironou padla jen jedna branka. Tu obstaral po hodině hry po nahrávce Jordiho Alby znovu Pedri.

Real Betis

Betisu aktuálně patří šesté místo v tabulce a ve druhé části sezony bude usilovat o udržení příček zaručující postup do evropských pohárů v následujícím ročníku.

Po skončení mistrovství světa je to s Betisem jako na houpačce. Na závěr loňského roku uhrál cennou remízu 0:0 s Athleticem Bilbao, když v samotném závěru byl vyloučen Luiz Felipe. Následovalo vítězství 2:1 nad konkurentem z tabulky Vallecanem. Proti sestupem namočenému Espanyolu však Betisu došla šťáva, zápas rozhodl jediným gólem Martin Braithwaite. Před týdnem přišel znovu tříbodový zápas. Z penalty v samém závěru zařídil výhru nad Getafe Borja Iglesias.

Krásný středeční večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Ve španělské nejvyšší soutěži La Lize je dnes na programu dohrávka 17. kola mezi Realem Betis a Barcelonou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.