Ve finále letošního ročníku se v Seville 18. května střetnou Rangers a Frankfurt.

Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 2:4. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 13:9.

Je hotovo! Skotsko může slavit! Rangers vítězí nad Lipskem 3:1. Rangers vlétli do utkání ve velkém stylu a nepustili Lipsko do útoku. Po dvaceti minutách navíc otevřel skóre James Tavernier. O šest minut později se navíc trefil Glen Kamara. Za hosty mohl snížit Olmo, ale jeho technická rána skončila mimo branku. Po změně stran se dlouho čekalo na šance. Až dvacet minut před koncem snížil Christopher Nkunku. Lipsko bylo rázem aktivnější, ale v 81. minutě rozhodl o postupu Rangers do finále John Lundstram.

Jack
59. min Arfield
Lundstram
18 Kamara
Kamara
23 Wright
Wright
59. min Balogun
17 Aribo
Aribo
45+3. min Sakala

Angeliño
83. min Silva
18 Nkunku
Nkunku
25 Olmo
Olmo
63. min Szoboszlai
Poulsen
83. min Halstenberg

90+2

Kent sice dostal solidní přihrávku do brejku, ale v klíčovou chvíli jej zradilo zpracování. Lipsko okamžitě otáčí směr hry.

90

Kampl si míč zpracoval daleko před sebe a důrazný Glen Kamara jej o balón obral skluzem ostrým jako břitva. Oba hráči si ze souboje odnesou bolístku.

89

Fashion Sakala obešel soupeře, ale v dalším souboji si pomohl nedovoleným zákrokem. Lipsko musí s rozehrávkou spěchat.

88

Kevin Kampl se otočil na polovině hrací plochy a přenesl hru na pravou stranu, kam spěchal Henrichs. Skvěle hrající Bassey jeho centr zablokoval.

87

Lipsko zahrávalo rohový kop. Dominik Szoboszlai vymyslel centr na zadní tyč, kam se hnal Gvardiol, ale jeho hlavička ze záklonu skončila vysoko nad břevnem.

86

Allan McGregor si na malém vápně pohlídal sražený centr z pravé strany a před dobíhajícím Silvou schoval míč do rukavic.

85

Kevin Kampl táhl akci Lipska středem hrací plochy, nicméně k jeho pobídce se nedostal nikdo v bílém dresu. Rangers hýří aktivitou i v defenzivě.

84

Domácí po vstřelení třetí branky pokračují v napadání rozehrávky soupeře. Lipsko v závěru čeká hodně těžká práce.

83

Střídání v týmu RB Lipsko:
ze hřiště odchází Angeliño, přichází André Silva.
ze hřiště odchází Yussuf Poulsen, přichází Marcel Halstenberg.

82

Branka ještě řešil VAR, který odhalil, že během akce nedošlo k faulu na brankáře. Rangers tak vedou 3:1.

81

Rangers právě vstřelili branku! Domácí celek dokázal zmrazit sílící aktivitu Lipska! Deset minut před koncem přidává skotské mužstvo třetí zásah. Zajímavý centr odehrála obrana Lipska takřka z brankové čáry jen do míst, kam se dostal JOHN LUNDSTRAM a dorazil balón do branky!

80

Lipsko je deset minut před koncem mnohem aktivnější. Poulsen vybojoval míč na hranici šestnáctky, ale byl výborně střežen.

79

Christopher Nkunku se dostal do zajímavé pozice, jenže místo zakončení zvolil přihrávku před branku, kde neměl spoluhráče.

78

Péter Gulácsi vyrazil ven z branky a snažil se stáhnout do rukavic vysoký centr. Hostující brankář byl ale ve výskoku faulován.

77

Leon Balogun předvedl parádní průnik po pravé straně a sraženým centrem získal pro svůj celek alespoň rohový kop.

76

Angeliňo znovu centroval do pokutového území z levé strany, jenže poslal pobídku na paty svých spoluhráčů. Ani jeden z nich tak nezakončil.

75

James Tavernier se sice dostal na polovinu soupeře, jenže nikdo v modrém si mu nenaběhl do volného prostoru.

74

Lipsko je rázem aktivnějším týmem. Kevin Kampl se snažil míč procedit mezi obránce, ale tam zkrátka nebyl ani kousek volného prostoru.

73

Domácí celek se ihned po obdržení branky vydal zpátky do útoku. Vysoký nákop si ale pohlídala obrana německého mužstva.

71

Lipsko právě vstřelilo branku! Lipsko je zpátky ve hře! Německý celek se dokázal prosadit ze své první šance ve druhém poločase! Angeliňo poslal z levé strany fantastický centr do vápna a CHRISTOPHER NKUNKU z první rozvlnil síť!

70

Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut a na stadionu zatím panuje parádní atmosféra. Lipsko to bude mít hodně těžké.

69

Ani střídající Dominik Szoboszlai zatím nedokázal oživit hru hostujícího Lipska. Německý celek se nedokáže srovnat s důrazem domácích.

68

Allan McGregor nakopl míč na pravou stranu hřiště, jenže tam se nedovoleným zákrokem projevil Balogun.

67

Glen Kamara poslal přihrávku mezi obránce, nicméně stopeři Lipska stáli blízko u sebe a bez problémů míč odehráli do bezpečí. Německý celek ale potřebuje útočit.

66

Gvardiol se ve skluzu natahoval po centru z přímého kopu, ale nedokázal míč usměrnit mezi tři tyče.

65

Domácí nadále pokračují v ofenzivním výkonu. Před branku přiletěl centr na malé vápno, ale před Balogunem zasáhl Orban.

64

Domácí brankář dlouho otálel s rozehrávkou. Nkunku se k němu dostal hodně blízko, ale Allan McGregor míč stačil nakopnout vpřed.

63

ze hřiště odchází Dani Olmo, přichází Dominik Szoboszlai.

62

Střídající Arfield se ihned dostal k míči v pokutovém území, kde chtěl zakončit z voleje, ale jeho ránu zablokoval první soupeř.

61

Goldson si dal pozor na přihrávku za obranu a jednoduše si pomohl přihrávkou na brankáře.

60

Je za námi hodina hry a domácí celek je třicet minut od velkého úspěchu a postupu do finále evropského poháru.

59

Střídání v týmu Rangers FC:
ze hřiště odchází Ryan Jack, přichází Scott Arfield.
ze hřiště odchází Scott Wright, přichází Leon Balogun.

58

Nkunku se dlouho otáčel ve vápně, nakonec přihrál pod sebe na Kampla, který střílel pravačkou, ale trefil jen prvního obránce.

57

Orban diriguje rozehrávku Lipska, jenže domácí celek stále skvěle brání kousek za středovým kruhem. Neskutečnou porci kilometrů dnes polyká Ryan Jack.

56

Lipsko se dralo vpřed, jenže další vysoký nákop si bez problémů pohlídala domácí defenziva.

55

Domácí celek zahrával další rohový kop. James Tavernier vyslal centr na malé vápno, jenže skotský celek nezakončil.

54
Karty

Žlutá karta pro tým RB Lipsko (Kevin Kampl).

53

Poulsen si skvěle pokryl míč tělem před obráncem, který jej zatažením za dres poslal k zemi. Lipsko bude znovu rozehrávat.

52

Scott Wright poslal přihrávku na pravou stranu, nicméně jeho pobídka směřovala do ofsajdu. Rozehrávat bude Lipsko.

51

Angeliňo vnějším nártem nakopl míč za obranu Rangers, nicméně urostlí stopeři Rangers kralují ve vzdušném prostoru.

50

Kamara diriguje rozehrávku Rangers na polovině Lipska. Hráči skotského celku jsou zatím aktivnější i v úvodu druhé půle.

49

Nkunku dostal přihrávku na hranici velkého vápna, ale prodloužil míč jen do míst, kde už neměl nikoho ze svých spoluhráčů.

48

Kevin Kampl si dal pozor na přihrávku za obranu, nicméně následnou rozehrávkou odevzdal míč zpátky do držení domácích Rangers.

46

James Tavernier vhazoval na pravé straně. Nikdo v modrém dresu se k jeho pobídce ale nedostal.

46

Začal druhý poločas.

První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce je blíže k postupu do finále Evropské ligy domácí celek. Rangers vlétli do utkání ve velkém stylu a nepustili Lipsko do útoku. Po dvaceti minutách navíc otevřel skóre James Tavernier. O šest minut později se navíc trefil Glen Kamara. Za hosty mohl snížit Olmo, ale jeho technická rána skončila mimo branku.

45+3

První poločas skončil.

45+3

ze hřiště odchází Joe Aribo, přichází Fashion Sakala.

45

Hosté v závěru prvního poločasu zahrávali přímý kop z dobré pozice. Jeho exekuce se ujal Angeliño, jenže levačkou zakončil do zdi.

44
Karty

Žlutá karta pro tým Rangers FC (Borna Barišić).

44

Christopher Nkunku se řítil do pokutového území za centrem z levé strany, ale kanonýrovi Lipska scházel k zakončení snad jediný krok.

43

Calvin Bassey špičkou kopačky posunul míč do pokutového území, jenže tam neměl nikoho v modrém dresu domácích Rangers.

42

Kevin Kampl fantastickým napadáním na polovině soupeře získal míč pro svůj celek a rozehrál na levou stranu.

41

Calvin Bassey vybojoval míč ve středovém kruhu a ihned postupoval směrem do velkého vápna. Defenziva Lipska se ale stačila srovnat.

40

James Tavernier znovu uspěl v hlavičkovém souboji na polovině Lipska. Široko daleko kolem domácího hráče nebyl nikdo v bílém dresu.

39

Goldson nešetrným skluzem dojel soupeře u postranní čáry a v tomto případě může být rád, že se neporoučel do kabin.

38

Connor Goldson nakopl míč na hranici velkého vápna, kde se do souboje dostal James Tavernier, ale hlavou přizvedl míč do autu.

37

Ryan Kent se poroučel k zemi po souboji s Kevinem Kamplem. Sudí odpískal přímý kop, ale neudělil kartu, což se hráčům Rangers nelíbí.

36

Gulácsi rozehrával od vlastní branky. Hostující brankář zvolil rozehrávku na Gvardiola, ale ten byl ihned pod tlakem dotírajícího soupeře.

35

Aribo se fantastickým zpracováním na levé straně zbavil obránce, jenže další zadák Lipska před ním pohotově odpálil míč na tribunu.

34

Angeliño patičkou prodloužil míč na polovinu Rangers, nicméně za obranu skotského celku nesprintoval nikdo z hráčů v bílém dresu.

33

Connor Goldson by si měl dávat pozor na tvrdé zákroky. Krátce po obdržení žluté karty zboural Kampla přímo před očima hlavního arbitra.

32
Karty

Žlutá karta pro tým Rangers FC (Connor Goldson).

31

Rangers zahrávali rohový kop. Centrovaný míč si ve vápně hledal Goldson, ale před obránce Lipska nedokázal zakončit.

30

Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím na trávníku vládne skotský celek.

29

První obrovská možnost také pro Lipsko! Zpoza vápna zakončoval Dani Olmo, jehož technický pokus skončil nad břevnem.

28

Nkunku se chtěl uvolnit na pravé straně hřiště, ale Bassey k němu tentokrát přistoupil a v rámci pravidel jej odstavil od míče.

27
Karty

Žlutá karta pro tým Rangers FC (Calvin Bassey).

25

Rangers právě vstřelili branku! Domácí celek pokračuje v parádním výkonu a bleskově přidává druhou branku! Wright napadáním na polovině soupeře sklepl míč pod sebe a českým fanouškům dobře známý GLEN KAMARA z první zakončil mimo dosah Gulácsiho!

24

Glen Kamara ani ve skluzu neudržel míč na trávníku. Lipsko bude vhazovat na vlastní polovině a může uklidnit dění na trávníku.

22

Henrichs vhazoval na pravé straně, jenže domácí pokračují ve vysoké intenzivě a okamžitě získali balón na své kopačky.

21

Na stadionu po úvodní brance domácího celku panuje parádní atmosféra. Domácí příznivci cítí, že jejich oblíbenci dnes mohou dosáhnout velkého úspěchu.

19

Rangers právě vstřelili branku! Domácí celek se dostává do vedení a maže ztrátu z úvodního souboje! Ryan Kent prošel po levé straně do pokutového území, vyslal nástřel na zadní tyč a JAMES TAVERNIER měl snadnou práci!

19

Nkunku se hnal po pravé straně vpřed, nicméně obrana Rangers se stačila vrátit a odehrála míč do bezpečí.

18

McGregor se rovněž musel zapojit do rozehrávky svého celku. Domácí brankář našel Goldsona, který dlouho váhal s rozehrávkou.

17

Kevin Kampl se stáhl mezi stopery hostujícího celku a pomohl Lipsku k zisku míče. Nikdo v modrém dresu Rangers teď rozehrávku soupeře neatakuje.

16

Poulsen dostal přihrávku do pokutového území, jenže prováhal ideální moment k zakončení a trefil jen prvního obránce v modrém dresu.

15

Orban si dal pozor na nákop za obranu Lipska a v kooperaci s Gulácsim uklidnil hru. Rangers ale německý celek prakticky nepouští do útoku.

14

Aribo bojoval u rohového praporku o odražený míč, nicméně zadáci Lipska byli důraznější a Gvardiol získal pro svůj celek vhazování.

13

Aribo se vydal na výlet středem hrací plochy, ale levačkou si míč předkopl daleko před sebe a už nedokázal přihrát před napadajícím rivalem.

12

Ryan Kent otočil hru na levou stranu, nicméně Lipsko nyní vysunulo presink a dostalo soupeře pod tlak. Domácí vysvobodil faul Kevina Kampla.

12

Po rohovém kopu si prostor k zakončení hlavou udělal Orban, jenže jeho pokus skončil vedle pravé tyčky.

11

Nkunku zkusil své střelecké štěstí zpoza velkého vápna, ale Ryan Jack jeho ránu srazil na úvodní rohový kop Lipska v odvetném souboji.

10

Kent na levé straně trefil obránce Lipska šlapákem a může být rád, že za svůj zákrok nedostal žlutou kartu.

9

Lipsko se dostalo na polovinu domácího mužstva, nicméně německý celek se tam dlouho neohřál. Domácí hrají od úvodních minut hodně aktivně.

8

Glen Kamara neustál souboj na levé straně, což se nelíbilo domácím fanouškům. Sudí od začátku ukazuje, že zvolil benevolentní metr.

7

Z levé strany se do pokutového území tlačil Ryan Kent, ale Jožko Gvardiol se nenechal ošálit, natlačil se před soupeře tělem a pustil míč do autu.

6

Domácí stopeři rozjeli další akci od své branky. Nikdo v bílém dresu Lipska zatím rozehrávku Rangers prakticky neatakuje.

5

James Tavernier poslal pobídku na levou stranu, nicméně tam neměl nikoho ze spoluhráčů v modrém. Balón znovu propadl až ke Gulácsimu.

4

Defenziva Lipska si pohlídala pobídku za obranu a získala míč pro sebe. Gulácsi s rozehrávkou rozhodně nespěchá, což se nelíbí skotskému publiku.

3

Joe Aribo se hnal za centrem z pravé strany, nicméně hostující stoper Orban před ním bez váhání vyhlavičkoval míč ven z pokutového území.

2

Německý celek vstoupil do dnešního duelu hodně aktivně. Na polovině Rangers byl při průniku faulován Poulsen.

1

Lipsko obstaralo výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Lipsko se bude snažit potvrdit domácí triumf a zajistit si postup do finále.

1

Utkání právě začalo.

Oba týmy už jsou na hřišti. Rangers budou hrát v modrém, zatímco Lipsko oblékne bílou sadu.

Úvodní sestavy:

Rangers FC: A. McGregor – Tavernier, Goldson, Bassey, Barišić – Jack, Lundstram, G. Kamara – Wright, Aribo, Kent.
Náhradníci: McCrorie, McLaughlin – Arfield, Balogun, Davis, Diallo Traoré, King, Lowry, Ramsey, Sakala, Sands.

RB Lipsko: Gulácsi – Gvardiol, Orban, Klostermann – Henrichs, Laimer, Kampl, Angeliño – Nkunku, Olmo – Poulsen.
Náhradníci: J. Martínez, Tschauner – Adams, Forsberg, Halstenberg, Mukiele, Novoa, An. Silva, Raebiger, Simakan, Szoboszlai.

První zápas

Úvodní souboj o postup do finále letošního ročníku Evropské ligy se odehrál před týdnem v německém Lipsku. Domácí celek si nakonec do odvety na britských ostrovech veze hubené vítězství 1:0. V Lipsku se ale odehrálo vyrovnané utkání, které až v 86. minutě zlomil jedinou brankou domácího celku Angeliňo. Překvapivě se navíc hrálo hodně férově. Sudí musel rozdat pouhé dvě žluté karty. Obě ukázal v nastaveném čase hráčům skotského Rangers.

Hostující Lipsko letos také neprožívá tak povedenou sezónu jak v posledních letech. V Bundeslize mu dvě kola před koncem patří až pátá pozice, která nezaručuje postup do prestižní Ligy mistrů. Na čtvrtý Freiburg ale ztrácí Lipsko jediný bod. V posledním kole si Lipsko zkomplikovalo pozici porážkou na půdě Borussie Monchengladbach.

Rangers jsou aktuálně na 2. příčce Premiership, na svého odvěkého rivala, Celtic, aktuálně ztrácí již šest bodů a zdá se, že po roce nadvlády nad Skotskem zase vrátí žezlo Zelenobílým. O víkendu se navíc hrálo derby právě s Celticem, které skončilo remízou 1:1. Tří kola před koncem je tak blíže skotskému titulu Celtic.

Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Evropské ligy mezi Rangers FC a RB Lipsko.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.