Úvodní utkání minulý týden v Edenu vyhrála Slavia 2:0. Do vyloučení Palaciose ve 40. minutě byl zápas celkem vyrovnaný, v nastavení první půle dal Schranz úvodní gól a Slavia byla lepší. Pak sice byl vyloučen i slávista Eduardo Santos, ale domácí přidali další branku.

Pokud slávisté přes Panathinaikos postoupí, narazí v závěrečném play off Konferenční ligy na lepšího z dvojice Trnava - Čenstochová. Výrazně blíže je po venkovním vítězství 2:0 polský vicemistr.

Slávisté nastupují v Aténách v sestavě: Mandous – Douděra, Ousou, Kačaraba, Oscar – Tiéhi – Schranz, Traoré, Holeš, Olayinka - Lingr

V hledišti to vře, máme po losu, kapitáni se již dozvěděli, na které straně kdo začne, a můžeme jít na to.

PanathinaikosPanathinaikos(4-3-3)

Brignoli
Kotsiras
Schenkeveld
55. min Kourbelis o hráči
Magnússon
Juankar
Alexandropoulos
77. min Kampetsis o hráči
4 Pérez
Pérez
Gnezda Čerin
Vagiannidis
77. min Iannidis o hráči
Šporar
Cantalapiedra
88. min Carlitos o hráči

SK Slavia PrahaSlavia(4-1-4-1)

28 Mandous
Mandous
Douděra
82. min Masopust o hráči
Schranz
90. min Tecl o hráči
27 Traoré
Traoré
61. min Ševčík o hráči
5 Tiéhi
Tiéhi
81. min Jurečka o hráči
3 Holeš
Holeš
Olayinka
32 Lingr
Lingr
61. min Usor o hráči

Rozhodčí: Bankes - Cook, Smith

1

Začal první poločas utkání Panathinaikos - Slavia

1

Traoré si vzal na záda Péreze a srazil ho, píská se proti hostům.

2

Slavia přečkala obrovskou šanci domácích! Carlos utekl její obraně, z úhlu střílel na zadní tyč a tam Šporar dorážel zblízka do tyče!

2

Carlos ještě po akci hecuje fanoušky, kteří už tak vytváří zápasu pekelnou atmosféru.

3

První útočná akce sešívaných skončila pohodlnou prací pro brankáře Brignoliho.

4

Douděra na pravém křídle neodcentroval přes Carlose, míč se odrazil do autu.

4

Na zemi leží lehce zraněný Cantalapiedra.

5

Holeš srazil na trávník Cantalapiedru, nohou se snažil zpod něho vykopnout balon a to se divákům nelíbí.

6

Pozor, na trávníku zůstal nevybíravě sestřelený Douděra, domácí toho nedbají a útočí do otevřené obrany!

7

Obrana hostí odolala, domácí si ponechali míč na své polovině a Douděra se vyškrábal na nohy.

7

I tahle epizoda ukázala, jak těžká šichta dnes Slavii v Aténách trvá, Panathinaikos se s ní párat nebude.

8

Schranz srazil křížnou přihrávkou domácích, míč ještě zachránil na hřišti a místo rohu zahrál do autu.

9

Holeš sražen při rozehrávce.

9

Tiéhi dopadl o pár metrů dál úplně stejně.

10

Hostům se nepodařilo postupným útokem probít do pokutového území, ale bylo to s faulem. Nadějná standardka pro Slavii.

11

Na obličeji připraveného Tiéhiho je vidět, jak se mu od pleti odráží laserový paprsek, což je od domácích fanoušků klasický projev jejich nesportovního chování.

11

Tiéhi vystřelil ze zhruba 30 metrů slabě a vedle.

12

Oscar si tělem odstavil domácího hráče, vybojoval pro Slavii autové vhazování.

13

Po něm se míče rychle ujali domácí.

13

Za obranu Slavie zabíhal Cantalapiedra, proti němu vyběhl Mandous a v samém rohu velkého vápna centr sebral do rukou.

14

Při pomalé rozehrávce mezi domácími obránci je podle odskoku míče vidět, jak je trávník podmáčený.

15

Cantalapiedra pronikal do pokutového území, jeho přihrávka se odrazila k Holešovi a ten s obtížemi vyjíždí ven.

16

Ousou vypíchl přihrávku na Čerina, ale balon mu utekl do autu.

17

Po Lingrově zbytečném faulu loktem na Magnússona pokračuje ve hře Panathinaikos.

18

Slavii se nedaří držet míč, sice zatím docela zdatně odolává pokusům domácích, ale toto může být brzo problém.

18

Kačarabův odkop opět sbírají domácí hráči.

19

Domácí hrají jako o život, skáčou do přihrávek Slavie, nebojí se do soubojů.

19

Na Cantalapiedrův centr si naskočil Šporar, jeho hlavičku srazil jeden ze zadáků hostí na roh.

20

Oscarův pokus o kontr domácí rychle zarazili odebráním míče.

20

Hned z toho byl rychlý protiútok domácích a byl to Cantalapiedra, nejaktivnější hráč zápasu, kdo tvrdě vypálil po zemi. Mandous šel bleskově dolů a výtečným zákrokem drží bezbrankový stav.

21

Slavii nevyšel nákop z vlastní poloviny, míč skončil až za Brignoliho brankou.

22

Na půlicí čáře šel do souboje Holeš, v kotrmelcích skončil on i jeho strážce, pokračuje se ve hře.

24

Krátká přestávka na občerstvení, oba trenéři toho využívají i k taktickým poradám.

26

Juankarovi utekla ostrá přihrávka, vhazuje Slavia.

28

Cantalapiedra se pustil mezi dva soupeře a vykoledoval si faul od Douděry.

28

Vagiannidis se dostal k rohovému praporku, odtud přes pozornou obranu nedokázal odcentrovat.

29

Ousou nahrál do autu.

30

Douděra měl na pravačce uklidňující vedoucí gól! Vyvezl balon, vyměnil si ho s Traorém a naběhl si do parádní pozice krok uvnitř pokutového území. Branku pak těsně minul.

32

Šporar dostal přihrávku do uličky přímo před branku, Kačaraba ho nestihl odstavit ani faulovat a Šporar se pokusil obstřelit Mandouse! Gólman Slavie odolal.

34

Kotsiras se snažil silou probít do šance, hosté s vypětím sil odolávají.

35

Kačarabu dojel před Mandousovou brankou jeden z domácích hráčů, obránce Slavie to hodně bolí.

35
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Sotiris Alexandropoulos (Panathinaikos)

36
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Christ Tiéhi (Slavia)
Atmosféra houstne, po dalším faulu uprostřed hřiště se hráči začínají strkat a rozhodčí to raději řeší kartou.

37

Na trávníku je Schranz, taky faulovaný, kus od něho se svíjí jeden z domácích hráčů, ten se ale dívá po rozhodčím, co on na to.

38

Holeš si chystal míč na střelu, po zákroku domácího hráče se k ní nedostal.

39

Mandous velmi netakticky vyběhl, míč nezasáhl a nezbylo mu než mimo pokutové území faulovat! Rozhodčí k němu běží, to bude zajímavé.

39
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Aleš Mandous (Slavia)

40

Magnússon z nařízené standardky střílí nad.

41

Chvilka uklidnění, domácí si přihrávají na vlastní polovině.

41

Už se hraje zase před Mandousovým vápnem, Ousou tam při přebírání míče fauluje Šporara.

42

Na centr do vápna si vyběhl Mandous, důrazným zákrokem doslova knokautoval Schenkevelda a za velké bouře nevole z hlediště nechá rozhodčí domácího hráče ošetřit bez toho, aby odpískal penaltu.

44

Schenkeveld je v péči masérů.

44
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Bart Schenkeveld (Panathinaikos)
Schenkeveld se při návratu na hřiště vcelku oprávněně hádá s asistentem rozhodčího a hlavní arbitr Bankes to trestá.

45

Nastavují se čtyři minuty.

45

Kačaraba ztrácí míč při útočném pokusu, domácí spěchají dopředu.

45

Traoré musel zatáhnout za záchrannou brzdu a fauloval Alexandropoulose, který pádu ještě přidal a fanoušci se opět mohou zbláznit.

45

Domácí jsou na své polovině, Slavia je tam bude chtít udržet co nejdéle.

45

Centr před velké vápno odehrál Schranz do autu.

45

Dvě minuty uběhly, Panathianaikos přerušuje akci Slavie faulem na Tiéhiho.

45

Schranz chtěl udržet balon u rohového praporku, míč si kryl loktem a trefil Juankara.

45

Holeš zachytává pokus o průnikovou přihrávku, pomůže si s Mandousem a Slavia tento poslední nápor domácích přežije.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0

45

První poločas byl hodně divoký a plný emocí, na statistikách střel to ale zase tak vidět není. Na střely na branku je to 2:0, na střely celkem je to 4:2 pro domácí.

45

Fauly už ovšem máme 8:12 a na žluté karty 2:2. To je signál, že ještě bude horko.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Panathinaikos - Slavia

46

Hned po 24 vteřinách se o technickou střelu pokusil Olayinka, branku výrazně minul.

46

A hned tvrdý souboj, v němž Holeš stáhl na trávník Alexandropoulose.

47

Slavia začíná odvážněji než na začátku zápasu, Traoré hned naráží na Pérezovu kosu.

47
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Rubén Pérez (Panathinaikos)

48

Tiéhimu se centr ze standardky nepovedl, nikdo na míč nedoskočil.

49

Rozehrávajícího Holeše domácí donutili k přihrávce Mandousovi.

50

Kotsiras si kryl míč na hrudi, jeden z hráčů Slavie ho vytlačil až do zámezí.

50

Slavia kombinovala před pokutovým územím, Lingr prohrál osobní souboj a dopředu jdou domácí.

51

Obraně sešívaných zase dělal potíže Šporar, až přihrávka do šance mu nevyšla.

51

Vagiannidis se vydal zhurta po pravém křídle, Oscar mu šel pod nohy a balon mu vypíchl.

52

Schranz se pokusil naběhnout na pohotové sklepnutí míče, dostal ho ale moc od nohy.

52

Brankář domácích Brignoli neodhadl dráhu míče a ten mu prošel před nekrytou branku. Nikdo ze sešívaných tam nestihl doběhnout.

53

Domácí dělají všechno proto, aby dostali rozhodčího pod tlak, padají, šermují rukama, vztekají se. Teď chtěli kartu pro Lingra za šlápnutí na míč před standardkou.

54
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Ondřej Lingr (Slavia)
Lingr jim o chvilku později sám pomohl, zbytečně sestřelil Péreze a napomínání je zde.

55

Šporar před prázdnou brankou nedoskočil na vysoký centr, Mandous před ním míč lehce nadzvedl a to bylo klíčové, aby Slavia neprohrávala.

55

Střídání Panathinaikos: ze hřiště odešel Bart Schenkeveld, nahradil ho Dimitris Kourbelis

57

Mandous za pískotu z tribun rozehrává do autu.

57

Andraž Šporar (Panathinaikos) vstřelil gól. Panathinaikos - Slavia 1:0
Bohužel Šporar další ze svých tutovek využívá a zápas dostává ještě větší zápletku. Juankar utekl Schranzovi, nacentroval před branku a tam Kačaraba nedokázal udělat nic proti tomu, aby Šporar zásahem nohou ve výši pasu sklepl míč zblízka do sítě.

60

Panathinaikos pokračuje v náporu, teď potřebuje Slavia přežít aspoň pár minut bez katastrofy.

60

Pro Slavii je to první gól v letošních evropských pohárech a hned je dostává do svízelné situace, při dalším jejich inkasování už by se šlo do prodloužení.

61

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Ibrahim Traoré, nahradil ho Petr Ševčík

61

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Ondřej Lingr, nahradil ho Moses Usor

64

Slavia se snaží obléhal pokutové území domácích, ti brání na hranici tvrdosti.

65

Hosté jako kdyby zbystřili, nechtějí nechat vše jen na obraně.

66

Střídající Usor spěchá na levém křídle za pasem, kombinuje s Olayinkou.

67

V pokutovém území při náběhu jsou hosté v ofsajdu.

68

Kačaraba má zase potíže v obraně, málem se přes něho do šance prodral Alexandropoulos.

69

Ševčík vypálil zpoza pokutového území ostře po zemi, ale vedle.

69

Hráči se jdou znovu občerstvit.

72

Slavii se střídáním podařilo otupit drtivý tlak Panathinaikosu, Ševčík vnesl do její hry větší jistotu.

72

Olayinka poslal na zem jednoho z domácích, rozhodčí mu píská faul a hráč Slavie se dost teatrálně diví.

74

Schranz přihrál Mandousovi velmi nepřesně, brankář hosté musel před pokutové území a zahrát do autu.

76

Přihrávka na Usora šla do souboje, hosté o míč přišli.

77

Usor ve výrazně nadějnější akci, pronikl do pokutového území a přes dva strážce poslal míč na branku. Brignoli si poradil.

77

Střídání Panathinaikos: ze hřiště odešel Sotiris Alexandropoulos, nahradil ho Argyris Kampetsis

77

Střídání Panathinaikos: ze hřiště odešel Georgios Vagiannidis, nahradil ho Fotis Iannidis

78

Schranz se provinil útočným faulem a ještě dostal od Magnússona do hlavy.

80
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Hördur Björgvin Magnússon (Panathinaikos)
Tohle už Magnússon přehnal, Ševčíka zasáhl špičkou kopačky do obličeje, když se střídající hráč Slavie snažil nachystat si míč hlavou.

81

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Christ Tiéhi, nahradil ho Václav Jurečka

82

Střídání Slavia: ze hřiště odešel David Douděra, nahradil ho Lukáš Masopust

83

Usorův pas letěl do dobré šance Olayinkovi, ten při pokusu a zakončení uklouznul.

83

Ale Slavia je ke konci zápasu aktivnější, a to je dobře. Už má zase míč na útočné polovině.

83

Olayinka si nepohlídal ofsajd, což hosty zastavuje.

84
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Murphy Dorley Oscar (Slavia)
Oscar si ve vzdušném souboji pomohl loktem.

85

Schranz málem zavařil Mandousovi, srazil míč na jeho branku a Mandous musel hodně natáhnout ruku, aby tahle minela skončila jen rohem.

87

Usor z úhlu vystřelil podél branky, nikdo nedorážel.

87

Masopust na pravém křídle vybojoval faul.

88

Střídání Panathinaikos: ze hřiště odešel Aitor Cantalapiedra, nahradil ho Carlitos

89

Hosté drží míč na pravém křídle nadohled branky, to je pro ně dobře.

89

Až tam po ostrém souboji padá Ševčík. Rozhodčí nepíská, i když to vypadalo všeljak.

90
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Juankar (Panathinaikos)

90
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Ivan Schranz (Slavia)

90

Nastavuje se sedm minut!

90

Šporar na střelil dobře postaveného Ousoua.

90

Začíná se hrát opět podle not Panathinaikosu.

90

Kačaraba odhlavičkoval míč jen nad sebe nad pokutové území, domácí pokračují v náporu.

90

Po dvou minutách se hosté vydávají dopředu, Olayinka přeskočil Kourbelise a chtěl postupovat na Brignoliho, který vyběhl a zasáhl.

90

Olayinka znovu v akci, vybojoval faul a to znamená setrvání Slavie na útočné polovině.

90

Po Usorově ztrátě na míči domácí, tři minuty jsou pryč, čtyři zbývají.

90

Jurečka při napadání fauloval.

90

Václav Jurečka (Slavia) vstřelil gól. Panathinaikos - Slavia 1:1

90

Obrovskou hrubku v rozehrávce domácích trestá Jurečka, po kličce brankáři trefuje z ostrého úhlu prázdnou branku a je to!

90

Už se zase hraje, ale jen necelé dvě minuty.

90

Slavia pokračuje v napadání, Brignoli je nucen jen odkopnout dopředu.

91

Slavia po zásluze postupuje. Sice se v Aténách dostala od začátku pod velký tlak, prohrávala, ale od stavu 1:0 pro domácí byla lepším celkem.

11. srpna 2022 19:30Panathinaikos-Slavia 1:1
4. srpna 2022 19:00Slavia-Panathinaikos 2:0