Fulham se po dnešku posunul na šesté místo tabulky. Ačkoliv po prvním poločase o gól prohrával, když se v 11. minutě trefil Taiwo Awoniyi, nástup do druhého dějství měl vskutku impozantní. Hosté skórovali třikrát během šesti minut, branky si připsali Tosin Adarabioyo, João Palhinha a Harrison Reed. Nottingham v závěru pouze korigoval zásluhou střídajícího Lewise O'Briena, ale na větší tlak už neměl síly. Soupeři se tak musel sklonit 2:3.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!

Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 5:3. Rohy: 2:10. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 11:10.

90+7

Konec zápasu.

Nottingham(3-4-2-1)

Henderson
30 Boly
Boly
63. min Lingard
3 Cook
Cook
63. min Worrall
26 McKenna
McKenna
Williams
89. min Dennis
22 Yates
Yates
23 Freuler
Freuler
70. min O'Brien
32 Lodi
Lodi
Gibbs-White
20 Johnson
Johnson
Awoniyi
70. min Surridge

Decordova-Reid
90+1. min Kebano
18 Pereira
Pereira
83. min Cairney
20 Willian
Willian
70. min James
Mitrović
90+1. min Vinícius

90+6

Máme tady poslední minutu utkání. Nottingham se chtěl prosadit dlouhým nákopem, ale střídající Emmanuel Dennis si při zpracování pomohl rukou.

90+5

Tim Ream pošetřil několik cenných sekund u rohového praporku na útočné polovině. Takto by Fulham dnešní duel rád dohrál.

90+4

James si z pravé strany navedl míč na střed do střelecké pozice. Střela levačkou se ale ofenzivnímu hráči s číslem 21 na dresu vůbec nepovedla.

90+3

Ještě zhruba tři minuty mají domácí k tomu, aby dokázali srovnat. Jejich tlak je ale v těchto chvílích pryč.

90+2

Bernd Leno se svým odkopem vyčkává, což se samozřejmě divákům nelíbí. Uvidíme, jestli trpělivost s německým brankářem bude mít i rozhodčí.

90+1

Střídání v týmu Fulham FC:
ze hřiště odchází Aleksandar Mitrović, přichází Carlos Vinícius,
ze hřiště odchází Bobby Decordova-Reid, přichází Neeskens Kebano.

89

Joseph Worrall v souboji inkasoval ostrou ránu protihráče. Jde vidět, že oba celky si rozhodně nic nedarují.

89

Střídání v týmu Nottingham Forest FC:
ze hřiště odchází Neco Williams, přichází Emmanuel Dennis.

88

Aleksandar Mitrović se dostal do strkanice s protihráčem. Rozhodčí ale tentokrát karty vytahovat nebude.

87

Harrison Reed se skvěle dokázal vrátit do vlastního pokutového území, kde zabránil nepříjemné přihrávce. Pro balón si poté došel Leno, jenž rozhodně spěchat nebude.

86

Posléze se navíc Sam Surridge provinil útočným faulem, takže Fulham bude moct hru lehce uklidnit.

85

Vypadalo to, že Nottingham ihned po zisku míče vyrazí do brejkové situace, ale jeden z hostujících obránců předvedl čistý a přesný zákrok.

84

Akce hostů nebyla dotažena ke zdárnému konci. Fotbalisté v bílém ale budou kopat od rohového praporku.

83

ze hřiště odchází Andreas Pereira, přichází Tom Cairney.

81

Ryan Yates se do míče opřel z voleje velmi solidně, ale měl smůlu, že trefil pouze střed brány, kde gólman Leno stál.

80

Dá se očekávat, že závěrečné minuty budou velmi zajímavé. Nottingham vycítil šanci a té určitě bude chtít využít.

78
Karty

Žlutá karta pro tým Fulham FC (Andreas Pereira).

77

Nottingham právě vstřelil branku!
Ještě z toho ale bude drama! Rychlá akce po pravé straně se domácím povedla na jedničku. Brennan Johnson vybízel spoluhráče ve vápně, jenže tam zapracoval obránce. Míč se ale příhodně odrazil před LEWISE O'BRIENA, který z ideální pozice trefil přesně. 2:3.

75

Před námi je ještě zhruba patnáct minut a Nottingham nyní nemá protihru. Hosté bez větších potíží drží dvoubrankové vedení a jsou velmi blízko k zisku tří bodů.

74

Bobby Decordova-Reid zakončil v pádu kvalitní centr Daniela Jamese. Druhý jmenovaný zhruba o metr přestřelil horní tyč domácí svatyně.

73

Henderson podržel svůj mančaft při střele Andrease Pereiry z přímého kopu. Rána mířila do růžku, ale Henderson se brilantně proletěl vzduchem.

72

Zpět na hřiště. Andreas Pereira se snažil přebrat míč poblíž vápna soupeře, ale na zem byl povalen nedovoleným způsobem.

71

V 71. minutě fanoušci ve stoje uctívají památku královny Alžběty II. Velmi pěkný moment.

70

ze hřiště odchází Remo Freuler, přichází Lewis O'Brien,
ze hřiště odchází Taiwo Awoniyi, přichází Sam Surridge.

70

ze hřiště odchází Willian, přichází Daniel James.

68

Teď však fanoušci už lehce pískají, poněvadž domácí si na obranné polovině dlouho mění míč bez větších nápadů. To se lidem na tribuně samozřejmě příliš nelíbí.

66

Nottingham se prokombinoval až do území soupeřova celku. Za svou snahu bude odměněn rohovým kopem.

63

ze hřiště odchází Steve Cook, přichází Joseph Worrall,
ze hřiště odchází Willy Boly, přichází Jesse Lingard.

63
Karty

Kenny Tete nepřesnou rozehrávku svého kolegy musel žehlit faulem, za který viděl žlutou kartu.

62

S chutí hrající Fulham opět podniká útočnou akci. To je nástup do druhého poločasu jako hrom!

60

Fulham právě vstřelil branku!
A je tady další trefa, na toto budou domácí těžko reagovat! Bobby Decordova-Reid z levé strany našel na středu volného HARRISONA REEDA, jenž nastavil placírku a přesně usměrnil míč k tyči. 1:3. Asistence: Bobby Decordova-Reid.

59

Dnešní utkání sleduje 28 654 diváků.

58
Karty

Žlutá karta pro tým Fulham FC (João Palhinha).

57

Všechno je rázem úplně obráceně! Hosté dávají v krátkém rozmezí druhý gól! Willian posunul na Teteho, který vybídl lépe postaveného spoluhráče, kterým byl JOÃO PALHINHA. Ten se do míče nádherně opřel a vymetl šibenici. 1:2. Asistence: Kenny Tete.

57

Willian byl opět aktivní na pravé straně, ale tentokrát pro své barvy rohový kop nevybojoval. Domácí brankář bude vykopávat.

56

Bernd Leno si musel doběhnout pro sražený centr ze strany. Určitě kvituje, že ve druhém poločase je v daleko větší permanenci.

54

Také hosté však využívají rohový kop a rázem máme srovnáno! Willian vyslal přesný centr, který si na malém vápně našel TOSIN ADARABIOYO, který hlavou zamířil naprosto přesně. Jednalo se o situaci, která byla velmi podobná úvodní trefě utkání. 1:1. Asistence: Willian.

54

Aleksandar Mitrović se zapojil do útočení, ale spokojit se bude muset pouze s rohovým kopem. Nutno ale pochválit domácí příznivce, kteří celé utkání tvoří fantastickou atmosféru.

53

Morgan Gibbs-White se snažil co nejrychleji vybídnout spoluhráče rozběhnutého na pravém křídle, ale brankář Leno vystartoval ze své svatyně včas.

52

Taiwo Awoniyi nepřesně sklepl balón pod sebe. Posléze se míče ujal Kenny Tete, jenž se stará o další rozehrávku svého celku.

51

Neco Williams vyslal ránu z poměrně velké dálky, avšak přesně vůbec nezamířil. Bernd Leno zasahovat nemusel a stále tak vlastně čeká na svůj první zákrok.

49

Aleksandar Mitrović se na útočné polovině provinil faulem. Sudímu Gillettovi nezbylo nic jiného, než fouknout do píšťalky.

48

Dopředu se snažil dostat Fulham, ale s rozehrávkou nebyl úplně přesný. Snadná kořist pro domácí stopery.

47

Lodi se dostal k centru ze strany, ale míč na spoluhráče nenaservíroval úplně přesně.

46

Začal druhý poločas.

Je za námi první poločas, který nabídl jednu branku, o kterou se v 11. minutě postaral po rohovém kopu domácí Taiwo Awoniyi. Fulham byl lepší, častěji držel balón, ale své šance neproměnil, takže proto zatím ztrácí. Druhý poločas odstartuje krátce po dvaadvacáté hodině.

45+1

První poločas skončil.

45

Z dalšího rohového kopu ale hosté nedokázali zahrozit. Domácí se ubránili včasným a dalekonosným odkopem.

44

Andreas Pereira si došel pro balón téměř až ke stoperům. Středopolař Fulhamu chce být ve hře co nejvíce.

43

Úplný závěr první půle je velmi blízko. Fulham se znovu snaží něco vymyslet na útočné polovině.

41

Morgan Gibbs-White při přímém kopu razantně vystřelil, ale také on zamířil jen a pouze do zdi. Následným centrem své předchozí počínání příliš nenapravil.

40
Karty

Ryan Yates řídil další útočné snažení Nottinghamu. Prostrčil přihrávku na střed, kde byl faulován Brennan Johnson. Issa Diop jej nedovoleně zastavil, za což viděl žlutou kartu.

39

Hra se teď trochu uklidnila. Sledujeme spíše boj okolo půlící čáry.

38

Také domácí ale ukázali, že umí být nebezpeční. Ke střele ze šestnáctky si míč navedl Renan Lodi, jehož projektil ale zablokoval pravý bek Kenny Tete.

36

Další rozehrávka fotbalistů v bílých dresech šla mezi stopery. O chvíli později znovu ve vápně přistál centr, ale Willy Boly si s ním poradil.

34
Karty

Žlutá karta pro tým Nottingham Forest FC (Willy Boly).

33

João Palhinha byl možná překvapený, že se nemával ofsajd po centru jeho spoluhráče ze strany. Každopádně se na hranici pokutového území ocitl sám před brankářem, ale Henderson opět svůj celek podržel.

32

Stále ale platí, že hosté jsou momentálně lepším týmem. Nottingham se brání s velkými obtížemi.

30

Vyrovnání měl na hlavě po rohovém kopu Aleksandar Mitrović, avšak Dean Henderson vytáhl precizní zákrok na brankové čáře. Fulham byl blízko ke srovnání.

29

Andreas Pereira zhruba z dvaceti metrů vypálil, ale zamířil jen do dobře postavené zdi. Velká škoda pro Fulham, pokračovat však bude rohovým kopem.

29

Protesty hostů nezabraly, červená karta nepřišla. Fulham ale bude mít k dispozici přímý kop z velmi dobré pozice.

27
Karty

Žlutá karta pro tým Nottingham Forest FC (Steve Cook).

27

Willian pádil po křídle sám na bránu a těsně před hranicí vápna upadl. Zdálo se, že sudí sahá po červené kartě pro Stevea Cooka, ale vytáhl jen žluté napomenutí.

26

Hosté v těchto minutách mají jasnou územní převahu, ale zatím si přihrávají míč bez větších ofenzivních nápadů.

25

Na začátku 25. minuty přistálo ve vápně Nottinghamu několik centrů, všechny ale zadáci stačili odvrátit.

23

Tim Ream si odskočil na levou stranu a neváhal s přízemním centrem. Andreas Pereira se jen těsně k pobídce nedostal.

22

Willian se zatím k balónu tolik nedostal, proto nemůže být spokojen. Nyní dostal na hlavu prudké přenesení hry, které zpracovat nedokázal.

21

Taiwo Awoniyi manévroval s míčem ve velké rychlosti, ale jeho útočné snažení nakonec zastavil zdvižený praporek pomezního sudího.

20

Nottingham v prvních dvaceti minutách směrem dopředu tolik nebezpečný není, ale zatím z minima vytěžil absolutní maximum v podobě první branky.

19

Ryan Yates se chystá na rozehrávku standardní situace. Vypadá to, že ji rozehraje na krátko.

18

Fulham to nyní obehrává kousek od vápna domácích, avšak mezírky v defenzívě zatím nenachází.

17

Do další rozehrávky domácího týmu se zapojil také brankář Dean Henderson.

16

Aleksandar Mitrović se v šestnáctce domácích zbavil bránícího hráče, ale jeho dvě střely za sebou přece jen až k bráně nedoputovaly. Obětavá práce stoperů Nottinghamu.

14

Fulham by rád rychle zareagoval na nepříznivý vývoj. Nyní drží hrací předmět na polovině hřiště.

13

Odpovědět mohl elitní střelec Aleksandar Mitrović, jehož rána levačkou zamířila kousek vedle zadní tyče. Dean Henderson do zákroku nemusel.

11

Domácí celek se celkem brzy dostává do vedení! Morgan Gibbs-White rozehrál rohový kop, který byl Yatesem prodloužen k zadní tyči, kde stál nekrytý TAIWO AWONIYI, jenž už měl snadnou úlohu. 1:0. Asistence: Ryan Yates.

10

Brennan Johnson servíroval míč do vápna. Přišlo i zakončení, jenže to bylo zadáky sraženo do zámezí.

9

Opět dostal Tete čas a prostor na pravé straně hrací plochy, nicméně nyní s centrem nebyl o nic přesnější.

8

Kenny Tete se dostal po pravé straně až ke dvěma centrům, avšak oba jeho pokusy zastavili pozorní bránící hráči.

7

Zatím je to z obou stran boj především o střed hřiště. Fulham pečlivě zastavuje veškeré náznaky fotbalistů v červených dresech.

5

Na hranici šestnáctky domácích byla k vidění ošemetná situace, která klidně mohla skončit i penaltou. Ale nutno dodat, že pokutový kop by to byl přísný.

4

Rozhodčí ve středu pole viděl nedovolený zákrok Morgana Gibbs-Whitea. Nebylo se co divit, že do píšťalky foukl.

3

Tim Ream se dostal do úzkých, ale hrací předmět stačil levačkou odehrát co nejdále od své brány.

2

Domácí vyslali rychlý nákop vpřed, který ale hostující obrana stačila zastavit.

1

Hned v úvodu se faulem provinil jeden z hostujících hráčů. Míč pro Nottingham.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Nottingham Forest FC: D. Henderson – Boly, S. Cook, McKenna – N. Williams, Yates (C), Freuler, Lodi – Gibbs-White, Br. Johnson – Awoniyi.
Náhradníci: Hennessey – Biancone, Worrall, Toffolo, Lingard, O'Brien, Kouyaté, Surridge, E. Dennis.
Trenér: Steve Cooper

Fulham FC: Leno – Tete, Adarabioyo, Ream (C), Diop – Reed, Palhinha – Decordova-Reid, A. Pereira, Willian – Mitrović.
Náhradníci: Rodák – Duffy, Mbabu, Kebano, N. Chalobah, Cairney, D. James, Harris, Vinícius.
Trenér: Marco Silva

Rozhodčí: Gillett – Long, West.

NOTTINGHAM FOREST FC

Nottingham postoupil mezi anglickou smetánku až z play-off. V rozhodujícím utkání dokázal zdolat Huddersfield 1:0, přestože právě tento tým na tom byl po základní části o dva body lépe. Návrat do Premier League ale v Nottinghamu nemohou hodnotit pozitivně, poněvadž nyní jsou svěřenci kouče Stevena Coopera na předposlední příčce se ziskem čtyř bodů. Hůře je na tom pouze jednobodový Leicester. Na úvod Nottingham padl v Newcastlu, ale poté si připsal vítězství s West Hamem 1:0. Překvapil i remízou na hřišti Evertonu, jenže následně už prohrál s Tottenhamem, Manchesterem City i Bournemouthem. V tabulce střelců se nejvíce daří dvougólovému Brennanu Johnsonovi.

FULHAM FC

Fulham v loňské sezoně dokázal vyhrát druhou nejvyšší soutěž, o dva body kraloval před druhým Bournemouthem. Znovu si tak zajistil vstupenku zpět do Premier League. V ní zatím pobývá na sympatické desáté příčce s osmi získanými body po šesti odehraných duelech. Fulhamu se zatím daří především na domácí půdě, poněvadž s Liverpoolem, Brentfordem a Brightonem uhrál 7 bodů. Venku to je o poznání horší, tam přišla pouze remíza s Wolves a následné dvě prohry na Arsenalu a Tottenhamu. Nejlepším střelcem týmu je Aleksandar Mitrović, jenž si drží parádní bilanci gólu na utkání.

Poslední vzájemné zápasy (všechny se odehrály ve druhé nejvyšší soutěži)

26.04.2022 Fulham – Nottingham 0:1
24.10.2021 Nottingham – Fulham 0:4
07.07.2020 Nottingham – Fulham 0:1
24.08.2019 Fulham – Nottingham 1:2
03.02.2018 Fulham - Nottingham 2:0

Hezký páteční večer při sledování textového přenosu z Premier League. V rámci 8. kola této soutěže přivítá Nottingham Forest FC na domácí půdě Fulham FC. Začínáme ve 21:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.