Miguel Almirón se stal jediným střelcem zápasu a díky jeho ráně z 31. minuty získávají body do tabulky domácí fotbalisté. Hosté ani jednou nedokázali ohrozit domácího brankáře. Nick Pope měl cestu k čistému konto velmi snadnou.

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 4:0. Střely mimo: 9:1. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 9:12.

90+8

Konec zápasu.

Newcastle UnitedNewcastle United(4-3-3 )

Joelinton
46. min Willock
Almirón
72. min Fraser
9 Wilson
Wilson
86. min Wood
23 Murphy
Murphy
70. min Anderson

Iwobi
72. min Garner
11 Gray
Gray
79. min McNeil
Calvert-Lewin
72. min Maupay

90+6

Nick Pope uvedl míč do hry, rozhodl se pro dlouhý výkop.

90+6

Hosté se dopustili útočného faulu, což domácím naprosto vyhovuje. Ti s rozehrávkou na své polovině spěchat rozhodně nebudou.

90+5

Domácí rozehrávají na své polovině, následně balon končí u brankáře Jordana Pickforda. Ten rychle rozehrál.

90+4

Až nyní budou rozehrávat hosté, Vitalij Mykolenko chce rychle rozehrát a otočit hru. Pokus se mu však nepodařil podle představ.

90+3

Obrázek hry je poslední minuty stejný, domácí celek drží hru daleko od vlastní branky.

90+1

Vitalij Mykolenko si počínal nedovoleně, hrát tak budou domácí. Nutno poznamenat, že s rozehrávkou příliš nespěchají.

90+1

Uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

89
Karty

Žlutá karta pro tým Everton FC (James Tarkowski). Hostující hráč vidí žlutou kartu po faulu na domácího hráče.

89

Centr se od praporku snesl před branku, ale obrana si dokázala poměrně snadno poradit.

88

Newcastle vybojoval díky dobré hře rohový kop. Dwight McNeil to z pohledu hostů nevyřešil příliš dobře.

88

Domácí fanoušci od první až do poslední minuty vytvářejí velmi příjemnou atmosféru na stadionu. Zatím mohou být spokojenější.

86

Střídání v týmu Newcastle United:
ze hřiště odchází Callum Wilson, přichází Chris Wood.

86

Elliott Anderson po rychlé akci spoluhráčů centroval před branku, následná hlavička o malý kousek minula branku.

85

Sledujeme spíše velký boj než nějaký pohledný fotbal. Jordan Pickford rychle rozehrává od své branky, aby podpořil útočnou snahu spoluhráčů.

83

Rohový kop rozehrával hostující celek, centr se sice snesl před branku, ale obrana si v pohodě dokázala poradit.

82

Newcastle se chvilku dostal na útočnou polovinu, pak o míč přišel, a tak mohou znovu hrát fotbalisté Evertonu.

80

Sean Longstaff rychle otočil hru, ale neodkázal přesněji přihrát. Callum Wilson se mu nabízel.

80

Deset minut hry nás dělí od konce zápasu, hosté mají převahu, ale domácí se nepouští do zakončení.

79

Střídání v týmu Everton FC:
ze hřiště odchází Demarai Gray, přichází Dwight McNeil.

79

Everton se nyní nastěhoval na útočnou polovinu, kde sice kombinuje, ale nemůže se dostat do střeleckých pozic.

77

Domácí rozehrávali volný kop, centr se snesl před branku, Kieran Trippier posla míč a málem jej Sean Longstaff dokázal hlavičkovat do sítě. Nechybělo moc.

76

Domácí brankář rychle rozehrál od své branky, přenechal míč spoluhráči, který se pokoušel otočit hru.

75

Newcastle vhazuje na své polovině, hosté se pokoušeli rychle získat míč, což se podařilo. Následoval centr před branku a balon v pohodě získal Nick Pope.

73

Zápas pokračuje dál, před malou chvílí byl na několik vteřin přerušen početnějším střídáním.

72

ze hřiště odchází Miguel Almirón, přichází Ryan Fraser.

ze hřiště odchází Alex Iwobi, přichází James Garner,
ze hřiště odchází Dominic Calvert-Lewin, přichází Neal Maupay.

70

ze hřiště odchází Jacob Murphy, přichází Elliott Anderson.

69

Bleskově United dokázali přenést hru a obrana Evertonu situaci zachránila za cenu rohového kopu.

69

United rozehrávají od svého brankáře, sledujeme klidnější pasáž hry. Takticky hrají domácí fotbalisté velmi dobře a přehrávají svého soupeře.

65

Domácí fotbalisté se nyní dožadovali rohového kopu, ale sudí to vidí dosti odlišně. Je z toho jen odkop od branky. Jordan Pickford uvede míč do hry, rozhodl se pro dlouhý výkop.

64
Karty

Žlutá karta pro tým Everton FC (Idrissa Gueye).

64

Obrázek hry je poslední minuty stejný, více ze hry mají fotbalisté hostujícího celku, ale zatím se jim nedaří prosadit se.

62

Anthony Gordon a Demarai Gray kombinovali na polovině hrací plochy, hosté nyní čekají marně na nějakou drobnou chybu obrany.

61

Následně se po rychlé akci domácích dostal Jordan Pickford do problémů, ale s rozehrávkou si dokázal poradit.

61

United vybojovali míč na své polovině, rychle se pokoušeli otočit hru, ale nepodařilo se jim to.

60

Hodina hry je pryč, zatím stále vede Newcastle o jednu branku, trefil se Miguel Almirón.

59

Převahu ve statistice držení míče mají domácí, není nikterak výrazná, ale zatím v tomto ohledu jsou domácí lepší.

58

Everton nyní zlepšil hru, hraje přímočařeji, snadněji se dostává do šancí a i v osobních soubojích začíná soupeře přehrávat.

56

Dlouhým míčem se nyní hosté chtěli dostat do zakončení, ale Anthony Gordon nedokázal přesněji zakončit. Jeho pokus byl rychle zblokovaný.

55

Deset minut hry z druhého poločasu je pryč a Everton zjistil, že ho nic snadného ve zbytku zápasu nečeká. Cesta ke zdramatizování utkání bude komplikovaná.

54

Miguel Almirón mohl navýšit vedení, ale jeho rána z hranice velkého vápna o malý kousek minula branku. Nebyla to vůbec špatná rána, nicméně balon končí nad.

51

Newcastle rozehrává od své branky, gólman se zapojil do akce, následně se Jacob Murphy zkoušel dostat na útočnou polovinu, ale moc prostoru neměl.

50

Nyní sledujeme zajímavý fotbal, který se odehrává především na polovině hrací plochy. Mnoho fotbalové krásy nám kluby nenabízí.

49

Dominic Calvert-Lewin se sice dostal do střelecké pozice a zakončoval. Ale akci předcházelo postavení mimo hru. Rozehrávat tak bude domácí tým od své branky.

48

Demarai Gray po pěkné individuální akci hledal spoluhráče před brankou, ale ten míč podběhl. Následně se k zakončení nikdo nedostal.

48

Domácí se pokoušeli dostat do střelecké pozice, ale obrana velmi dobře zapracovala a dokázala si poradit.

47

Sven Botman kombinuje se svými spoluhráči na obranné části hrací plochy, následně se do kombinace zapojil Joe Willock.

46

Utkání, ve kterém jsme zatím viděli jednu jedinou branku, pokračuje druhým poločasem.

46

Zdá se, že trenéři během poločasové přestávky udělali jednu jedinou změnu, do hry přišel Joe Willock.

46

ze hřiště odchází Joelinton, přichází Joe Willock.

46

Začal druhý poločas.

Miguel Almirón se dokázal krásně prosadit z hranice vápna. Díky jeho ráně vede domácí celek v tomto zápasně těsně 1:0, branka padla krátce po půlhodině hry.

45+3

První poločas skončil.

45+2

Už se pravděpodobně nic nestane.

45+1

Hosté se dopustili faulu, hrát tak budou na polovině hrací plochy domácí fotbalisté. James Tarkowski si počínal nedovoleně.

45+1

Dvě minuty uvidíme navíc.

45

Hra tedy pokračuje dál, všechno je v pořádku.

45
Karty

Žlutá karta pro tým Newcastle United (Fabian Schär).

Žlutá karta pro tým Everton FC (Anthony Gordon).

44

Do akce půjde pravděpobně VAR, zda si Daniel Burn ve vápně nepočínal nedovoleně.

42

Centr se snesl před branku, následná rána, kterou vyslal Jacob Murphy, končí nad.

42

Hodně důrazně hrající domácí celek vybojoval rohový kop. Brankář Evertonu si rovná spoluhráče před brankou.

41

Domácí fanoušci mohou být s aktuálním průběhem zápasu spokojení, jejich oblíbenci mají převahu, dostávají se do zakončení.

40

Pět minut a nějaké to nastavení nás dělí od konce prvního poločasu. Newcastle diktuje tempo hry a zaslouženě vede.

39

Dostáváme se do závěru prvního poločasu, hosté inkasovali jako první, nyní se dostali do střelecké pozice, ale s hlavičkou si snadno poradil domácí Nick Pope.

39

Domácí Joelinton si pomohl v osobním souboji nedovoleně, a tak budou rozehrávat hostující fotbalisté.

37

Další dobrá domácí střele, z hranice velké vápna minul branku Miguel Almirón.

36

I tentokrát vyřešili domácí tuto situaci stejně, následně vybojovali vhazování na útočné polovině. Newcastle nyní diktuje tempo hry.

35

Domácí tuto situaci rozehráli nakrátko, Jacob Murphy centroval před branku, přetažený centr vracel Fabian Schär. Jeho pokus vytáhl brankář na další rohový kop.

34

Everton se s vypětím všech sil brání, obrana tak tak odehrála míč do bezpečí. Následovat bude rohový kop. Rozehraje ho Miguel Almirón.

32

Dobrá hra United pokračovala dál a dostavila se další příležitost. Jeden z domácích hráčů se dostal do zakončení, ale jeho rána o malý kousek minula branku.

31

Newcastle právě vstřelil branku!
Tlak se domácím vyplatil a dostávají se zaslouženě do vedení. Po rychlé kombinaci spoluhráčů se ránou bez přípravy z hranice vápna prosazuje MIGUEL ALMIRÓN. Balon poslal elegantně nad brankáře. Asistence: Bruno Guimarães.

30

Newcastle pokračuje v aktivní hře před brankou soupeře.

30

Sledujeme dramatický fotbal, tento duel musí fanoušky bavit. Domácí se dožadovali odpískání penalty za ruku v pokutovém území, ale podle všeho byla nastřelená.

28

Jacob Murphy na poslední chvíli dokázal zastavit nebezpečně vypadající akci soupeře. Dokázal odkopnout míč do bezpečí. Následně domácí rychlý brejk neproměnili.

28

Everton dokázal rychle přenést hru, dostal se před branku soupeře, ale v rozhodující chvíli hosté přišli o míč.

27

Zatím jsme podle oficiálních statistik viděli jednu jedinou střelu na branku a vyslal ji domácí celek.

26

Dominic Calvert-Lewin se dostal do zakončení. Po rohovém kopu si výborně naskočil na centr. Jeho projektil míří nad branku. První výraznější šance Evertonu.

24
Karty

Žlutá karta pro tým Newcastle United (Joelinton).

24

Amadou Onana leží znovu na hrací ploše a zdá se, že má nějaké problémy.

24

Everton trpělivě rozehrává od své branky a pokouší se překombinovat soupeře a ve větším počtu hráčů se dostat před branku.

22

Nyní souboje o míč probíhají především na polovině hrací plochy, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat před branku soupeře.

21

Amadou Onana byl hodně důrazně dohrán poblíž půlící čáry soupeřem. Následně se strhla potyčka.

21

Domácí Daniel Burn vhazuje na své polovině, dlouhým míčem se pokoušel najít spoluhráče, aby mohli otočit hru, což se podařilo. Jenže na půlce o balon přišli.

20

Hostujícímu celku se podařilo ustát aktivní hru domácích z úvodu a nyní je to Everton, kde se pokouší něco vymyslet na druhé straně hrací plochy.

19

Anthony Gordon se pokoušel něco vymyslet na útočné polovině, soupeře nepřekonal, nicméně vybojoval autové vhazování pro spoluhráče. Séamus Coleman uvedl míč do hry.

17

Domácí brankář rychle rozehrál míč po nepřesné akci hostů. Balon se hned dostal na půlící čáru, kde už kombinovali United.

16

Domácí hráči pokračují v aktivní hře, Everton se musí spíše bránit, nyní si však vynutil faul soupeře.

15

Callum Wilson se dostal do zakončení, po rychlé rozehrávce volného kopu dokázal hlavou usměrnit spoluhráčův cent na branku. Jordan Pickford v pohodě zastavil míč.

13

Vypadá to na potíže s kolenem. Anthony Gordon kulhá, jeho pohyb není stoprocentní a bude doošetřen mimo hrací plochu.

12

Anthony Gordon leží po souboji se soupeřem na hrací ploše a na pokyn sudího míří na hrací plochu lékaři. Zdá se, že půjde asi o něco vážnějšího.

10

Miguel Almirón se pokoušel probojovat k zakončení, ale obránce mu nedal moc prostoru. Nakonec je z toho odkop od branky Evertonu.

10

Deset minut hry je pryč, optickou převahu mají v úvodu zápasu domácí fotbalisté, ale zatím na výraznější šanci čekáme.

8

Jacob Murphy se dostal do zajímaví pozice pro zakončení. Z hranice velkého vápna vypálil, zkoušel trefit prostor u zadní tyče, ale míč končí těsně vedle branky.

7
Karty

Žlutá karta pro tým Everton FC (Dominic Calvert-Lewin). Hostující hráč vidí žlutou kartu za jasný faul. Hodně důrazně dohrál soupeře, kterým byl Bruno Guimarães.

6

Máme tu první střelecký pokus. Hostující Vitalij Mykolenko to vzal na sebe, ale jeho projektil končí vysoko nad.

5

Kieran Trippier postupoval před branku, po pěkné akci dokázal nacentrovat před bránu, ale obrna Evertonu si dokázala poradit.

4

Jordan Pickford byl u míče první a v pohodě si poradil s příliš dlouhou přihrávkou na nabíhajícího domácího hráče. Akci chyběla přesnost.

4

Mnoho fotbalové krásy zatím rozhodně nesledujeme. Jde především o souboje na polovině hrací plochy.

3

Balon do hry uvede hostující brankář. Jordan Pickford rozehrál až na útočnou polovinu.

2

Domácí se zmocnili míče po chybě soupeře a pokouší se něco vymyslet na polovině hrací plochy. Sean Longstaff fauloval soupeře. Amadou Onana odnesl jeho důraznou hru.

1

Everton bude rozehrávat na své polovině, Dominic Calvert-Lewin uvedl míč do hry. Následně se do kombinace zapojili jeho spoluhráči.

1

Utkání začalo, domácí hrají v v černém, hosté oblékli modré dresy.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Newcastle United: Pope – Trippier, Schär, Botman, Burn – S. Longstaff, Guimarães, Joelinton – Almirón, C. Wilson, Murphy.
Náhradníci: Karius – Anderson, Fraser, Lascelles, J. Lewis, Shelvey, Targett, Willock, Wood.

Everton FC: Pickford – Coleman (C), Coady, Tarkowski, Mykolenko – Onana, Gueye, Iwobi – D. Gray, Calvert-Lewin, A. Gordon.
Náhradníci: Jakupović – Davies, A. Doucouré, Garner, Holgate, Keane, Maupay, McNeil, Vinagre.

Domácí Newcastle je na tom mnohem lépe. Po loňském trápení se začíná projevovat posílení kádru i kapitálu. Po deseti kolech má Newcastle na kontě patnáct bodů a zatím je na šesté pozici. Na čtvrtou Chelsea zatím ztrácí čtyři body. Střed tabulky je navíc nesmírně vyrovnaný. Na domácí půdě ale Newcastle patří mezi lepší týmy v soutěži. Naposledy remizoval bez branek na půdě Manchesteru United.

Everton FC

Hostující Everton zatím nemůže být s průběhem nového ročníku Premier League spokojený. Po deseti kolech má na kontě jen deset bodů a drží čtrnáctou pozici. Na záchranu má nyní k dobru náskok pouhých dvou bodů. Everton se navíc trápí v ofenzivě, jelikož dosud nasázel soupeřům jen osm branek. Poslední dva duely proti Manchesteru United i Tottenhamu navíc prohrál.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.