Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 13:6. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 17:16.

Newcastle udělal mílový krok do Ligy mistrů, když poráží Brighton 4:1 a od účasti mezi evropskou elitou už jej dělí jediná výhra, když dvě kola před koncem soutěže má čtyřbodový náskok na pátý Liverpool, naopak Brighton o svoji premiérovou účast v evropských pohárech ještě bude muset bojovat.

Domácí vedli v poločase 2:0 díky trefám po standardních situacích Kierana Trippiera, nejdříve si vlastní branku vstřelil Deniz Undav, v samém závěru prvního poločase se pak trefil Dan Burn, bývalý obránce Brightonu se poprvé trefil v barvách Newcastlu.

Po změně stran sice snížil Deniz Undav, další výraznou šanci už si ale hosté nepřipravili a v závěru ještě dvakrát inkasovali, když se v rychlém sledu trefili Callum Wilson a Bruno Guimaraes.

90+8

Konec zápasu.

Newcastle UnitedNewcastle United(4-3-3 )

22 Pope
Pope
Trippier
90+5. min Targett
Joelinton
90+5. min Manquillo
Guimarães
28 Willock
Willock
61. min Anderson
Almirón
90+4. min Saint-Maximin
9 Wilson
Wilson
14 Isak
Isak
90+4. min Gordon

Brighton & Hove(4-2-3-1)

23 Steele
Steele
13 Groß
Groß
69. min Offiah
Gilmour
56. min Mac Allister
Buonanotte
56. min Enciso
21 Undav
Undav
85. min Peupion
22 Mitoma
Mitoma
18 Welbeck
Welbeck
56. min Ferguson

90+8

Přeci jen se ještě tlačil do jedné šance Enciso, ovšem v tísni se mu nepovedlo dobře zakončit a přízemní ranou minul branku.

90+7

Za oslavných chorálů se utkání dohrává, hostům už chybí fyzické i psychické síly.

90+5

Střídání v týmu Newcastle United:
ze hřiště odchází Kieran Trippier, přichází Matt Targett.

90+5

ze hřiště odchází Joelinton, přichází Javier Manquillo.

90+4

Po další chybě v hostující rozehrávce Callum Wilson znovu běžel zcela sám na Steela, tentokrát jej ale překonat nedokázal!

90+4

ze hřiště odchází Miguel Almirón, přichází Allan Saint-Maximin.

90+4

ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Anthony Gordon.

90+2

Rozhodčí Jones oddaluje závěrečný hvizd o osm nastavených minut.

90+1

Newcastle právě vstřelil branku! Teď už je s jistotou rozhodnuto! V úvodu nastavení Newcastle podnikl další brejk, Callum Wilson se do zakončení tentokrát sice neprotlačil, ovšem přihrál nabíhajícímu BRUNOVI GUIMARAESOVI, jenž se trefil do takřka prázdné branky!

89

Newcastle právě vstřelil branku! Zdá se být rozhodnuto! Miguel Almirón skvěle načasovanou přihrávkou vysunul do samostatného úniku CALLUMA WILSONA, domácí útočník se trefil podél brankáře Steela a zaznamenává svoji již osmnáctou trefu v dosavadním průběhu sezóny!

88

Právě Estupiňán rozehrával od praporku, u bližší tyče se pak neúspěšně tlačil do zakončení van Hecke, navíc zůstal ležet na trávníku, po chvíli už se ale zvedá zpět na nohy.

87

Pervis Estupiňán na levém křídle vybojoval vůbec první rohový kop pro Seagulls.

85

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion:
ze hřiště odchází Deniz Undav, přichází Cameron Peupion.

83

Zajímavá strkanice dvou paraguajských hráčů Encisa a Almiróna, kterou musí řešit rozhodčí Jones.

82

Mac Allister rozehrál k postranní čáře na Encisa, ten se ale dopustil ztráty míče.

82

Po Anderssonově zákroku budou hosté rozehrávat volný kop na útočné polovině.

80
Karty

Další přímočarý útok Newcastlu, nezastavil jej ani faul van Heckeho, po němž rozhodčí Jones ponechal výhodu, v závěru akce po Isakově přihrávce Bruno Guimaraes střílel mimo branku, když při zakončení podklouzl.

Rozhodčí Jones se pak vrátil k faulu van Heckeho a hostujícímu stoperovi ukázal žlutou kartu.

79

Brighton se nastěhoval na útočnou polovinu, nedovolený zákrok je ale pískán Mitomovi v souboji s Trippierem.

78

Moisés Caicedo srazil k zemi Bruna Guimaraese po Brazilcově odehrání míče a píská se mu nedovolený zákrok ve středu hřiště.

77

Brighton pozvolna rozehrává v hloubi své poloviny, dopředu se hosté zatím moc neženou.

75

Ošetřován je Joelinton, nemělo by mu to ale bránit v pokračování ve hře.

73

Enciso se snažil vysunout na levé křídlo Mitomu, ten ale dostal nepřesný pas, navíc drobně podklouzl, pak musel dohánět míč až u postranní čáry.

71

Mac Allisterův nákop na Fergusona postrádal přesnost, domácí zadáci si s ním snadno poradili.

69

ze hřiště odchází Pascal Groß, přichází Odeluga Offiah.

69

A udeřit mohl také Brighton! Caicedův centr našel před branku Julia Encisa, jehož hlavička se zatočila směrem od branky a Pope nakonec mohl zůstat v klidu, byť Enciso hlavičkoval z nebezpečné pozice.

68

Na střelecké pokusy už Newcastle vede výrazným rozdílem 18:4, přesto to v St. James' Parku zůstává otevřené.

67

Po jednom z hlavičkových soubojů ve středu hřiště se těžce zvedal na nohy Alexander Isak, už ale může v pohodě pokračovat.

65

Po nákopu do pokutového území byl nejdříve jasně zatažen za dres Dan Burn, penalta se ale nepískala. Pak následoval další centr před branku, kde se k hlavičce dostal právě Alexander Isak, jehož pokus Jason Steele dokázal vyrazit, dorážka Dana Burna je zablokována!

64
Karty

Alexis Mac Allister podkopl Calluma Wilsona, domácí rozehrávají ze středového kruhu, mistr světa navíc dostává žlutou kartu.

62

Na trávníku teď zůstal ležet Joelinton po střetu s Janem Paulem van Heckem, brazilský fotbalista na tom ale bude výrazně lépe než spoluhráč Willock.

61

ze hřiště odchází Joe Willock, přichází Elliott Anderson.

60

U lavičky se rychle vysvlékl do dresu Elliott Anderson, jenž se chystá nahradit Willocka.

60

Joe Willock má výrazné zdravotní potíže, skácel se k zemi s poraněným zadním stehenním svalem a takřka s jistotou nedohraje.

58

První standardní situace pro Newcastle po změně stran, přetažený centr Trippiera vracel před branku Burn, hosté ale odkopli míč do bezpečí.

57
Karty

Žlutá karta pro tým Brighton & Hove Albion (Pascal Groß).

56

ze hřiště odchází Danny Welbeck, přichází Evan Ferguson.

56

ze hřiště odchází Facundo Buonanotte, přichází Julio Enciso.

56

ze hřiště odchází Billy Gilmour, přichází Alexis Mac Allister.

55

Zajímavé změny v sestavě chystá Roberto De Zerbi, z neuvěřitelně mladé lavičky pošle do hry všechny tři hráče do pole, kteří mají alespoň obstojné zkušenosti s Premier League.

52

Už to zase mohlo být o dvě branky! Almirón z pravého křídla našel před branku Wilsona, ten ale měl míč lehce za sebou a z poněkud ekvilibristického zakončení nedokázal trefit branku!

51

Brighton právě vstřelil branku! Brighton přežil obrovskou šanci Newcastlu a vzápětí skóruje! Billy Gilmour narýsoval fantastickou kolmici za domácí obranu, kam si naběhl DENIZ UNDAV a dokázal překonat Nicka Popa!

50

Obrovská možnost Newcastlu! Burnův centr Isak prodloužil ke vzdálenější tyči, kde Almirón zblízka nedokázal překonat Steela, dorážející Wilson pak hlavou nasměroval míč nad branku!

49

Almirón dostal dlouhý pas na pravé křídlo, přes Estupiňána se ale nedostal do předbrankového prostoru.

47

Z Caicedovy ztráty míče mohl těžit Alexander Isak, jenž si navedl míč do pokutového území, pak byl ale jeho pokus zablokován.

46

Po přestávce se pokračuje beze změn v sestavách.

46

Začal druhý poločas.

Newcastle zcela zaslouženě vede nad Brightonem po prvním poločase 2:0, když u obou měl velkou zásluhu Kieran Trippier.

Nejdříve si po jeho rohu srazil míč do vlastní sítě Deniz Undav, pak se po další Trippierově standardní situaci trefil Dan Burn a brankou v samém závěru prvního poločasu upravil skóre na 2:0.

45+5

První poločas skončil.

45+4

Newcastle právě vstřelil branku! Přes dvě minuty trvala rozehrávka volného kopu domácích, nakonec se jim to ale vyplatilo! Kieran Trippier načechral svůj centr před branku, kde se dokázal prosadit DAN BURN a někdejší opora Brightonu se trefuje vůbec poprvé za Newcastle!

45+3
Karty

Před rozehráním standardní situace dostává žlutou kartu Fabian Schär za přílišnou aktivitu rukama v souboji s Gilmourem, jehož srazil k zemi.

45+2
Karty

Joelinton byl při průniku k pokutovému území faulován Undavem, ten po vlastní brance vidí také žlutou kartu za podražení brazilského fotbalisty.

45+1

Rozhodčí Rob Jones k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává dvě nastavené.

45

Mitoma se snažil uniknout domácím obráncům, výborně ale v poslední chvíli zasáhl Sven Botman a ve skluzu ukopl míč hostujícímu rychlíkovi.

45

Almirón se snažil průnikovou přihrávkou vysunout do pokutového území Willocka, Jason Steele ale včas vyběhl ze své branky a byl u míče dříve.

44

Facundo Buonanotte si při nákopu na pravé křídlo vůbec nepohlídal ofsajd, který byl výrazný. I přesto ukazoval na čárového rozhodčího Hussina, že se o údajný ofsajd nemělo jednat.

42

Také další nákop Trippiera z volného kopu před branku končí nezdarem, Burn na míč nedoskočil a bude se jen kopat od branky Nicka Popa.

40

Jason Steele obrovsky zaváhal při rozehrávce, když ve vlastním pokutovém území přihrával obsazenému spoluhráči a měl veliké štěstí, že se míč vrátil zpět k hostujícímu brankáři.

39

Newcastle se dostal k další standardní situaci, po centru Trippiera je ale pískán faul Alexandera Isaka na Jana Paula van Heckeho.

37

Kaoru Mitoma si u rohu pokutového území připravil míč na pravačku, technický obstřel pak ale nasměroval poměrně výrazně vysoko nad vzdálenější horní roh.

35

Jason Steele pak chtěl rychlým odkopem rozběhnout Mitomu, míč ale nasměroval do zámezí a japonskému spoluhráči se na dálku omlouvá.

35

Po dalším rohu se u vzdálenější tyče dostal k hlavičce Fabian Schär, z ostrého úhlu ale mířil jen ke Steelovi.

34

Po rohovém kopu se míč odrážel po hlavách hráčů obou týmů, pak z otočky střílel Dan Burn a jeho tečovaný pokus mířil jen těsně vedle branky!

33

Joelinton to po levé straně zkusil individuálně, před branku jej ale nepustil van Hecke a odehrál míč na rohový kop.

32

Almirónovi se po pravém křídle rozběhl Kieran Trippier, jeho nebezpečná přihrávka před branku ale mířila mimo dosah spoluhráčů.

30
Karty

Bruno Guimaraes dostává žlutou kartu za zákrok na rozběhnutého Mitomu.

29

Almirónovi nevyšel průnik do pokutového území, pak ale Dunk zaváhal při odehrání míče, Wilson jej předstihl a hrozil faul hostujícího kapitána, jelikož to zprvu vypadalo jako podražení Wilsona v pokutovém území, penalta se ale nepískala.

27

Gilmourovi nevyšla průniková přihrávka na Mitomu, pohlídal si ji Kieran Trippier.

25

S dlouhým nákopem do pokutového území si jednoduše poradil Nick Pope.

24

Facundo Buonanotte byl nepříjemně atakován ve středu hřiště, rozehrávat mohou hosté.

22

Newcastle právě vstřelil branku! Domácí se ujímají zcela zaslouženého vedení! Trippierův rohový kop k přední tyči totiž nešťastně prodloužil do vlastní sítě DENIZ UNDAV!

22

Wilson přihrával do pokutového území Joelintonovi, jeho střelu v nebezpečné pozici stačil srazit na rohový kop Lewis Dunk.

22

Na doteky s míčem v soupeřově pokutovém území už to je 9:0 pro Newcastle.

21

Je trochu s podivem, že v první čtvrtině mají míč častěji na svých kopačkách hosté, kteří mají 52% držení míče, ačkoliv se převážně hraje před jejich brankou.

20

Další Trippierův přetažený roh Jason Steele úplně minul, naštěstí pro něj míč mířil za branku.

19

Po přetaženém rohu se k hlavičce dostal Dan Burn, jeho pokus byl sražen mimo branku.

18

Joe Willock se v pokutovém území snažil obhodit Estupiňána, nakonec se ale do zakončení nedostal, následovat bude rohový kop.

17

Drobné zdravotní potíže trápí Moisése Caiceda, ekvádorský fotbalista by ale měl být v pořádku a už se může ujmout autového vhazování.

16

Po přihrávce Mitomy se do prvního střeleckého zakončení Brightonu dostal Danny Welbeck, mířil ale přímo do náruče Nicka Popa.

15

Jan Paul van Hecke se dostal pod tlak při rozehrávce a byl donucen k přihrávce jen do zámezí, vhazování pro Dana Burna.

13

Miguel Almirón si na pravé straně pokutového území vyměnil míč s Joelintonem, pak mu vůbec nevyšlo střelecké zakončení.

11

Zatímco úvodní pětiminutovka byla velmi opatrná, tak v té druhé už měl Newcastle obrovskou převahu.

10

Joe Willock se uvolnil na pravé straně pokutového území a přihrával přímo do nohy Joelintonovi, tomu nesedla střela z první a nasměroval ji mimo branku.

9

Newcastle se dostal k prvnímu volnému kopu z palebné pozice, Fabian Schär to i z dálky zkusil přímo na branku, mířil ale přímo doprostřed branky a do náruče Jasona Steela.

8

Neuvěřitelná série odrazů před brankou Brightonu, kde Isakovu nepřesnou přihrávku Steele vyrazil do strany ke Cancedovi, ten ale nešťastně odrazil míč směrem na vlastní branku, kde z brankové čáry vykopával míč Lewis Dunk!

7

S prvním rohem zápasu si poradil Jason Steele, navíc byl faulován.

6

Do dalšího zakončení se dostal Almion, jeho pokus van Hecke srazil na rohový kop.

5

Při útočné akci Newcastlu si Alexander Isak před pokutovým územím připravil míč na pravačku, následná střela mu vůbec nevyšla.

3

Úvodní desítky sekund se odehrávají takřka výhradně ve středu hřiště, začátek zápasu je velmi opatrný, byť se dá čekat velmi ofenzivní představení.

1

Zatímco Newcastle oblékl tradiční černo-bíle pruhovanou sadu, tak Brighton dnes netypicky hraje celý v červeném.

1

Úvodního výkopu se ujal Brighton a je rozehráno!

1

Utkání právě začalo.

Trojice rozhodčích v čele s Robem Jonesem přivedla fotbalisty na trávník, ostře vyhlížené utkání se blíží k úvodnímu výkopu.

Úvodní sestavy:

Newcastle United: Pope – Trippier (C), Schär, Botman, Burn – Joelinton, Guimarães, Willock – Almirón, C. Wilson, Isak.
Náhradníci: Dúbravka – Dummett, Anderson, A. Gordon, Miley, J. Lewis, Manquillo, Targett, Saint-Maximin.
Trenér: Eddie Howe

Brighton & Hove Albion: Steele – Groß, van Hecke, Dunk (C), Estupiñán – Caicedo, Gilmour – Buonanotte, Undav, Mitoma – Welbeck.
Náhradníci: McGill – Ayari, Enciso, E. Ferguson, Moran, Mac Allister, Peupion, Offiah, Samuels.
Trenér: Roberto De Zerbi

Rozhodčí: Jones – Hussin, Smith.

Brighton & Hove Albion

Také Brighton má skvělou sezónu a bojuje o svoji historicky první účast v evropských pohárech. Nebýt propadáku v domácím zápase s Evertonem před týdnem (1:5), mohl Brighton pomýšlet i o boj o Ligu mistrů.

Takhle vstupuje do dnešního obrovského duelu z šesté pozice s náskokem jednoho bodu na Tottenham i Aston Villu, přičemž oproti oběma konkurentům v boji o Evropskou a Evropskou konferenční ligu má jeden bod náskok, navíc ještě hned plné dva zápasy k dobru.

Po zmíněné prohře s Evertonem se ale Brighton vrátil do vítězné nálady nečekaně vysokým vítězstvím 3:0 na trávníku Arsenalu, čímž Kanonýry takřka s jistotou odepsal z boje o titul.

Kromě ještě jedné dohrávky s Manchesterem City, v jejíž době za týden již Citizens budou mít velmi pravděpodobně jistotu titulu, na Brighton čeká domácí jihoanglické derby se Southamptonem, tedy již jistým sestupujícím, v posledním kolem pak teoreticky možný přímý duel o evropské poháry na Aston Ville, to už by ale Brighton mohl mít své jisté.

Newcastle hraje o svoji první účast v Lize mistrů od roku 2002, když do dnešního zápasu vstupuje z třetí pozice, přičemž má o dvě branky lepší skóre než čtvrtý Manchester United a o bod více než pátý Liverpool, který ale má výrazně lepší brankový rozdíl než oba celky před ním a bitva o nejprestižnější evropskou klubovou soutěž ještě může být mimořádně dramatická.

Newcastle si značně pohoršil v posledních dvou kolech, když po domácí prohře 0:2 s Arsenalem jen remizovali na hřišti trápícího se Leedsu 2:2. V dramatickém závěru sezóny Newcastle ještě čeká domácí bitva s Leicesterem, tedy dalším celkem, který hraje o přežití v Premier League, poslední kolo pak odehraje na Stamford Bridge proti Chelsea, Straky tedy mají před sebou velmi těžký závěr sezóny.

Hezký večer při sledování přenosu mimořádně atraktivní dohrávky 25. kola anglické Premier League, v boji o Ligu mistrů i další evropské poháry Newcastle přivítá Brighton a můžeme se těšit na skutečně skvělou podívanou.