Zdravíme všechny fotbalové nadšence u druhého zápasu ve skupině A mezi domácím Německem a Maďarskem.

Naposledy se tyto týmy střetly na Euru 2021, kdy utkání skončilo remízou 2:2.

Ze všech vzájemných zápasů třináctkrát vyhrálo Německo, jedenáctkrát Maďarsko a dvanáctkrát utkání skončila remízou. Dohromady padlo 138 branek, z toho jich 73 nastřílel německý národní tým.

LogoNěmecko

Hostitel letošního šampionátu do turnaje vstoupil suverénně a po výhrě 5:1 se stává prvním týmem, který kdy v historii mistrovství Evropy nastřílel v zahajovacím duelu tolik branek.

Responsive Image with Link

Výkon skoro na titul, zní z Německa. Takhle jsme chtěli začít, řekl kapitán

avatar
Toni Kroos

Rozdílovým hráčem byl opět Toni Kroos, který po letošním Euru končí svou fotbalovou karieru.

Každý, kdo mě v posledních letech pozorně poslouchal, určitě někdy slyšel větu, že až skončím v Realu, skončím definitivně. Žádný Real, žádný fotbal,“ hlásil německý středopolař. „Načasování po mistrovství Evropy v naší zemi mi přijde ideální. Vždycky jsem chtěl odejít na vrcholu. Vím, že to není snadné, že tento okamžik můžete snadno promeškat ,“ dodal.

Čtyřiatřicetiletý záložník je již klasicky základním stavebním kamenem v útočné výstavbě hry německého celku, což potvrzují jeho statistiky z posledního utkání.

LogoMaďarsko

Hosté nezvládli svůj úvodní zápas, na rozdíl od Němců. Švýcarský tým vedl po prvním poločase o dva góly, ale v 66. minutě snížil Barnabás Varga. Napínavou bitvu však v 90. minutě rozsekl Breel Embolo, kdy zvýšil na 3:1 a definitivně zhasl veškeré maďarské naděje na remízu.

Maďarský zápal zhasnul. Nevím, co se stalo, hlesl kouč. Soupeř rozehrál šachy

avatar
Dominik Szoboszlai

Nejlepším hráčem Maďarska byl kapitán Dominik Szoboszlai, který obléká dres Liverpoolu.

V utkání si připsal asistenci, dvě klíčové přihrávky, 62 doteků s balonem a 87% úspěšnost přihrávek. Pokud by tedy měl být někdo rozdílovým hráčem pro Maďarsko, tak je to právě on.

o hráči
71. min Führich o hráči
23 Andrich
Andrich
o hráči
71. min Can o hráči
Gündogan
o hráči
84. min Undav o hráči
8 Kroos
Kroos
o hráči
17 Wirtz
Wirtz
o hráči
58. min Sané o hráči
Havertz
o hráči
58. min Füllkrug o hráči

o hráči
75. min Ádám o hráči
Á. Nagy
o hráči
64. min Kleinheisler o hráči
Schäfer
o hráči
11 Kerkez
Kerkez
o hráči
75. min Z. Nagy o hráči
20 Sallai
Sallai
o hráči
87. min Csoboth o hráči
19 Varga
Varga
o hráči
87. min Gazdag o hráči

Důležité

Bolla obratem získal balon a Maďaři se dostali až před Neuera, který ale předvedl fantastický zákrok.

1

Nákop na Havertze vyšel. Domácí kombinují kolem vápna hostů.

2

Toni Kroos na míči a Němci staticky hledají prostor. Maďarsko má fantastický obranný blok.

3

Domácí ještě nedostali balon do vápna. Fiola získal míč a povedlo se mu vybojovat aut.

3

Hosté kombinují po levé straně.

4

Centr z levé strany odvrátil Rüdiger. Míč mají hostitelé turnaje.

4

Špatná souhra Němců a hosté jdou do brejku.

4
Důležité

Musiala zastavil protiútok. Kimmich poté vyslal Havertze do střelecké příležitosti, ale brankář Gulacsi měl jednoduchou práci.

5

Dardai vhazuje dlouhý aut u lavičky domácích.

6

Po autu následuje roh z levé strany.

6
Důležité

Kapitán týmu mířil na přední tyč a to nevyšlo. Hosté poté přenesli hru na Bollu, který vyslal ostrou střelu. Hosté mají roh z pravé strany.

7

Roh doletěl tak akorát na hlavu Taha, hosté však stále mají balon.

7

Dardai nepřesně nakopl. U míče je Kroos.

8

Ponechaná výhoda po faulu Sallaie na Kimmicha. Domácí jdou do útoku.

9

Kroos opět u balonu a hledá volné spoluhráče.

9

Maďaři jsou velmi stlačeni do svého pokutového území, ale brání zatím precizně.

9

Centr na Gündogana nevyšel. Odkopávat od branky bude Gulacsi.

10

Přesný nákop na levou stranu hřiště. Dardai poté přenesl hru na pravou stranu. Hosté kombinují.

11

Varga chytře prodloužil, poté se dostal znovu k balonu, ale Andrich ho nepustil ke střele.

11
Důležité

Další dlouhý nákop na Havertze, který se dlouho pral s Orbánem. Německý forvard se nakonec dostal k balonu a z malého vápna pálil na zadní tyč, ale Gulacsi vytáhl na roh.

12
Důležité

Skvělý signál na zadní tyč. Střelu ale blokují obránci Maďarska. Bude se kopat další roh, tentokrát z pravé strany.

13

Němci zůstávají na míči a zvyšují tlak.

14

Útoční faul Wirtze. Odkopávat bude brankář hostů.

15

Nepřesnost v záloze domácích. Hosté šli do brejku po pravé straně. Sallai měl šanci na střelu, ale německá obrana jen tak tak zasáhla.

16

Domácí zase tlačí na vápno soupeře, těm tento styl hry vyhovuje a čeká na brejky.

16

Dardai a Kerkez si prohazují už několik vteřin balon a čekají na presing z německých řad.

17

Další roh pro Německo, tentokrát z levé strany.

17

Bolla vyhlavičkoval, hosté jdou do brejku po pravé straně.

18

Hosté útok pozastavili a vrátili míč na obrannou trojici.

19
Důležité

Rychlá učebnicová kombinace. Vyčkávání, a poté změna tempa. Wirtz dal na Havertze, který číhal na pokutovém puntíku. Německý útočník sklepl na Gündogana, který však na míč nedosáhl.

20

Domácí jsou zpět na míči a opět pomalu kombinují.

21

Dlouhý balon na Kaie Havertze nevyšel. Odkopávat bude Gulacsi.

22

Varga se snažil udržet balon na hrací ploše, ale odevzdal ho tak Němcům.

22

Jamal Musiala (Německo) vstřelil gól. Německo - Maďarsko 1:0
Chaos. Komplikovaná situace, ale mladý Jamal Musiala, který dříve hrával v anglické mládežnické reprezentaci, otevírá gólový zápis. Gündogan kličkoval kolem Gulacsiho, míč se pak odrazil k Musialovi, který překonal stopera na brankové čáře.

Stats

23
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Barnabás Varga (Maďarsko)

24

Rüdiger se srazil s Kerkezem. Szoboszlai si staví balon.

26
Důležité

Neuer se musel natahovat. Téměř přesná rána. Německý brankář neudržel balon, ale hostující útočníci nedokázali dotlačit míč do sítě.

27
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Antonio Rüdiger (Německo)

27
Důležité

Gündogan pálil, ale jeho ránu zastavil stoper Orban.

28

Zákrok Nagyho na hrací polovině byl za hranicí pravidel, kartu ale nedostal.

29
Důležité

Kerkez pádil po levé straně. Našel výborně postaveného Szoboszlaie, ale obránce domácích odvrátil na roh.

30

Musiala sice vybojoval míč, ale dostal se mimo hrací plochu. Vhazují hosté.

30

Maďaři kombinují v zadních řadách.

31

Německo vybojovalo míč, ale zatím je dost nepřesné na jejich poměry.

32
Důležité

Nakonec centr levého německého beka dolétl až na Kimmicha, který zavřel zadní tyč. Branka z toho však nebude.

32
Důležité

Další náběh Kimmicha, ale opět mu to nevyšlo.

33

Lob na Gündogana nevyšel. Gulacsi bude odkopávat.

34

Pomálá kombinace Němců pokračuje. Vypadá to, že se snaží ukolébat soupeře, a poté pomocí dvou rychlých přihrávek otočit hru a zaskočit soupeře.

35

Hosté mají míč zpátky na svých kopačkách a jdou do útoku.

35

Němci výborně presují a donutili Gulacsiho k odkopu.

36

Domácí dále kombinují a čekají na rychlé náběhy.

36

Mittelstädt nakonec centroval z levé strany. Hosté odvrátili na roh.

37

Po rohu pálil Mittelstädt. Domácí poté kombinovali a vybojovali další roh.

38

Musiala protančil vápnem, nakonec ho zastavil Orban, který ho přišlápl. Hra dál pokračuje.

39

Domácí budou vhazovat aut u vápna Maďarska.

40

Tlak pokračuje. Další roh pro Němce.

41

Varga se snažil hlavou odvrátit centr, ale málem poslal balon do vlastní sítě. Další roh domácích, tentokrát z pravé strany.

42

Wirtz zbytečně ukvapil svou střelu, ta letěla mimo zařízení.

42

Další špatná rozehrávka Maďarů a domácí tak budou pokračovat v nátlaku.

43

Mittelstädt centroval, ale nikoho nenašel. Maďaři však v rozehrávce opět chybují.

44

Domácí stále drží Maďarsko v bloku.

44
Důležité

Musiala vyslal neskutečnou pumelici, která letěla na přední tyč. Chybělo opravdu jen pár centrimetrů. Toni Kroos bude rozehrávat další roh.

45

Mittelstädt opět centruje, ale na nikoho.

45

Budou se nastavovat dvě minuty.

45
Důležité

Velká smůla pro Maďary. Fantastický centr, který byl prodloužen až na zadní tyč. Hosté se už radovali z branky, ale jednalo se o ofsajd.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0

První polovina dnešního klání je minulostí. Jednalo se o dost zajímavý fotbal. Šance na obou stranách, ale více ze hry měl rozhodně domácí celek, který půjde do druhého poločasu s jednogólovým vedením, o které však málem na konci prvního poločasu přišel.

Za zmínku určitě stojí mladík Jamal Musiala, který byl v minulém utkání téměř neviditelný, dnes však září. Je technicky zdatný a ladně obchází stopery Maďarska jako tréninkové kuželi.

Maďaři hrozí převážně ze standardních situací, které kope kapitán Szoboszlai, ale branky se ještě nedočkali.

46

Rychlý nákop Maďarům nevyšel. Musiala jde do brejku.

47

Němci kombinují kolem vápna soupeře.

47

Rüdiger se opřel do střely a vybojoval tak roh z levé strany.

48

Hlavní arbitr přerušil hru. Odkopávat bude Gulacsi.

48

Další faul, tentokrát se provinil Havertz. Hosté rozehrávají z hrací poloviny.

48

Kimmich srazil centr. Maďarsko bude zahrávat roh z levé strany.

49

Centr byl prodloužen na zadní tyč, kde však nikdo nebyl. Balon mají Němci.

50

Kroos přihrál přesně na nohu Szoboszlaie. Celý útok hostů však skončil po útočném faulu Schafera.

51

Havertz dostal dlouhý nákop, ale nedokázal ho zkrotit. Od branky bude odkopávat Gulacsi.

52

Nákop hostů končí u Taha. Domácí jdou postupnou kombinací dopředu.

52

Kimmich s Wirtzem kombinují na pravé straně hřiště.

52

Centr Rüdigera končí u Fioly, ten obratem rozehrává.

53

Brejk hostů nevyšel. Němci pokračují v tlaku.

53

Celá hra Německa je opět v chůzi a těžko se jim tedy kombinuje, jelikož hosté mají dobře zajištěnou obranu.

54

Havertz si technicky nedokázal poradit, nákop hostů byl však nepřesný. Domácí mají opět balon.

55

Gündogan centroval před malým vápnem. Gulacsi vyrazil na Kroose, který z poza vápna vyslal ránu, tu však na druhý pokus brankář Maďarska chytil.

56

Rychlá rozehrávka Maďarů nepřinesla kýžený efekt. Domácí jdou dopředu.

57

Szoboszlai pádil po pravé lajně, ale Tah ho skluzem zastavil.

59

Německo se vrací k pomalé kombinace. Hosté jsou v hlubokém bloku.

60
Důležité

Varga dostal nadýchaný centr z levé strany, ale nedokázal proměnit tutovou situaci. Odkopávat bude Neuer.

61

Domácí se vrací ke klasické kombinaci, kterou dnes předvádí.

62
Důležité

Musiala opět předvádí, jak technicky šikovný je. Nakonec si balon hodil na pravačku a vyslal ránu, která jen těsně minula branku.

63

Rychlá maďarská kombinace po levé straně vyšla. Poté přišel centr na Bollu a Maďaři budou kopat roh z pravé strany.

64
Střídání

Střídání Maďarsko: ze hřiště odešel Ádám Nagy, nahradil ho László Kleinheisler

65

Klička Kerkeza na Kroose nevyšla a míč tak mají domácí.

66

Rüdiger s rozehrávkou nespěchá a posouvá na Taha.

66

Musiala si výborně obhodil Kleinheislera, který ho musel faulovat.

67

Ilkay Gündogan (Německo) vstřelil gól. Německo - Maďarsko 2:0
Konečně to Němcům vyšlo. Mittlestädt celý zápas bombarduje svými centry vápno hostů a tentokrát našel osamoceného kapitána týmu, který z malého vápna neměl problém překonat odkrytou branku.

Stats

68
Důležité

Hosté se pokoušeli o odpověď, ale nepřesně.

69
Důležité

Do brejku pádí domácí. Z velkého úhlu střílel Kimmich, ten však míč na zadní tyč nenasměroval.

70

Němci stále pokračují v kombinaci a očividně chtějí přidat i třetí branku.

71

Szoboszlai fauloval Musialu. Německo bude zahrávat standardní situaci ze zajímavé pozice.

73

Hosté začínají vypouštět souboje a Němci tak mohou ladně postupovat polem.

74
Důležité

Střela z otočky. Pálil Gündogan, ale Gulacsi ho výborně vychytal.

75
Důležité

Sané se snaží hrát na sebe. V předchozích situacích o balon přišel, ale tentokrát se dostal ke střele. Domácí mají roh z levé strany.

76

Adam fauloval Mittelstädta. Německo bude kopat standardní situaci z velké blízkosti.

77
Důležité

Sané pálil, ale jeho touha dát gól na Euru zůstane prozatím nenaplněna.

78

Gündogan mohl pálit, zastavil ho však Orban.

79

Domácí dále kombinují kolem vápna hostů.

80

Na malém prostoru zkoušeli domácí akrobatickou kombinaci, ale Füllkrug si pomohl nedovoleným zákrokem.

81

Hosté s rozehrávkou nespěchají a vypadá to dle jejich herního projevu, že se s výsledkem smířili.

82

Křížný pas Dardaie doletěl jen k Tahovi.

83

Maďarsko vybojovalo roh z levé strany.

83
Důležité

Míč letěl na zadní tyč, kde číhal Adam, ale Emre Can odvrátil na roh.

84
Střídání

Střídání Německo: ze hřiště odešel Ilkay Gündogan, nahradil ho Deniz Undav

85

Počet diváků 54 000 (104 % z kapacity 52 000)

86

Němci penetrují obranu hostů. Kimmich vyslal Saného, ale ten nedokázal vrátit balon do vápna.

88

Domácí ostře napadaní maďarskou rozehrávku a získávají tak balon.

88
Důležité

Sané šel do brejku tři na jednoho, ale rozhodl se to opět vzít na sebe. Míč končí u rohového praporku.

89
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Maximilian Mittelstädt (Německo)
Faul na Csobotha na polovině hřiště.

90
Důležité

Neuer byl ve střetu s Adamem. Maďarský útočník souboj vyhrál, ale jeho spoluhráči nedokázali dostat balon přes Kimmicha, který z brankové čáry vykopával.

90
Důležité

Sané šel obratem do brejku, ale nedokázal najít své spoluhráče.

90

Hlavní sudí nastavuje tři minuty.

90

Nepřesný pas Kroose končí u Gulacsiho.

90
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Kevin Csoboth (Maďarsko)
Faul na Mittelstädtada.

90
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Dominik Szoboszlai (Maďarsko)
Nesportovní chování.

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 2:0

Zápas je u konce. Dnes vyhrál papírový favorit, ale Maďarsko v prvním poločase nepředvádělo vůbec špatný výkon. Bohužel na něj nedokázali navázat v druhé polovině dnešního klání a Gündogan pak pouze přidal pojistku v podobě druhé branky. Párkrát ještě hosté zahrozili, však kontaktní branku se jim nepodařilo vstřelit.

Neměcko, jako první tým na turnaji, už má jistý postup do vyřazovací části.

Maďarsko bude zase potřebovat zázrak, aby se ještě dostali do play off. 0 bodů a skóre 1:5 není situace, ze které se dá postupovat. Nyní by tento tým potřeboval výhru 4:0 nad Skotskem, ale nezapomínejme, že Skotsko dnes v 21:00 hraje se Švýcarskem.