Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 7. prosince 2023 Ambrož, Benjamin

Korejci nastupují proti předchozím zápasům se třemi změnami v sestavě. Nehrají oba útočníci, lehce zraněný An Čung-hwan, střelec rozhodujícího gólu v osmifinále proti Itálii, a Ki-hjon. V sestavě není ani záložník Nam-il, který se zranil ve čtvrtfinále proti Španělsku.

Od vyloučení proti Kamerunu se do německé sestavy vrací stoper Ramelow, který nahradí Kehla. Překvapivě není v základu Ziege, na jeho místě postavil kouč Rudi Völler Bodeho.

1

Začal první poločas utkání Německo - Jižní Korea

1

Výkop měli Korejci, dlouhý míč hned směřoval na Čon-su, ale Linke ho pokryl.

Sestavy a rozestavení

NěmeckoNěmecko(3-5-2)

1 Kahn
Metzelder
o hráči
Ramelow
o hráči
2 Linke
Linke
o hráči
22 Frings
Frings
o hráči
Schneider
o hráči
85. min Jeremies o hráči
8 Hamann
Hamann
o hráči
13 Ballack
Ballack
o hráči
17 Bode
Neuville
o hráči
88. min Asamoah o hráči
11 Klose
Klose
o hráči
70. min Bierhoff o hráči

Jižní KoreaJižní Korea(3-5-2)

1 Un-če
Un-če
o hráči
Džin-čchol
o hráči
56. min Min-sung o hráči
Mjong-po
o hráči
80. min Ki-hjon o hráči
Te-jing
o hráči
Čong-kuk
o hráči
Či-song
o hráči
Sang-čol
o hráči
14 Čon-su
Čon-su
o hráči
Jong-pchjo
o hráči
16 Tu-i
Sun-hong
o hráči
54. min Čung-hwan o hráči

Rozhodčí: Meier - Arnault, Amler
Počet diváků: 65 256

2

neměcký stoper Ramelow se vydal dopředu, naběhl si na pravé křídlo, obehrál korejského kapitána Mjong-po a levačkou z úhlu vystřelil. Korejský brankář Un-če jeho ránu kryl.

4

Korejci kombinovali na německé polovině, ale nepřesně si přihráli. Míč skončil v autu.

6

Korejci stále drží míč na soupeřově polovině, ale nedostanou se dál než třicet metrů od branky.

7

Německý záložník Schneider si na pravé straně pohrál s Jong.pchjo, odcentroval, ale Klose se k hlavičce nedostal. Korejský brankář vyběhl za malé vápno a míč stáhl.

8
Důležité

Čon-su rozeběhl rychlý protiútok, z levé strany přeběhl do středu, vysunul na pravé křídlo Chcha tu-iho, ten mu míč vrátil a Čon-su pálil ze 14 metrů. Kahn jeho ránu k tyči skvěle vyrazil.

9

Rychlý korejský útok zastavil praporek pomezního Arnaulta, přihrávka na Hwang Su-honga šla do ofsajdu.

12

Neuvilla v osobním souboji přeskočil korejský obránce Te-jing a založil rychlý protiútok, který hned na počátku zastavila německá obrana.

14

Na dlouhý centr z hloubi pole nabíhal Klose, ale korejský obránce Te-jing ho pohlídal. Míč se od německého útočníka odrazil vedle branky.

16

Německý obránce Metzelder vyvezl míč z vlastní půlky, obešel Čong-kuka, na levé křídlo vysunul Bodeho, na jehož centr naskakoval Neuville, ale netrefil ho pořádně.

17

Útoky se střídají na obou stranách, Či-song střílel po rychlém brejku levačkou přímo doprostřed branky, kde byl Kahn připravený. Hned z výkopu napálil dlouhý míč Neuville, ale jeho ránu z 20 metrů korejský gólman chytil.

20

Korejský záložník Jong-pchjo se srazil s Kolosem a s bolavým kolenem zůstal ležet na trávníku, z něhož je odnášen na nosítkách.

21

Jong-pchjo se po krátkém ošetření vrátil na hřiště

22

Hwang Sun-hong se po levé straně řítil na branku, když vyhrál souboj s Ramelowem, ale rozhodčí Urs Meier mu zapískal útočný faul.

23

Po centru z levé strany skákal na malém vápně Klose a tísněný Te-jingem padl k zemi. Rozhodčí Meier nechal pokračovat ve hře.

25

Korejský útočník Hwang Sun-hong opět vyhrál souboj s Ramelowem, ale znovu fauloval.

27

Německý záložník Ballack se prosmýkl kolem korejských obránců, z levé strany pak hledal Kloseho, ale míč odhlavičkoval Te-jing.

28

Po centru Schneidera z přímého kopu z pravé strany hlavičkoval přes celou branku Klose, míč se dostal k Neuvilleovi, jenž z ostrého úhlu netrefil branku.

29

Po rychlém protiútoku měl výbornou pozici Neuville, ale dlouho váhal se střelou, až ho korejští obránci vytlačili ze střeleckého úhlu a pak ho o míč obrali.

30

Centr Schneidera z rohu odhlavičkoval Te-jing jen k Fringsovi, ten si míč zpracoval na prsou a vypálil z 25 metrů. Prudká rána minula o dva metry korejskou branku.

32

Další souboj Hwwang Sun-honga s Ramelowem posoudil sudí Meier jak faul korejského útočníka.

34

Hwang Sun-hong si na hranici šestnáctky připravoval střeleckou pozici, ale jeho ránu srazil Linke na roh. Čong-kuk zahrával dva rohy v krátkém sledu, ale oběma se Němci ubránili.

36

Schneider se snažil do uličky prostrčit na Neuvilla, ale korejská obrana přihrávku zastavila a zahrála na roh.

37
Důležité

Schneider rozehrál rohový kop chytře zpět na Fringse, ten odcentroval, u vzdálenější tyče hlavou vracel míč před branku Bode, ale Džin-čchol ho odkopl. Málem si však srazil míč do vlastní sítě.

39

Před pokutovým územím Korejců přihrál Neuville Klosemu, ten se mu snažil narazit zpět, ale míč se k němu odrazil od obránců. Klose pálil z hranice šestnáctky, ale nastřelil jen Džin-čchola. Vedle něj se zlobil Ramelow, že mu míč nepřihrál do výhodnější pozice.

41

Po faulu Te-jinga na Klsoeho zahrával Schneider přímý kop z pravé strany, ale jeho centr směřující na malé vápno korejská obrana odvrátila.

44

Po faulu Čong-kuka na Neuvilla zahrával Schneider přímý kop tentokát z levé strany, ale Korejci ve vzduchu opět předčili Němce a ubránili se.

44

Po střetu s Klosem je za postranní čárou ošetřován korejský obránce Džin-čchol. Němci dočasného oslabení soupeře hned chtěli využít, po rohovém kopu míč prolétl na malé vápno k Bodemu, ale ten z toho nic nevytěžil.

45

Nastavují se tři minuty

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Německo - Jižní Korea

47

Německý stoper Ramelow sprintoval s míčem od půlky hřiště ke korejské šestnáctce, ale v rozhodující chvíli si nerozuměl s Klosem a Němci tak o míč přišli.

48

Klose utekl po pravém křídle, na malém vápně nabíhal Bode, ale Džin-čchol v poslední chvíli míč nadzvedl na roh.

49

Po rohovém kopu Neuvilla naskočil na centr Bode, ale ze sedmi metrů hlavičkoval mimo branku

51

Čha Tu-i dostal krásnou přihrávku do uličky, už by se řítil sám na branku nebýt skluzu Fringse, který mu míč vypíchl v poslední chvíli.

53

Německý záložník Frings střílel levačkou z 20 metrů vedle korejské branky.

54
Střídání

Střídání Jižní Korea: ze hřiště odešel Hwang Sun-hong, nahradil ho An Čung-hwan

55

Po rohovém kopu Neuvilla hlavičkoval Linke vedle korejské branky.

56
Střídání

Střídání Jižní Korea: ze hřiště odešel Čche Džin-čchol, nahradil ho I Min-sung

57

Do útoku se opět vrhl Ramelow, s míčem běžel 50 metrů, odcentroval na nabíhajícího Bodeho, ale toho pokryl vracející se Čong-kuk a odhlavičkoval na roh. Z něj Němci nic nevytěžili.

58

Čong-kuk vybojoval míč na půlce hřiště, kde ho vzal Bodemu. Kolmicí chtěl poslat dopředu Čon-sua, ale přihrávka byla příliš dlouhá.

60

Čon-su se na levém křídle uvolňoval přes Fringse, ale ten jej fauloval. Jong-pchjo ale z přímého kopu nacentroval špatně, Němci se ubránili.

62
Důležité

Německý záložník Ballac se v pokutovém území dokázal prosadit přes Sang-čola, odcentroval a na malém vápně Klose přeskočil střídajícího Mi-sunga, ale jeho slabou hlavičku korejský gólman chytil.

65

Čcha Tu-i odcentroval z místa pravého křídla, ale nabíhající An Čung-hwan se k míči nedostal. Německý brankář Kahn vyběhl a centr stáhl.

67

Čon-su se snažil na levé straně dostat přes Fringse, ale neměcký záložník ho nepustil a míč skluzem srazil na roh. Centr Čong-kuka vyboxoval Kahn do bezpečí.

70
Střídání

Střídání Německo: ze hřiště odešel Miroslav Klose, nahradil ho Oliver Bierhoff

71
Důležité

Němci kombinovali kolem šestnáctky, ale do šance se nedostali. Naopak do rychlého brejku vyrazil Čon-su, obešel Ramelowa a těsně přes pokutovým územím ho fauloval Ballack a dostal žlutou kartu. Korejci mají výhodu přímého kopu z výhodné pozice.

71
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Michael Ballack (Německo)

72

Čon-su trefil z přímého kopu ze 17 metrů jen zeď.

75
Góly

Michael Ballack (Německo) vstřelil gól. Německo - Jižní Korea 1:0

75
Důležité

Neuville zatáhl míč po pravém křídle, po zemi přihrál před branku, kde Mjong-po se Sang-čolem neuhlídali Ballacka. Jeho první ránu pravačkou korejský gólman vyrazil, ale na dorážku levačkou už neměl nárok.

76

Nebezpečný centr Čon-sua z levé strany německý brankář Kahn vytáhl na roh.

78

Mi-sung fauloval ve výskoku Bierhoffa, Němci zahrávají přímý kop z pravé strany.

79
Důležité

Schneider rozehrál přímý kop na krátko, Bode pálil z 22 metrů levačkou prudce k tyči, ale korejský gólman jeho střelu vyrazil.

80
Střídání

Střídání Jižní Korea: ze hřiště odešel Hong Mjong-po, nahradil ho Sol Ki-hjon

81

Na centr Schneidera z pravé strany nabíhal Bierhoff, ale Mi-sung ho tělem odblokoval a míč stáhl korejský gólman.

83

Korejci se nadechují k závěrečnému náporu, Němci se stáhli na vlastní půlku a brání se všemi hráči.

83

Čcha Tu-i se snažil projít přes Metzeldera, ale fauloval ho. Korejci přišli o možnost dostat se do pokutového území Němců.

84

Další korejský útočný faul, Jong-pchjo neměl na to, aby obešel Fringse, tak ho zatáhl za dres a sudí pískal.

85
Střídání

Střídání Německo: ze hřiště odešel Bernd Schneider, nahradil ho Jens Jeremies

85

Neuville si naběhl do uličky na dlouhý pas, udělal kličku gólmanovi a padl k zemi. Ale pád nafilmoval a dostal žlutou kartu.

85
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Oliver Neuville (Německo)

88
Střídání

Střídání Německo: ze hřiště odešel Oliver Neuville, nahradil ho Gerald Asamoah

88

Kahn poslal od vlastní branky dlouhý pas až k pokutovému území Korejců, na ten nabíhal Asamoah, ale Korejci jej uhlídali.

89

Frings nepustil na pravé straně Čon-sua, vyvezl míč a dlouhým pasem hledal Bierhoffa, který ale měl k míči dál než korejský obránce.

89

Jong-pchjo střílel z 18 metrů pět metrů vedle korejské branky.

90

Nastavují se čtyři minuty

90
Důležité

Střídající Ki-hjon si v pokutovém území poradil s dvěma německými obránci, přihrál do ideální pozice Či-songovi, který ale míč špatně trefil a bylo po šanci.

90

Hraje se na německé půlce, Korejci jsou v náporu

90
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal I Min-sung (Jižní Korea)

90

Mi-sung dostal žlutou kartu za faul na Bierhoffa, který se z půlky hřiště už už hnal na branku.

90

Skončil druhý poločas utkání. Následuje krátká přestávka před prvním prodloužením 1:0

90

Počet diváků 65 256 (102 % z kapacity 63 961)

90

Zápas byl ukončen po penaltovém rozstřelu. Zápas byl ukončen 1:0

Vzájemné zápasy

27. června 2018 16:00Jižní Korea-Německo 2:0
25. června 2002 13:30Německo-Jižní Korea 1:0