Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 7. prosince 2023 Ambrož, Benjamin

Dobrý den, vítejte u sledování přípravného mezistátního zápasu, v němž se čeští fotbaloví reprezentanti představí v Maroku. Utkání začíná ve 20 hodin středoevropského času. Průběh duelu vám přineseme v podrobné on-line reportáži.

Čeští fotbalisté nastoupí v následující základní sestavě: Drobný - Grygera, Ujfaluši, Rozehnal, Kadlec - Pospěch, Kováč, Matějovský, Polák, Plašil - Baroš.

Kouč českého národního týmu Rada volí pro začátek zápasu opatrnější variantu, při níž vyztužil především střed hřiště, defenzivu budou v poli obstarávat hlavně Polák s Kováčem.

Premiéra v reprezentaci čeká brankáře Drobného. Původně měl být jen náhradníkem za jedničkou Čechem, ten se však zranil. Dvojkou za Čechem bývá pravidelně Zítka, i ten má však zdravotní potíže, a tak šanci dostává právě Drobný.

Sestavy a rozestavení

MarokoMaroko(4-4-2)

12 Zaza
2 Básir
Básir
o hráči
Kadúri
o hráči
Ilamín
o hráči
Karkúrí
o hráči
Chardžá
o hráči
15 Safrí
Safrí
o hráči
65. min Ahmádí o hráči
7 Dirár
Dirár
o hráči
14 Busufa
Busufa
o hráči
81. min Hadži o hráči
9 Bahá
Bahá
o hráči
65. min Taarabt o hráči
Hamdáví
o hráči

ČeskoČesko(4-5-1)

Drobný
o hráči
Grygera
o hráči
Ujfaluši
o hráči
Rozehnal
o hráči
46. min Jarolím o hráči
3 Kadlec
Kadlec
o hráči
59. min Marek o hráči
Pospěch
o hráči
8 Polák
Polák
o hráči
83. min Hušek o hráči
Kováč
o hráči
Matějovský
o hráči
46. min Bednář o hráči
13 Plašil
Plašil
o hráči
15 Baroš
Baroš
o hráči
46. min Necid o hráči

Rozhodčí: Alakím - Bešír, Chokrí
Počet diváků: 0

Obě mužstva už jsou na trávníku. Čeští fotbalisté mají bílé dresy. Domácí hráči jsou v zeleném. Stadionem znějí hymny.

1

Začal první poločas utkání Maroko - Česko
Výkop mají čeští reprezentanti. Ve středovém kruhu se jako první dotkl míče útočník Baroš.

1

Poprvé se míče dotkl i gólman Drobný, jenž chytá za národní tým vůbec poprvé. Míč se k němu dostal po malé domů, okamžitě rozehrál zpátky stoperům.

2

Po dlouhém pasu dopředu se u pravé postranní lajny zkoušel individuálně prosadit Matějovský. První kličkou ještě marockého soupeře zmátl a obešel ho, druhý už ho o míč připravil.

3

Rychlý protiútok marockého týmu po levém křídle ukončil obranným zákrokem Polák.

4

Domácí budou zahrávat první roh po obranné hlavičce Kadlece, jenž se vrátil a odehrál míč do zámezí před nabíhajícím Bahou.

5

Čeští fotbalisté se při standardní situaci poměrně snadno ubránili, přetažený centr z pokutového území rychle odvrátili a založili rychlý protiútok...

6

... na jeho konci přihrával z pravé strany do marockého pokutového území Baroš, přízemní centr ale snadno odvrátil pravačkou domácí obránce Karkúrí.

7

Čeští fotbalisté ale zůstali na polovině soupeře a vybojovali také první roh. Z pravé strany ho kopal Plašil, míč kroutil nepříjemně před branku, domácím se však podařilo míč odhlavičkovat. Navíc sudí odpískal útočný faul a hru přerušil.

8

Na zemi leží český útočník Baroš, kterého zazadu bolestivě přišlápl Ilamín, když si kolem něj český reprezentační útočník míč zpracoval.

9

Následný přímý kop rozehrál levačkou Kadlec, centroval do pokutového území, kam si naběhl Kováč. Hlavičkoval a od něj šel míč na ruku marockého stopera Básira. Kováč chtěl po rozhodčím penaltu, ale sudí nechal pokračovat ve hře.

10

První střelecký pokus utkání. Z pravé strany doletěl centrovaný míč ke vzdálenější tyči k volnému Plašilovi, který ho napálil bez přípravy. Jeho pohotový volej však letěl vysoko nad branku, marocká gólmanská jednička Zaza zasahovat nemusela.

11

Po delší době se pustili do útočné akce také domácí reprezentanti, ale akce středem hřiště jim vůbec nevyšla. Brankář Drobný se sice k míči dostal, ale nebylo to po střele či nebezpečném centru. Čeští obránci míč v pohodě odehráli.

12

I Maročané poprvé vypálili. Šamach se protáhl na levé straně kolem Ufjalušiho a z těžkého úhlu pálil. Branku však vůbec netrefil.

13

Čeští reprezentanti budou kopat druhý roh.

14

Hodně nepovedený signál v podání českého týmu. Matějovský si na pravé straně na rohu šestnáctky seběhl pro míč a obloučkem ho chtěl poslat před branku. Jeho centr však byl příliš vysoký a zapadl za břevno Zazovy branky. Marocký gólman situaci kontroloval, ale zasahovat nemusel.

15

Hra se vzápětí znovu přesunula na druhou stranu, při marocké ofenzivní akci Hamdáví přihrával vtipně patičkou, ale čeští obránci situaci zvládli.

16

Český reprezentační trenér po předchozí akci soupeře vstal z lavičky náhradníků a na konci vymezeného prostoru udílí hráčům pokyny.

17

Druhý roh Maroka, ale mizerný. Přetažený centr z pravé strany proletěl pokutovým územím a skončil v zámezí. Nikdo z hráčů - ať už českých či marockých - ho netečoval.

18

Akci českého týmu rozjel Kadlec, když dlouhým pasem přenesl hru k pravé postranní lajně na rozběhnutého Pospěcha, ten postupoval podél čáry dopředu, ale na konci pokazil přihrávku na nabíhajícího Grygeru. Míč zachytil marocký obránce Kadúri.

19

Další neúspěšná akce českého týmu, Baroš na levé straně nestihl míč na hřišti. Přesto za přihrávku do volného prostoru potleskem poděkoval.

20

Akce na obou stranách teď prerušily útočné fauly. Ani jeden z týmů se tak do šance nedostal.

22

Ofsajd marockého útočníka Hamdávího.

23

Po Polákově faulu budou domácí zahrávat přímý kop z pětatřiceti metrů. Gólman Drobný si staví tříčlennou zeď.

24

První přímá střela na branku v podání Karkúrího. Rozehrál přímý kop z velké dálky, ale jeho pokus nebyl příliš prudký. Brankář Drobný ho snadno chytil do náruče.

26

Grygera sprintem podél pravé postranní čáry rozjel útočnou akci, přihrál Pospěchovi, který vrátil míč zpátky dozadu Kováčovi. Když už se zdálo, že marocký tým soupeře vytlačí od své branky, přišla další přihrávka dopředu, Grygerův nepříjemný centr z pravé strany do pokutového území. Do bezpečí odkopával Básir.

28

Další ofenzivní akce českého mužstva po pravé straně, ale přihrávka Matějovského na Pospěcha byla příliš prudká, k míči měl blíž marocký obránce Ilamín, pokryl si ho tělem, až ho Pospěch fauloval.

31
Důležité

Velká šance marockého týmu. Z pravé strany zakončoval zblízka ElHamdaoui, jeho pokus přizvedl gólman Drobný a míč vytáhl mimo branku. Domácí fotbalisté však zůstali v náporu, následovala sražená střela. Vzápětí se k míči na levé straně dostal ještě Baha, po pár krocích vypálil, ale branku netrefil. Zatím nejnebezpečnější situace zápasu.

34

Český útočník Baroš si naběhl na Polákův pas z hloubi pole, prosadil se mezi dvěma marockými obránci, ale Básir ho fauloval. Tým trenéra Rady bude zahrávat přímý kop z dvaceti metrů.

35

Standardní situaci kopal Plašil, rozhodl se pro přímou střelu, pravačkou však o metr přestřelil.

36

Rychlá akce marockého týmu na levé straně končí pro nepřesnou kolmou přihrávkou, která prošla mezi českými obránci a skončila v zámezí.

38

Drobné problémy v české obraně: Kadlec nepřesně přihrál, Kováč při vyvážení míče lehce podklouzl. Obě situace ale čeští reprezentanti ustáli.

41

V posledních okamžicích mají míč pod kontrolou maročtí reprezentanti, ale přihrávají si daleko od české branky, převážně na vlastní polovině.

42

Po křížném pasu z levé strany zkoušel z voleje zakončit Bahá, jenže v pádu míč trefil špatně a poslal ho daleko od Drobného branky.

44

V závěru poločasu se dvakrát čeští fotbalisté pokusili o postupný útok středem hřiště, ale v obou případech při váhavé rozehrávce o míč přišli a marocký soupeř dvakrát zahrozil rychlým protiútokem. K ohrožení Drobného branky se však ani v jednom případě nedostal.

45

Nastavuje se jedna minuta.

45

Už v nastaveném čase musel do akce gólman Drobný, aby chytil centr z pravé strany. Domácí fotbalisté ještě zahrávali přímý kop, když Matějovský a Grygera sevřeli mezi sebou protihráče. Maročané přímý kop u krajní lajny rozehráli a pak centrovali před branku.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Maroko - Česko

46
Střídání

Střídání Česko: ze hřiště odešel Milan Baroš, nahradil ho Tomáš Necid

46
Střídání

Střídání Česko: ze hřiště odešel Marek Matějovský, nahradil ho Roman Bednář

46
Střídání

Střídání Česko: ze hřiště odešel David Rozehnal, nahradil ho David Jarolím

46
Důležité

Hned na začátku druhého poločasu břevno! Akci českého týmu zařídili převážně náhradníci: Jarolím prostrčil míč mezi dvěma protihráči na Pospěcha, který okamžitě z pravé strany odcentroval. Bednář se prosadil před brankou, ale hlavou trefil jen brankovou konstrukci, od níž se míč odrazil zpět do pole.

47

Český tým vstoupil do druhého poločasu se dvěma útočníky a už byl v další šanci. Bednář centroval z levé strany, ale Necid se k hlavičce nedostal.

49

Další nebezpečný útok českého týmu. Do pokutového území se vřítil Plašil, dostal se sice do těžkého úhlu, ale přihrával dobře po zemi před branku. Míč na poslední chvíli zachytil Ilamín, pak ho odkopl gólman Zaza.

50

Po trojím poločasovém střídání se na post stopera místo vystřídaného Rozehnala stáhl ze zálohy Kováč.

51

Zasahovat ale musel i na druhé straně brankář Drobný: v náruči tlumil pokus z hranice pokutového území.

53

Další úspěšný zákrok gólmana Drobného a znovu nijak složitý. Maročané ho prověřili skákavou střelu z velké dálky, k níž český brankář lehce zaklekl a míč lapil do náruče a pohotově rozehrál.

55
Důležité

Druhá velká příležitost českého týmu! A znovu po spolupráci náhradníků: Necid hezky přihrál za obranu Bednářovi, proti němu ale včas vystartoval gólman Zaza a odvážným pádem pod nohy mu jasnou šanci zmařil. Český útočník se ale ještě dostal k dorážce, ale nepovedenou střelu z brankové čáry vykopl domácí obránce.

57
Důležité

A hned vzápětí velká šance marockého týmu a po ní skončil míč dokonce v síti, ale gól neplatí. Pomezní sudí odmával ofsajd a zachránil český tým od pohromy.

59
Střídání

Střídání Česko: ze hřiště odešel Michal Kadlec, nahradil ho Tomáš Marek

61

Další marocký ofsajd. Kvůli stejnému prohřešku přerušují rozhodčí hru vzápětí i na druhoé straně, když už se chystal jít do šance útočník Necid.

63

Po levé straně pronikl odvážně Busufa, udělal kličku a přihrával do pokutového území. V něm ale dobře zasáhl Kováč, v pádu odehrál míč daleko z pokutového území.

64

Teď marocký útok řeší gólman Drobný. Vyběhl až před pokutové území a bez přípravy napálil míč, který mu poslal Kováč.

65
Střídání

Střídání Maroko: ze hřiště odešel Júsuf Safrí, nahradil ho Karím Ahmádí

65
Střídání

Střídání Maroko: ze hřiště odešel Nabíl Bahá, nahradil ho Ádil Taarabt

66
Důležité

Marocká příležitost: Busufa opět zatáhl míč po levé straně a pak podél branky přihrával nabíhajícímu Chardžáovi. Už by střílel do odkryté branky, ale Marek mu obranným zákrokem míč zbrzdil a Chardžá ho místo zakončení přeběhl.

69
Důležité

Maročané trefují tyč! Když čeští fotbalisté nedotáhli slibnou akci, dostali se domácí do rychlého protiútoku. Po přihrávce z levé strany zakončoval Chardžá, ale trefil tyč! Od ní se míč odrazil podél branky, kde se ho ještě snažil usměrnit další z marockých hráčů. Ale ten při své nepřesné střele stál v ofsajdu, který sudí odmával.

73

Maročané jsou v náporu, zahrávali dva rohy v krátkém sledu po sobě, ale branku neohrozili.

75

Na levé straně se pokusil proniknout individuálně střídající Taarabt, jinak útočník Tottenhamu, ale proti Grygerovi se neprosadil.

76

Úspěšný zákrok gólmana Drobného, který se vrhl po své levé ruce a chytil nepříjemný přízemní pokus k bližší tyči.

78
Důležité

Domácí fotbalisté se znovu dostali do velmi slibné pozice. Především díky Ahmádímu, který nastartoval na pravé straně, protáhl se až do pokutového území a chytře přihrál pod sebe, ale na přihrávku před odkrytou branku jeho spoluhráč nedosáhl.

81
Střídání

Střídání Maroko: ze hřiště odešel Mubárak Busufa, nahradil ho Júsuf Hadži

82

Prohlédněte si momentky ze zápasu. Aby se vám fotogalerie pod sestavami objevila, stiskněte F5.

83
Střídání

Střídání Česko: ze hřiště odešel Jan Polák, nahradil ho Luboš Hušek

84

Špatnou přihrávkou odevzdal Bednář míč soupeři a domácí fotbalisté se znovu lehce dostali do útočné akce.

85

Pět minut před koncem druhého poločasu budou maročtí fotbalisté zahrávat roh.

86

Proti centru z levé strany vystartoval gólman Drobný, ale míč nedokázal vyboxovat pořádně. Naštěstí pro něj, když ho Ahmádí vracel zpět před branku, dobře a důrazně zasáhl Kováč a odehrál do bezpečí.

87

Další standardní situace domácích: po faulu asi pětatřicet metrů od Drobného branky rychle rozehráli přímý kop, potáhli míč až ke koncové lajně, ale zpětnou přihrávku gólman Drobný zkrotil v rukavicích.

88
Důležité

Břevno zachránilo český tým od porážky! Střídající Hadži střílel hezky levačkou, na jeho pokus gólman Drobný nedosáhl, ale míč skončil na brankové konstrukci.

89

Nastavují se tři minuty.

90

Těsně po vypršení devadesáté minuty fauloval kousek před českým pokutovým územím Grygera Hadžiho. Domácí zahrávají přímý kop z velmi nebezpečné vzdálenosti.

90

Maročané situaci pokazili: Taarabt rozehrál dozadu na Karkúrího, který ale jen napálil clonící soupeře.

90

Už v poslední minutě nastavení střílel z těžkého úhlu Chardžá, slabý pokus Drobný kryl.

90

Díky za pozornost. Hezký zbytek večera.

90

Počet diváků 0 (0 % z kapacity 60 000)

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:0

Vzájemné zápasy

11. února 2009 20:00Maroko-Česko 0:0