To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.

Držení míče: 32 % : 68 %.
Střely na branku: 1:5. Střely mimo: 3:7. Rohy: 1:9. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 10:12.

Je konec. Manchester City zvítězilo nad Manchesterem United jednoznačně 2:0.
Druhá polovina zápasu nepřinesla žádnou střelu na bránu, jelikož Citizens hráli přesně to co potřebovali a to nenechat soupeře ani nadechnout. Sami mohli hosté ještě udeřit, ale Fodenovo zakončení v 82. minutě trefilo tyč. O čtyři minuty později pálil Stones z otočky vedle.

90+5

Konec zápasu.

90+5

Po centru ze standardní situace se nakonec odpískal ofsajd a je konec.

90+4

Cristiano Ronaldo si sbíhal na centr Bruna Fernandese, ale hlavou nedokázal zakončit přesně, ovšem rudí ďábli ještě získali rohový kop.

90+4

Kevin De Bruyne se snažil nastartovat Kyle Walkera po pravé straně, který ještě hledal Gabriela Jesuse, ale obrana domácích si poradila.

Počet přihrávek: 371:809

90+3

Nepřesná přihrávka domácích jen potvrzuje velkou mizérii Manchesteru United, který byl dnes doslova přejet svým městským rivalem.

90+2

Po ošetření Kevina De Bruyneho se opět může pokračovat v utkání a David de Gea bude rozehrávat od své svatyně.

90

Rozhodčí nastavuje 4 minuty navíc.

90
Karty

Cristiano Ronaldo uviděl pravděpodobně za nevhodné řeči po faulu Fernandese na De Bruyneho žlutou kartu.

90

João Cancelo z levé strany dokázal z velkého úhlu propasírovat míč mezi nohy de Gey, ale balón se následně dostal zpět do hry.

89

Po standardní situaci se hosté sice nedostali do žádného zakončení, ale nadále drží bezpečně balón a domácí fanoušci odcházejí ze stadionu.

88

Gabriel Jesus se snažil dostat uvnitř vápna přes Alexe Tellese, ovšem sudí ukazuje na rohový kop. Následně vše potvrdil také videorozhodčí.

87

Domácí už nyní vypadají jakoby rezignovali na nějaký zvrat v tomto zápase a pro Oleho Gunnara Solskjæra je to pravděpodobně poslední zápas na lavičce Manchesteru United. Jendo je ovšem jasné a to, že Antonio Conte jeho novým nástupcem nebude.

86

Po centru z rohového kopu se míč dostal na hlavu Rodriho a následně pálil z otočky John Stones, ale jeho zakončení skončilo zhruba metr vedle domácí svatyně!

85

Donny van de Beek tentokrát dobře vystoupil proti pokusu Kevina De Bruyneho o centr, ale po chvíli Citizens získali rohový kop, jelikož Scott McTominay zblokoval centr João Cancely.

84

Aaron Wan-Bissaka se dopustil chyby, po které se k míči dostal João Cancelo a znova Citizens jen drží balón na svých kopačkách, což musí být pro domácí neskutečně depresivní.

83

Kyle Walker se skvěle vrátil a nenechal Cristiana Ronalda převzít přihrávku od Aarona Wan-Bissaky. Posléze se Manchester City opět pomoci krátkých přihrávek dostalo na polovinu soupeře a nikam nespěchá.

82

Phil Foden mohl definitivně rozhodnout o výhře Manchesteru City, když dostal místo na levé straně, ale jeho následné zakončení lehce orazítkovalo pravou tyč!

81

Donny van de Beek se po pár vteřinách na hrací ploše dopustil nedovoleného zákroku a celkově je to sedmý faul ze strany Manchesteru United.

80

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Fred, přichází Donny van de Beek.

79

Alex Telles se sice zlobí, ale rozhodčí viděl jeho hraní rukou.

78

Po kombinaci přihrávek hostů se nyní snaží něco vymyslet rudí ďábli, ale dnes je to ze strany domácích špatný výkon, neboť Manchester City je dnes o několik tříd lepší.

76

Ilkay Gündoğan nejprve srazil střelu svého spoluhráče a posléze hledal na zadní tyči Gabriela Jesuse, který nestačil na Maguirea, ale do odraženého míče se následně opřel Kevin De Bruyne, ovšem jeho pokus mu vůbec nevyšel.

75

Ve druhém poločase jsme zatím nebyli svědky žádné střely na bránu, jelikož se hraje přesně podle představ Pepa Guardioly a Citizens nepustili domácí ani do žádného náznaku šance.

74

Phil Foden se ujal exekuce volného kopu, ovšem ten skončil pouze na hlavě Cristiana Ronalda. Domácí ale u míče opět nezůstali dlouho a po pár vteřinách jej povinně odevzdali soupeři.

73

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Luke Shaw, přichází Alex Telles.

72

Z pohledu Citizens dnešní zápas vypadá naprosto snadně a vůbec nepřipomíná nějaké městské derby. Luke Shaw nyní zůstal sedět na trávníku a bude se střídat.

70

Domácím se nepodařilo vymyslet něco vážnějšího centrem z levé strany a dvacet minut před koncem tak bude mít Ederson odkop od své svatyně.

69

Po dvouminutovém ošetření se může pokračovat a vypadá to, že se Luke Shaw zapojí zpět do hry.

67

Luke Shaw nyní zůstal ležet na hrací ploše po souboji s Rodrim a spěchají k němu lékaři.

66

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Mason Greenwood, přichází Marcus Rashford.

66

Nádherné přenesení hry do vápna na levou stranu, kde byl Ilkay Gündoğan, ovšem špatný dotek jej připravil o možnost zakončení z dobré pozice.

65

Cristiano Ronaldo se marně hlásil uvnitř vápna na centr Masona Greenwooda, který to vzal na sebe, ale přišel o balón a Manchester City jde opět dopředu.

64

Victor Lindelöf sice pozičně zachytil přihrávku soupeře, ale míč se od něj odrazil zpět k soupeři. Manchester City tak snad 5 minut drží balón a vyměnilo si okolo sto přihrávek. Neskutečná dominance.

63

Citizens dnes hrají opravdu velice dobře a absolutně vůbec nepouštějí soupeře k míči. Nebojí se dostat z vnitřku vápna až na polovinu hrací plochy a domácí hráči jen běhají a koukají jak jim létá balón před očima.

62

Phil Foden centroval z levé strany, kdy hledal na přední tyči Ilkaye Gündoğana, ale před něj se dostal Harry Maguire a následovat tak bude rohový kop hostů.

61

Celková úroveň utkání ve druhé půli zvadla, což je samozřejmě tím, že Manchester City se už nemusí hrnout do útoku tak často a může pouze držet balón na kopačkách, což umí snad nejlépe na světě pod taktikou Pepa Guardioly.

60

Mason Greenwood dostal trochu místa a navedl si tak míč z pravé strany na střed, ovšem jeho následná přízemní rána letěla několik metrů vedle pravé tyče.

59

Ilkay Gündoğan se chytá za hlavu, jelikož se dopustil menší chyby, když svou přihrávku poslal jen do zámezí a Manchester United bude zahrávat autové vhazování na polovině soupeře.

58
Karty

Jadon Sancho se skvěle vymotal okolo dvou hráčů a posunul míč Cristianu Ronaldovi, který se dostal přes Bernarda Silvu, ovšem ten jej nakonec poslal k zemi a uviděl od sudího žlutou kartu.

56

Bruno Fernandes je dnes jednoznačně nejvíce faulovaným hráčem a Manchester City mu nedává ani trochu prostoru. Následnou standardní situaci chtěli domácí rozehrát rychle, ale obrana hostů byla připravena.

55

Citizens hlídají všechny možné průniky a velice ztěžují rozehrávku Manchesteru United, který si nadále neví rady a tak to zkoušel Victor Lindelöf nákopem na Ronalda, jenž ale neudržel balón.

54

Druhá polovina zápasu nám toho zatím příliš nepřináší, jelikož Manchester City hraje přesně to co potřebuje, neboť má dvoubrankový náskok a Pep Guardiola dnes takticky jasně přehrává městského rivala.

52

Kyle Walker byl připravený na variantu Luke Shawa, který chtěl po pase od Scotta McTominaye z první najít Cristiana Ronalda a následuje tak autové vhazování domácích.

51

Rudí ďábli hledají nějaké místo, aby se mohli dostat na polovinu soupeře, ale zatím si pouze přihrávají v obranné formaci bez nějakého výsledku.

50

Citizens si už opět pomalu vytvářejí nátlak, ale João Cancelo se tentokrát ocitl na levé straně jen v ofsajdovém postavení.

49

Bruno Fernandes se ujal exekuce volného kopu, ale jeho střílený centr skončil pouze v zámezí a navíc se Cristiano Ronaldo nacházel jen v ofsajdovém postavení.

48
Karty

João Cancelo posléze podrazil Masona Greenwooda a je prvním potrestaným hráčem žlutou kartou v dnešním utkání.

48

Bernardo Silva se snažil projít do vápna domácího celku po skvělé přihrávce, ale Luke Shaw si s ním poradil.

47

Do druhé půle Manchester United změnil rozestavení na typickou formaci 4-2-3-1.

46

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Eric Bailly, přichází Jadon Sancho.

Fauly: 2:8

První poločas je u svého konce a Manchester City vede nad Old Trafford v poměru 2:0! Do utkání obhájce titulu vstoupil fantasticky, neboť šel už v 7. minutě do vedení po vlastní brance Erica Baillyho. Až ve 26. minutě se domácí poprvé dostali ke střele, kterou vypálil Cristiano Ronaldo, ale Ederson se předvedl. Následně to ovšem byl obrovský tlak Citizens. Ve 29. minutě nejprve de Gea vychytal Gabriela Jesuse. O pět minut později také De Bruynea. Ve 45. minutě si ale domácí obrana počínala opět špatně a Bernardo Silva poslal hosty do dvoubrankového vedení.

45+1

První poločas skončil.

45+1

Domácí se nedostali na polovinu soupeře a to je pro první poločas vše.

45

Rozhodčí nastavuje 1 minutu navíc.

45

Manchester City právě vstřelil branku!
Jakoby tomu sami hráči nemohli uvěřit, neboť je to 2:0 po skryté brance! João Cancelo poslal skvělý míč z levé strany na zadní tyč, kde si velice lehkovážně poradil Luke Shaw, který chtěl nechat proskočit balón do zámezí, ale BERNARDO SILVA se natáhl a našel mezírku mezi de Geou a tyčí!

44

Centry před bránu zatím domácí obrana sbírá v těchto soubojích vítězí, ovšem to je tak vše, neboť při hře na zemi dominuje Manchester City.

43

David de Gea už nestihl na hrací ploše tečovaný centr hostů a následovat bude rohový kop soupeře.

42

Ovšem Luke Shaw si s Harrym Maguirem nerozuměl na dva metry a po špatné přihrávce bude následovat autové vhazování Citizens. Mezitím se v Manchesteru klasicky rozpršelo a terén tak bude o něco rychlejší.

41

Nyní už je k vidění znovu pomalá kombinaci Manchesteru City, který se pomalu ale jistě dostává hlouběji na polovinu svého soupeře. Nakonec ale přišla laciná ztráta míče od João Cancely.

40

Aaron Wan-Bissaka z pravé strany našel svou přihrávkou pouze Rúbena Diase. Tentokrát se ale City nedostalo s míčem daleko a právě krajní obránce Aaron Wan-Bissaka vyslal do velké šance Cristiana Ronalda, který ovšem neprostřelil Edersona a navíc se nacházel v ofsajdu, což potvrdil pomezní rozhodčí a také zpětný záznam.

39

Harry Maguire sice dostal velkorysý prostor, ale jeho pokus o centr byl zblokován. Následně se ovšem skvěle vrátil Scott McTominay a skluzem vybojoval balón. Po chvíli se ještě Bernardo Silva dopustil faulu na Freda.

38

Start proti míči je ze strany Manchesteru City velice rychlý a rudí ďábli si v první půli vůbec neví rady.

37

Následná standardní situace hostů nepřinesla nic moc vážnějšího, ovšem Manchester City je stále u míče a opět hledá volná místa v děravé obraně rudých ďáblů.

36

Tlak Manchesteru City je nyní velice vysoký a bude pokračovat rohovým kopem, když se Ericu Baillymu podařil zblokovat centr Gabriela Jesuse.

35

A další zákrok Davida de Gey, na kterého hosté vysílají střely jako na běžícím páse, ovšem skóre zůstává stále pouze 1:0 pro Citizens. Každopádně kde je obrana rudých ďáblů?

34

Neuvěřitelný David de Gea, který drží potápějící se loď Manchesteru United! Kevin De Bruyne vypálil uvnitř šestnáctky přesně mířenou ránu k levé tyči, ale španělský gólman předvádí neskutečnou formu!

33

Phil Foden se dostal přes Aarona Wan-Bissaku a následně dával před bránu přízemní centr, který si málem srazil do vlastní klece Victor Lindelöf, ale David de Gea předvedl opět dobrý zákrok!

31

Bernardo Silva hledal ve vápně Gabriela Jesuse, ale míč skončil na kopačce Victora Lindelöfa. Po chvíli Aaron Wan-Bissaka přes sebe skluzem nepustil Phila Fodena, ale bleděmodří budou pokračovat v rámci autového vhazování.

30

Znovu musel zasahovat domácí gólman David de Gea proti střele z dálky. Následoval tak rohový kop Manchesteru City, který už ale nic vážnějšího nepřinesl.

29

Ilkay Gündoğan vyslal po levé straně Phila Fodena, který měl neuvěřitelně dost místa a nakonec ve vápně pod sebe hledal Kevina De Bruyneho, který neprostřelil domácí blok, ale následně se dostal do obrovské šance Gabriel Jesus, ovšem David de Gea předvedl fantastický zákrok!

27

Domácí mužstvo se nyní snažilo držet balón na své polovině, ale posléze přišla nepřesná přihrávka Erica Baillyho a City tak může jít dopředu.

26

Poprvé v celém zápase se United dostal k souvislejší kombinaci a po centru Luke Shawa z levé strany zakončoval z voleje Cristiano Ronaldo, ale jeho parádní střelu skvěle vykryl Ederson! Následně se ještě snažil pohotově zakončit Mason Greenwood, ale balón nedokázal trefit čistě.

25

Aaron Wan-Bissaka to nakonec vzal na sebe a chtěl odcentrovat z pravé strany, ovšem centr neprošel do vápna. Po chvíli si Bernardo Silva vyšlápl na Harryho Maguirea a nedovoleně jej poslal k zemi.

24

Velmi těžce se snaží Manchester United držet balón na polovině soupeře a zatím si domácí jen přihrávají celkem daleko od vápna městského rivala.

Držení míče: 27 %: 73 %

23

Phil Foden se postaral vůbec o první rohový kop v dnešním zápase, ale ve vzduchu opět kraloval Harry Maguire. Následně se ještě snažil dostat balón před bránu João Cancelo, ale obrana domácích byla připravená.

22

Aaron Wan-Bissaka dokázal přečíst přihrávku soupeře, ale po deset vteřinách to byl právě pravý krajní bek United, jenž našel pouze soupeře, z čehož nakonec Citizens získali rohový kop.

21

Cristiano Ronaldo se snažil dostat do brejku po zisku míče, který mu poslal do běhu Mason Greenwood, ale nakonec byl odpískán faul Harryho Maguirea na Kevina De Bruyneho.

20

Rudí ďábli nepřesným pasem z levé strany na pravou přicházejí o balón a dopředu tak svou typickou kombinací krátkých přihrávek směřuje Manchester City.

19

Opět byl zfaulován portugalský záložník Bruno Fernandes, kterého si zatím střeží soupeř velmi pozorně a nenechává mu ani kousek místa. Po chvíli byl Fernandes opět na zemi a to po nedovoleném zákroku Gabriela Jesuse.

19

Hosté kombinovali nějakých deset metrů od vápna krátkými přihrávkami a Kevin De Bruyne se snažil vysunout do zakončení Phila Fodena, ale ten jeho myšlenku nepřečetl.

18

Phil Foden dokázal odcentrovat přes Aarona Wan-Bissaku, ale míč zblokovala domácí obrana. Posléze byl zfaulován Bruno Fernandes. Ovšem snad po pěti vteřinách domácí přišli znovu o balón a předvádí neskutečně pasivní hru a obrovský respekt k soupeři.

17

Victor Lindelöf předvedl lacinou přihrávku, kterou našel pouze soupeře a na Old Trafford se místy ozývá pískot, neboť United vstoupil do zápasu tragicky.

16

Kevin De Bruyne se ujal exekuce volného kopu, který byl velmi dobře zahraný, ale střílený centr nakonec odhlavičkoval do bezpečí Harry Maguire.

15

A další chyba v rozehrávce Manchesteru United! Naprosto zbytečná ztráta míče, což znamená opět nátlak Citizens. Poté se navíc Aaron Wan-Bissaka dopustil faulu, když nakopl Phila Fodena a k vidění bude volný kop z levé strany.

14

Phil Foden si sbíhal z levé strany do vápna na centr Kevina De Bruyneho, ale chyběl mu nějaký ten metr, aby dosáhl na balón.

13

Obhájce titulu momentálně drtí svého soupeře v dominanci držení míče a takhle si domácí fanoušci rozhodně nepředstavovali úvod zápasu.

12

Ovšem znovu se domácímu celku nepodařilo směrem dopředu vymyslet vůbec nic a po přechodu přes polovinu hrací plochy opět přišel o balón, což se nelíbí Fredovi, který máchá rukama a vyčítavě se dívá na své spoluhráče.

11

João Cancelo křížným pasem hledal Bernarda Silvu, ovšem tentokrát si domácí obrana poradila a získala balón. Po chvíli byl zfaulován Bruno Fernandes.

10

Cristiano Ronaldo po krkolomném pádu zůstal ležet na trávníku, ale naštěstí to pro něj nemělo žádné větší následky a bude moct pokračovat bez ošetření.

9

Manchester City vstoupilo do utkání velice aktivně a nyní jsou rudí ďábli jako opaření, neboť se jen a opět potvrzuje jejich špatná obrana. I přes tři stopery dnes United inkasoval už po sedmi minutách.

7

Máme tady úvodní branku městského derby už v sedmé minutě! Po velké šanci se míč dostal na levou stranu, odkud centroval do vápna João Cancelo a ERIC BAILLY si nešťastně srazil balón do vlastní svatyně! David de Gea byl absolutně bez šance nějak zasáhnout.

7

Obrovská šance Citizens nekončí gólem! Kyle Walker poslal centr do vápna, kde se nacházel Ilkay Gündoğan, ale ten nedokázal zakončit!

7

Kevin De Bruyne napřáhl z dálky levačkou, ale jeho pokus zblokoval Fred. Následně se ale United ocitl pod tlakem při rozehrávce a opět rychle přišel o balón.

6

Rúben Dias nedokázal zachytit Harryho Maguirea, který se dostal do zakončení hlavou, ale to nebylo moc přesné a skončilo několik metrů vedle pravé tyče.

5

Poprvé se k míči dostala největší hvězda rudých ďáblů Cristiano Ronaldo, kterého poslal k zemi Gabriel Jesus a domácí celek bude zahrávat volný kop z levé strany, ke kterému se staví Luke Shaw.

4

Zatím je vše v režii hráčů v bleděmodrých dresech, kteří se opět snažili něco vymyslet centrem z křídla na hranici vápna, ale tam byl připraven Harry Maguire.

3

Kevin De Bruyne z pravé strany našel uvnitř vápna Bernarda Silvu, jenž se dostal přes Harryho Maguirea, ale následně vystřelil hodně vedle brány Davida de Gey.

2

João Cancelo dlouhým pasem hledal Kevina De Bruyneho, ovšem s ním si poradila domácí obrana. Dlouho ale u míče United nezůstal a nyní je znovu k vidění pomalá kombinace v obranné fázi Citizens.

1

O úvodní výkop dnešního klání se postaral Ilkay Gündoğan a Manchester City drží míč v obranné řadě na své polovině.

1

Utkání právě začalo.

Před úvodním výkopem nás ještě čeká připomínka válečných veteránů.

Úvodní sestavy:

Manchester United: de Gea – Lindelöf, E. Bailly, Maguire (C) – Wan-Bissaka, B. Fernandes, McTominay, Fred, Shaw – M. Greenwood, Ronaldo.
Náhradníci: D. Henderson – Dalot, Telles, Lingard, N. Matić, van de Beek, Martial, Rashford, Sancho.

Manchester City: Ederson – Walker, Stones, Rúben Dias, Cancelo – Gündoğan (C), Rodri, B. Silva – Jesus, De Bruyne, Foden.
Náhradníci: Carson, Steffen – N. Aké, Zinčenko, Grealish, Fernandinho, Palmer, Sterling, Mahríz.

Manchester City

Citizens jsou na tom v lize o něco lépe, protože je momentálně najdeme na 3. pozici s 20 body a skóre 20:6. V posledním zápase anglické soutěže ovšem přivítali ve svém chrámu Crystal Palace. A už v 6. minutě poslal hosty do vedení Zaha. Těsně před poločasem byl navíc vyloučen domácí Laporte a Manchester si zadělal na průšvih. Ten se nakonec opravdu dokonal, protože v 88. minutě zvýšil vedení Gallagher a City prohrálo 0:2. V Lize mistrů si ovšem spravilo chuť, když jednoznačně spláchlo Club Bruggy v poměru 4:1 po brankách Fodena, Mahríze, Sterlinga a Gabriela Jesuse. Ve skupině A se tak nachází na 1. místě s 9 body.
V dnešním utkání se nepředstaví Laporte, Mendy, Torres a Delap. U Walkera a Edozieho visí otazník.

Manchester United

Manchester United je aktuálně v domácí soutěži na 5. místě se 17 body a skóre 19:15. Dalo by se tak říct spíše podprůměr a rozhodně pod očekávání s nabitou sestavou, se kterou Ole Gunnar Solskjær disponuje. Právě v posledním zápase Premier League se dost kývala židle pod norským trenérem, který musel zvítězit na půdě Tottenhamu. Manchester ovšem s novou formací předvedl velice dobrý výkon a po gólech Ronalda, Cavaniho a Rashforda zvítězil jednoznačně 3:0 a to bez obdržené střely na bránu. Úplně naposled se ale zatím United představil ve 4. kole Ligy mistrů v Bergamu. Tam už to tak dobrý výkon rozhodně nebyl a nakonec díky gólům Ronalda v nastavených časech obou poločasů skončil zápas remízou 2:2, čímž ďábli nadále zůstávají na 1. místě se 7 body.
Dnes do zápasu nenastoupí z důvodu červené karty Paul Pogba a také Raphaël Varane, jenž se zranil v posledním zápase proti Atalantě.

V 11. kole se proti sobě utkají městští rivalové, konkrétně Manchester United a Manchester City. Poslední vzájemné klání se odehrálo 7. března na Etihad Stadium, kde v rámci 27. kola vyhráli rudí ďábli v poměru 2:0 po brankách Fernandese a Shawa. Dnes se ovšem bude bojovat na Old Traffordu. Hlavní rozhodčí byl zvolen Michal Oliver a jeho asistenti Stuart Burt a Simon Bennett. Jako čtvrtý sudí je připraven Robert Jones. U videa bude sedět Darren England a jeho asistent Dan Robathan. Úvodní výkop je naplánován na 13:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.