To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 5:8. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 14:13.

Je konec. Manchester United splnil povinnost a porazil 4:1 Istanbul Başakşehir.
Ve druhém poločase jsme byli svědky vyrovnanější podívané, když hned ze začátku byla šance na obou stranách, ale gólem neskončila. V 75. minutě skvěle vypálil z přímého kopu Türüç a nakonec byl z toho gól, protože De Gea vyrazil míč až za brankovou čárou. O pět minut později se Višća opřel do střely, která skončila na břevně. No a nakonec v 90+2. minutě definitivně rozhodl a upravil skóre na 4:1 James.

90+5

Konec zápasu.

90+5

Greenwood se ještě ke konci zápasu dostal ke střele, ale znovu trefil pouze obránce.

90+4

Tuanzebe si tentokrát skvěle poradil s hráčem soupeře a ulovil míč.

90+3

Hosté se nyní snaží něco vymyslet přes pravou stranu, ale centr byl odvrácen.

90+2

Manchester United právě vstřelil branku!
Nyní je definitivně rozhodnuto, protože rudí ďábli vedou 4:1! Po sklepnutí Cavaniho vyslal van de Beek po pravé straně Greenwooda, který se tentokrát nezachoval sobecky a přihrávkou našel ve vápně naprosto volného DANIELA JAMESE, který zakončil k pravé tyči. Asistence: Mason Greenwood.

90+1

Telles se snažil nákopem vyslat dopředu Daniela Jamese, ale míč nakonec končí opět v moci gólmana.

90

Rozhodčí nastavuje 4 minuty navíc.

90

Daniel James se po levé straně skvěle dostal až do vápna, kde hledal lépe postaveného Greenwooda, ale míč ulovila obrana tureckého celku.

89
Karty

Deniz Türüç uviděl od sudího za protesty žlutou kartu a ke konci zápasu se tak hodně žlutí.

88

Edin Višća sice zkoušel z levé strany vystřelit, ale jeho pokus nebyl moc razantní a skončil v moci de Gey.

87
Střídání

Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Martin Škrtel, přichází Carlos Ponck.

86
Karty

Harry Maguire rovněž uviděl za svůj nedovolený zákrok žluté varování.

85
Karty

Mahmut Tekdemir tvrdě sejmul Freda k zemi a uviděl od sudího kartu žluté barvy.

84

Edinson Cavani se tentokrát z pravé strany snažil něco vymyslet, ale nakonec jeho centr skončil hodně mimo.

83

Domácí mají problémy s útokem soupeře a Başakşehir hraje poslední minuty velmi dobře.

82
Střídání

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Anthony Martial, přichází Nemanja Matić.

81

Demba Ba se tentokrát snažil něco vymyslet po centru z pravé strany, ale to se mu nepovedlo.

80
Důležité

Edin Višća se opřel do střely, ovšem jeho rána otřásla břevnem domácí svatyně a de Gea měl velké štěstí!

78
Karty

Martin Škrtel přes sebe za žádnou cenu nechtěl pustit Edinsona Cavaniho a za svůj faul uviděl žlutou kartu.

77

Nakonec z toho ale nebylo nic nebezpečného, jelikož Maguire nedosáhl na balón a Mert Günok bude mít odkop od své svatyně.

76

Nyní ale Manchester United získal volný kop z levé strany a Alex Telles se postará o rozehrání standardní situace.

75

Istanbul Başakşehir právě vstřelil branku!
Hostující mužstvo snižuje na 1:3! K exekuci přímého kopu se postavil DENIZ TÜRÜÇ, který místo centru to zkusil rovnou na bránu a je z toho fantastický gól, jelikož David de Gea sice vyrazil míč, ale těsně za brankovou čárou!

75

Fred zezadu zfauloval Demba Bu a Istanbul Başakşehir získal volný kop z celkem dobré pozice na nebezpečný centr do vápna.

74
Střídání

Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Boli Bolingoli-Mbombo, přichází Hasan Ali Kaldırım.
Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Berkay Özcan, přichází Giuliano.

73

Edinson Cavani to znovu udělal velmi chytře a získal pro své mužstvo prostor pro útok, ovšem Greenwood si příliš předkopl balón a přišel o něj.

72

Krkolomná rozehrávka Manchesteru United a Harry Maguire nakonec musel odkopnout míč pouze do zámezí. Başakşehir tak má k dispozici autové vhazování.

71

Znovu Edinson Cavani skvěle propustil míč na Greenwooda, ovšem ten se zachoval hodně sólově a místo zpětné přihrávky na uruguayského útočníka vystřelil do obránce.

70

Opět byl hostující kapitán Edin Višća osobně bráněn a míč tak končí z jeho kopačky znovu za bránou de Gey.

69

Po odchodu klíčových hráčů Manchesteru United Fernandese a Rashforda je u míče častěji istanbulský centr. Nyní se sice zdálo, že se domácí mohou dostat do rychlého útoku, ale James si nedokázal zpracovat přímou přihrávku Greenwooda.

68

Edin Višća chtěl z levé strany poslat centr před bránu, ovšem ten se mu vůbec nepodařil.

67

Daniel James se nyní nacházel na levé straně v jasném ofsajdu a Başakşehir bude opět u balónu.

66

Donny van de Beek našel Cavaniho, který ale skvěle propustil míč na Williamse, ovšem jeho centr byl zblokován obranou soupeře.

65

Mahmut Tekdemir poslal Martiala k zemi, aby přerušil brejk Manchesteru, ovšem sudí Haţegan překvapivě žlutou kartu nevytáhl.

64

Brandon Williams velmi dobře zblokoval centr z levé strany, ovšem Başakşehir opět zůstal u balónu.

63

Harry Maguire se dokázal odpoutat od Martina Škrtela, ale nakonec poslal svou hlavičku po rohovém centru Tellese pouze nad svatyni Günoka.

62

Po rohovém kopu United se snažil dostat ke hlavičce Greenwood, ale balón nakonec odvrátil hostující obránce a následuje tak další roh.

61
Střídání

Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Nacer Chadli, přichází Fredrik Gulbrandsen.

61

Mason Greenwood se sice z pravé strany skvěle dostal do vápna soupeře, ale tam prováhal možnost na přihrávku, či střelu.

60

Hodina hry je u svého konce a Manchester United vede od prvního poločasu stále 3:0.

59
Střídání

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Marcus Rashford, přichází Daniel James.
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Bruno Fernandes, přichází Mason Greenwood.
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Aaron Wan-Bissaka, přichází Brandon Williams.

58

Pravý obránce Istanbulu Rafael se sice dostal ke střele, ale jeho rána levačkou letěla hodně vedle.

57

Harry Maguire tentokrát musel zapnout směrem dozadu, aby se nenechal předběhnout útočníkem soupeře, což se mu povedlo.

56

Bývalý hráč rudých ďáblů Rafael se tentokrát dopustil faulu na Anthonyho Martiala a United bude opět u míče.

55
Karty

Axel Tuanzebe už po deseti minutách na hrací ploše uviděl žlutou kartu, když v hlavičkovém souboji udeřil loktem Demba Bu a v příštím utkání má stopku.

55

Rafael si poradil s centrem Fernandese z pravé strany a získal míč pro svého brankáře Merta Günoka.

54

Ovšem standardní situace United přinesla jen rychlý protiútok hostů, ale Rashford s Martialem se poctivě vrátili a Manchester vybojoval míč zpět na své kopačky.

53

Po rohu, který zahrával právě Alex Telles se snažil zakončit hlavou Edinson Cavani, ale míč pouze líznul. Posléze ještě Bruno Fernandes bojoval o balón a vybojoval rohový kop.

52

Alex Telles se znovu snažil vyslat centr z levého křídla, ovšem ten zblokoval Rafael a následuje rohový kop Manchesteru United.

51

Druhá část tohoto utkání tak začala ve velkém tempu, ovšem nyní skončil nepřesný nákop hostů pouze u de Gey.

50
Důležité

Po rohu se domácí nedostali do žádné šance a přišel rychlý protiútok Istanbulu, který zakončil fantastickou střelou k levé tyči Edin Višća, ale David de Gea předvedl ještě lepší zákrok!

49
Důležité

Bruno Fernandes měl před sebou dostatek místa na střelu, ale místo ní ještě posunul balón na Edinsona Cavaniho, který po dvou naznačeních vypálil do nohy hostujícího obránce a následuje tak rohový kop.

47

Harry Maguire si tentokrát poradil s nákopem soupeře a dokonce dokázal svou hlavičkou najít na tři metry svého spoluhráče.

46
Střídání

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Victor Lindelöf, přichází Axel Tuanzebe.
Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází İrfan Can Kahveci, přichází Mahmut Tekdemir.

Fauly: 7:5

První polovina tohoto utkání je u svého konce a Manchester United naprosto jasně vede nad Istanbulem Başakşehir 3:0. Do utkání vstoupili rudí ďábli ponaučeni z posledního vzájemného zápasu a už v 7. minutě otevřel brankový účet Fernandes. Domácí pokračovali dál ve velkém tlaku a po chybě gólmana Günoka se v 19. minutě znovu trefil Fernandes. Ve 35. minutě si Rashford vybojoval penaltu, kterou posléze také proměnil. Hosté se do největší šance dostali pár minut před přestávkou, ale Demba Ba neprostřelil obranu soupeře.

45+1

První poločas skončil.

45+1

Istanbul Başakşehir se snažil znovu dostat dopředu po levé straně, kde byl ale připraven Aaron Wan-Bissaka, který vybojoval pro své mužstvo autové vhazování.

45

Rozhodčí nastavuje jednu minutu navíc.

45

Nakonec ale byl volný kop hostů velmi špatně zahrán a po chvíli přišel rychlý protiútok Manchesteru 4 na 2, ovšem Rashfordova přihrávka na Cavaniho byla zblokována hostujícím obráncem.

45

Tentokrát se nizozemec Donny van de Beek provinil faulem na levé straně a Istanbul Başakşehir tak má k dispozici další standardní situaci.

44
Důležité

Největší šance hostů gólem nekončí! Boli Bolingoli-Mbombo se z levého křídla dostal až na hranici malého vápna, kde skvěle posunul míč na Demba Bu, ale jeho zakončení z první zblokoval Maguire! Následuje rohový kop Istanbulu.

43

Znovu si Bruno Fernandes parádně sběhl za obranu soupeře na pas ze středu hřiště, ale jeho pokus byl zblokován.

42

Domácí nyní nikam příliš nespěchají a v naprosté pohodě drží míč ve středu hrací plochy.

41

Nyní je u balónu slovenský reprezentant Martin Škrtel, který zná prostředí na Old Traffordu velmi dobře, jelikož hrával za jeho úhlavního rivala Liverpool.

40

Míč tentokrát skončil v zámezí od nohy hostujícího hráče a rudí ďábli získali autové vhazování na polovině soupeře.

39
Důležité

Bruno Fernandes se ocitl ve velké šanci na hattrick, ale jeho zakončení vychytal gólman Mert Günok!

38

Po centru ze standardní situace se Demba Ba odpoutal od Harryho Maguirea, ale nakonec poslal svou hlavičku vedle brány.

37

Fred nedovoleným zákrokem poslal k zemi Edina Višću a Istanbul Başakşehir získal volný kop z pravé strany.

36

Tentokrát se obrana Istanbulu dostala pod tlak při rozehrávce, ale nakonec pro Başakşehir dopadlo vše dobře.

35

K pokutovému kopu se nakonec překvapivě postavil MARCUS RASHFORD namísto Bruna Fernandese, který místo hattricku upřednostnil svého spoluhráče. Rashford pomalým rozběhem čekal na pohyb brankáře, který nakonec skočil k levé tyči, zatímco anglický reprezentant zakončil do pravé části svatyně.

34

Vše ale ještě bude přezkoumávat videorozhodčí. Následně sudí ukázal na pokutový puntík a tohle je velká šance jít do tříbrankového vedení.

33
Důležité

Byla nařízena penalta pro Manchester United. Victor Lindelöf poslal skvělým pasem do velké šance Marcuse Rashforda, kterého uvnitř vápna poslal k zemi Boli Bolingoli-Mbombo.

32

Istanbul nyní semkl anglické mužstvo, ale ani tentokrát nebyl centr İrfana Can Kahveciho dobrý a skončil znovu za bránou de Gey.

31

Poslední minuty ovšem patří spíše hostujícímu týmu, který je častěji u balónu a snaží se něco vymyslet s nepříznivým stavem.

30

Půl hodina hry je u svého konce a Manchester United vede nad Başakşehirem 2:0.

29

Fredovi se vůbec nepovedla rozehrávka na své polovině, která mohla přinést další problém pro obranu United, ale sudí nakonec odpískal hostujícímu hráči ruku, kterého trefil míč právě po špatném pasu malého brazilce.

28
Důležité

Exekuce přímého kopu z velké dálky se ujal Edin Višća, ale jeho rána letěla pár metrů nad bránu Manchesteru United!

27

Tentokrát přišel další faul domácích, kterého se nyní provinil na Demba Bu obránce Wan-Bissaka.

25

Nakonec byla standardní situace Başakşehiru rozehrána nakrátko, ale centr posléze letěl hodně mimo a skončil v zámezí za bránou španělského brankáře de Gey.

24

Harry Maguire šel do souboje s Rafaelem velice neobratně a dopustil se dalšího faulu. Hosté tak mohou ohrozit bránu de Gey z volného kopu.

23

Obrana Manchesteru ovšem není tak jistá jako jeho ofenzíva a Harry Maguire měl znovu hodně práce se skvělou kombinací hostů, kteří se sice dostali ke střele, ale ta byla zblokována domácím kapitánem.

22

Zápas zatím vypadá a také se vyvíjí naprosto jinak, než na půdě Başakşehiru, kde hrál Manchester snad nejhorší zápas v této sezóně.

21

Başakşehir momentálně vůbec není a spíše se zúčastňuje tréninku svěřenců trenéra Solskjaera.

20

Domácí jsou dnes při velké chuti a opět se rychle snaží dostat dopředu a přidat nejlépe třetí gól.

19

Rudí ďábli zvyšují svůj náskok na dvě branky! Alex Telles hledal svým centrem z levé strany ve vápně Edinsona Cavaniho, ovšem u míče byl jako první brankář Mert Günok, kterému ale balón vypadl a BRUNO FERNANDES jej uklidil do zcela prázdné brány!

18

Wan-Bissaka se ocitl v těžší pozici na pravé straně, ale Berkay Özcan jej nakonec poslal k zemi nedovoleným zákrokem.

17

Berkay Özcan si opět z obránců United udělal hrací kužele a následně posunul balón na Edina Višću, kterému ale nevyšel krok a jeho rána skončila několik metrů vedle.

16

Başakşehir je nyní u míče, ale velmi nepřesný pas İrfana Can Kahveciho skončil jen v zámezí. O vhození balónu zpět do hry se postará Aaron Wan-Bissaka.

15

Marcus Rashford se tentokrát snažil vystřelit křížnou střelou z pravé části vápna, ovšem ta byla zblokována. Posléze to opět tento útočník zkoušel centrem, ale obrana Istanbulu odhlavičkovala balón.

14

Istanbul Başakşehir se nyní ozval, když dostal balón před bránu de Gey, ale turecký celek nakonec nevymyslel nic vážnějšího.

13
Důležité

Krásná akce Manchesteru United, kdy si míč z první parádně dali Cavani – van de Beek a nakonec Bruno Fernandes, jenž zpoza šestnáctky vystřelil, ale těsně vedle levé tyče!

12
Důležité

Marcus Rashford sice dává gól, ale ten nakonec díky těsnému ofsajdu neplatí! Bruno Fernandes nádhernou přihrávkou našel ve vápně tohoto anglického mladíka, který fantasticky prostrčil míč kolem brankáře do brány, ale nacházel se v těsném ofsajdu!

11

Anthony Martial dneska je při chuti a znovu se z levé strany velmi dobře dostal do vápna, kde centrem hledal Cavaniho, ale ten na míč nedosáhl.

10

Başakşehir se znovu snažil něco vymyslet, ovšem balón končí pouze a opět za bránou Davida de Gey.

8

İrfan Can Kahveci se společně s Rafaelem snažil něco vymyslet po pravém křídle, ale Maguire tentokrát odvedl defenzivní práci překvapivě na jedničku.

7

Domácí mužstvo otevírá brankový účet tohoto utkání! Centr z rohu poslal Alex Telles, ovšem k míči, který odhlavičkoval Alexandru Epureanu na hranici vápna se dostal BRUNO FERNANDES jenž z první vyslal pumelici do pravé šibenice, na kterou si sice gólman Mert Günok sáhl, ale neměl šanci jí vyrazit.

7

Manchester se opět snažil něco vymyslet z levé strany, ale tentokrát byl centr brazilského obránce Alexe Tellese zblokován a následuje rohový kop.

6

Znovu byl uprostřed dění Anthony Martial, který se z levého křídla sice dostal do vápna, ale opět byla jeho přihrávka zblokována.

5

Nyní se z levé strany snažil Martial najít uvnitř vápna Fernandese, ale bývalý hráč United Rafael odkopl míč do bezpečí.

4

A opět velice nepřesná přihrávka kapitána Harryho Maguirea na tři metry, která udělala domácí obraně velké problémy a právě anglický stoper se posléze dopustil faulu.

3
Důležité

Marcus Rashford se ocitl v první větší šanci zápasu, když se excelentně dostal na hranici vápna přes dva protihráče, ale jeho následné dvě nebo tři střely byly zblokované!

2

Harry Maguire začal toto utkání tak jako vždycky a to velice nepřesným pasem, který měl najít na levé straně Alexe Tellese, ale skončil jen v horních řadách tribuny.

1

Krátce po začátku tohoto utkání Nacer Chadli protlačil míč na Denize Türüça, který se okamžitě dostal do vápna, ale tam balón získala obrana United.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Manchester United: de Gea – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire (C), Telles – Fred, van de Beek – Martial, B. Fernandes, Rashford – Cavani.
Náhradníci: D. Henderson, Grant – Fosu-Mensah, Greenwood, Ighalo, D. James, Mata, N. Matić, Pellistri, Mengi, Tuanzebe, Williams.

Istanbul Başakşehir FK: Günok – Rafael, Škrtel, Epureanu, Bolingoli-Mbombo – Özcan – Višća (C), Türüç, Kahveci, Chadli – Ba.
Náhradníci: Babacan, Kivanc – Giuliano, Ponck, Gulbrandsen, Kaldırım, Kaplan, Karakus, Tekdemir.

Rozhodčí: Haţegan – Șovre, Gheorghe (vš. ROU).

Istanbul Başakşehir FK

Başakşehir je aktuálně v této skupině na poslední 4. pozici se 3 body a skóre 2:5. V prvním zápase prohrál v německém Lipsku poměrem 0:2. Následně byl stejným výsledkem sejmut také doma a to francouzským PSG. Posléze se ovšem postaral o velkou senzaci a právě na své domácí horké půdě porazil dnešního soupeře z Manchesteru 2:1.
V lize je ovšem tento tým až na 6. pozici se 13 body a skóre 13:12. Başakşehir míří samozřejmě na titul, ovšem v posledním zápase prohrál na půdě Besiktase 2:3.
Do dnešního utkání se vinou zranění nepodívá Kaldirim. Otazník visí nad Alekšičem, Caicarou a Gunokem.

Manchester United

Rudí ďábli jsou momentálně ve skupině na 1. místě s 6 body a skóre 8:3. Stejný počet bodů má také německý Red Bull Lipsko, ovšem horší vzájemný zápas, který vyhrál Manchester debaklem 5:0. V prvním zápase United zavítal na půdu PSG a opět tam dokázal zvítězit, tentokrát to bylo 2:1. V posledním zápase ovšem obdržel ostudnou porážku s jeho dnešním soupeřem.
V lize se Manchester United nachází až na 10. pozici se 13 body a skóre 13:14. Ovšem do karet mu hraje zápas k dobru, který ho může vyšvihnout o několik míst výš. V posledním utkání přivítal na své polovině předposlední West Brom, který porazil 1:0 po brance Bruna Fernandese z pokutového kopu.
Dnes budou tréneru Solskjaerovi chybět Bailly, Jones, Lingard a Shaw. Nejistý start v utkání visí nad mladým Greenwoodem.

Ve 4. kole Ligy mistrů se proti sobě ve skupině H střetnou celky Manchester United a Istanbul Başakşehir FK. Tato mužstva se spolu utkala před třemi týdny na půdě Başakşehiru, kde se děly velké věci. Už ve 13. minutě totiž poslal domácí celek do vedení po obrovské chybě hostující obránce Demba Ba. Ve 40. minutě šel turecký tým dokonce do dvoubrankového vedení po gólu Visca. Těsně před poločasem sice snížil Martial, ovšem to celku z Manchesteru nepomohlo a nečekaně prohrál poměrem 1:2. Dnes se ale bude hrát na stadionu Old Traffordu v Manchesteru. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Haţegan a jeho asistenti Șovre a Gheorghe (vš. ROU). Úvodní výkop je naplánován na 21:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.