Ode mě je to vše, hezký zbytek dne.

Držení míče: 70 % : 30 %.
Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 4:2. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 3:12.

Manchester United dnes potvrdil herní pohodu z posledních kol, přejel Bournemouth vysoko 5:2 a minimálně na pár hodin vystřídal Chelsea na čtvrtém místě tabulky. Domácí přitom prohrávali, když jejich obranu a brankáře de Geu vycvičil Junior Stanislas. Red Devils stihli skóre otočit ještě před přestávkou, postupně se prosadili Mason Greenwood, Marcus Rashford a Anthony Martial. Krátce po přestávce hosté snížili, po Baillyho ruce proměnil penaltu Joshua King. Žádné drama se ale nekonalo. Svěřenci trenéra Solskjaera si zbytek utkání pohlídal a navíc přidali ještě dva góly, když se podruhé trefil Mason Greenwood a na konečných 5:2 upravil i dnes famózně hrající Bruno Fernandes.

Manchester UnitedManchester United(4-2-3-1)

1 de Gea
de Gea
Wan-Bissaka
Maguire
Lindelöf
46. min Bailly
23 Shaw
Shaw
31 Matić
Matić
67. min Fred
6 Pogba
Pogba
Greenwood
75. min James
Fernandes
Rashford
80. min Ighalo
Martial
80. min Mata

Bournemouth(4-4-2)

Ramsdale
15 Smith
Smith
77. min Stacey
Brooks
46. min Groeneveld
8 Lerma
Lerma
16 Cook
Cook
66. min Wilson
Stanislas
66. min Gosling
7 King
King
Solanke
66. min Billing

90+5

Billing podklouzl a nabídl tak možnost zakončení pro Freda. Ani jeho rána nevypadala špatně, Ramsdale musel vytáhnout další povedený zásah.

90+4

Baillyho dlouhý nákop se vydal nahánět Ighalo. Nigerijského útočníka celou dobu dobře kryl Nathan Aké, míč tak nakonec pouze doskákal k Ramsdaleovi.

90+3

Mladý anglický reprezentant si hned připsal další zákrok. Tentokráte jej prověřil Bruno Fernandes, dorážející Juan Mata přijímal balon v ofsajdu.

90+2
Důležité

Výtečný Ramsdale! Fernandes přenechal standardní situaci Paulu Pogbovi, jehož rána pěkně zaplavala, ale cestu za záda nachystaného gólmana Bournemouthu si nenašla.

90+2

Gosling přistrčil Jamese a přerušil tak nadějnou kombinaci Manchesteru United. Domácí budou zahrávat alespoň další přímý kop z nadějné pozice.

90+1

Nad rámec základní hrací doby se nastavuje pět minut.

90

Fernandes doběhl téměř ztracený míč. Znovu hledal Juana Matu, který si připravoval střelu až příliš dlouho, čehož stačil využít mladý stoper Kelly.

89

Pogba si v souboji s Goslingem pomohl faulem. Přímý kop Cherries obstaral Diego Rico, balon však zakroutil pouze do míst, kde číhal David de Gea.

88

Billing se Staceym se snažili něco vymyslet. Nakonec to byl druhý jmenovaný, od koho se balon po souboji se Shawem odrazil za postranní lajnu.

87

Hosté už působí trochu odevzdaným dojmem. Není se čemu divit, dnes nepodali špatný výkon, ale, bohužel, narazili na soupeře, který disponuje mimořádnou útočnou formou.

86

Fernandes předvedl další geniální pas. Mezi střelce se mohl zapsat také Ighalo, jenže, tísněn Kellym, zamířil pouze vedle vzdálenější tyče branky Cherries.

85

Domácí dohrávají utkání s neuvěřitelnou lehkostí. Fernandesova výměna míč s Matou stála za to, finální centr španělského veterána, jehož adresátem byl Ighalo, ale zastavil Aké.

84

Pogba krásně přenesl hru do pokutového území. Na jeho dlouhý pas si naběhl Luke Shaw, ale z bezprostřední blízkosti na pozorného Ramsdalea nevyzrál.

83

Fernandesův nadýchaný pas se ve vápně snažil najít střídající Juan Mata. Trochu ale ztratil přehled, což byla voda na mlýn pro vybíhajícího Ramsdalea.

82

O chvíli později se James hnal za volným míčem. Klidně mohl Ramsdalea ohrozit, ale výtečným defenzivním zákrokem se prezentoval Lloyd Kelly.

81

Fredova průniková nahrávka našla cestu k mladičkému Jamesovi. Velšský rychlík si kolem Kellyho přehodil míč na pravačku, ale Ramsdale zasahovat nemusel.

80
Střídání

Utkání končí pro Rashforda s Martialem, na závěrečnou desetiminutovku nastupují Juan Mata s Odionem Ighalem.

79

Wan-Bissaka vyslal do šestnáctky prudký, přízemní pas, za který se marně natahovali Rashford, James a Martial. Branka by ale stejně neplatila, hosté dobře zahráli ofsajdovou past.

78

Hosté se nevzdávají a snaží se útočit, což je sympatické. Trochu to ale vypadá, že jim chybí síly a také potřebný klid ve finální fázi akcí.

77
Střídání

Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Adam Smith, přichází Jack Stacey.

77

Tentokráte už si svěřenci trenéra Solskjaera počínali velice dobře a svého soupeře k ničemu nepustili. David de Gea uklidňuje situace, s rozehrávkou nespěchá.

76

Kelly znovu poslal do šestnáctky dlouhé autové vhazování. Domácí opět zmatkovali, špatná komunikace mezi de Geou a Baillym znamená roh pro hosty.

75
Střídání

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Mason Greenwood, přichází Daniel James.

74

Po následném rohovém kopu na vlastní branku nechtěně zacílil King. Aaron Ramsdale ale situaci dobře přečetl a další pohromu pro Bournemouth nedovolil.

73

Rashford šikovně pustil balon k Shawovi, po jehož sklepnutí znovu pálil Martial. Ramsdale zasahovat nemusel, Aké totiž stačil odvrátit jeho ránu na roh.

72

A United se posléze dostali k dalšímu náporu. Martial neprocpal balon ke Greenwoodovi a po šťastném odrazu nezvládl ani o chvíli později zakončit.

71

Zpět k fotbalu. Po pravé straně se dokázal prosadit Adam Smith, ale jeho přízemní nabídku v pokutovém území sebral dobře postavený Fred.

70

Hlavní sudí dal i ve druhém poločase pokyn ke chvilkové přestávce.

69

Poprvé po svém příchodu na plac o sobě dal vědět Harry Wilson. Wan-Bissaka nicméně potvrdil svou pověst a předvedl proti němu povedený obranný skluz.

68

Bournemouth se na chvíli usadil na útočné polovině. Billing si vyměnil balon s Lermou,ale posléze odcentroval pouze do blokujícího Lukea Shawa.

67
Střídání

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Nemanja Matić, přichází Fred.

67

Jednalo se o milimetrovou situaci, ale gól Marcuse Rashforda nakonec správně nebyl uznán. Uf, dnešní utkání je tedy opravdu divoké a ani VAR se nenudí.

66
Střídání

Hned trojí střídání na straně hostí. Dolů jdou Stanislas, Cook a Solanke, které nahrazují Gosling s Harrym Wilsonem a Billingem.

65

Další práce pro VAR! Po centru z pravé strany dostal balon do branky Marcus Rashford, sudí ale nyní zkoumají možný ofsajd anglického mladíka.

64

Shaw se mohl vydat vpřed, na levé straně měl dost volného prostoru. Nikdo ze spoluhráčů mu ale nenabíhal, proto otočil hru směrem vzad a v klidu nahrál Maguireovi.

63

Cherries ještě chvíli zůstali v bezprostřední blízkosti Davida de Gey, ale tentokráte se k jeho ohrožení nepropracovali. Mezitím oba kouči chystají další změny.

62

Smith v souboji se Shawem vybojoval rohový kop. Přetažený balon si u vzdálenější tyče hledal Nathan Aké, ale v hlavičkovém souboji nestačil na Baillyho.

61

Z neznámých důvodů se gólovým momentem opět zabíral videorozhodčí. Branka ale platí, pokračujeme za vysokého vedení Red Devils 5:2.

59

Manchester United právě vstřelil branku!
A máme tu další trefu, Manchester se tentokráte prosazuje ze standardní situace! BRUNO FERNANDES se kousek za pokutovým územím opřel do balonu a nekompromisním způsobem propálil Ramsdalea. Portugalský záložník opět dokazuje, jak je pro United důležitý.

58

Marcus Rashford si zastavil balon na kraji vápna a pak jej posunul k lépe postavenému Pogbovi, jehož prudkou ránu obětavě zablokoval Nathan Aké.

57

Red Devils kombinují na vlastní polovině. Svůj náskok sice znovu navýšili, ale i tak se utkání hraje v pro ně zcela zbytečně divokém a chaotickém tempu.

56

Tohle měli hosté vyřešit daleko lépe. Pogba podklouzl a před Lermou se otevřel volný prostor. Kolumbijský záložník ale místo přenesení hry na Groenevelda poslal míč do zámezí.

55

Situaci opět zkoumal VAR, který se zaměřil na případný ofsajd Marcuse Rashforda. Vše ale proběhlo v souladu s pravidly, můžeme pokračovat ve hře.

54

Na Old Trafford se dnes konají gólové hody, Manchester United bleskově odpovídá na soupeřovo snížení a zvyšuje na 4:2. Hostům se nepodařilo odvrátit balon do bezpečí, čehož využil MASON GREENWOOD. Ramsdale si sice na ránu talentovaného mladíka sáhl, ale mimo tři tyče ji vytěsnil nedokázal.

53

Nic to ale nemění na tom, že domácí vstoupili do druhého poločasu opravdu nepovedeně. Ole Gunnar Solskjaer se snaží své svěřence trochu probrat a nastartovat.

52

David de Gea musel znovu lovit balon ze své sítě. Ke vzdálenější tyči jej uklidil Groeneveld, avšak pomezní sudí zcela správně odhalil jeho ofsajd.

51

Horší vstup na plac si Eric Baily asi nemohl představit. Nicméně, na jeho obranu je nutno dodat, že zpětná přihrávka, kterou dostal od Matiće, byla rovněž mizerná.

49

Bournemouth právě vstřelil branku!
Krátce po návratu obou týmů ze šaten tu máme novou zápletku. Cherries snižují na rozdíl jediné branky! K penaltě se postavil JOSHUA KING a ranou k tyči překonal marně se natahujícího de Geu.

49
Důležité

A výsledek je jasný, fotbalisté Bournemouthu mají možnost snížit – budou totiž zahrávat pokutový kop!

48

V akci je VAR. Eric Bailly zahrál při zpracovávání míče rukou, otázkou ale zůstává, zda tak učinil kousek před šestnáctkou nebo uvnitř. Uvidíme, s čím přijde rozhodčí Dean.

47
Důležité

Hned po přestávce měli hosté šanci na snížení! Chybné rozehrávky soupeře mohl využít King, kterého vychytal de Gea, a z následné dorážky trefil střídající Groeneveld tyč.

46
Střídání

Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází David Brooks, přichází Arnaut Groeneveld.
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Victor Lindelöf, přichází Eric Bailly.

46

Začal druhý poločas.

Utkání mezi Manchesterem United a Bournemouthem mělo překvapivý začátek, když Junior Stanislas vycvičil Maguirea s de Geou a poslal o záchranu bojující hosty do vedení. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, o vyrovnání se postaral Greenwood. Poté už vše probíhalo dle předzápasových prognóz. Dominantní Red Devils do přestávky přidali ještě dvě branky – penaltu proměnil Rashford a v nastavení se bravurně trefil Martial.

45+3

První poločas skončil.

45+2

Domácí ze závěrečného tlaku v prvním poločase vytěžili ještě jednu branku, tohle byla opravdová paráda! Ve výborné střelecké formě hrající ANTHONY MARTIAL si za vápnem našteloval balon na pravačku a krásně jej zakroutil do horního rohu Ramsdaleovy branky.

45+2

Fernandesův zajímavý pas si našel Luke Shaw. Aké ve snaze o odkopnutí míče trefil tyč vlastní branky, ale celé situaci předcházel zhruba půlmetrový ofsajd.

45+1

Nastavují se tři minuty.

45

Zároveň se ale také snaží hlavně neztratit míč a dohrát zbytek prvního poločasu v co největší vzdálenosti od Davide de Gey. A zatím se jim to daří.

44

Už zase útočí Manchester. Domácí fotbalisté jsou zabydleni v Ramsdaleově bezprostřední blízkosti a hledají skulinku, kterou se mohli dostat brance na dostřel.

43

Rico narýsoval famózní průnikovou přihrávku pro Solankeho. Hostující útočník situaci neodhadl dobře, mylně si myslel, že má okolo sebe prostor, a o balon ihned přišel.

42

Joshua King přes Maguirea nepřešel, ale získal pro Cherries rohový kop. Stanislasův centrovaný balon u bližší tyče odhlavičkoval mimo vápno Lindelöf.

41

Ani další dlouhý aut v podání Lloyda Kellyho nevedl k ničemu zajímavému. Hosté museí navíc vyklidit pole, protože Cook jasně stáhl k zemi Martiala.

40

Rico poslal balon podél postranní čáry. Kousek od rohového praporku ho chtěl sebrat Solanke, avšak povedený obranný skluz vytáhl Victor Lindelöf.

39

Shaw se vydal na ofenzivní výlet, který po nepřesné přihrávce k Fernandesovi nedopadl úplně šťastně. Spoluhráči ale zaváhání svého kolegy napravili.

38

Hosté opět předvedli jakýsi náznak útočné šance. Aktivní Stanislas zakroutil balon do míst, kam si sbíhal King, kterého v hlavičkovém souboji předčil Maguire.

37

David Brooks sice dopravil balon za záda brankáře de Gey, ale už několik vteřin předtím byl pomezním sudím avizován ofsajd útočníka Solankeho. Gól tedy nemůže platit.

36

Pro Bournemouth je aktuální stav možná trochu krutý. Hosté se na Old Trafford prezentují velice statečně a rozhodně nejsou odevzdaní, jako v některých předchozích utkáních.

35

Manchester United během šesti minut otáčí skóre ve svůj prospěch. K pokutovému kopu se překvapivě nepostavil Bruno Fernandes, ale MARCUS RASHFORD jej dobře zastoupil, když překonal Ramsdalea přízemní ranou k tyči.

33
Důležité

A pro Cherries může být ještě hůře! Při bránění rohového kopu totiž v šestnáctce zahrál rukou Adam Smith a hlavní sudí okamžitě nařizuje penaltu.

32

Martialovi se po Lermově tvrdém zákroku zpět na nohy úplně nechce. Vše ale nasvědčuje tomu, že francouzský útočník Manchesteru by měl být v pořádku.

31
Karty

Žlutou kartu dostává Jefferson Lerma (AFC Bournemouth).

30

Obrana Bournemouthu byla i tentokráte trochu otevřenější. Domácí doplatili na nepřesnost v kombinaci, když Fernandes neměl šanci dostihnout Rashfordův chytře myšlený pas.

29

A Cherries musí předchozí situace mrzet dvojnásob, protože Manchester United záhy srovnává na 1:1. Rashford našel za sebou si sbíhajícího Fernandese, který ještě stihl přenést balon k MASONU GREENWOODOVI. Talentovaný mladík se s ničím nepáral a nekompromisní ranou překonal Ramsdalea.

28

Lindelöf ve sprinterském souboji nestačil na Kinga. Přihrávka norského reprezentanta doputovala k Solankemu, jemuž v klíčový moment nevyšlo zpracování.

27

Red Devils rychle otočili hru. Přes Matiće a Pogbu se míč dostal až k Wan-Bissakovi, jehož prudkou, přízemní nabídku před branku hosté se štěstím pokryli.

26

Další nápor Manchesteru vyústil ve Wan-Bissakovo přiklepnutí a centr Bruna Fernandese, který na kraji pokutového území odvrátil dobře postavený Lerma.

25

Už se zase hraje. Tvrdý návrat na plac prožil Mason Greenwood, kterého při rozehrávce nepříjemně atakoval napadající Rico. Žlutit se podle všeho nebude.

24

Hlavní sudí Mike Dean dává pokyn ke chvilkové přestávce, která se v posledních kolech stala v anglické nejvyšší soutěži tradicí. Hráči mají chvilku na občerstvení.

23

První standardní situaci měli k dispozici také hosté, Ricovu nabídku odvrátil Shaw. K volnému míči se dostal Junior Stanislas, ale tentokráte zamířil vysoko nad branku.

22

Solskjaerovi svěřenci z něj neudeřili. Chvíli nato však vrátil míč do ohně Pogba a po Rashfordově sklepnutí měl k zakončení blízko Greenwood, Ramsdale ale stačil včas zareagovat.

21

Aaron Wan-Bissaka se přes Diega Rica marně snažil propracovat k centru. Balon do pokutového území nedostal, domácí ale budou zahrávat další roh.

20

Manchester se dostal k zakončení i po následujícím rohovém kopu. Balon si našel Victor Lindelöf, ale jeho hlavička postrádala jak razanci, tak přesnost.

19
Důležité

Na Old Trafford mohlo být bleskově srovnáno! Vypadalo to na Fernandese, přímý kop ale nakonec obstaral Marcus Rashford, jehož ránu skvěle vyrazil připravený Ramsdale.

18

Zatím lepší United se dle očekávání okamžitě vrhli vpřed. Povedlo se jim vybojovat standardní situaci z dobré pozice, když Lerma nedovoleně atakoval Pogbu.

17

Lindelöf sice špatně přihrál, balon se ale odrazil v jeho prospěch a Aaron Ramsdale musel velice rychle vyběhnout, aby zabránil nadějné šanci Manchesteru.

15

Cherries přestáli několikaminutový tlak, konečně se vrhli dopředu a dokázali vstřelit úvodní branku tohoto utkání! Domácí nezachytili centr z levé strany a pořádně nehlídali ani JUNIORA STANISLASE. Krajní záložník Bournemouthu nejprve neúspěšně vypálil, po dalším setkání s míčem ale nasadil jesličky Maguireovi a střelou na přední tyč propálil de Geu.

14

Osvobodit se Bournemouth nedokázal ani tentokráte, protože Lerma nahrál jen Matićovi. Hosty to mrzet nemuselo, Fernandes si v kombinaci nerozuměl s Greenwoodem.

13

Pogbovu šikovně myšlenou kolmici výborně vystihl Adam Smith. Cherries ale o balon přišli opět velice rychle a začínají se ocitat pod velkým tlakem soupeře.

12

Mason Greenwood našel na ose hřiště číhajícího Pogbu. Francouzský záložník mu chtěl balon okamžitě vrátit, ale jeho lehký oblouček přečetl Ramsdale.

11

První zajímavá možnost zápasu. Rashford načasoval přihrávku na Fernandese fantasticky, následný lob bývalého hráče Sportingu Lisabon ale kromě Ramsdalea přelétl i horní tyč.

10

Bournemouth působí v úvodu utkání aktivně. Stanislas pláchl Wan-Bissakovi a přízemní nabídkou zkoušel vyzvat ke střele Kinga, k němuž nepustil míč Lindelöf.

9

Aké ve vzduchu fauloval Rashforda, United na to konto rozjeli další obléhání. Matićův pokus o přenesení hry na pravou stranu přečetl Stanislas.

8

Srbský záložník se posléze zamotal před vápnem ve vlastních kličkách. Red Devils se z nepříjemné situace vymotali a zamířili do útoku, jenže Fernandesův centr zachytil Ramsdale.

7

Svěřenci Eddieho Howea sáhli po variantě dlouhého vhazování. Lloyd Kelly, který dnes nezvykle nastupuje na stoperu, ale našel jen Nemanju Matiće.

6

Pogba snadno přišel o balon, kupředu se na to konto mohli vydat hosté. Za Cookovým pasem se hnal Joshua King, těsně před nímž stačil zasáhnout Lindelöf.

5

Domácí rozehráli na krátko a stopeři Maguire s Lindelöfem se ihned dostali pod tlak vysoko napadajících protivníků. Švédský reprezentant zakopl míč jen do autu.

4

Red Devils se usadili okolo soupeřovy šestnáctky, ale zmohly se jen na nepovedený centr z kopačky obránce Shawa. Úspěch neslavila ani rychlá protiakce Bournemouthu.

3

První útočný výpad podnikli také domácí. Rashford si to namířil hned mezi tři protivníky, na něž dle očekávání nevyzrál. Cherries se míče rychle zbavili, další akci zakládá Maguire.

2

Greenwoodova zpětnou nahrávku vystihl Stanislas. Na levé straně si vyměnil balon s Kingem, ale pak si jej ukopl až za čáru. Rozehrávat bude de Gea.

1

Hlavní arbitr Mike Dean dal pokyn k zahájení tohoto utkání, pojďme na to! Rozehrávky se ujali hostující fotbalisté, kteří nastupují ve světle modrých dresech, naopak Manchester bude hrát v červeném.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Manchester United: de Gea – Wan-Bissaka, Maguire (C), Lindelöf, Shaw – N. Matić, P. Pogba – Greenwood, B. Fernandes, Rashford – Martial.
Náhradníci: Romero – Bailly, Williams, Pereira, Fred, D. James, Mata, McTominay, Ighalo.

AFC Bournemouth: Ramsdale – A. Smith, Kelly, Aké (C), Rico – Brooks, Lerma, L. Cook, Stanislas – J. King, Solanke.
Náhradníci: Boruc, Travers – Stacey, Gosling, Surman, H. Wilson, Billing, Groeneveld, Surridge.

Rozhodčí: Mike Dean – Simon Bennett, Darren Cann.

Poslední vzájemné utkání

2. 11. 2019 – AFC Bournemouth – Manchester United 1:0

Branky: 45. King (Smith)

AFC Bournemouth: Ramsdale – Smith, S. Cook (C), Aké, Rico – H. Wilson (86. L. Cook), Lerma, Billing, Fraser – C. Wilson, King

Manchester United: de Gea – Wan-Bissaka (81. Williams), Lindelöf, Maguire, Young (C) – McTominay, Fred – James (80. Greenwood), Pereira (68. Lingard), Rashford – Martial

AFC Bournemouth

Cherries prožívají naprosto opačné starosti. V tabulce Premier League se krčí až na devatenáctém místě, ovšem na záchranu ztrácí jen bod. Výsledky a především malátné výkony z poslední doby jim ale moc do karet nehrají. Na ligové vítězství čekají fotbalisté Bournemouthu už sedm kol a momentálně za sebou táhnou čtyři utkání trvající sérii porážek. Středeční zápas proti Newcastlu svěřencům Eddieho Howea absolutně nesedl. Černo-červení na domácí půdě zaostávali ve všech ohledech a nakonec museli skousnout debakl 1:4, který ve třetí minutě nastavení alespoň zmírnil Dan Gosling. Cherries navíc ani dnes nemohou počítat se svým nejlepším střelcem Callumem Wilsonem, který si stále odpykává karetní trest.

Red Devils se díky zaváhání svých soupeřů vrátili do boje o třetí místo. Aktuálně jsou sice pátí, ale na bronzovou příčku ztrácí jen tři body. United hrají ve velké pohodě, vždyť z posledních osmi utkání získali osmnáct bodů za pět výher a tři remízy. Po obnovení anglické nejvyšší soutěže remizovali s Tottenhamem, doma přejeli Sheffield 3:0 a v úterý po brilantním výkonu stejným výsledkem porazili také Brighton. Proti Seagulls se dvakrát prosadil Bruno Fernandes, jehož přínos je pro trenéra Solskjaera obrovský. Portugalský záložník posbíral v osmi ligových utkáních za Manchester pět branek a tři asistence a zcela oprávněně byl, stejně jako Anthony Martial, nominován na ocenění pro nejlepšího hráče soutěže za měsíc červen.

Hezké sobotní odpoledne přeji všem příznivcům kvalitní evropské kopané! Anglická Premier League dnes pokračuje pěti zápasy třiatřicátého kola, my se budeme společně věnovat souboji mezi Manchesterem United a Bournemouthem. Začínáme v 16:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.