Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 5:4. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 10:14.

Fotbalisté Tottenhamu byli po dvojitém úderu do šatny blízko třetí výhře nad úřadujícím mistrem v řadě, domácí se však poučili z krizového vývoje a odpověděli hned po přestávce také dvěma slepenými góly. Chleba se pak lámal, když hostujcí Perišić trefil tyč a zanedlouho zasadil rozhodující úder Mahriz. Alžířan poté ještě v poslední minutě zpečetil skóre, když předtím Citizens podobně jako v úvodní půlhodině zamkli svou obranu na dva západy.
Manchester City dokázal otočit skóre teprve podruhé z 55 zápasů Premier League, v nichž v poločase prohrával dvoubrankovým rozdílem. Upevnil si druhé místo v tabulce a odrazil Londýňany dál od postupových příček do Ligy mistrů.

Lewis
83. min Walker
Gündoğan
81. min Silva
16 Rodri
Rodri
Grealish
26 Mahriz
Mahriz
Haaland
90+1. min Dias

Davies
78. min Lenglet
Emerson Royal
78. min Richarlison
Bentancur
75. min Bissouma
Höjbjerg
Perišić
69. min Sessegnon

90+3

Richarlisonův přízemní centr nepouští dál Akanji.

90+2

Grealish vysunul kolmicí Álvareze, ten si píchl míč kolem Diera, šajtlí však vypálil bez větší přípravy vysoko nad.

90+1

Střídání v týmu Manchester City:
ze hřiště odchází Erling Haaland, přichází Rúben Dias.

90

Manchester City právě vstřelil branku!
Skvělý výkon korunuje alžírský záložník RIJÁD MAHRIZ. Na velkém vápně vyhrál souboj s Lengletem o dlouhatánský výkop brankáře Edersona Moraese a dloubnutím přehazuje vybíhajícího gólmana Tottenhamu.

89

Pierre-Emile Højbjerg se nedostal přes Akého k zakončení menšího závaru. Kohoutům už tikají hodiny hodně rychle.

87

Bissouma rozběhl Kuluševského, který si naložil příliš velké sousto a po první zdařilé kličce míč neudržel.

86

Dnešní utkání sleduje 53 088 diváků.

85

Haaland padá v pokutovém území v souboji s Romerem, který však zahrál v obraně důrazně a čistě zároveň.

83

pro zranění musí opustit hřiště Rico Lewis, nahradí ho Kyle Walker.

82

Penalta se nekoná, míč trefil brazilského útočníka spíše do lopatky, jak bylo vidět ze záznamu.

82

Rodri Hernández hlavičkoval na zadní tyči, zády a možná lehce i paží míč odvrací Richarlison. V akci je VAR.

81

Po delší době rohový kop pro Manchester City.

81

Zatímco hosté mají již několik minut dostřídáno, Pep Guardiola provádí vůbec první změnu v sestavě Manchesteru City:
ze hřiště odchází İlkay Gündoğan, přichází Bernardo Silva.

79

Álvarez si naváděl míč na střelu v tottenhamské šestnáctce, do cesty se mu postavil Højbjerg.

78

Střídání v týmu Tottenham Hotspur:
ze hřiště odchází Emerson de Souza, přichází Richarlison de Andrade,
ze hřiště odchází Ben Davies, přichází Clément Lenglet.

76

Faulem na Mahrize se provinil střídající Sessegnon.

75

ze hřiště odchází Rodrigo Bentancur, přichází Yves Bissouma.

74

Protiútok Spurs rozběhl Davies, hosté postupovali z levého křídla spíše diagonálně a několikrát o míč přišli, nikdy však nadlouho. Son si vyměňoval balon s Emersonem, ale do zakončení se nedostali.

72

Son Hung-min našel z trestného kopu Kanea, jenže tomu míč smolně skočil na ruku a kope se opačným směrem.

71

Bentancur dal špatnou přihrávku, k velkému rozhořčení domácích fotbalistů však rozhodčí poskytuje Tottenhamu přímý kop za faul napadajícího Gündoğana..

69

ze hřiště odchází Ivan Perišić, přichází Ryan Sessegnon.

68

Grealishův nákop zleva vyhlavičkoval jeden z obránců Tottenhamu do bezpečí.

67

Fotbalisté z Londýna potřebují zvednout hlavy, domácí je zatím nechávají neškodně kombinovat kolem půlící čáry.

64

Neskutečný obrat je tu, sledujeme pátý gól za 20 minut čistého času. RIJÁD MAHRIZ dostal přihrávku od Rodriho Hernándeze, prosadil se snadno v souboji, pohybem zmátl Daviese a bombou z úhlu našel malou skulinu mezi Llorisovou nohou a přední tyčí.

63

Harry Kane z 20 metrů střílí nepřesně.

60

Dejan Kuluševski pláchl po pravém křídle a nabil zpětnou přihrávkou Ivanu Perišićovi, jehož přízemní ránu tečoval Rico Lewis na tyč, která zachránila Citizens od pohromy.

58

Aké napadl zezadu na Kuluševského, sudí v obavách o jeho zdraví přerušil hru a teď dává míč rozhodčího domácím.

56

Hosté měli štěstí, že se Mahrizova falšovaná rána zpoza velkého vápna stočila ven z brány.

56

Harry Kane burcuje své spoluhráče, kteří teď zoufale plavou a znovu hned za velkým vápnem odevzdávají míč.

55

Střílený centr na Álvareze zalehává Lloris, rozehrává však podobně mizerně jako jeho protějšek v závěru první půle a Højbjerg hasí odkopem na roh.

53

Mistr vrací úder. ERLING HAALAND hlavičkoval ze dvou kroků do sítě po perfektním hlavičkovém přiťuknutí Rijáda Mahrize. Za dvě minuty a deset vteřin je vyrovnáno a domácí jistě nemají dost.

51

Rijád Mahriz se snadno prosadil kličkou na pravém křídle, jeho centr v soubojích nezasáhli naplno postupně Gündoğan a Grealish, až se propadnutého míče zmocnil JULIÁN ÁLVAREZ a šikovnou placírkou ho zvedl pod břevno.

49

Za pískotu z hlediště míří tottenhamský lékař na hřiště k Emersonovi, kterého vyvedl protihráč z rovnováhy pádem pod nohy.

48

Julián Álvarez vyslal ze střední vzdálenosti neškodný střelecký pokus několik metrů vedle tottenhamské brány.

46

Oba celky pokračují prozatím beze změny.

46

Začal druhý poločas.

Csaplárova past na Manchester City nefunguje. Při stavu 0:2 v poločase skončily jeho ligové zápasy v minulosti s bilancí 1-2-51.

Statistiky první půle:
Držení míče 61% – 39%, střely na bránu 2:3, střely mimo 2:2, rohy 7:3, ofsajdy 0:1, fauly 6:10.

40 minut se na hřišti nedělo nic zajímavého, zato závěr poločasu měl přímo šokující průběh. Tottenham přežil tři velké příležitosti během tří minut a do šatny dvakrát udeřil po hrubkách a nedůrazu obrany Citizens. Teď bude zajímavé sledovat, co o přestávce stihne vymyslet jistě stejně zaskočený Guardiola, jemuž poprvé hrozí třetí porážka v řadě od stejného soupeře.

45+2

První poločas skončil.

45+2

Tottenham právě vstřelil branku!
To jsou nevídané kiksy v defenzívě mistra Anglie. Harry Kane si skluzem odstavil smolaře Rodriho Hernándeze, rychle stačil vstát a z těžkého úhlu vystřelit. Ederson Moraes jen vyráží před sebe a EMERSON APARECIDO DE SOUZA hlavičkuje rybičkou za jeho záda.

44

Obrovskou chybu v rozehrávce trestá DEJAN KULUŠEVSKI, který chladnokrevně prostřelil Edersona Moraese po zemi. Obsazený Rodri Hernández sotva čekal, že mu brankář podá míč nakrátko na velké vápno.

43

Teď naopak Lloris zaváhal při výběhu na malé vápno, u centru Rodriho Hernándeze byl pozdě a měl obrovské štěstí, že kanonýr Haaland hlavičkuje těsně nad jeho opuštěnou svatyni.

42

Akého bochánek za obranu podskočil Dier a dovolil šanci Haalandovi. Tomu vyrazil okamžitě vstříc brankář Lloris a střelu z bezprostřední blízkosti vykopl. V souboji o odražený míč pak sudí píská norskému útočníkovi poměrně přísně faul.

40

Hugo Lloris musel předvést mnohem těžší rozchytávací zákrok proti tvrdé střele Rica Lewise z 22 metrů, kterou vytahuje jednou rukou do strany. Francouzskému brankáři navíc přebíhal jeden ze spoluhráčů, takže míč viděl až na poslední chvíli.

38

Odražený míč po rohu vracel obloučkem Dejan Kuluševski, míč skočil do náruče manchesterského brankáře.

38

O rohové kopy není nouze, celek z Londýna snižuje na 7:3.

37

Kuluševski přistrčil ve vápně nablízko Kaneovi, k němuž se okamžitě stáhli čtyři protihráči a nedovolili mu vystřelit.

36

První zákrok zápasu musel předvést Ederson Moraes. S hlavičkou Son Hung-mina o záda domácího Akého však neměl těžkou práci, stačilo nastavit ruce.

35

Mahriz přihrál za sebe hodně do špeku, Stonesovi pěkně zavařil a získaným míčem vybojoval Emerson druhý roh pro Tottenham.

33

Kane převzal míč zády k bráně v pokutovém území, při otočce anglického reprezentanta odstavil čistě Aké.

31
Karty

Žlutá karta pro Tottenham Hotspur. Pierre-Emile Højbjerg vyrazil do brejku, ale k míči se probíjel pomocí ostrého faulu na Lewise.

30

Přenesení hry přes půl hřiště z Gündoğanovy kopačky směřovalo na Grealishe, kterému se odvážně vrhl pod nohy Romero a dobře načasoval skluz na další roh, aniž by se dotkl protihráče.

30

Lewis se srazil s Bentancurem, jenž pro větší efekt svého pádu předvedl kotoul vzad.

29

Od přední tyče odpálil opakovaný roh Emerson „Royal“ de Souza.

28

Přetažený centr sklepl hlavou Romero a Grealishe odzbrojili hosté znovu jen za cenu rohu.

28

Haaland vracel míč hlavičkou za sebe, do míče se opřel Rodri Hernández a po Bentancurově teči přešel balon čáru až téměř u rohového praporku.

27

Po rohu poslal Emerson jen neškodný pozdrav z dálky divákům na tribuně. Alespoň už má Tottenham nějakou čárku v kolonce střel.

26

Na Perišićův kroucený centr už se napřahoval Kane, ale v poslední chvíli před ním lízl míč hlavou za čáru Nathan Aké.

25

Ke kontru se rozběhl Son Hung-min, čistě ho však zastavil Grealish.

25

Rohový kop pro Manchester City.

23
Karty

Žlutá karta pro Tottenham Hotspur. Napomínán je Cristian Romero za nešetrný skluz do Akanjiho.

21
Karty

Žlutá karta pro Manchester City. Protiútok Dejana Kuluševského zastavuje nedovoleně Rijád Mahriz.

21

Domácí rozehráli po rohu rychlou kombinaci a Álvarezovu ránu z 10 metrů výtečně zblokoval Dier.

20

Grealish možná chce měnit zaměstnání, skončil až ve stanovišti pro fotografy. V každém případě vybojoval pro Citizens roh.

19

İlkay Gündoğan dostal zpětnou přihrávku od Jacka Grealishe a křížnou střelou, která možná byla míněná spíše jako střílená přihrávka, minul levou tyč Kohoutů.

18

Vzápětí hosté ztrácejí míč a v pokutovém území odpadl Haaland až příliš ochotně od Romera.

18

V Llorisových rukavicích končí Akého centr.

16

Při průnikovce na Kanea letí vzhůru praporek pomezního. Nepřímý kop si chystá Ederson de Moraes.

15

Aké odebral míč čistým skluzem za postranní čáru Emersonovi.

14

Při krytí míče Højbjerga podkopl Rodri Hernández. Hosté ale rozehrávají na jistotu dozadu.

13

Mahriz nastřelil z 25 metrů jen vyskakující zeď, odražený míč se vrací opět až k brazilskému brankáři Manchesteru City.

12

Julián Álvarez si vyloženě došel pro faul k Daviesovi.

10

Rijád Mahriz našel přetaženým centrem Erlinga Haalanda, kterého si obrana Spurs vůbec nevšímala, nakonec Rodrigo Bentancur srazil jeho volej z úhlu na další roh z opačné strany.

10

Ilkay Gündoğan uvolnil na křídlo Álvareze, který hledal Haalanda, míč však srazil na roh hostující Ben Davies.

9

Pod tlakem Bentancura vrací Akanji míč ze středového kruhu malou domů Edersonovi.

8

Čtyřčlenná obrana Tottenhamu se při domácích akcích stahuje na střed do jediné linie a domácí při své kombinaci marně hledají recept na její překonání. Lewisův oblouček propadl jen k brankáři Llorisovi.

6

Perišićův průnik zastavuje čistě mladý Rico Lewis.

3

Útoky se zatím přelévají jen od vápna k vápnu. Tottenham je u míče zatím častěji.

2

Po výkopu podrželi míč hosté, ale přicházejí o něj, Citizens si vypomáhají rozehrávkou přes brankáře a Aké vybojoval autové vhazování.

1

Utkání právě začalo.

Domácí v bledě modrých dresech a bílých trenýrkách, hosté v bílo-černé kombinaci úborů. Velká bitva na zaplněném Etihad Stadium může začít!

Úvodní sestavy:

Manchester City: Ederson – Lewis, Akanji, Stones, Aké – Gündoğan, Hernández, Grealish – Mahriz, Haaland, Álvarez.
Náhradníci: Ortega – Cancelo, Walker, Laporte, Dias, De Bruyne, Phillips, Silva, Foden.
Trenér: Guardiola

Tottenham Hotspur: Lloris – Romero, Dier, Davies – Emerson, Bentancur, Højbjerg, Perišić – Kuluševski, Kane, Son.
Náhradníci: Forster – Lenglet, Sánchez, Tanganga, Sessegnon, Bissouma, Sarr, Doherty, Richarlison.
Trenér: Conte

Rozhodčí: Hooper – Holmes, Smart.

V loňské mistrovské sezoně prohrál Manchester City s Tottenhamem oba zápasy. Hned v prvním kole 0:1 v Londýně a poté i 2:3 doma. S žádným jiným soupeřem v lize bodově naprázdno nevyšel. Za poslední tři ročníky Premier League zvítězili Citizens nad soupeřem z Londýna pouze jednou.

Tottenham Hotspur
Také londýnský klub jde k dohrávce po prohraném derby, jeho porážka 0:2 na domácí půdě s Arsenalem nepotěšila především dnešního soupeře. Z posledních devíti utkání má Tottenham slabou bilanci 3-1-5 a začínají se mu vzdalovat příčky, zaručující Ligu mistrů. Na hřištích soupeřů prohráli Kohouti jen jedno z pěti zápasů, a sice právě v Manchesteru s United.
Svalové potíže trápily Bentancura i Richarlisona, jejichž start je nejistý.

Střelci: 17 – Kane, 6 – Son, 5 – Højbjerg, Bentancur.

Porážkou 1:2 v městském derby na Old Trafford, kde Citizens po Grealishově hlavičce ještě v 78. minutě vedli, znamená další velkou překážku v cestě za obhajobou titulu. Manko na vedoucí Arsenal narostlo již na osm bodů. Nyní se představí poprvé v roce 2023 v Premier League na domácím hřišti, kde z posledních dvou utkání s Brentfordem a Evertonem vytěžili jen jediný bod. Navázat by naopak chtěli na pohárovou výhru 4:0 nad Chelsea.

Střelci: 27 – Haaland, 9 – Foden, 8 – Mahriz, Álvarez.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.