To už je z ročníku Premier League vše. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek nedělného večera.

Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 11:3. Střely mimo: 10:5. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 8:10.

Dvě nastavené minuty uplynuly a zápas končí! Manchester City poráží v závěrečném zápase Premier League Everton jasně 5:0.

Podle očekávání byli od samotného úvodu zápasu aktivnější domácí fotbalisté. Netrvalo dlouhé a poprvé se měnil stav zápasu. Již v 11. minutě využil volného prostoru před vápnem umístěnou střelou ke vzdálenější tyči Kevin De Bruyne. Vyvedenou část zápasu podtrhl o moment později druhým zásahem Gabriel Jesus. Hosté mohli po faulu Diase z pokutového kopu snížit, ale střelu Sigurdssona vyrazil Ederson. V závěru první půle poté orazítkoval břevno prudkou ránou Rijád Mahríz.

I po změně stran pokračoval nápor manchesterského týmu. Po přestávce navýšil vedení Phil Foden, následně se přišel s Premier League z lavičky rozloučit Sergio Agüero a bylo to loučení více než povedené. V 71. minutě využil zaváhání hostující obránce a zakončil k tyči. O dalších pět minut později poté hlavou trefil volné místo v brance a završil dnešní skóre na 5:0.

Foden
56. min Rodri
26 Mahríz
Mahríz
65. min Agüero
9 Jesus
Jesus
74. min Torres

Doucouré
57. min Iwobi
6 Allan
Allan
26 Davies
Davies
Sigurdsson
58. min Bernard
Calvert-Lewin
Richarlison
77. min Nkounkou

90+2

Na Diase si ještě při rozehrávce vyšlápl Calvert-Lewin. Místo pokusu o zakončení ale následoval protiútok City, který však napálil Sterling jen do Pickforda.

90+1

Hlavní rozhodčí Oliver nastavuje ve druhém poločase dvě minuty.

90

S Walkerem hrál na pravé straně De Bruyne. Domácí sice drží i nadále balon pod kontrolou, ale do útoku už se příliš neženou.

89

Balon se dostal až ke Stonesovi. Domácí stoper na nic dlouho nečekal a okamžitě přihrával směrem kupředu ke Sterlingovi. Už i domácí ale závěr zápasu dohrávají v poklidu.

88

Iwobimu sebral míč Rodri. Následně mířil do protiútoku De Bruyne, ale ani jeho přihrávka k Torresovi nevyšla podle představ.

87

Také Ferrán Torres se dostal po svém příchodu na trávník. Se Sterlingem si ale příliš nerozuměl, ale domácí se ještě udrželi u míče na útočné polovině.

86

Zničehonic vyplaval před vápnem míč k Fernandinhovi. Střelu z první ale nasměroval kapitán City jen nad hostující branku.

85

Sergio Agüero se chce rozloučit hattrickem. Nyní po rohovém kopu hlavičkoval z nebezpečné pozice, ale opět skvěle u své tyče zasáhl Pickford.

84

Mizernou rozehrávku Godfreyho sebral ještě na útočné polovině Rodri. Španělský záložník se ale nepřevedl nejlépe, když nenašel na pár metrů Agüera.

83

Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Agüerovu střelu z otočky si tentokrát Pickford pohlídal.

82

Kolem Fernandinha se uvolnil Iwobi, ale předat balon už Calvertu-Lewinovi nedokázal. Manchester tak téměř bez práce získal míč ve středu pole.

80

De Bruynemu utekl balon za postranní lajnu. Holgate vhodil míč zpět do hry, ale to už byla obrana domácího celku připravena před vlastním vápnem.

79

Také Everton se hlásí ke slovu. Dlouhá přihrávka Holgatea měla najít střídajícího Nkounkoua, ale jako první se zjevil u balonu Zinčenko.

77
Střídání

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Richarlison, přichází Niels Nkounkou.

76

Manchester City právě vstřelil branku!
Neskutečná paráda! Už to vypadalo, že je Fernandinho na pravé straně ztracen s míčem, ale najednou vykouzlil neskutečný centr do vápna, kde se dokázal uvolnit k hlavičce SERGIO AGÜERO a umístěným pokusem zmrazil Pickforda.

76

Manchester City nepouští soupeře k balonu. Sterling měl na levém kraji více prostoru, ale raději než aby balon ztratil, tak přihrával pod sebe.

75

Fernandinho našel rozběhnutého De Bruyneho, následně se ale k belgickému záložníkovi seběhli hned dva protihráči a o míč přišel.

74
Střídání

Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Gabriel Jesus, přichází Ferrán Torres.

73

Manchester City pokračuje i při čtyřbrankovém vedení ve snaze útočit. Fernandinho přihrával k Jesusovi, kterého si ale tentokrát pohlídal Davies.

71

Snová rozlučka! Everton chyboval po autovém vhazování, balon se dostal k nohám SERGIA AGÜERA, který si ještě ve vápně obhodil Godfreyho a poté zakončil přesně k tyči.

70

U postranní lajny se držel za ruku Lucas Digne, ale ani on nakonec ošetření lékařů nepotřebuje.

69
Důležité

V další šanci City selhal Gabriel Jesus. De Bruyne skvěle zatáhl balon na Sterlinga, ten poté připravil pozici kolmou nahrávkou Jesusovi, který ale přestřelil.

68
Karty

Sterling přidržel za dres Digneho a po zásluze je potrestán žlutou kartou.

68

Ani další nadějnější akce Evertonu nekončí gólem. Davies se snažil najít rozběhnutého Richarlisona, ale u míče byl znovu dříve Ederson.

67

U středového kruhu se nepříjemně střetli Rodri s Allanem. Oba na moment zůstali na trávníku, ale velmi rychle byli znovu připraveni pokračovat ve hře.

66

Přetažený pas Allana měl najít Richalirsona, ale balon odskočil po nakropeném trávníku až do náruče Edersona.

65
Střídání

Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Rijád Mahríz, přichází Sergio Agüero.

63

Za postranní lajnou už je připraven k nástupu do hry Sergio Agüero. Argentinský útočník po dlouhých letech končí v Manchesteru a jde se tak alespoň prozatím rozloučit s Premier League.

62

Keane se nechal jednoduše předskočit De Bruynem na levé straně. Belgický záložník rychle mířil do vápna, ale skvěle se postavil do přihrávky Godfrey.

61

Z rohového čtvrtkruhu rozehrával Kevin De Bruyne. Ve vápně se ale nejlépe zorientoval bránící Mason Holgate.

60

Po hodině hry vede Manchester City nad Evertonem už o tři góly. Hosté sice mají více prostoru než v první půli, ale ke větší šanci se ještě nedostali.

59

Rodri se uvedl po příchodu na trávník nebezpečnou střelou po nahrávce Steringa. Z nadějného postavení uvnitř vápna však branku Pickforda přestřelil.

58
Střídání

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Gylfi Sigurdsson, přichází Bernard.

57
Střídání

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Abdoulaye Doucouré, přichází Alex Iwobi.

56
Střídání

Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Phil Foden, přichází Rodri.

56

Everton opět rozehrával další roh, ale ani tentokrát se Ederson příliš nezapotil. Skvěle si vedl v obraně Rubén Dias.

55

Na trávníku skončil po kontaktu s Doucourém právě střelec třetího dnešního gólu Foden. K ošetření ale nemuselo dojít a zápas pokračuje bez většího zdržení.

53

Manchester se prosazuje i ve druhém poločase! Sterling na hranici vápna jen lehce přiťukl míč PHILU FODENOVI, který poté kličkou obelstil Godfreyho a nakonec vystřelil kolem Pickforda.

53

S větším nasazením ale vstoupili do druhé půle hostující hráči. Jesus až příliš zdržel útok domácích, navíc Mahríz netrefil v nadějné pozici branku soupeře.

52

Opět přilétl před Edersona centr od rohového praporku. Domácí si ale i nadále drží čisté konto po obranném zákroku Johna Stonese.

50

Od Edersona putoval balon k obsazenému Sterlingovi. Zinčenko ještě dokázal vybojovat míč u postranní lajny, ale poté se pískal faul Fodena.

49

Do otevřenější pravé strany mířil Dominic Calvert-Lewin. Se štěstím prošla nahrávka až k Richalisonovi, který ale pálil z prvního doteku jen nad branku.

48

Everton měl hned v úvodu druhé půle k dispozici rohový kop. V hlavičkovém souboji s Richarlisonem se ale prosadil Kyle Walker.

47

Druhý poločas otevřeli rozehrávkou ze středového kruhu domácí fotbalisté. Po Jesusovi byl u balonu Mahríz, ale obrana Evertonu první útok dokázala pokrýt.

46

Začal druhý poločas.

Druhý poločas začne přibližně v 18:04.

Dvě nastavené minuty jsou minulostí a první poločas končí. Manchester City na domácím stadionu vede nad Evertonem 2:0.

45+2

První poločas skončil.

45+2

Ani jeden z týmů už nechce udělat v prvním poločase chybu. Sterling si podržel míč ve spolupráci se Zinčenkem, ale do útoku už nespěchal.

45+1

Hlavní rozhodčí Oliver nastavuje v prvním poločase dvě minuty.

45
Důležité

Rijád Mahríz mohl ještě v prvním poločase navýšit vedení svého týmu. Po povedené Jesusově nahrávce na hranici vápna se Mahríz opřel do balonu, ale trefil jen břevno.

44

Znovu měl míč u kopačky Richarlison. Následně se ve vápně skácel k zemi Dominic Calvert-Lewin, ale tentokrát hlavní rozhodčí penaltu nenařídil.

42

Kyle Walker vynikajícím skluzem zastavil rozběhnutého Richarlisona. Everton rychle vhodil míč do hry, ale i tak se domácí stačili v obraně zformovat.

41

S De Bruynem spolupracoval Mahríz. Z pravé strany se však domácí do pokutového území nepodívali. Stejně dopadl i na druhém kraji Zinčenko.

40

První poločas pomalu míří ke svému závěru. City lehce ubralo ve svém ofenzivním snažení a hned se Everton dostává více k balonu.

39

Domácí riskovali při rozehrávce, ale nyní situaci Dias ve spolupráci s Edersonem zvládli. Následně už balon ve středu pole kontroluje Fernandinho.

37

Skóre se po pokutovém kopu nemění! Balon si postavil na značku penalty Gylfi Sigurdsson, ale nedůraznou ránou nechal vyniknout Edersona.

36
Karty

Penalta pro Everton! Richarlison se hnal po chybě Fodena sám na brankáře. Na poslední chvíli poté zasáhl skluzem Dias.

35

Hosté si zajistili dokonce rohový kop. Před Edersonem ale s přehledem odhlavičkoval balon Rubén Dias. Následný protiútok De Bruyneho zastavil Digne.

34

Nápor domácího celku lehce upadá. Ke slovu se pomalu dostávají i hosté, ale ani Sigurdssonova souhra s Richarlisonem nevyšla podle představ.

33

Evertonu se podařilo získat míč a nyní kombinací ve středu pole sbírá dech. Po mizerné nahrávce Doucourého ale hosté u míče příliš dlouho nevydrželi.

31

Obrana Evertonu je stále pod tlakem. Zinčenko cpal míč do nebezpečného prostoru, kde se nacházeli Jesus i Sterling. Na poslední chvíli a trochu se štěstím odpálil míč do bezpečí Ben Godfrey.

30

I po půlhodině hry vedou již jistí mistři Premier League nad Evertonem o dva góly. Hosté se nemohou pořádně prosadit ani na útočné území.

29

Zčistajasna se do šance dostal Raheem Sterling. Svou ránu ale jen opřel do Pickforda a navíc se po prodlevě píská i ofsajd.

28

Po levé straně to domácím nevyšlo, Zinčenko se tak s míčem stáhl a přenesl hru přes celou šířku až k Wakerovi. Nakonec byl na nahrávku do vápna krátký De Bruyne.

27

Skvělou práci v obraně odvedl Michael Keane. Jako poslední obránce zastavil unikajícího De Bruyneho čistým zákrokem.

26

Nápor domácích i nadále roste. Po centru Mahríze musel balon odklízet jen na rohový kop Holtgate. Následně se ale už City k zakončení neprosadilo.

25

Everton se vůbec nemůže dostat s míčem na útočnou polovinu trávníku. Naopak City míří s jedním útokem za druhým na Jordana Pickforda.

24

Tentokrát centroval do vápna z místa přestupku De Bruyne. Volej Mahrízovi sice nesedl ideálně na kopačku, ale ke střele se po odraženém balonu dostal právě De Bruyne.

22
Karty

Také Mason Holtgate inkasuje žlutou kartu. Na levé straně totiž zastavil skluzem rozběhnutého Fodena.

22

Tvrdý úder do holeně dostal Richarlison. Hlavní rozhodčí ale nechal hru pokračovat bez přerušení. De Bruyne tentokrát vyvázl bez trestu.

21

K exekuci volného přímého kopu se postavil znovu Rijád Mahríz. Tentokrát ale v pokutovém území našel pouze hlavu Michaela Keanea.

20

Po dvaceti minutách vede City nad Evertonem o dva góly. Ani za dvoubrankového náskoku ale domácí nepolevují v útočné snaze.

19

Domácí fotbalisté s přehledem drží balon pod kontrolou ve středu pole. Foden si narazil se Sterlingem a následně získal po chybě Godfreyho rohový kop.

18

Další nadějná akce domácího celku. Fodenova průniková nahrávka mezi stopery ale Sterlinga jen těsně minula. Balon se dostal do náruče Jordana Pickforda.

17

Allanova nahrávka na pravou stranu měla najít Calverta-Lewina. Hostující útočník ale záměr svého spoluhráče nepochopil a vydal se opačným směrem.

16

Fernandinho vyhrál souboj s Allanem, následně přihrával Fodenovi. Na levém kraji se ale domácí tentokrát prosadit ke střele nedokázali.

14

Obrana Evertonu naprosto propadla ve středu pole a nabídnutou šanci domácí bez větší námahy využívají! Už to vypadalo, že GABRIEL JESUS prováhal přihrávku na zcela volné spoluhráče ve vápně, ale dokázal se individuálně prosadit střelou po trávníku.

13

Manchester pokračuje v tlaku i po vstřelené brance. Nyní spěchal do útoku Walker, kterého ale ještě zastavil v akci Digne.

11

Manchester City se zaslouženě dostává do vedení! Domácí fotbalisté parádní kombinací překonali pravou stranu, poté zamířil Mahríz více k ose trávníku a přihrávkou našel KEVINA DE BRUYNEHO. Právě belgický ofenzivní záložník si připravil míč před šestnáctku a vynikající ránou překonal Pickforda.

11

Už to vypadalo, že se ke slovu přihlásí i Everton. Po zisku balonu chtěl Allan najít na levé straně Digneho, ale přihrávku dal až příliš vysokou a míč skončil v zámezí.

10

Úvodní desetiminutovka stoprocentní šanci nenabídla. City je sice povětšinu času u balonu, ale Pickforda zaměstnal pouze Gabriel Jesus.

9

Standardní situaci rozehrával právě Rijád Mahríz. Balon si našel v malém pokutovém území John Stones, ale svou hlavičku poslal jen mimo tři tyče.

8

Šance také na druhé straně. De Bruyne fantastickou nahrávkou našel ve vápně Jesuse, který ale z většího úhlu nedokázal pohotového Pickforda překonat.

7
Karty

Prvním potrestaným mužem zápasu je Richarlison, který při snaze pomoci obraně zatáhl za dres Mahríze.

7

Domácí fotbalisté jsou od samého úvodu zápasu natlačeni při napadání vysoko na polovině soupeře. Evertonu se ale podařilo překonat napadající vlnu a Calvert-Lewin znovu prověřil Edersona.

6

Fernandinho neměl daleko, aby vystihl nepřesnou Pickfordovu rozehrávku. Míč ale skončil u Sigurdssona, který následně poprvé prověřil připravenost Edersona.

5

Walker přihrával podél postranní lajny do pohybu Mahrízovi. Alžírský křídelník však neměl dostatečnou rychlost a míč mu ujel za koncovou čáru.

4

Davies zastavil Fodena jen za cenu faulu. Domácí však po rozehrávce nespěchali do útoku a raději pokračují v pomalejší kombinaci ve středu trávníku.

3

Pickfordův dlouhý nákop měl najít Richarlisona. Brazilský útočník ve službách Evertonu si ale nepohlídal své postavení v ofsajdu.

2

Do prvního poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu hostující fotbalisté. Po Allanovi mohl hrát na pravé straně Holgate, ale kolem Zinčenka neprošel.

1

Utkání právě začalo.

Hlavní rozhodčí Oliver již se svými asistenty přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu Etihad Stadium. Zápas osmatřicátého kola mezi Manchesterem City a Evertonem může za několik málo okamžiků odstartovat.

Úvodní sestavy:

Manchester City: Ederson – Walker, Stones, Rúben Dias, Zinčenko – De Bruyne, Fernandinho (C), Foden – Mahríz, Jesus, Sterling.
Náhradníci: Steffen – N. Aké, Gündoğan, Agüero, Laporte, Rodri, B. Silva, F. Torres, B. Mendy.

Everton FC: Pickford – Holgate, M. Keane, Godfrey, Digne – A. Doucouré, Allan, Davies – G. Sigurdsson (C) – Calvert-Lewin, Richarlison.
Náhradníci: Olsen, Virginia – Coleman, Bernard, A. Gomes, Nkounkou, Iwobi, John.

Rozhodčí: Oliver – Burt, Bennett.

Vzájemná utkání

První vzájemný duel sezóny zvládl lépe Manchester City, jenž na půdě Evertonu bral tři body za výhru 3:0. Hosté tak mají svému soupeři co vracet.

Everton FC

Hosté z Evertonu oproti domácímu celku ještě mají o co hrát. Jsou na osmém místě tabulky se ziskem devětapadesáti bodů a mají tak ještě šanci vybojovat postup do pohárové Evropy, kde nemá na sedmou pozici žádnou ztrátu, jen stejný počet bodů Tottenhamem. A pokud by Kohouti klopýtli a Evertonu se povedlo vyhrát, tak by si zahrál dost možná kvalifikaci o Evropskou konferenční ligu. Proti Manchesteru se tak budou snažit urvat nejlépe všechny tři body a spoléhat na to, že se nebude dařit Tottenhamu. Čeká nás tak ještě zajímavý zápas na konci sezóny, který si nenechte ujít.

Fotbalisté dnes domácího týmu Manchester City už v klidu dohrává sezónu, která pro ně byla hodně úspěšná. Už s předstihem si totiž zajistili ligový titul, na prvním místě mají třiaosmdesát bodů a i po posledním kole je nemůže nikdo předběhnout. A ziskem titulu to nekončí. Ještě vyhráli Anglický ligový pohár a navíc si v nové sezóně zahrají základní skupinu Ligy mistrů. Mohou tak být se sebou spokojeni a dnes budou chtít před svými diváky zvítězit, aby sezónu zakončili vítězstvím. Proti Evertonu budou plnit roli favorita, uvidíme, zda tuto roli naplní.

Hezké nědělní odpoledne přeji všem příznivcům fotbalu. Na programu je osmatřicáté, tedy poslední kolo anglické Premier League a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy Manchester City a Everton FC.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.