S konstatováním, že Manchester City po zásluze postupuje mezi osmičku nejlepších mužstev letošní Ligy mistrů se s vámi loučím, děkuji za pozornost a přeji dobrou noc. Na shledanou.

Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 3:3. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 4:8.

Druhá půle už žádnou branku nenabídla, ale rozhodně bylo na co se dívat. Manchester City pokračoval ve své aktivitě a byl několikrát blízko tomu, aby své vedení navýšil. To se sice nestalo, avšak jeho hráče to mrzet příliš nemuselo, neboť žádný gól ani neinkasovali a podobně jako před třemi týdny, i tentokrát vítězí nad svým německým protivníkem 2:0.
Borussii nebyl dopřán ani čestný úspěch, ovšem její hráči se za svůj dnešní výkon stydět nemusí, chybělo možná trochu více klidu a štěstí v zakončení.

Dias
70. min Laporte
27 Cancelo
Cancelo
64. min Zinčenko
20 Silva
Silva
75. min Agüero
16 Rodri
Rodri
63. min Fernandinho
Gündoğan
70. min Sterling

Elvedi
88. min Jantschke
Binsibajní
88. min Wendt
Stindl
80. min Traoré
36 Embolo
Embolo
65. min Wolf
10 Thuram
Thuram
65. min Pléa

Rozhodčí: S. Karasev – I. Demeško, M. Gavrilin (všichni RUS)

90+3

A ještě jedna možnost v úplném závěru. Rijád Mahríz naběhl do otevřené obrany Mönchengladbachu, levačkou zamířil do vzdálenějšího dolního rohu hostující svatyně, ale těsně minul. Útočník MC se dnes snažil a možná by i zasluhoval zápis mezi střelce, ale nestalo se.

90+2

Borussii není čestný úspěch dopřán, domácí obrana zareagovala včas a volný míč rychle odehrála do bezpečné vzdálenosti.

90+1

Nastavují se jen dvě minuty.

89

Kevin De Bruyne naběhl s míčem k pokutovému území, místo střely volil přihrávku vpravo, kde byl připravený Rijád Mahríz, jenž se rozhodl zakončovat, míč zatočil na vzdálenější horní roh brány, ale minul.

88

Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Rámí Binsibajní, přichází Oscar Wendt.

88

Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Nico Elvedi, přichází Tony Jantschke.

87

Alassane Pléa nemohl pokračovat v útočné akci, neboť se chytil do ofsajdové pasti. Jeho tým chystá další střídání.

86

Phil Foden se snažil najít přihrávkou z levé strany nabíhající spoluhráče v pokutovém území, byli tam hned dva, avšak míč zblokoval do zámezí jeden z hostující obránců, takže z šance nebylo nic.

85

Rijád Mahríz si dokázal ze vzduchu zpracovat balón, ale v zakončení mu zabránil Rámí Binsibajní.

83

Sergio Agüero čekal na přihrávku osamocen v pokutovém území, ale míč se k němu obloučkem nedostal.

82
Karty

Žlutou kartu dostává Fernandinho (Manchester City) a to úplně zbytečně. Domácí hráč nejprve fauloval, za to ještě kartu nedostal, ovšem poté po odpískání zakopl míč a právě za tohle chování mu ruský arbitr uděluje karetní trest.

80

Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Lars Stindl, přichází Ibrahima Traoré.

79

Hosté sympaticky dál aktivně hrají a užívají si tento duel. Je jim nejspíš jasné, že dneškem jejich účinkování v Lize mistrů končí.

77

Hannes Wolf si zpracoval odražený míč a zkusil to z dálky levačkou, jeho pokus nebyl vůbec špatný, leč směřoval pouze nad bránu. Trochu níž a hosté se mohli radovat, Ederson by neměl šanci.

76

Raheem Sterling po pěkné kombinaci pokazil celou situaci, když na kluzkém povrchu uklouzl a do zakončení se tak nedostal. Trochu škoda, neboť měl před sebou volný prostor.

75

Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Bernardo Silva, přichází Sergio Agüero.

73

Málem se mu to povedlo, avšak nejen, že střela jednoho z hráčů byla zblokována, navíc byl odmáván ofsajd.

72

Gigant z Britských ostrovů pokračuje v aktivitě a snaží se přidat další branku.

70

Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Rúben Dias, přichází Aymeric Laporte.

70

Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Ilkay Gündoğan, přichází Raheem Sterling.

68

Další tvrdá rána Rijáda Mahríze, jeho tým rozehrál roh na krátko, dotyčný fotbalista se pak dostal ke střele zblízka, ale Sommer byl připravený a míč vyrazil.

67

Bernardo Silva v situaci jeden na jednoho přes obránce nepřešel a do zakončení se tak nedostal.

66

Velká šance MC, Rijád Mahríz střílel z otočky velmi tvrdě k bližší tyči a do dolní části hostující brány, avšak Sommer zareagoval včas a bravurně jeho pokus zneškodnil.

65

Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Breel Embolo, přichází Hannes Wolf.

65

Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Marcus Thuram, přichází Alassane Pléa.

65

Po krátké hře se chystá střídání také na straně německého týmu.

64

Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází João Cancelo, přichází Olexandr Zinčenko.

63

Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Rodri, přichází Fernandinho.

61

Domácí rozehráli z levé strany, následoval centr před bránu, kam nabíhal Ilkay Gündoğan, ale Yann Sommer byl u míče jako první a ukryl jej do rukou.

61
Karty

Žlutou kartu dostává Stefan Lainer (Borussia Mönchengladbach).

60

Kevin De Bruyne si nedokázal u postranní čáry zpracovat přihrávku, míč mu sebral Stefan Lainer, ovšem ten poté zasáhl svého protihráče do obličeje a vidí žlutou kartu.

58

Míč drží anglický tým, jeho hráči volí přihrávky mezi sebou u středové lajny.

56

Německý tým se sice dostal do šance, ale i kdyby vstřelil gól, ten by pro předchozí faul neplatil. I domácí se dožadovali karty pro protihráče, ale v tomto případě se tak neděje.

55
Karty

Máme tu první žlutou kartu a dostává ji João Cancelo (Manchester City), který fauloval v úniku Embola.

53

Odmáván ofsajd domácímu mužstvu, které se tak musí stáhnout.

52

Host se vymanili z tlaku odkopnutím balónu k Edersonovi, ten rozehrává na krátko.

51

Po rohovém kopu MC píská hlavní arbitr faul, rozehrávat bude Yann Sommer.

50

Rijád Mahríz nyní v roli nahrávače, avšak jeho pas z pravé strany byl zblokován včas.

48

Rijád Mahríz byl blízko třetí brance, jeho rána však těsně minula hostující bránu. Nyní měl německý tým štěstí.

46

Začal druhý poločas.

Tak jak jsem předpokládal, nenastavovala se nakonec ani minuta. Anglický gigant vede zcela zaslouženě a o postup by ho musela připravit nenadálá souhra nešťastných náhod a okolností, Německý tým by musel vstřelit ve druhé půli pět gólů a žádný už neinkasovat, což se vzhledem k jeho hře v prvním poločase moc předpokládat nedá. Ne že by hráči Borussie nebyli aktivní, avšak obrana MC velmi dobře zvládá svoji práci a svému brankáři vše hodně ulehčuje.

45+1

První poločas skončil.

45

Závěr první půle se blíží, nastavovat se nejspíš příliš nebude. Domácí drží míč na svých kopačkách.

43

Phil Foden se drží za nos, v souboji o míč nejspíš inkasoval nějaký úder, ale není to nic vážného.

42

Na druhé straně Kevin De Bruyne zřejmě hledal obloučkem někoho ze spoluhráčů, avšak míč poslal pouze za hostující svatyni.

41

Německý tým byl blízko snížení, Breel Embolo se po pěkné kombinaci dostal do zakončení z levé strany, avšak o malý kousek minul vzdálenější tyč, Ederson neměl šanci zasáhnout a po balónu se jenom ohlédl.

40

Hráči Mönchengladbachu nyní kombinují poblíž pokutového území, vstřelený gól by jim jistě přišel vhod.

38

Domácí si dlouho přihrávají na své polovině a nikam se neženou.

37

Yann Sommer musel rychle ven z brány, aby balón uklidil do náruče před dobíhajícím protivníkem.

36

Hosté odvrátili míč a rohový kop se bude opakovat.

35

Kevin De Bruyne nezahrál přímý kop vůbec zle, mířil pod břevno, avšak přímo na střed, Sommer se tak stihl natáhnout a balón vyrazit na roh.

34

Mnoho faulů zatím k vidění nebylo, avšak nyní Lars Stindl po svém ataku zadělává svému celku na problémy, neboť protivník rozehraje přímý kop z dobré pozice.

32

Na druhé straně střílel tvrdě Marcus Thuram, ovšem Ederson včas skočil a míč lapil do svých rukavic.

31

Rijád Mahríz dokázal navzdory obráncům projít po pravé straně až do zakončení, střílel do bližšího dolního rohu brány, ovšem z ostrého úhlu a Yann Sommer tak zasáhl celkem snadno.

30

Hosté kombinují na své straně a dál se dostat nemohou, s rozehrávkou jim pomáhá i Yann Sommer.

28

João Cancelo se snažil obloučkem vyslat do šance Gündoğana, ale ten bojoval proti dvojí přesile a k balónu se tentokrát nedostal.

26

Ilkay Gündoğan se zjevil sám před brankářem, ale míč si špatně zpracoval a ten mu utekl na pravou stranu. Nechybělo moc a byla tu třetí branka.

25

Opět končí balón u gólmana Borussie, který má rozhodně víc práce, než jeho protějšek.

24

Yann Sommer rychle vyběhl z brány a míč raději odkopl do bezpečné vzdálenosti.

23

A opět si hostující tým přihrává u středové čáry a trpělivě vyčkává na svoji příležitost.

22

MC pokračuje kombinací na své polovině, jeho hráči se nikam hnát nemusí.

20

Hosté ale nechtějí hrát odevzdaně a snaží se být aktivní, do zakončení se jim ale nedaří dostat.

18

Manchester City právě vstřelil branku!
Anglický tým si jde dle předpokladů za postupem. Foden přesnou přihrávkou poslal do zakončení ILKAYE GÜNDOĞANA, který se vyhnul ofsajdu a běžel sám na brankáře, toho poté překonal střelou po zemí ke vzdálenější tyči.

16

Přeci jen byla k vidění střela, o kterou se postaral Lars Stindl, jeho přízemní pokus k levé tyči ovšem Ederson bez větších problémů lapil.

15

João Cancelo velmi dobře obral o míč Marcuse Thurama a zabránil potencionální šanci německého celku.

14

Hosté se s míčem příliš daleko nedostali a Ederson mohl zůstat v klidu.

12

Tak tohle byl krásný gól a zřejmě by zatleskali i fanoušci soupeře. Mahríz se vymanil ze sevření dvou soupeřů, přenechal míč spoluhráči, tím byl KEVIN DE BRUYNE, který vypálil před hranicí pokutového území a zamířil parádně pod břevno, od nějž se balón odrazil za brankovou čáru. Gólman hostů neměl absolutně žádnou šanci zasáhnout.

11

Yann Sommer vyběhl z brány a volný míč včas uklidil do rukavic před dobíhajícím soupeřem.

10

Phil Foden zůstal osamocen na středu pokutového území, ale na vysoký míč nedokázal dosáhnout a k hlavičce se tak nedostal.

8

Na druhé straně střílel nepříjemně z dálky Breel Embolo, jeho tečovaná rána by šla zřejmě do zámezí, Ederson však neponechal nic náhodě, zasáhl a balón vyrazil. Následovat tak bude roh.

7

Ale tohle už byla velká možnost. Phil Foden naběhl za obranu Mönchengladbachu, letící balón tečoval před brankářem levačkou, avšak Yann Sommer předvedl výtečný zásah a míč vyrazil.

6

Ani soupeř nebyl moc úspěšný, míč se po zemi dokutálel k Edersonovi.

5

Hráči City si před pokutovým územím špatně přihráli a o balón tak přichází.

4

Dlouhý nákop skončil pouze u Sommera, jenž rozehrává na krátko.

3

Stále se anglickému gigantovi do útoku příliš nechce a hra se odehrává daleko od obou branek.

2

Domácí nyní kombinují u středové lajny a hledají cestu k bráně.

1

Německý tým hned vyrazil do útoku, ale míč skončil v zámezí a rozehrávat bude brankář MC.

1

Utkání právě začalo.

Vše je připraveno, můžeme začít.

Oba týmy v tuto chvíli nastupují na hřiště, velice smutný pohled na prázdné tribuny.

Úvodní sestavy:

Manchester City: Ederson – Walker, Stones, Rúben Dias, Cancelo – B. Silva, Rodri, Gündoğan – Mahríz, De Bruyne (C), Foden.
Náhradníci: Steffen, Carson – N. Aké, Zinčenko, Laporte, B. Mendy, García, Sterling, Fernandinho, Jesus, Agüero, F. Torres.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Lainer, Ginter, Elvedi, Binsibajní – J. Hofmann, Neuhaus, Zakaria – Stindl (C) – Embolo, Thuram.
Náhradníci: Sippel, Grün – Lang, Beyer, Wendt, Jantschke, Kramer, Herrmann, Traoré, Lazaro, H. Wolf, Pléa.

Rozhodčí: S. Karasev – I. Demeško, M. Gavrilin (všichni RUS).

Posledních pět vzájemných zápasů

Mönchengladbach – Manchester City 0:2
Mönchengladbach – Manchester City 1:1
Manchester City – Mönchengladbach 4:0
Manchester City – Mönchengladbach 4:2
Mönchengladbach – Manchester City 1:2

Německý tým svého anglického soka v Lize mistrů ještě nikdy neporazil, jen jednou s ním uhrál remízu.

Borussia Mönchengladbach

Německý mančaft neprožívá ve své soutěži zrovna nejlepší období, prohrál čtyři zápasy v řadě a propadl se až na desátou příčku, daleko za pohárovými pozicemi. Do dnešního zápasu navíc jde, jak už bylo zmíněno, s dvougólovým mankem a čelit budou obrovskému favoritovi. Na druhou stranu, Borussia dokázala v základní skupině hrát vyrovnanou partaj s jiným slavným celkem Realem Madrid, nad kterým vedla 2:0 a náskok ztratila až v úplném závěru, bílý balet vyrovnal až v 93. minutě klání. Podaří se jí něco podobného i dnes?

Anglický gigant si nic jiného, než postup do čtvrtfinále nepřipouští a v úvodním souboji, hraném 24. února, to potvrdil, když svého soupeře porazil poměrem 2:0. MC je nyní hlavním aspirantem na celkový triumf, avšak nečeká jej jistě nic snadného, ani tento mač nebude jistě procházka růžovou zahradou, německý tým jistě zbraně ještě nesložil.
Co se anglické ligy týče, patří v ní Manchesteru suverénně první místo se čtrnáctibodovým náskokem před druhým MU, na kontě má nejvíce vstřelených a nejméně inkasovaných branek ze všech mužstev, naposled porazil 3:0 Fulham.

Dobrý den dámy a pánové, všichni fotbaloví fanoušci. Liga mistrů dnes pokračuje odvetnými zápasy osmifinále, na pořadu jsou dva duely. V tomto přenosu se budeme věnovat souboji mezi Manchesterem City a Borusií Mönchengladbach. O favoritovi nemůže být nejmenších pochyb.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.