To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.

Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 4:1. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:8.

Je konec tohoto prvního utkání čtvrtfinále Ligy mistrů mezi Manchester City a Borussií Dortmund.
Do druhé půle vstoupily vosy velmi aktivně, ale Haaland neprostřelil Edersona. V 65. minutě se Foden ocitl v obrovské šanci, ale Hitz se blýskl skvělým zákrokem. O deset minut později mohl zvýšit vedení De Bruyne, ale zakončil jen vedle brány. V 84. minutě tak přišel trest v podobě srovnání, když se po skvělé akci prosadil Marco Reus. Ovšem Manchester City zvýšil tempo a v 90. minutě se už dočkal gólu Phil Foden.

Silva
59. min Jesus

Borussia DortmundBorussia Dortmund(4-3-3 )

35 Hitz
Hitz
2 Morey
Morey
81. min Meunier
Dahoud
81. min Delaney
36 Knauff
Knauff
63. min Reyna
Haaland
11 Reus
Reus

Rozhodčí: Haţegan – ?ovre, Gheorghe (vš. ROU)

90+3

Hosté se snažili něco vymyslet na pravém křídle, ale nakonec obrana City opět získala balón na svou stranu.

90+2

Dnes fantasticky hrající Phil Foden se snažil něco vymyslet na levém křídle, ale nakonec je z toho jen odkop od brány Hitze.

90

Rozhodčí nastavuje 3 minuty navíc.

90

Manchester City právě vstřelil branku!
Domácí si po šesti minutách berou vedení zpět na svou stranu! Kevin De Bruyne excelentním pasem našel z pravé strany na vzdálenější tyči Ilkaye Gündoğana, který si jej zpracoval, posunul na PHILA FODENA a ten zakončil přízemně do pravé části branky. Asistence: Ilkay Gündoğan.

89

Phil Foden sice dokázal odcentrovat z levé strany, ale míč, který měl najít Jesuse zastavil stoper Manuel Akanji. City ale zůstává u balónu i nadále.

88

Posléze ale nakonec přišel jen útočný faul Manchesteru, který hodně znervózněl, protože s remízou 1:1 by jel na Signal Iduna Park, což pro Citizens není vůbec ideální.

87

Rúben Dias se po centru ze standardní situace snažil zakončit, ale Mats Hummels si s ním poradil a následuje rohový kop z levé strany.

87

Následný roh sice nic moc nenabídl, ale posléze přišel faul Raphaëla Guerreiry a Citizens získali volný kop z pravé strany.

86

Nyní ovšem můžeme čekat obrovské tlaky ze strany Manchesteru City, které získalo téměř okamžitě rohový kop.

84

Dortmund právě vstřelil branku!
Tak tohle je velmi nečekané, jelikož Borussia srovnává na 1:1! Obrovský kus práce udělal Jude Bellingham, který dokázal prostrčit míč na Haalanda, který z první naprosto excelentně vyslal do obrovské šance MARCO REUSE a ten zakončil k pravé tyči, kdy si Ederson sáhl na balón, ale nevyrazil jej. Asistence: Erling Haaland.

83

Rijád Mahríz se snažil prodrat k balónu v šestnáctce, ale Mats Hummels si s ním zkušeně poradil. Následně se Manchester dostal opět k míči, ale nebylo z toho nic vážnějšího.

82

Trenér Borussie Edin Teržič reagoval na Phila Fodena, který si poslední minuty dělal na levé straně prakticky cokoliv a nasadil na něj čerstvého Meuniera.

81

Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Mahmoud Dahoud, přichází Thomas Delaney.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Mateu Morey, přichází Thomas Meunier.

81

Phil Foden se znovu dostal z levého křídla přes dva protihráče, ale jeho zakončení postrádalo kvality a letělo opět vedle.

80

Je před námi posledních deset minut plus nějaké nastavení a Manchester City diktuje tempo tohoto utkání i nadále.

78

Erling Haaland si nyní došel pro míč hlouběji do pole, ale nepodařilo se mu rozpohybovat spoluhráče a nakonec je z toho jen další ztráta.

77

Znovu vymyslel skvělou akci Kevin De Bruyne, ale Phil Foden pálil jen doprostřed brány, kde byl opět připraven Marwin Hitz.

76

Kevin De Bruyne ustál souboje s Jude Bellinghamem a posléze také s Marco Reusem, ale jeho následná střela letěla půl metr vedle levé tyče!

74

Gabriel Jesus si nedokázal zpracovat míč v souboji s mohutným Manuelem Akanjim a Borussia Dortmund získala autové vhazování na své polovině.

73

Phil Foden se parádně dostal přes obránce do vápna, když protancoval okolo dvou hráčů soupeře, ale jeho následná přihrávka na Jesuse skončila jen u Hummelse.

72

Mats Hummels chtěl svým nákopem zrychlit přechodovou fázi a vyslat tak dopředu Erlinga Haalanda, ale míč skončil jen u gólmana Edersona.

71

Nyní se odehrály skvělé souboje uprostřed hrací plochy, ovšem ty zatím nepřinášejí nic moc k vidění a Manchester City hraje přesně to co potřebuje, a to neinkasovat v domácím prostředí.

70

Manuel Akanji nyní zastavil Kevina De Bruyneho nedovoleným zákorkem ve středu hrací plochy a může být rád, že neuviděl žlutou kartu za přerušený možný brejk Citizens.

69

Podle webu whoscored.com je zatím nejlepší hráč na domácí straně João Cancelo, zatímco u německého celku to byl nyní už sedící Ansgar Knauff.

68

Hostující mužstvo se opět snaží něco vymyslet pomalejším útokem, ale je z toho jen další ztráta, kterou ale Gabriel Jesus nepotrestal, neboť přišel o míč v souboji s Hummelsem.

66

Ilkay Gündoğan se snažil procpat do vápna přes Matse Hummelse, ovšem ten ho s míčem nehodlal pustit a také nepustil.

65

Kevin De Bruyne si na pravé straně skvěle sběhl za obranu a posléze nabídl míč do vápna na zlatém podnosu Philu Fodenovi, ovšem jeho zakončení vychytal Marwin Hitz! Následně ještě přišla rána João Cancela z dorážky, která letěla vedle.

64

Nyní sice na hrací ploše chvíli plály emoce, když ses Pep Guardiola a Gabriel Jesus rozčilovali, že Manchester City nezískal autové vhazování, ale s verdiktem sudího nepohnuli.

63

Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Ansgar Knauff, přichází Giovanni Reyna.

62

Exekuce se ujal Marco Reus, ale jeho následná střela byla zblokována zdí. Posléze se k němu míč opět dostal, ale další rána z kroku letěla několik metrů vedle svatyně Edersona.

61

Erling Haaland byl po neobratném zákroku Johna Stonese zfaulován v oblouku před pokutovým územím a tohle je fantastická pozice na přímý kop.

60

Gabriel Jesus se krátce potom co přišel na hrací plochu sklepával míč svou hrudí spoluhráči Fodenovi uvnitř vápna, ale nakonec se domácí útočník nachytal v ofsajdové pasti.

59

Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Bernardo Silva, přichází Gabriel Jesus.

58

Ovšem následný pas z levé strany na pravou skončil jen u Raphaëla Guerreiry. Po chvíli skončil míč v zámezí a následuje autové vhazování.

57

Nyní už ale je k vidění typický obrázek z prvního poločasu, kdy Manchester City drží míč a trpělivě vyčkává na vhodný moment se posunout blíž k bráně Hitze.

56

Nakonec přišel skvělý pas na Matea Moreye, jenž se dostal do šestnáctky soupeře, ale míč mu v poslední vhodný okamžik ukopl soupeř a Ederson tak nemusel čelit další střele.

55

Vestfálské vosy to nyní zkouší pomalejší kombinací po vzoru Manchesteru City, ale zatím se nemohou dostat přes polovinu hrací plochy.

53

Kyle Walker se dostal k míči hned dvakrát na pravé straně, ale nakonec nevyužil chvilky štěstí a Dortmund tak získal balón zpět.

52

Následný centr z rohu letěl na přední tyč, kde se snažil zakončit hlavou Emre Can, ale nakonec z toho byl jen protiútok Manchesteru zakončený střelou Phila Fodena vedle brány Marwina Hitze.

51

Velmi dobře sehraná akce Dortmundu, když se míč přesunul z levé strany na pravou, kde si jej zpracoval Ansgar Knauff, který už dával balón před bránu, ale ten zblokovala obrana Citizens a následuje rohový kop.

49

Borussia Dortmund se snaží něco vymyslet od začátku druhé půle a zatím je častěji u míče a chce co nejrychleji vyrovnat stav utkání.

48

Erling Haaland byl velmi blízko srovnání na 1:1, když znovu předvedl svou typickou rychlost, kdy se dostal přes Rúbena Diase, ale Ederson jej dokázal vychytat!

Fauly: 2:6

Máme za sebou první půli tohoto utkání a Manchester City vede nad Borussií Dortmund 1:0. V úvodu utkání se hosté dostali ke své jediné střele na bránu, kterou vyslal Jude Bellingham, ale Ederson si poradil. Následně už začala dominance v podání Citizens a v 19. minutě otevřel brankový účet po skvělém protiútoku Kevin De Bruyne. Ve 29. minutě odpískal sudí Haţegan penaltu na Rodriho, ale nakonec ji po přezkoumání u obrazovky zrušil. Ve 37. minutě se Ederson dopustil velké chyby, ale k jeho štěstí rozhodčí odpískal nedovolený zákrok na něj.

45+1

První poločas skončil.

45+1

Rijád Mahríz se dostal po přihrávce Bernarda Silvy ke střele z hranice šestnáctky, ale jeho rána byla sražená a Marwin Hitz tak neměl skoro žádnou práci.

45

Rozhodčí nastavuje 1 minutu navíc.

44

Po skvělé kombinaci Dortmundu nakonec pálil Raphaël Guerreiro, ale jeho rána zpoza vápna byla zblokována a Ederson nemusel zasahovat.

43

Kevin De Bruyne prostrčil balón do vápna na Phila Fodena, ale ten si nestačil zpracovat míč a Marwin Hitz se tak postará o odkop od své brány.

42

Tentokrát ovšem hosté zvolili vysunutý presink a obrana Citizens se ocitla při rozehrávce pod pořádným tlakem, ale nakonec dokázala odkopnout balón do bezpečí.

41

Další nákop Dortmundu byl velmi nepřesný a skončil jen v zámezí za bránou Edersona.

40

Phil Foden se už řítil do šance, která byla zakončena střelou, ale Marwin Hitz si poradil a navíc se domácímu hráči odpískal faul na stopera.

39

John Stones se dostal po nákopu před Erlinga Haalanda a zároveň tak založil protiútok Manchesteru, který ale nebyl nijak rychlý, ale míč se postupně vrátil až zpět k obráncům.

37
Karty

Jude Bellingham navíc uviděl za svůj útočný faul žlutou kartu.

37

Ederson velice zariskoval, když si chtěl zahrát nohama po malé domů, ovšem Jude Bellingham byl velmi rychle u něj a nakonec dostal míč až do brány, ale podle sudího si tomu pomohl faulem.

36

Nakonec se exekuce standardní situace ujal Phil Foden, jenž centroval na přední tyč a nakonec se pravděpodobně od Johna Stonese odrazil míč směrem na bránu, ale tam byl připraven Marwin Hitz.

35

Rúben Dias se dopustil menší chybičky při rozehrávce Citizens, ale jeho spoluhráči mu okamžitě vypomohli a získali balón téměř okamžitě zpět. Následně přišel útok Manchesteru, který byl zastaven faulem a k vidění tak bude volný kop.

34

Kyle Walker se snažil projít po pravé straně přes Raphaëla Guerreira, ale ten si počínal v tomto souboji velmi dobře a nepustil přes sebe domácího hráče.

33

Nyní se tak znovu pokračuje ve hře a Manchester City se dostalo ke hranici vápna, ale tam nepřihrál přesně Phil Foden.

32

Penalta je odvolána!

30

A rozhodčí se jde podívat na video a pravděpodobně bude penalta odvolána!

30
Karty

Emre Can uviděl žlutou kartu, ovšem nikoliv za údajný faul, ale za řeči proti sudímu.

29

Byla nařízena penalta pro Manchester City. Po centru z volného kopu měl Emre Can zasáhnout kopačkou Rodriho, ovšem podle záznamu se jeho hlavy ani nedotkl.

28

Opět Manchester City nikam nepospíchá a pomalu se přesouvají blíže k bráně Borussie. Posléze se navíc faulu dopustil Raphaël Guerreiro a následuje volný kop.

26

Sudí Haţegan nyní ponechal výhodu Manchesteru City, ale následná střela Ilkaye Gündoğana byl zblokována obranou soupeře.

25

Domácí opět vysunuli svůj presink a Dortmund tak skoro okamžitě přišel o míč. Momentální formy obou klubů tak nebudou náhodou a Manchester City hraje opravdu totální fotbal.

24

Rodri nyní přišel o míč rovněž na své polovině jako Emre Can před pár minutami, ale Dortmund této chyby nedokázal využít a Marco Reus se navíc dopustil faulu na brankáře Edersona.

23

Marco Reus hledal Erlinga Haalanda, který už nabíral rychlost, ale opět z toho nebyla úplně přesná přihrávka a norský útočník se zatím nemůže dostat do hry.

22

Kyle Walker si poradil s Ansgarem Knauffem, který od něj doslova odletěl. Posléze se faulu dopustil Jude Bellingham a začátek utkání se vyvíjí podle očekávání v dominanci Manchesteru City.

21

Borussia Dortmund se po následném rozehrání snažila něco vymyslet, ale nebylo z toho nic nebezpečného a Manchester je už opět u balónu.

19

Chyba potrestána a domácí celek otevírá brankový účet tohoto dvojutkání! Emre Can trestuhodně přišel o míč na své polovině, ke kterému se dostal KEVIN DE BRUYNE, jenž ho posunul na Fodena, který následně našel na zadní tyči Rijáda Mahríze a nakonec se balón vrátil zpět ke kapitánovi De Bruynemu, jenž zakončil z bezprostřední blízkosti nechytatelně do pravé části branky. Asistence: Rijád Mahríz.

19

Ovšem Ansgar Knauff zatím trápí pravou stranu Manchesteru City a dokázal vybojovat míč zpět, ale jeho následná přihrávka do vápna nenašla Erlinga Haalanda, který se dost možná na tomto stadionu od příští sezóny zabydlí.

18

Ilkay Gündoğan se provinil faulem na Judeho Bellinghama a Borussia tak získala balón ve středu hrací plochy. Dlouho ovšem hosté u něj nezůstali a Manchester získal po vysokém a rychlém presinku autové vhazování.

17

Kyle Walker se ocitl v úzkých, když přihrávka na něj postrádala razanci, ale Ansgar Knauff se nakonec nedokázal dostat k míči před odkopem tohoto anglického obránce.

16

Přihrávku João Cancely sice dokázali vystihnou hráči Dortmundu, ale následná přihrávka na Erlinga Haalanda byla nepřesná a Citizens jsou znovu u míče.

15

Německé mužstvo se sice na chvíli podívalo na polovinu soupeře, ovšem balón nakonec opět skončil jen za bránou Edersona a v prvních patnácti minutách tak byla k vidění jen střela Bellinghama.

14

Manuel Akanji sice při rozehrávce trefil svého spoluhráče, ale míč se odrazil zpět k hráčům Borussie a malá chybička tak nezpůsobila nic nebezpečného.

13

Manchester City je znovu u míče, což můžeme předpokládat něco okolo 70 % času celého utkání. Zatím se domácí totiž snaží být velice trpěliví, ale do plných se prozatím neprosazují.

12

Ovšem tentokrát se sice dostal ke hlavičce Rúben Dias a posléze pálil Phil Foden, ale první jmenovaný se dopustil jen nedovoleného zákroku.

11

Kevin De Bruyne poslal centr do vápna, ale s ním si hosté poradili bez problémů a to díky Emre Canovi. Následuje tak další rohový kop Citizens.

10

Rijád Mahríz se dostal k míči na pravé straně, kde mu ho ale ukopl soupeře a anglický celek tak bude mít k dispozici rohový kop.

9

Nyní už je k vidění opět klasický obrázek Citizens, kteří nikam nespěchají a raději pomalu posouvají míč ze strany na stranu a chtějí si vyťukat soupeře.

8

Ovšem standardní situace německého celku nepřinesla nic nebezpečného a Manchester City dokázal odvrátit balón co nejdál do bezpečí od své brány.

7

Do první vážnější šance se dostali hosté. Marco Reus měl před sebou dostatek místa, ale posunul míč Haalandovi, který jej předal Jude Bellinghamovi a jeho levačka vyprášila rukavice Edersona! Následuje rohový kop.

6

Borussia Dortmund nyní rovněž nikam nespěchá a Mahmoud Dahoud po získání míče raději posunul hru zpět ke své svatyni.

5

Domácím se nepodařilo něco vymyslet, když míč zachytil Mats Hummels, ovšem jeho přihrávka byla rovněž nepřesná.

4

Bernardo Silva posunul balón na pravou stranu, ale tam Rijádu Mahrízovi podjel míč po kopačkou a následuje autové vhazování Dortmundu.

3

Následně se ale Dortmund vydal do protiútoku a Ederson musel jít do výskoku a vyboxovat míč před Ansgarem Knauffem, což se mu povedlo velmi dobře, protože to nakonec bude odkop od jeho brány.

3

Nakonec se Citizens vydali dopředu po levé straně, ale přihrávka posléze skončila jen u brankáře Marwina Hitze.

2

A svěřenci Guardioly nikam nespěchají a snaží se něco vymyslet kombinací krátkých přihrávek ve středu hrací plochy.

1

O úvodní výkop tohoto prvního čtvrtfinálového zápasu se postaral Dortmund, ale následný nákop skončil jen u domácí obrany.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Manchester City: Ederson – Walker, Stones, Rúben Dias, Cancelo – Rodri, Gündoğan – Mahríz, De Bruyne (C), Foden – B. Silva.
Náhradníci: Steffen, Trafford – N. Aké, García, Laporte, B. Mendy, Zinčenko, Fernandinho, Sterling, Agüero, Jesus, F. Torres.

Borussia Dortmund: Hitz – Morey, Akanji, Hummels, Guerreiro – Bellingham, Can, Dahoud – Knauff, Haaland, Reus (C).
Náhradníci: Bürki, Drljača – Meunier, Ł. Piszczek, N. Schulz, Brandt, Delaney, T. Hazard, Passlack, Reinier, Reyna, Tigges.

Rozhodčí: Haţegan – Șovre, Gheorghe (vš. ROU).

Posledních 5 zápasů Dortmundu:

BUN: Dortmund 1:2 Frankfurt
BUN: Kolín 2:2 Dortmund
BUN: Dortmund 2:0 Hertha
LM: Dortmund 2:2 Sevilla
BUN: Bayern 4:2 Dortmund

Borussia Dortmund se ani zdaleka nenachází v takové formě jako jeho dnešní soupeř, neboť aktuálně je v německé Bundeslize na 5. pozici se 43 body a na čtvrté místo ztrácí sedm bodů a to právě i proto, že v posledním utkání se Dortmund střetl se čtvrtým Frankfurtem, ovšem doma s ním prohrál 1:2. Ve skupině F s týmy Lazio, Bruggy a Zenit si ovšem Borussia poradila a skončila na 1. místě se 13 body a skóre 12:5. V osmifinále ovšem přišla na řadu těžká Sevilla. První zápas na španělské půdě skončil výhrou Dortmundu 3:2 a v odvetě se zrodila remíza 2:2.

Posledních 5 zápasů Manchesteru City:

PL: Leicester 0:2 Manchester City
FAC: Everton 0:2 Manchester City
LM: Manchester City 2:0 Mönchengladbach
PL: Fulham 0:3 Manchester City
PL: Manchester City 5:2 Southampton

Manchester City momentálně prožívá naprosto fantastickou formu, jelikož v domácí lize se nachází 1. místě s velkým náskokem a vypadá to, že tam už Citizens o titul nikdo nepřipraví. V Lize mistrů to rovněž šlape naprosto bez problémů. Ve skupině C s týmy Porto, Olympiakos a Marseille totiž Manchester skončil na 1. pozici se 16 body a skóre 13:1. V osmifinále přišel na řadu německý Mönchengladbach, ovšem s tím si Citizens poradili dvakrát 2:0. Poslední zápas odehráli svěřenci Pepa Guardioly na půdě Leicesteru, kde vyhráli 2:0. Z posledních 27 zápasů nevyhrálo Manchester City pouze jednou a to proti městskému rivalovi.

V prvním zápase čtvrtfinále Ligy mistrů se proti sobě utkají týmy Manchester City a Borussia Dortmund. Naposled se spolu tato mužstva utkala v roce 2018 v rámci International Champions Cupu, kdy Borussia zvítězila 1:0. Dnes se bude hrát na Etihad Stadium v Manchesteru. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Ovidiu Haţegan a jeho asistenti Octavian Șovre a Sebastian Gheorghe. Jako čtvrtý bude nachystán István Kovács. U videa bude Marco Di Bello a jeho asistent Paolo Valeri. Úvodní výkop je naplánován na 21:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.