Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 7. prosince 2023 Ambrož, Benjamin
Góly: 15. M. Kiss, 99. V. Koman
Góly: 26. J. Vošahlík, 92. M. Rabušic

Penaltový rozstřel:
Penaltu dal: 121. A. Presinger, 121. V. Koman, 121. A. Gosztonyi, 121. A. Balajti
Penaltu nedal: 121. J. Szabo, 121. K. Németh
Penaltový rozstřel:
Penaltu dal: 121. M. Rabušic, 121. O. Čelůstka, 121. J. Vošahlík
Penaltu nedal: 121. L. Mareček, 121. J. Morávek, 121. R. Řezník

Žluté karty:
27. A. Simon, 75. A. Presinger, 108. A. Balajti, 117. A. Simon
Žluté karty:
94. O. Mazuch, 120. J. Vošahlík

Střely na branku: :; Střely mimo: :; Rohové kopy: :

Dobrý večer, vítejte u sledování podrobné on-line reportáže z osmifinále mistrovství světa hráčů do dvaceti let. Zápas mezi Maďarskem a Českem začne ve 20 hodin.

1

Začal první poločas utkání Maďarsko 20 - Česko 20
Výkop měli Češi, kteří nastupují v bílých dresech. Maďaři budou hrát v červeném.

2

První centr před českou bránu poslal z pravé strany Gosztonyi, míč ale odvrátil obránce Mazuch. Ke střele se dostal ještě Németh, ale jeho slabý pokus brankář Vaclík s přehledem kryl.

3

Na druhé straně se do maďarské šestnáctky probíjel Morávek, ale nakonec neprošel a Češi vhazovali. Dlouhý aut Lecjakse odvrátili u přední tyče maďarští obránci.

Sestavy a rozestavení

Maďarsko 20(4-4-2)

Gulacsi
o hráči
10 Dudas
Dudas
o hráči
96. min Balajti o hráči
Szekeres
o hráči
2 Szabo
Szabo
o hráči
Presinger
o hráči
Gosztonyi
o hráči
4 Kiss
Adam Simon
o hráči
60. min Zambo o hráči
7 Koman
Koman
o hráči
19 Futacs
Futacs
o hráči
60. min Andras Simon o hráči
Németh
o hráči

Česko 20Česko 20(4-4-2)

Vaclík
o hráči
Čelůstka
o hráči
3 Hošek
Hošek
o hráči
4 Mazuch
Mazuch
o hráči
Lecjaks
o hráči
6 Vácha
Vácha
o hráči
101. min Řezník o hráči
Morávek
o hráči
Mareček
o hráči
18 Fabián
Fabián
o hráči
85. min Zeman o hráči
Chramosta
o hráči
67. min Rabušic o hráči
Vošahlík
o hráči

Rozhodčí: Mohd Salleh - Borikut, Jü-sin
Počet diváků: 0

5

Po akci Čelůstky zahrávali Češi první rohový kop zápasu. Přetažený centr ale nikoho v bílém dresu v pokutovém území nenašel.

7

Další roh vybojoval na Dudasovi na levé straně Fabián. Centr před bránu pak poslal právě mladoboleslavský záložník, na zadní tyči se k hlavičce dostal Vošahlík, byl ale v záklonu a branku gólmana Gulacsiho přestřelil.

8

Český záložník Fabián postupoval středem hřiště, měl prostor a pokusil se o střelu. Z dálky ale mířil nepřesně.

10

Po chybě Fabiána se Maďaři dostali k útoku do otevřené obrany. Na českého obránce Mazucha postupoval Koman, na hranici šestnáctky se pokusil o centr, míč nakonec musel odvracet Hošek.

12
Důležité

Český záložník Morávek musel faulovat dvacet metrů před bránou a Maďaři tak měli dobrou pozici k ohrožení Vaclíkovy brány. K míči se postavil Presinger a dobře mířenou střelou po zemi trefil pravou tyč!

13

Maďarský útočník Németh dostal přihrávku do vápna a pokoušel se uvolnit přes Hoška. Český obránce ale Maďara v těsném souboji přetlačil a nechal míč dojít za koncovou čáru.

14

Po akci Chramosty centroval z levé strany český záložník Fabián, míč přelétl celé vápno a přistál na hranici šestnáctky u Váchy, který chtěl vyslat střelu z voleje. Míč ale vůbec netrefil.

15
Góly

Mate Kiss (Maďarsko 20) vstřelil gól. Maďarsko 20 - Česko 20 1:0
Maďarský útočník ustál souboj s Vošahlíkem, měl dostatek prostoru a z dvaadvaceti metrů vystřelil. Po jeho pěkné ráně se český gólman Vaclík natahoval marně.

19

Po vhazování z pravé strany si maďarský útočník Németh pomohl při zpracování míče rukou.

20

Střelec gólu Kiss přihrával do pokutového území na Németha, ten se ale k míči nedostal.

22

Brankář Gulacsi si stahoval centr před bránu, v souboji s Vošahlíkem mu ale vypadl z ruky a Maďaři teď měli štěstí, že ve vápně neměl k míči blízko žádný z Čechů.

24

Na dlouhý pas přes střed hřiště si po pravé postranní čáře nabíhal Gosztonyi a chtěl dávat před bránu, nedostal se ale přes duo bránících Čechů, akci Maďarska překazil Fabián.

26
Góly

Jan Vošahlík (Česko 20) vstřelil gól. Maďarsko 20 - Česko 20 1:1
Záložník Fabián se dokázal prosadit po levé straně a před maďarskou bránu poslal perfektní centr. Míč uklidil hlavou do sítě nabíhající Vošahlík.

27
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Adam Simon (Maďarsko 20)
za faul na Morávka.

28
Důležité

Ke střele se na hranici vápna dostal český záložník Morávek, jeho dobrý přízemní pokus musel vyrazit maďarský brankář Gulasci.

31

Po akci Chramosty centroval z rohového kopu do pokutového území opět Fabián, míč ale odvrátil Futacs.

32

Pěkná střela Marečka, kterému míč přiklepl Morávek. Z dvaceti metrů český záložník maďarskou bránu přestřelil.

34
Důležité

Na skvělou přihrávku si do pokutového území nabíhal Morávek, před brankářem se ale český záložník se nedokázal prosadit v souboji s Dudasem.

36

Na pravé straně se dokázal uvolnit obránce Čelůstka a dobrým centrem hledal před bránou někoho ze spoluhráčů. U zadní tyče chtěl hlavičkovat nabíhající Morávek, ale k pořádnému zakončení se nakonec nedostal.

38
Důležité

Z přímého kopu pálil ze třiceti metrů maďarský záložník Gosztonyi, jeho dobrá prudká rána přeletěla dvoučlennou českou zeď a těsně také břevno brankáře Vaclíka!

40

Ačkoliv jsou momentálně u míče Maďaři, v jeho držení jsou lepší Češi celkovým poměrem 60% - 40%.

43

Češi dlouho obléhali pokutové území Maďarska až dostal přihrávku útočník Chramosta, který se chtěl obtočit kolem obránce a z otočky vystřelit. Jeho střela by možná mířila ke vzdálenější tyči, byla ale zblokovaná.

45

V prvním poločase se bude nastavovat jedna minuta.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:1

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Maďarsko 20 - Česko 20

47

Maďaři se hned po výkopu tlačili na polovinu českého týmu, ke střele se nakonec dostal nabíhající Simon, ale byl faulován. Maďaři budou zahrávat přímý kop ze dvaadvaceti metrů.

48
Důležité

Ke střele se nakonec postavil Németh a jeho prudká rána byla zblokovaná ve zdi. Maďaři ale zůstali u míče a brankář Vaclík byl z pravé strany přehozen, na poslední chvíli míč z brankové čáry odhlavičkoval Vošahlík.

50

Napadající český záložník Vácha vybojoval míč na polovině Maďarska a posunul ho Chramostovi. Ten si nabíhal mezi dva obránce a byl odzbrojen.

51

Ze standardní situace centroval do maďarského vápna Vácha a u zadní tyče míč kryl brankář Gulasci.

53
Důležité

Českému týmu se povedla pěkná útočná akce do otevřené obrany. Středem hřiště vedl míč Chramosta a před pokutovým územím ho posunul doleva na Fabiána. Ten se přes Dudase dokázal dostat ke střele, jeho přízemní pokus vyrazil gólman Gulasci na rohový kop.

56

Český útočník Vošahlík si nabíhal na další Fabiánův centr z levé strany, tentokrát ale v souboji s maďarským obráncem Szaboem přestřelil.

58

K míči se po centru z rohového kopu z pravé strany chtěl dostat Mazuch, kapitán českého týmu šel ale do souboje s vysokou nohou a byl mu odpískán útočný faul.

59

Aktivní Fabián se dokázal na levé straně prosmýknout kolem dvou obránců, dostal se do pokutového území a stihl dokonce i vystřelit. Jeho přízemní pokus ale mezi tři tyče maďarského gólmana nemířil.

60
Střídání

Střídání Maďarsko 20: ze hřiště odešel Adam Simon, nahradil ho Bence Zambo

60
Střídání

Střídání Maďarsko 20: ze hřiště odešel Marko Futacs, nahradil ho Andras Simon

62

Podél pravé postranní čáry se probíjel český útočník Chramosta, nakonec se ale nedostal ani k přihrávce do vápna.

63

Maďarského útočníka Németha do ofsajdu vystavila stoperská dvojice českého týmu Hošek - Mazuch.

66

Svým důrazem si teď Maďaři vynutili tlak a obléhali pokutové území českého týmu. Ke střele se však dostat nedokázali.

67
Střídání

Střídání Česko 20: ze hřiště odešel Jan Chramosta, nahradil ho Michael Rabušic

69

Čeští fotbalisté nedokázali zastavit pridkou přihrávku středem hřiště a směrem k pokutovému území tak mohli jít dva Maďaři. Jejich akci přerušil až vracející se Čelůstka, který vystihl přihrávku.

70

Hráči maďarského národního týmu se dostali až do vápna před Vaclíkovu bránu, byli ale vytlačeni až ke koncové čáře, kde se míče se štěstím zmocnili Češi.

72

Střídající Rabušic si nabíhal na dlouhý míč, z hranice pokutového území a od koncové čáry se mu ale odcentrovat nepodařilo.

73

Maďarský útočník Németh se mezi českými obránci prokličkoval až do šestnáctky, kde se dostal ke střele. Byl v záklonu a mířil metr vedle levé Vaclíkovy tyče, akce to však byla nebezpečná.

74

Hráči českého týmu vhazovali zpoza levé postranní čáry, míč propadl až na značku penalty. Tam byli oba útočníci Vošahlík a Rabušic, měli ale málo místa a vystřelit se ani jednomu z nich nepodařilo.

75
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Adam Presinger (Maďarsko 20)
za velmi tvrdý zákrok na českého záložníka Váchu.

78

Z levé strany vhazoval další míč obránce českého týmu Lecjaks, z vápna ho ale rychle odvrátil maďarský obránce Szekeres.

79

Další roh českého týmu a další útočný faul v pokutovém území Maďarska.

80
Důležité

K nabíhajícímu Gosztonyiovi prostrčil míč Kiss a maďarský záložník tak postupoval do vápna na jediného obránce. Na zadní tyči ještě hledal prudkou přihrávkou Komana, tomu ale k míči chyběly dva kroky.

83

Na dlouhý nákop z hloubi pole si v pokutovém území Maďarska sbíhal Rabušic, k míči měl ale daleko a na hrací ploše ho nezastihl.

85
Střídání

Střídání Česko 20: ze hřiště odešel Tomáš Fabián, nahradil ho Martin Zeman

87
Důležité

Pěkná akce českého týmu! Rabušic dával zpětnou přihrávku pod sebe na nabíhajícího Marečka, jehož prudká střela z voleje mířila těsně nad břevno Gulasciho brány.

90

V době, kdy zápas směřuje do prodloužení, zůstal na hřišti ležet český záložník Vácha a nevypadá to s ním příliš dobře. Po odehrání míče špatně došlápl a sesunul se k zemi.

90

Nastavovat se budou tři minuty.

90

Vácha je zpátky na hřišti. Vypadá to, že se bude prodlužovat 2 x 15 minut, případně pak na řadu přijde penaltový rozstřel.

90

Po Zemanově centru z levé strany se ještě v pokutovém území dostal ke střele Vošahlík, z první ale pouze nastřelil maďarského obránce.

90

Skončil druhý poločas utkání. Následuje krátká přestávka před prvním prodloužením 1:1

91

Začalo první prodloužení utkání Maďarsko 20 - Česko 20

92
Góly

Michael Rabušic (Česko 20) vstřelil gól. Maďarsko 20 - Česko 20 1:2
Perfektní centr poslal z levé strany střídající Zeman, u zadní tyče vyhrál hlavičkový souboj Vošahlík a přiklepl míč před bránu Rabušicovi, který z blízkosti prostřelil maďarského brankáře Gulasciho.

94
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Ondřej Mazuch (Česko 20)
Kapitán českého týmu bude pro karty chybět v případném čtvrtfinále.

96
Střídání

Střídání Maďarsko 20: ze hřiště odešel Adam Dudas, nahradil ho Adam Balajti

98

Stoper českého týmu Hošek fauloval dvacet metrů před bránou a Maďaři tak budou mít slušnou šanci k ohrožení gólmana Vaclíka.

98

Trenér českého týmu Dovalil byl vykázán na tribunu.

99
Góly

Vladimir Koman (Maďarsko 20) vstřelil gól. Maďarsko 20 - Česko 20 2:2
Kapitán maďarského týmu kopl přímý kop výborně. Po míči se ještě u své pravé tyče natahoval brankář Vaclík, ale marně.

101
Střídání

Střídání Česko 20: ze hřiště odešel Lukáš Vácha, nahradil ho Radim Řezník

103

Po zákroku Morávka mohli Češi ještě pokračovat v akci, Zeman prostrkával míč na Vošahlíka, ten si ale pomohl faulem.

104

Dlouhý aut vhazoval od pravé postranní čáry Németh, v pokutovém území Česka se k hlavičce dostal střídající Simon, ale míč skončil v zámezí.

105

Skončilo první prodloužení. Probíhá změna stran před druhým prodloužením 2:2

106

Začalo druhé prodloužení utkání Maďarsko 20 - Česko 20

107
Důležité

Obrovská šance českého týmu! Na levé straně uvolnil Zeman obloučkem Lecjakse a ten stihl dobře odcentrovat na Řezníka. Střídající záložník měl spoustu času, byl před bránou sám, ale vypálil vedle.

108
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Adam Balajti (Maďarsko 20)

110

Pro dlouhý Lecjaksův aut si po lajně běžel Zeman, ale nakonec se v souboji s obráncem k centru před bránu nedostal.

111

Po rohovém kopu, už jedenáctém českém, se míč přes Mazucha dostal k nabíhajícímu Morávkovi, ten vypálil z voleje hodně vysoko.

112
Důležité

Dlouhý nákop z hloubi pole odvracel před českou bránou stoper Mazuch, míč ale trefil před maďarským útočníkem špatně a místo odkopu ohrozil brankáře Vaclíka, těsně nad jeho břevnem totiž míč nakonec prolétl.

114
Důležité

Střídající Zeman se pokoušel projít z levé strany přes dva obránce, byl ale faulován. Na jeho následný centr ze standardní situace si vyskočil Rabušic a hlavou míč prodloužil těsně vedle vzdálenější tyče!

116

Aktivní Zeman obral o míč maďarského záložníka Kisse a uháněl po levé straně. Střílenou přihrávkou hledal v pokutovém území spoluhráče, ale míč byl nakonec odvrácen.

117
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Andras Simon (Maďarsko 20)
za loket v obličeji Čelůstky.

120
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jan Vošahlík (Česko 20)
Po Zemanově centru z rohového kopu se k hlavičce dostal Vošahlík, jeho slabý pokus ale brankář kryl. Český útočník se snažil ještě dorážet, míč měl ale Gulasci pod kontrolou a Vošahlík si tak vysloužil žlutou kartu.

120

Skončilo druhé prodloužení. Probíhá výběr aktérů pokutových kopů před penaltovým rozstřelem, který bude následovat 2:2

121

Zahrávají se pokutové kopy Maďarsko 20 - Česko 20

121
Góly

Lukáš Mareček (Česko 20) NEDAL. 0:0 v penaltovém rozstřelu.
Špatně umístěnou střelu vystihl brankář Gulacsi a vyrazil.

121
Góly

Adam Presinger (Maďarsko 20) PROMĚNIL. 1:0 v penaltovém rozstřelu.
S přehledem na pravou Vaclíkovu stranu, český brankář šel doleva.

121
Góly

Michael Rabušic (Česko 20) PROMĚNIL. 1:1 v penaltovém rozstřelu.
Prudkou střelou po zemi.

121
Góly

Vladimir Koman (Maďarsko 20) PROMĚNIL. 2:1 v penaltovém rozstřelu.
Vaclík směr střely vystihl, ale nedosáhl na ni.

121
Góly

Ondřej Čelůstka (Česko 20) PROMĚNIL. 2:2 v penaltovém rozstřelu.
S jistotou prudkou střelou pod břevno.

121
Góly

Janos Szabo (Maďarsko 20) NEDAL. 2:2 v penaltovém rozstřelu.
Vaclík střelu na svoji pravou stranu vyrazil!

121
Góly

Jan Vošahlík (Česko 20) PROMĚNIL. 2:3 v penaltovém rozstřelu.
S dlouhým rozběhem předvedl český útočník dloubák doprostřed brány.

121
Góly

Andras Gosztonyi (Maďarsko 20) PROMĚNIL. 3:3 v penaltovém rozstřelu.
Dobře umístěná střela k tyči.

121
Góly

Jan Morávek (Česko 20) NEDAL. 3:3 v penaltovém rozstřelu.
Brankář Gulacsi šel opět na levou stranu a vyrazil Morávkovu střelu.

121
Góly

Krisztian Németh (Maďarsko 20) NEDAL. 3:3 v penaltovém rozstřelu.
Velmi špatně kopnutá penalta doprostřed brány, Vaclík si dobře počkal.

121
Góly

Radim Řezník (Česko 20) NEDAL. 3:3 v penaltovém rozstřelu.
Špatně kopnutá penalta.

121
Góly

Adam Balajti (Maďarsko 20) PROMĚNIL. 4:3 v penaltovém rozstřelu.
Balajti posílá Maďary do čtvrtfinále MS!

130

Počet diváků 0

130

Zápas byl ukončen po penaltovém rozstřelu. Zápas byl ukončen 2:2

Vzájemné zápasy

6. října 2009 20:00Maďarsko 20-Česko 20 2:2
Play-off

Osmifinále

Německo 20
Nigérie 20
3:2
Brazílie 20
Uruguay 20
3:1
Venezuela 20
Spojené arabské emiráty 20
1:2
Egypt 20
Kostarika 20
0:2
Maďarsko 20
Česko 20
Česko 20
2:2
Ghana 20
Jižní Afrika 20
2:1
Paraguay 20
Korea 20
0:3
Španělsko 20
Itálie 20
1:3