Viděli jsme utkání, které mělo všechno! Tottenham hrubě nezachytil úvod, když už v patnácté minutě prohrával o tři branky po trefách Curtise Jonese, Luise Díaze a Mohameda Saláha. Na konci první půle se ale hosté zvedli, vytvořili si několik šancí a jednu z nich proměnil Harry Kane. Po pauze to dlouho vypadalo, že se skóre měnit nebude, ačkoliv Tottenham v dnešním utkání trefil hned třikrát tyč. V 77. minutě ale snížil Son Hung-min a následně v nastaveném čase srovnal Richarlison. Liverpool ale po minutě šel znovu do vedení, když Diogo Jota využil hrubky defenzívy Londýňanů. Liverpool se tedy raduje z výhry 4:3 a poskočil na páté místo v tabulce.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!

Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 8:3. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 12:6.

Elliott
63. min Henderson
Fabinho
17 Jones
Jones
86. min Milner
11 Saláh
Saláh
18 Gakpo
Gakpo
73. min Núñez
23 Díaz
Díaz
63. min Jota

Porro
90. min Moura
4 Skipp
Skipp
84. min Richarlison
Höjbjerg
Perišić
90. min Danjuma
Kulusevski
66. min Sarr

90+7

Domácí se osvobodili dalekým odkopem, Fraser Forster okamžitě předává hrací předmět na polovinu Liverpoolu.

90+6

Ale ještě pokračujeme! Tottenham rychle rozehrál a znovu míří na útočnou polovinu. Dočkáme se dalšího srovnání?

90+4

Liverpool právě vstřelil branku!
Úžasná koncovka utkání. Po velké chybě jednoho z hráčů hostů se dopředu dostal DIOGO JOTA, který precizně našel volný prostor u zadní tyče a během minuty domácí opět vedou. 4:3.

90+4
Karty

Žlutá karta pro tým Tottenham Hotspur (Richarlison).

90+3

Tottenham právě vstřelil branku!
Neuvěřitelné! Tottenham dokázal smazat tříbrankovou ztrátu a v nastaveném čase vyrovnává na 3:3. Son Hung-min vyslal perfektní centr při standardní situaci. Do míče se pak hlavou položil RICHARLISON, který dokázal překonat brankáře Alissona. 3:3. Asistence: Son Hung-min.

90+1
Karty

Žlutá karta pro tým Liverpool FC (James Milner).

90+1

Mohamed Saláh si pomohl nedovoleným zákrokem na útočné polovině, což se fanouškům ani trenéru Kloppovi samozřejmě nelíbí. Mezitím rozhodčí oznámili, že se bude nastavovat šest minut.

90
Střídání

Střídání v týmu Tottenham Hotspur:
ze hřiště odchází Pedro Porro, přichází Lucas Moura,
ze hřiště odchází Ivan Perišić, přichází Arnaut Danjuma.

89

Tottenham už skoro všechny své síly vrhá směrem do ofenzívy. Lze předpokládat, že se v jeho obraně budou otevírat vrátka.

88

Pedro Porro si poradil ve vlastní šestnáctce s velkou noblesou. Poté dostal balón rychle dopředu, kam pádí už velký počet hostujících fotbalistů.

87

Harry Kane rychle dostoupil soupeře při obranném zákroku, ale od útočníka Tottenhamu se balón odrazil do zámezí, takže Liverpool s autem spěchat nebude.

86
Střídání

Střídání v týmu Liverpool FC:
ze hřiště odchází Curtis Jones, přichází James Milner.

85

Pierre-Emile Höjbjerg předvedl pěknou kličkovanou ve středu pole. Pak se jeden z hostů dostal k centru a ve vápně bylo rušno, protože na zem se zřítil Richarlison.

84
Střídání

ze hřiště odchází Oliver Skipp, přichází Richarlison.

83

Oliver Skipp je už dvě minuty po úderu kopačkou v podání Joty ošetřován. Velmi nepříjemný moment pro hostujícího záložníka.

81
Karty

Diogo Jota viděl za velice nepříjemný úder zaslouženou žlutou kartu.

79

Pierre-Emile Höjbjerg se v pokutovém území domácích dostal k hlavičce, kterou nenamířil přesně. Poté dánský záložník reklamoval penaltový faul, ale rozhodčí nepískl. Uvidíme, jestli do situace nezasáhne VAR.

77

Z tohoto zápasu ale bude ještě drama! Cristian Romero si perfektně všiml rozběhnutého SONA HUNG-MINA, který si pohlídal, aby nebyl v ofsajdu a poté pádil úplně sám na Alissona, kterého celkem snadno překonal. Po dvou tyčkách se tedy korejský reprezentant dočkal. 3:2. Asistence: Cristian Romero.

76

Liverpool už znovu kombinuje na polovině Tottenhamu, který v dnešním utkání míč na svých kopačkách moc nemá.

75

Harry Kane si hledal v pokutovém území centr z pravé strany, ale spoluhráč mu jej nenabídl přesně.

74

Domácí chtěli zrychlit hru, jenže nepovedlo se jim to úplně dokonale. Fraser Forster vyběhl z brány a zažehnal nebezpečí.

73
Střídání

ze hřiště odchází Cody Gakpo, přichází Darwin Núñez.

73

Tři hráči Liverpoolu už mohli střílet, ale míč si nakonec posouvali. Až Mohamed Saláh centroval, jenže jeho pobídku si našel znovu stoper Tottenhamu.

71

Jordan Henderson čechral na začátku 71. minuty centr do pokutového území, ale stoper Romero rychle vystoupil proti míči.

70
Karty

Žlutá karta pro tým Liverpool FC (Ibrahima Konaté).

70

Trent Alexander-Arnold dostal balón proti noze a pak rychle střílel. Jeho pokus byl ale zastaven prvním bránícím hráčem.

69

Harry Kane se dostával dopředu, ale poměrně rychle byl zastaven obránci v červených dresech.

68

Kohouti museli situaci řešit dalekým odkopem, míč si už přebral Virgil van Dijk.

67

Máme za sebou zhruba polovinu druhého poločasu a nutno napsat, že domácí se oproti posledním patnácti minutám první půle pořádně zvedli. Nyní se zdá, že vývoj kontrolují.

66
Střídání

ze hřiště odchází Dejan Kulusevski, přichází Pape Matar Sarr.

65

Jordan Henderson se poprvé dotkl míče po přihrávce Saláha, ale vzal si na sebe až příliš velké sousto.

64

Liverpool rozehrál standardní situaci díky Robertsonovi. Míč ale zamířil na hlavu hostujícího obránce, který poslal hrací předmět do zámezí.

63
Střídání

ze hřiště odchází Harvey Elliott, přichází Jordan Henderson,
ze hřiště odchází Luis Díaz, přichází Diogo Jota.

62

Harvey Elliott se rychle snažil dostat míč na spoluhráče, ale hosté zapracovali kvalitně.

61

Pro dlouhý nákop si došel pozorný Fraser Forster, který se teď chystá rozehrát.

60

Mohamed Saláh příkladně zabojoval a doběhl míč, který se zdál být ztracený. Egyptský útočník centroval, avšak balón byl odvrácen stoperem.

59

Ben Davies se v rychlosti dokázal vrátit na svou polovinu a poté si zpětnou přihrávkou pomohl s gólmanem.

58

Poté kopali hosté od praporku, jenže rychle se museli vracet, poněvadž hrozil liverpoolský brejk.

57
Důležité

Pedro Porro natáhl ke střele z velké dálky. Jeho bombu dokázal Alisson konečky prstů vyrazit nad horní tyč.

55

Fraser Forster musel vyběhnout z brány při sraženém centru, situaci zvládl dobře.

54
Důležité

A další tyč hostů, dnes už třetí! Cristian Romero si naběhl do soupeřova pokutového území a hlavou trefil konstrukci brány.

54
Důležité

Podruhé v zápase trefil Son Hung-min tyč. Tentokrát pálil pár metrů před šestnáctkou a mířil po zemi. Alisson se po míči natahoval marně, ale měl štěstí.

53

Na začátku druhé půle ale favorit opět začal běhat, tudíž Tottenham má docela velké problémy s rozehrávkou.

52
Karty

Žlutá karta pro tým Tottenham Hotspur (Son Hung-min).

51

Trent Alexander-Arnold pořádně přetáhl svou pobídku, zakončení poté nepřišlo. Tottenham se už dostal alespoň na půlící čáru.

50

Ben Davies se vyšplhal do vzduchu poměrně vysoko, a tak nepustil centrovaný míč za sebe. O chvíli později ale přišel další centr, Liverpool bude kopat roh.

49

Kane musel svému celku pomoct také při rozehrávce, proto se elitní útočník soutěže poměrně stáhl.

48

Curtis Jones se snažil rychle přihrát po pobídce Saláha, ale nakonec vybojoval jen a pouze autové vhazování.

47

Cristian Romero musel odhlavičkovávat poměrně vysokou přihrávku, stoper Tottenhamu to ale zvládl.

46

Začal druhý poločas.

Po prvním poločase odchází do kabin spokojenější Liverpool, který vede o dvě branky. Měl výtečný vstup do utkání, když už v 15. minutě vedl 3:0, jenže závěr poločasu patřil hostům, kteří po zásluze snížili. Poté musel perfektní zákrok vytáhnout Alisson, takže jen díky němu to není už jen o gól. Druhý poločas pravděpodobně bude zajímavý.

45+3

První poločas skončil.

45+3

Ještě se však kopal rohový kop, na který si vyskočil Virgil van Dijk, jenž reklamoval ruku hostů. Další penalta se ale kopat nebude.

45+2

Andrew Robertson se ještě rozběhl po křídle, ale jeho centr nebyl přesný. Za pár vteřin se ozve hvizd sudího.

45

Závěr prvního poločasu je nesmírně zajímavý. Už to po prvních patnácti minutách vypadalo na jasnou záležitost, ale Tottenham se jednoznačně zvedl.

44
Důležité

Son Hung-min si naběhl za obranu, přičemž si pohlídal ofsajdovou past. Následně si přebral míč a výtečně vystřelil. Jeho projektil byl ale až moc přesný, zapadl totiž do tyče.

43

Ben Davies se chystá na rozehrání autu. Po delší době se tedy hraje na obranné polovině Londýňanů.

41
Důležité

A málem z toho mohly být pro Liverpool velké potíže. K balónu se dostal Dejan Kulusevski, který to udělal velice dobře. Po kličce do protistrany střílel, avšak Alisson vytáhl ze svého repertoáru výtečný zásah.

39

Z další akce se už ale Tottenham raduje! Defenzíva Reds to pořádně podcenila, Ivan Perišić se uvolnil na straně a předal fantastický centr na nikým nehlídaného HARRYHO KANEA, jenž měl snadnou práci. 3:1. Asistence: Ivan Perišić.

39
Důležité

Kane vybídl rozběhnutého Sona Hung-mina, který předvedl rychlou kličku, zbavil se Alissona, ale jeho následné zakončení bylo vykopnuto stoperem z brankové čáry. Toto byla zatím největší šance hostů.

38

Ben Davies zastavil Saláha nedovoleně, takže znovu se bude kopat proti brance Hotspur. Standardní situace pro domácí.

37

Centr aktivního Robertsona propadl pokutovým územím, ale zakončen nebyl. Fraser Forster se chystá rozehrát.

36

Domácí celek za tohoto stavu samozřejmě nikam nespěchá. Ani na Tottenhamu ale není vidět velká snaha s nepříznivým vývojem něco dělat.

34

Luis Díaz se snažil vpřed probít po levém křídle. Zbavil se dvou hostujících fotbalistů, ale na třetím už ztroskotal.

33

Andrew Robertson vyslal centr, který zakončil hlavou Harvey Elliott velice nepřesně.

32

Fabinha dostal brankář Alisson při rozehrávce do potíží, ale středopolař domácích to zvládl.

31

Mohamed Saláh si ale následně vypomohl nedovoleným zákrokem, takže rozehrávku si bere na starost Fraser Forster.

30

Už se hra dostala na útočnou polovinu Liverpoolu, který rozehrál aut. Trent Alexander-Arnold se snaží něco vymyslet.

29

Liverpool opět přidržel míč na své polovině, Tottenham nenapadá příliš vysoko.

26

Ivan Perišić si zpracovával na levé straně poměrně těžký balón, jenže zrovna byl pískán i máván ofsajd, takže ani z této akce hostů nic nebude.

25

Hra se nám nyní trochu uklidnila. Tottenham se snažil kombinovat, ale příliš se mu to nepovedlo. Fraser Forster se při rozehrávce dostal do úzkých, tak musel balón kopnout na tribunu.

23

Fraser Forster poměrně rychle vystartoval z brány a dokázal zastavit hrozící nebezpečí.

22

Rychlé přenesení našlo Saláha, který si navedl míč do středu. Poté si jej vyměnil s Díazem, ale následně nezamířil mezi tři tyče.

21

Son byl tentokráte podstatně přesnější. Dokázal kličkou přelstít Konatého, nicméně jeho následný centr spadl do rukavic Alissona.

20

Pierre-Emile Höjbjerg předvedl rychlou přihrávku do běhu, kterou si ovšem nezpracoval Son Hung-min. Alisson si tedy pro hrací předmět doběhl.

19

Domácí sice z rohového kopu nic nevytěžili, ale pak zažehnali možné nebezpečí, poněvadž hosté se řítili do brejku.

18

Cody Gakpo se řítil do otevřenější obrany, ale nepředvedl zrovna ideální zasekávačku. Sice vystřelil, ale pouze do bránících hráčů Tottenhamu. Liverpool bude pokračovat rohovým kopem.

17

Nepřesná přihrávka zamířila k brankáři Alissonovi, který v úvodních sedmnácti minutách neměl žádnou práci.

16

Někteří fanoušci Tottenhamu dokonce opouštějí svůj sektor, což hráči v bílých dresech rozhodně nevidí rádi, nicméně se příznivcům londýnského celku nedá divit.

15

Vypadá to, že hosté dostanou podobný debakl jako nedávno na hřišti Newcastlu. K penaltě se postavil MOHAMED SALÁH, který poslal míč doprostřed pod břevno, zatímco brankář hostů skočil do strany. 3:0.

14
Důležité

Liverpool bude kopat penaltu! Cristian Romero si ve vápně počínal neohrabaně a nakonec fauloval Gakpa, jenž okamžitě spadl na trávník. Začátek utkání je pro Tottenham opravdu hrozivý.

13

Andrew Robertson chtěl prostrčit míč po levém křídle, ale v danou chvíli tam bylo přehuštěno.

12

Cody Gakpo se dostával do další šance, jenže tentokrát si obrana londýnského celku počínala daleko lépe než v předchozích případech.

11

Dejan Kulusevski se snažil dostat dopředu, ale poměrně rychle byl dostoupen jedním z domácích fotbalistů. Autové vhazování pro Hotspur.

9

Nedovolený zákrok hostů na útočné polovině. Liverpool se tedy ujímá další rozehrávky.

8

Ivan Perišić se ve sprintérském souboji stačil vrátit se Saláhem, od kterého se balón odrazil do zámezí. Odkopávat bude Fraser Forster.

7

Kane se na druhé straně nemohl zapojit do hry, poněvadž byl v ofsajdu.

5

O dvě minuty později je tady druhá trefa domácího mužstva! Cody Gakpo dostal přihrávku do běhu a ještě před lajnou stačil vybídnout na malém vápně LUISE DÍAZE, který bez problémů zamířil naprosto přesně. 2:0. Asistence: Cody Gakpo.

5

Liverpool je evidentně povzbuzen první trefou a znovu se snaží držet balón na svých kopačkách.

3

Jenže po následném centru se už domácí dostávají do vedení. Balón proti noze dostal Trent Alexander-Arnold, jehož pas doputoval k zadní tyči, kde stál nikým nehlídaný CURTIS JONES. Ten jen nastavil nohu a poslal míč do sítě. 1:0. Asistence: Trent Alexander-Arnold.

3

Gakpo šikovně zpracoval centr, jenže poté nedokázal přesně přihrát na Jonese.

2

Cody Gakpo se rychle otáčel zhruba pětadvacet metrů od branky hostů, nicméně ke střele se nedostal, naopak pak fauloval.

2

Andrew Robertson se snažil dostat míč na útočnou polovinu, ale jeho přihrávka byla zastavena. Liverpool bude házet aut.

1

Utkání právě začalo.

Oba týmy už přichází na hrací plochu. Utkání mezi Liverpoolem a Tottenhamem začne za pár chvil.

Úvodní sestavy:

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Konaté, van Dijk (C), Robertson – Elliott, Fabinho, C. Jones – Saláh, Gakpo, Díaz.
Náhradníci: Kelleher – Gomez, Tsimikas, Matip, Milner, J. Henderson, Carvalho, Jota, Núñez.
Trenér: Jürgen Klopp

Tottenham Hotspur: Forster – Romero, Dier, B. Davies I – Porro, Skipp, Höjbjerg, Perišić – Kulusevski, Son Hung-min – Kane (C).
Náhradníci: Austin – D. Sánchez, Tanganga, Lenglet, Danjuma, Devine, P. Sarr, Moura, Richarlison.
Trenér: Cristian Stellini

Rozhodčí: Paul Tierney.

LIVERPOOL FC

Liverpool zůstává v této sezoně hodně za očekáváním. Predikce jej předurčovaly k tomu, že by mohl hrát s Manchesterem City o titul, avšak realita je jiná. Slavný celek je momentálně až na sedmé pozici, ve 32 zápasech získal 53 bodů. Forma Reds jde ale v posledních týdnech nahoru. Tým kouče Kloppa sice prožil velmi bídný měsíc, kdy dvakrát remizoval a předtím třikrát prohrál, ale v minulých třech kolech vždy slavil tři body. Nejprve si Liverpool vychutnal Leeds 6:1, pak zdolal doma Nottingham 3:2 a v uplynulém kole slavil na půdě West Hamu vítězství 2:1. Nejlepším střelcem Liverpoolu je šestnáctigólový Mohamed Salah.

TOTTENHAM HOTSPUR

Londýnský celek je momentálně na páté příčce, neboť ve 33 zápasech nasbíral 54 bodů a pravděpodobně už bude bojovat maximálně o Evropskou ligu. Tottenham neprožívá zrovna ideální období. Z Ligy mistrů vypadl v osmifinále s AC Milán, tudíž od té doby figuruje pouze v jedné soutěži. Po vyřazení z nejprestižnější ligy světa fotbalisté Hotspur sice dvakrát vyhráli a dvakrát remizovali, poté ale padli 2:3 doma s Bournemouthem a 1:6 na půdě Newcastlu, což byl velice ostudný výsledek. Alespoň částečně si Tottenham zlepšil chuť remízou 2:2 s Manchesterem United, nicméně tímto zápasem pravděpodobně definitivně potvrdil, že příští rok to na Ligu mistrů nebude. Právě s Liverpoolem a Aston Villou tedy svěřenci kouče Ryana Masona bojují o Evropskou ligu. Nejlepším střelcem mužstva v domácí lize je Harry Kane, který se radoval ve čtyřiadvaceti případech.

Vzájemné zápasy z posledních let

06.11.2022 Tottenham – Liverpool 1:2
07.05.2022 Liverpool – Tottenham 1:1
19.12.2021 Tottenham – Liverpool 2:2
28.01.2021 Tottenham – Liverpool 1:3
16.12.2020 Liverpool - Tottenham 2:1

Hezké nedělní odpoledne při sledování textového přenosu z Premier League. Dnes se společně zaměříme na utkání mezi Liverpoolem a Tottenhamem. Začínáme v 17:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.