Z tohoto utkání už je to všechno, přeji Vám hezký zbytek víkendu.

Rohové kopy: 3 – 10
Ofsajdy 4 – 1
Fauly. 6 – 10
Žluté karty. 0 – 2.

Leicester dnešním vítězstvím uzavřel velmi povedený týden, během kterého vyhrál hned tři zápasy. Po postupu do čtvrtfinále ligového poháru v Premier League bodoval počtvrté v řadě a posunul se na jedenácté místo. Everton ze zmíněné pohárové soutěže v týdnu naopak vypadl a teď musí překousnout další porážku, která jej nevymanila ze sestupové osmnácté příčky.

Mahrez
75. min Okazaki
25 Ndidi
Ndidi
21 Iborra
Iborra
Chilwell
83. min Albrighton
7 Gray
Gray
9 Vardy
Vardy
90. min Iheanacho

Mirallas
46. min Niasse
26 Davies
Davies
17 Gueye
Gueye
12 Lennon
Lennon
46. min Baningime
10 Rooney
Rooney
74. min Sigurdsson

• 54Baningime

Je dobojováno! Nový kouč Leicesteru Claude Puel má za sebou úspěšnou premiéru, ve které se svým týmem porazil trápící se Everton 2:0. Toffies udělali o poločase dvě změny v sestavě, které poměrně výrazně změnily obraz hry. Lišky byly po změně stran prakticky po celou dobu zalezlé u vlastní branky a odolávaly jedné hostující akci za druhou. Celkem bylo Evertonu napočítáno šestnáct střeleckých pokusů, nicméně opravdu nebezpečný nebyl snad ani jeden a Leicester tak své dvoubrankové vedení z první půle udržel až do závěrečného hvizdu.

90+4

Konec zápasu.

90+4

Daviesův tvrdý zákrok odnesl aktuálně ležící Christian Fuchs. Pokračovat se bude nákopem Schmeichela, který zřejmě bude posledním mužem, který se dotkne míče.

90+3

Lišky si po autu Fuchse zahrály menší bago, při kterém jim balón utekl k hostujících hráčům. Ti už moc dobře vědí, že z tohoto zápasu nezískají žádné body a už se nikam neženou.

90+2

Okazakiho centr nezachytil žádný z jeho spoluhráčů a míč prošel až za velké vápno. Tam zabojoval Gray a zbrzdil hostující přechod do útoku.

90+1

Druhý poločas je prodloužen o tři minuty nastaveného času. Na nějaké zdramatizování zápasu už to tedy rozhodně nevypadá.

90
Střídání

V posledních minutách si zahraje také Kelechi Iheanacho, kterému své místo přenechal jeden z nejlepších hráčů zápasu Jamie Vardy.

89

Baines to zkusil z delší vzdálenosti. Vnějším nártem se opřel do balónu, který troch zaplaval, ale mezi tři tyče se nevešel.

88

Jonjoe Kenny zprava neodcentroval přes Fuchse, ale míč ještě zůstává ve hře a akce hostujícího mužstva pokračuje.

87

Snad všichni hráči do pole teď jsou nastěhovaní na třiceti metrech od branky Kaspera Schmeichela. Hosté tak mají zcela zaterasenou cestu k zakončení.

86

Baines na kraji neuhlídal Vardyho, který přes něj odcentroval do pokutového území. Iborra ale nedokázal míč rychle zpracovat a Williams mu ho ukopl.

85

Rohových kopů dnes měli hráči Evertonu k dispozici opravdu hodně. Do šance se z nich ale nedostali snad ani jednou, což platilo i v tomto případě. Moc času na vyrovnání už Toffies nemají.

84

Niasse se dokázal uvolnit na levé straně, nicméně jeho následný centr ještě před bližší tyči hlavou zneškodnil Morgan.

83
Střídání

Ben Chilwell si vychutnává potlesk fanoušků, kteří ho vyprovází na střídačku. Opačným směrem míří Marc Albrighton.

82

Simpsonův nákop byl nechytatelný i pro takového rychlíka, jakým je Vardy. Lišky přesto zaútočily po levé straně a po zásahu Baningimeho mají k dispozici rohový kop.

81

Vardy se zničehonic ocitl za obranou Evertonu. Míč si při jednom z doteků ale dal daleko od nohy a Williams ho stihl zakrižovat. O pár chvil později se domácí útočník ocitl v ofsajdu a Pickford rozehrává skoro z poloviny hřiště.

80

Calvert-Lewin si ve vzduchu našel Kennyho centr z pravého konce hřiště. Zakončení ještě bylo tečované, takže se konal roh, ale tísněný Jagielka nepřesměroval míč směrem na branku.

79

Baines zpomalil Graye, který se před střídačkami ocitl hned mezi třemi soupeři. Ty dokázal přechytračit přihrávkou vzad a za to si vysloužil potlesk domácích fanoušků.

78

Baye Oumar Niasse přebral přihrávku z levé postranní čáry, prvním dotykem si navedl míč na pravačku a okamžitě vystřelil zhruba z pětadvaceti metrů. Schmeichel každopádně zasahovat nemusel, protože balón letěl mimo.

77

Demarai Gray pravačkou posílal balón do malého vápna, kde si zkušeně poradil Pickford a rukavicemi vyboxoval balón do naprostého bezpečí. Po Kennyho nákopu už znovu útočí Toffies.

76

Vardy na levém křídle přelstil Jagielku, který se k němu ještě stihl vrátit, ale zároveň si pomohl faulem, po kterém domácí zahrávají standardní situaci.

75
Střídání

Riyad Mahrez postupem času vymizel ze hřiště, a tak jej na poslední čtvrthodinu nahradí Šindži Okazaki.

74

Gylfi Sigurdsson přišel na hřiště a hned rozehrál rohový kop, kterým hledal Williamse, ale předním odehrál balón jeden z obránců.

74
Střídání

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Wayne Rooney, přichází Gylfi Sigurdsson.

72

Jonjoe Kenny neobešel Fuchse, ale Everton ještě bude pokračovat jedním z mnoha rohových kopů.

71

Kenny se zbavil zodpovědnosti a přihrál Rooneymu, který přenesl hru na levou stranu, odkud Baines znovu centroval, ale před Schmeichelem tradičně dobře zapracovali stopeři Leicesteru.

70

Vicente Iborra byl ve správný čas na správném místě a roh z levé strany odehrál ven z přeplněného pokutového území.

69

Jagielka opět hledal Rooneyho, který se musel hodně natahovat a nemohl tak střílet z dálky. Po centru Bainese se Niasse dostal až do vápna a sraženou střelou vybojoval roh.

68

Tak se stalo až o pár sekund později, kdy do vápna přiletěl centrovaný míč, ovšem ke smůle Evertonu mířil na nepříliš vysokého Rooneyho, který to měl při zakončení hlavou hodně těžké a podle toho to také dopadlo.

67

Po Kennyho akci mohl pokračovat Rooney, jehož přihrávku zastavil dobře postavený Morgan. Akce hostujícího týmu tím ale ještě nekončí.

65
Karty

Idrissa Gueye zcela mimo pozornost většiny diváků povalil na trávník Vardyho a vyfasoval žlutou kartu.

65

Domácí brankář vyboxoval míč jen k hranici vápna, odkud ho Williams vrátil do ohně na Jagielku a ten nůžkami přestřelil horní tyčku Schmeichelovy brány.

64

Schmeichel nebyl v nejlepším postavení při rychlé akci hostů po pravé straně. Před Niassem musel všechno hasit Morgan, po jehož odkopu se koná rohový kop.

63

Dominic Calvert-Lewin před vápnem narazil do tříčlenné zdi. Míč se ještě odrazil k Daviesovi, nicméně toho čistě vytlačil ze hřiště Christian Fuchs.

62

Wes Morgan si v pozici posledního obránce svého týmu musel dávat velký pozor na napadajícího protivníka, před kterým na poslední chvíli zahrál malou domů.

61

Poměrně velký tlak Evertonu zakončil centrem Tom Davies, jenže Baye Oumar Niasse takovými polonůžkami nenasměroval míč mezi tři tyče Schmeichelovy brány.

60

Ani snaha Lišek ale netrvala dlouho. Iborra dal uprostřed hřiště špatnou přihrávku a dopředu se už valí fotbalisté z Liverpoolu.

59

Ani teď se Toffies nedostali k vyložené gólové šanci a naopak budou muset čelit postupnému útoku hráčů v modrém.

58

Baines poslal svůj aut z levé strany na Rooneyho, který připravil míč na střelu z dálky pro Gueyeho. Balón byl v letu lehce tečován a následovat tak bude rohový kop.

57

Morgan prodloužil tečovaný centr z kopačky Iborry k Vardymu, který se při akrobatickém zakončení srazil s Williamsem a z tohoto střetu si odnesl bolestivý šrám, jenž se pokusí rozchodit.

56

Fuchsův dlouhatánský aut doplachtil až do malého vápna, kde to Pickford neměl jednoduché, ale přesto se dokázal natáhnout a vyrazil míč do bezpečí.

55

Snad poprvé se ve druhém poločase ocitl u míče Demarai Gray, který si ve středu hřiště narazil se spoluhráčem a poté byl faulován.

54

City se na krátkou chvíli vymanili z nepříjemného tlaku, jenomže po vhazování Christiana Fuchse míč rychle odevzdali Pickfordovi.

53

Davies převzal od Kennyho míč na pravém kraji pokutového území, na střelu ale neměl místo a jeho přihrávku do křídla trochu unáhleně odkopl do autu Danny Simpson.

52

Podle úvodních minut druhého poločasu to vypadá, že se Leicester ještě pořádně zapotí. Everton přeřadil na vyšší rychlostí stupeň a aktuálně je jasně lepším týmem.

51

Rooney čistě obral odzbrojil Maguirea a z hloubi pole dlouhým pasem našel Niasseho, od jehož kopačky se balón odrazil pouze do rukou Kaspera Schmeichela.

50

Klub z Goodison Parku vstoupil do druhého poločasu hodně aktivně. Nyní vytáhl napadání a Fuchs tak musel zakombinovat s brankářem Schmeichelem.

49

Beni Baningime má za sebou první kontakt s míčem v Premier League. Stalo se tak uprostřed hřiště, kde důrazným zákrokem pozdržel rozehrávku Lišek.

48

Rooney se neúspěšně snažil udržet míč na hostující útočné polovině. Byl mu odpískán faul na Bena Chilwella.

47

Hned ze startu druhé půle dostali hosté výhodu rohového kopu, ovšem centrovaný míč z kopačky Bainese tísněný Schmeichel alespoň vyboxoval.

46
Střídání

Aaron Lennon nastoupil v základní sestavě po deseti měsících, ale do druhé půle už nenaskočí, protože jej nahrazuje novic Baningime. Další změnou u Toffies je odchod Mirallase a nástup Niasseho.

46

Začal druhý poločas.

Everton zvítězil v úvodních devíti kolech jen dvakrát a vůbec dobře to s ním nevypadá ani na hřišti Leicesteru, který po prvním poločase vede již 2:0. Lišky od začátku trápí hostující obranu svou rychlostí, která v osmnácté byla hlavním faktorem u vedoucí branky Jamie Vardyho. O jedenáct minut později se na King Power Stadium oslavovalo podruhé, když si Grayův centr srazil do vlastní branky nešťastník Kenny. Až tento smolný moment trochu probudil i hráče Evertonu, pár střel z delší vzdálenosti ale City přečkali a do druhé půle tak půjdou s nadějným náskokem.

45+2

První poločas skončil.

45+2

Baines vhodil míč na Mirallase a ten zahrál dlouhou malou domů na Pickforda. Před přestávkou se tak už nic nestane.

45+1

Jsou to dvě minuty, které zahájil nepříliš vydařený Fuchsův aut. Everton rychle přešel přes střed hřiště, jenomže Lennonův útočný faul na Chilwella jeho plány zhatil.

45

Domácí už by chtěli dohrát první poločas na útočné polovině. Za okamžik uvidíme, o kolik se bude úvodní pětačtyřicetiminutovka nastavovat.

44

Ndidi rychle přistoupil k Rooneymu a poslal míč do autu. Baines se ihned postaral o vhazování, načež z velké dálky zkusil štěstí Jagielka, ale přízemní střela letěla hodně vedle.

43

Rooney si v hloubi pole navedl míč na pravačku, kterou přihrál na hranici vápna. Tam sice byl Kenny, ale hlavou jenom prodloužil míč do náruče Kaspera Schmeichela.

42

Leicester si po delší době užil míče na kopačkách, ale na útočnou třetinu hřiště se přes muže v bílém neprokombinoval. Po faulu Maguirea na Mirallase znovu hrají hosté.

41

Rooney přišel o míč, který Lišky okamžitě hnali do středového kruhu na Vardyho. Ten však byl pokrytý a následoval Mirallasův vpád do pokutového území, kde dal těžkou přihrávku na Rooneyho a jeho zakončení nemohlo Schmeichela ohrozit.

40

Po druhé inkasované brance to jsou paradoxně hosté, kteří začali ovládat hru. Na snížení si ale budou muset ještě počkat, neboť další z nákopu si pohodlně stáhl Schmeichel.

39

Bainesova levačka našla jenom domácí hráče. Na dlouholetou oporu Evertonu pak přiletěl další dlouhý pas k postranní čáře, jenž Simpson ho srazil do zámezí.

38

K nespokojenosti publika hlavní arbitr odpískal Vardyho faul na Daviese. Následný nákop do ohně prodloužil Wes Morgan na další roh, který rozehraje Baines.

37

A ještě jednou Mirallas, který ze stoje tlačil míč ze svého pohledu k levé tyči. Schmeichel však byl pozorný a dobrým zákrokem vytěsnil míč na roh, ze kterého hosté už nic nevymysleli.

36
Důležité

Na začátku šestatřicáté minuty poprvé zahrozil také Everton! Mahrez si chtěl na ose hřiště pokrýt míč, což se minulo účinkem a ke střele z dálky se zadarmo dostal Kevin Mirallas, jehož dobrému pokusu chyběl zhruba metr.

35

Znovu se hostující gólman ocitl až před pokutovým územím, aby byl první u míče a nepustil k němu sprintujícího Jamie Vardyho.

33

Demarai Gray zatím hraje výborný zápas. Nyní prakticky z ničeho vymyslel výborný pas do běhu Vardyho, jenomže předním včas zachytil míč vybíhající Pickford.

32

Vardyho trochu neposlechl balón, a tak musel zpomalit rychlý brejk tři na jednoho. Všechno nakonec řešil dlouhým nákopem, jenže k němu se nedostali Mahrez ani Chilwell.

31

Christian Fuchs šel ve vápně do odvážného skluzu, při kterém evidentně poslal k zemi Lennona. Celý moment zaváněl odpískáním penalty, leč rozhodčí byli jiného názoru.

29

Leicester právě vstřelil branku!
Domácí šťastně navyšují vedení! DEMARAI GRAY se po Fuchsově přihrávce tentokrát ocitl na levé straně a jeho centr si do vlastní brány uklidil JONJOE KENNY. Ten pravděpodobně chtěl resolutně odkopnout míč do bezpečí, ale výsledek byl zcela odlišný, když ho jen lehce lízl vnější části nohy a uklidil k vzdálenější tyči.

29

Sám faulovaný nakopával míč do šestnáctky, kde zaúřadovala hlava Harryho Maguirea. Rooney pak ještě jednou získal balón pro hosty, nicméně centr Calverta-Lewina sebral Schmeichel.

28

Vicente Iborra nastavil nohu před běžícího Daviese, kterého jasně fauloval. Je z toho standardní situace Evertonu, ovšem na přímou střelu to nevypadá.

27

Rooney skvělou kolmou přihrávkou uvolnil Lennona, který moc dobře věděl o Calvertu-Lewinovi. Tomu však dal přihrávku na paty a ze slibné akce nakonec nebylo vůbec nic.

26

Morgan dokonce musel zvolit přihrávku k vlastnímu brankáři, po jehož odkopu vybojoval míč Jagielka a karta se zase obrátila.

25

Domácí se usadili na útočné polovině, ale přes poměrně vysunuté obránce se jen těžce posouvají hřištěm směrem dopředu.

24

Rooneyho nedovolený zákrok na Iborru ale uťal ofenzivní snažení hostujícího týmu v samotném zárodku.

23

Everton uklidňuje hru a v poklidu kombinuje na vlastní polovině.

22
Důležité

Jagielka nestíhal rychlost Vardyho, kterému se přihrávka pod sebe úplně nepovedla. Mahrez ale zabojoval a ve vápna obral o míč Williamse, načež vystřelil hodně slabě a doprostřed branky, takže Pickford neměl problém zasáhnout.

21

Hosté zaútočili po pravém křídle, což vyústilo v Lennonův centr k malému vápnu, kde byl pouze Morgan a hrudníkem sklepl balón do rukavic Schmeichela.

20
Karty

Dominic Calvert-Lewin sklepával Jagielkův nákop do prostoru nikoho. Lišky se už znovu dostávaly do protiútoku, jenž zhatil Daviesův taktický faul na Vardyho.

18

Domácí tým ubránil standardní situace a z rychlého protiútoku vstřelil vedoucí branku! Obrovskou zásluhu na ní má Gray, který ve sprintu prošel velký kus hřiště a pak roztáhl hru doprava na volného Mahreze. Ten měl spoustu místa a času na finální přihrávku do vápna, kde našel JAMIE VARDYHO a ten se ze stoprocentní pozice nemohl mýlit.

17

Idrissa Gueye byl faulován Nididim asi čtyřicet metrů od Schmeichelovy branky, před kterou Baines zřejmě pošle dlouhý nákop.

16

Baines ztratil míč na vlastní polovině, ale jeho spoluhráči ho rychle vybojovali nazpátek. Sražený centr Calverta-Lewina pak hostům přinesl vhazování nedaleko od velkého vápna.

15

Dominic Calvert-Lewin prohrál hlavičkový souboj, po kterém zůstal ležet na hřišti, nicméně rozhodčí nechal pokračovat ve hře. Hostující akce skončila nepřesným pasem Lennona.

14

Riyad Mahrez inkasoval nějaký úder do hlavy a zřejmě se to neobešlo bez krvavého šrámu, kvůli kterému se hra na chvíli přerušila.

13

Schmeichel si došel pro špatně nakopnutý míč a v poklidu vyčkává s rozehrávkou. Mezitím na zaplněném stadionu panuje výtečná atmosféra.

12

Útočné snažení klubu z Liverpoolu mělo hodně krátkého trvání. Po hlavičce Ashleyho Williamse už opět vhazuje Fuchs a Lišky mohou nanovo dobývat hostující obranu.

11

Christian Fuchs vhazoval poté, co jeden z hostujících obránců pod tlakem napadajících protihráče jenom zakopl míč na tribunu.

10

Mahrez byl u rohového praporku zdvojený, z nekomfortní pozice se pokusil odcentrovat, ale míč vyletěl za koncovou čáru, takže následuje odkop od branky Jordana Pickforda.

10

Demarai Gray si svým náběhem řekl o přihrávku do pravého křídla, odkud přihrával k penaltovému bodu na Chilwella, ale tomu střela vůbec nesedla a letěla vysoko nad břevno.

9

Další standardní situaci soupeře už Everton ubránil bez větších problémů, jenže po odkopu o balón zase rychle přišel.

8

Grayův centr z pravé strany nekompromisně odkopl Ashley Williems na rohový kop. Rozehrál ho Mahrez a míč propadl až k vzdálenější tyči, ze které z první pálil Morgan a znovu to byl Williams, který zakončení jamajského stopera tečoval na další roh.

7

Jagielka byl zády k rozebíhajícímu se Vardymu, před kterým v těžké pozici přesto dokázal odkopnout míč do bezpečí. Lišky se musely vrátit na vlastní polovinu.

6

Chilwell se odvážně pustil do zahuštěného prostoru u půlící čáry, leč přes několik mužů v bílém daleko nedošel.

4

Maskovaný Calvert-Lewin v boji o nakopnutý míč fauloval Maguirea, díky kterému bude odkopávat domácí goĺman Schmeichel.

3
Důležité

První zajímavá příležitost tohoto střetnutí! Záloha Leicesteru vyhrála sérii soubojů na půlce a míč se díky tomu dostal na kopačku Graye, který napřáhl z dobrých pětadvaceti metrů a jen těsně minul ze svého pohledu levou tyč.

2

Baines přijal přihrávku do strany od Mirallase, ale centrovaný balón nenašel žádného z jeho spoluhráčů v pokutovém území. Z domácího pohledu všechno vyřešil Ben Chilwell, jenž přenesl hru doprostřed hřiště.

1

Úvodní výkop zápasu obstarali hosté, kteří nastupují v bílých, zatímco domácí v kompletně modrých dresech.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Leicester City: Schmeichel – Simpson, Morgan (C), Maguire, Fuchs – Mahrez, Ndidi, Iborra, Chilwell – Gray – Vardy.
Náhradníci: Hamer – Albrighton, Dragović, Iheanacho, A. King, Okazaki, Slimani.

Everton FC: Pickford – Kenny, Jagielka (C), A. Williams, Baines – Mirallas, Davies, Gueye, Lennon – Rooney – Calvert-Lewin.
Náhradníci: Robles – G. Sigurdsson, Schneiderlin, Niasse, Lookman, Holgate, Baningime.

Rozhodčí: Marriner – Beck, Massey-Ellis.

V dnešním duelu se o něco více věří Leicesteru, který má výhodu domácího prostředí a o něco lepší postavení v tabulce, avšak od Evertonu má pouze o 1 bod navíc. Everton však potřebuje bodovat, aby se odrazil ze sestupové příčky. Uvidíme, jak dnešní utkání dopadne a kdo se bude radovat.

Everton FC je v tabulce na 19. pozici a na svém kontě má 8 bodů. Hráči Evertonu dvakrát zvítězili, dvakrát remizovali a pětkrát poznali chuť hořké porážky. Dosavadní stav skóre je 7:18.

Leicester City se v tabulce nachází na 15. příčce a na svém kontě má 9 bodů. Fotbalisté Leicesteru dvakrát zvítězili, třikrát remizovali a čtyřikrát byli poraženi. Dosavadní stav skóre je 12:14.

Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Andre Marriner, na čarách mu budou asistovat Simon Beck a Sian Massey-Ellis. Jako čtvrtý rozhodčí bude vypomáhat Mike Jones.

Příjemný podvečer všem fanouškům kvalitního fotbalu. Anglická Premier League má na programu 10. kolo, ve kterém Leicester City změří své síly s Evertonem FC. Veškeré dění se bude odehrávat na stadionu King Power Stadium. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.