Sobota 3. června 2023, svátek má Tamara
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 3. června 2023 Tamara

Hezký den! Fotbalové mistrovství světa načíná v 18.00 třetí hrací den, začíná se utkáním Kolumbie s Řeckem. Zápas budeme sledovat minutu po minutě, snad se dočkáme zajímavé podívané.

Kolumbii před startem mistrovství mnozí označovali za černého koně, po zranění hlavní hvězdy, útočníka Falcaa, už jsou prognózy trochu opatrnější. Místo něj dnes na hrotu bude hrát Gutiérrez, ke známým jménům patří také James Rodriguez z Monaka, obránce Zapata z AC Milán nebo jeho kolega ze stoperské dvojice Yepes - tomu je už 38 let. Nejstarší v kádru přesto není: na lavičce sedí brzy 43letý brankář Mondragon, který byl už na MS 1994.

Řekové přivezli do Brazílie hodně zkušený tým. Salpingidis, Gekas, Samaras, Katsuranis - to jsou všechno známá jména. Tito čtyři nechybějí v základní sestavě, zato nejzkušenější hráč, záložník Karagunis, začne jen mezi náhradníky. Stejně jako obránce Loukas Vyntra, který se narodil v Česku jako Lukáš Vydra, ale odmala žije v Řecku.

Trenér Řecka, Portugalec Fernando Santos, trochu překvapil, když na hrot útoku nepostavil uzdraveného Mitroglua, jednu z hvězd týmu. Místo něj hraje veterán Gekas, který se naposledy v národním týmu trefil loni v březnu.

Sestavy a rozestavení

KolumbieKolumbie(4-4-2)

1 Ospina
Ospina
o hráči
Zúňiga
o hráči
2 Zapata
Zapata
o hráči
3 Yepes
Yepes
o hráči
7 Armero
Armero
o hráči
74. min Arias o hráči
Cuadrado
o hráči
Aguilar
o hráči
68. min Mejía o hráči
Sánchez
o hráči
Rodríguez
o hráči
Gutiérrez
o hráči
76. min Martínez o hráči
14 Ibarbo
Ibarbo
o hráči

ŘeckoŘecko(4-5-1)

Karnezis
o hráči
Torosidis
o hráči
Manolas
o hráči
Papastathopulos
o hráči
Cholevas
o hráči
Salpingidis
o hráči
57. min Fetfatzidis o hráči
8 Kone
Kone
o hráči
78. min Karagunis o hráči
Katsuranis
o hráči
Maniatis
o hráči
Samaras
o hráči
17 Gekas
Gekas
o hráči
64. min Mitroglu o hráči

Rozhodčí: Geiger - Hurd, Fletcher
Počet diváků: 57 174

Také v sestavě Kolumbie najdeme překvapení. Nehraje záložník Guarín z Interu Milán, jedna z opor týmu. A hodně zajímavé bude sledovat výkon stoperů Zapaty a Yepese, kteří toho letos ve svých klubech příliš neodehráli.

Oba týmy už jsou na trávníku, teď si poslechnou státní hymny.

Hymny dozněly, hráči si plácají se soupeři i rozhodčími. A za chvíli se začne.

1

Začal první poločas utkání Kolumbie - Řecko

1

První nákop do kolumbijské šestnáctky, míč, který letěl z kopačky Koneho, ale v klidu sebral Ospina.

2

Ibarbo se vřítil do vápna, ale Papastathopulos ho dokázal zastavit a odvrátit míč do autu.

3

Řekové se zatím za polovinu hřiště moc nedostali. Teď znovu nakopli míč do vápna, kde ale hroťák Gekas nebyl. A Ospina si připsal další snadný zásah.

4

Zúňiga vysunul do vápna Gutierreze, ale ten udělal kličku na špatnou stranu a sám se vytlačil z úhlu. Sice ještě vystřelil, ale jen do nohou bránícího hráče.

5
Góly

Pablo Armero (Kolumbie) vstřelil gól. Kolumbie - Řecko 1:0
Kolumbijci tančí a oslavují, start zápasu jim vyšel parádně! Cuadrado nacentroval po zemi pod sebe do vápna, kde se do míče opřel Armero. Nebyla to úplně povedená rána, ale teč Manolase ji usměrnila do branky. A gólman už reagoval pozdě.

7

Řekové hned měli slušnou šanci na vyrovnání, když centr Samarase napálil v zajímavé pozici Kone. Ale mimo branku.

9

Po faulu na Zúňigu kopali Kolumbijci kousek za půlkou přímý kop, ale daleko se nedostali. Budou aspoň vhazovat.

10

Maniatis ještě doběhl nepřesný centr Katsuranise, ale pak v rohu hřiště o balon přišel. Žádné nebezpečí pro Ospinovu branku.

11

Standardka pro Řeky zhruba pětadvacet metrů od branky. K míči se postavil Cholevas, trefil jen zeď.

12

Salpingidis si nerozuměl s Manolasem, k postranní čáře poslal nepřesnou přihrávku. Vhazování pro Kolumbii.

14

Kolumbijci se zatáhli, jen hlídají protiútoky Řeků. Ale ty zatím vůbec nejsou nebezpečné, končí daleko před šestnáctkou.

15

Armero centroval z levé strany do vápna, tam po souboji s jedním z Řeků spadl Cuadrado. Vyčítavě se podíval na rozhodčího, ten ale jen ukázal: hrajte dál. Zřejmě správně.

17

Cuadrado zatím hraje velmi dobře, teď obral o míč Katsuranise a založil akci, na jejímž konci byl Ibarbo: v poslední chvíli ho však o míč připravil Manolas.

18

Střela Jamese Rodrigueze mířila doprostřed, takže brankář Karnezis neměl žádný problém. Míč chytil a rychle rozehrál.

19

Řekové se snaží, bojují, ale zatím nepůsobí přesvědčivě. Chybí jim rychlost, nedaří se jim Kolumbii něčím překvapit.

20

Další řecká akce, která skončila kousek před vápnem. Přihrávku pokazil Torosidis, míč pak snadno ukořistil Yepes. Ale ani Kolumbijcům se teď moc nedaří, o míč rychle přišli.

22

Samaras sám mezi třemi soupeři vybojoval míč, ale pak nedokázal přesně nacentrovat. Kolumbijci se zase osvobodili jen odkopem nazdařbůh.

23

Katsuranis z první hledal Salpingidise, který ale těžko mohl míč stihnout na hřišti. Po nepřesné přihrávce následuje odkop od Ospinovy branky.

24

Řekové drží míč, ale pořád jen před vápnem. Maniatis, Samaras ani Cholevas se neodhodlali k centru do šestnáctky.

26
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Carlos Sánchez (Kolumbie)
Jasná žlutá, zezadu skosil rozeběhnutého Samarase.

27

Řekové hodně akcí táhnou po levé straně přes Samarase, ale ten zatím zrovna nezáří. Dlouho drží míč, ale nedaří se mu vymyslet něco překvapivého.

28
Důležité

Největší šance Řeků. Cholevas rozehrál přímý kop na hlavu Torosidise, který hlavičkoval k tyči. Tu míč jen těsně minul a skončil vedle.

29

Gekas zkusil ve vápně překvapit soupeře patičkou. Jenže nikdo ze spoluhráčů nebyl poblíž, takže jeho snaha přišla vniveč.

30

Gutiérrez musí na chvíli ze hřiště, z obočí mu teče krev. Rozhodčí ho nabádá, aby si zranění nechal ošetřit.

31

Samaras znovu v akci, ale zřejmě si špatně rozmyslel, jestli vystřelí nebo odcentruje. Nakonec neudělal pořádně ani jedno, takže Ospina snadno zasáhl.

33

Po ráně Katsuranise, kterou zastavily nohy Zapaty, šli Kolumbijci do protiútoku. Ten táhl stoper Yepes, přihrál Ibarbovi, který však akci zbrzdil. Pak se hra přesunula zpátky do středu hřiště a bylo po šanci.

34

Armero si nechal utéct Torosidise, pak chybu částečně napravil, když jeho centr zblokoval na roh.

35

Koneho rohový kop letěl směrem k penaltovému puntíku, kde hlavou odvrátil útočník Gutiérrez. Řekové ale zůstanou u míče.

36

Manolas si zasprintoval, musel stihnout odehrát míč před dobíhajícím Gutiérrezem. Povedlo se.

37
Důležité

Kolumbijský roh rozehrál Rodriguez, z pravé strany poslal centr do šestnáctky. Řekové odvrátili, ale míč se pak vrátil po centru Ibarba k Rodriguezovi, který z malého vápna střílel. Z voleje netrefil ideálně, rána šla vysoko nad. Ale byla to slušná možnost.

39

Kone vybojoval roh pro Řeky, rozehrával Cholevas. Ale tentokrát nepřesně - do míst, kde stáli hned tři osamocení Kolumbijci.

40

Pěkná akce Koneho. Protáhl se mezi dvěma hráči do vápna, na střelu už ale neměl sílu, a tak přihrál Gekasovi. A u něj akce skončila.

41

Gutiérrez patou hezky sklepl Rodriguezovi, od něj se pak míč ke Gutiérrezovi vrátil. Ale jeho další přihrávku už Řekové zblokovali.

42

Rozhodčí posoudil přihrávku na Gekase jako ofsajdovou. A správně, což potvrdil opakovaný záznam. Zatím se dnes sudímu vyhýbají nešťastné verdikty, jaké předvedli jeho kolegové v minulých zápasech.

43

Aguilar si našel na zadní tyči nepovedenou střelu Cuadrada, v obtížné pozici zpracoval, ale nic víc. Už zase hrají Řekové.

45
Důležité

Krásná střela Koneho, které v cestě do sítě zabránil ještě lepší Ospinův zákrok. Řecký záložník se za vápnem opřel do odraženého míče, trefil ho náramně, ale kolumbijský brankář prudkou střelu vytáhl na roh.

45

Nastavuje se jedna minuta.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Kolumbie - Řecko

46

Samaras přivítal Zúňigu ve druhém poločase faulem zezadu. Kolumbijský obránce se jen těžce zvedal z trávníku, ale už vypadá v pořádku.

47

Samaras se pěkně protáhl do vápna, mohl postupovat dál, místo toho zbytečně upadl a zkoušel nasimulovat penaltu. Rozhodčí správně nezapískal, hraje se dál.

48

Samaras opět u míče, zkoušel z hloubi pole poslat kolmici do vápna na Gekase. U něj stál připravený Yepes a odkopl.

49

Martinez se s míčem nepáral, kousek za vápnem tvrdě vystřelil. Nepříjemnou ránu brankář Kernezis vyrazil.

50

Yepes předvádí v 38 letech zatím velice dobrý výkon. Teď čistým skluzem obral o míč Salpingidise, který se už chystal na centr.

52

Zapata uhlídal Samarase a poslal malou domů k brankáři, který nakopl míč daleko z polovinu hřiště.

52
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Sokratis Papastathopulos (Řecko)
Hodně tvrdý zákrok zezadu, Papastathopulos vůbec netrefil míč, jen nohy Ibarba.

54

James Rodriguez z přímého kopu jen učesal jednoho z hráčů ve zdi, nebezpečí pro branku Kernezise nepřišlo.

55

Řekové chystají u postranní čáry střídání, do hry půjde Fetfatzidis.

55
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Dimitris Salpingidis (Řecko)
Taky zasloužená karta, Salpingidis sestřelil Armera.

56

Ibarbo dobře načasoval přihrávku na Rodrigueze, ten zareagoval trochu pozdě a trvalo mu, než se rozběhl. Proto byl u míče později než bránící hráč.

57
Střídání

Střídání Řecko: ze hřiště odešel Dimitris Salpingidis, nahradil ho Joannis Fetfatzidis

58
Góly

Téofilo Gutiérrez (Kolumbie) vstřelil gól. Kolumbie - Řecko 2:0
Řekové inkasují po rohovém kopu! Na přední tyči odskočil Samarasovi Aguilar a míč tečoval tak šikovně, že se odrazil přímo na nohu Gutiérreze. Ten už to pak měl před prázdnou brankou hodně jednoduché.

60

Torosidis z pravé strany centroval do šestnáctky, ne na Gekase, ale na vyššího Samarase. Toho však stopeři znovu ubránili.

61

Fetfatzidis se teď zlobí na rozhodčího právem. Kličkou oklamal Yepese, který už ho musel faulovat, aby nešel sám do vápna. Sudí ale pád řeckého hráče viděl jako simulování a nechal pokračovat ve hře.

63
Důležité

Řekové zahazují stoprocentní šanci, tohle musí být gól! Pravý obránce Torosidis z lajny dostal míč zpátky do vápna, přímo na hlavu Gekase, který měl před sebou odkrytou branku. Jenže trefil jen břevno.

64
Střídání

Střídání Řecko: ze hřiště odešel Theofanis Gekas, nahradil ho Kostas Mitroglu
A vzápětí Gekas skončil. Neodehrál dobrý zápas - dlouho nebyl vidět, pak selhal v obrovské šanci.

66

Maličký Fetfatzidis vyhrál na hranici šestnáctky hlavičkový souboj, ale Samaras se už stejně k míči nedostal. Teď hraje vlasatý útočník úplně na hrotu, stoupl si vedle Mitroglua.

67

Gutiérrez si na hranici šestnáctky posunul míč rukou. Rozhodčí to viděl a hned zapískal.

68
Střídání

Střídání Kolumbie: ze hřiště odešel Abel Aguilar, nahradil ho Alexander Mejía

69

Mitroglu dostal přihrávku od Koneho do ofsajdu, chvíli ještě hrál, protože hvizd nezazněl hned. Ale stejně míč nestihl na trávníku.

70

Mitroglu je vidět. Poté, co mu míč přiťukl Samaras, střílel kousek za hranicí šestnáctky, do rány mu ale skočil Yepes a srazil ji na roh.

71

Rodriguez se dlouho hlásil o přihrávku do běhu, ale asi si nevšiml, že celou dobu stojí v ofsajdu. Nakonec se vrátil a míč dostal, ale nic nebezpečného už pak Kolumbijci nevymysleli.

73

Maniatis špatně přihrál do lajny na Torosidise, ten neměl šanci balon stihnout na hřišti. Řekům zbývá zhruba dvacet minut na to, aby ještě se zápasem něco udělali.

74
Střídání

Střídání Kolumbie: ze hřiště odešel Pablo Armero, nahradil ho Santiago Arias

75

Rychlý Cuadrado si píchl míč podél čáry, ale bylo to hodně velké sousto. Před Papasthatopulosem už balon nestihl a pak fauloval.

76
Střídání

Střídání Kolumbie: ze hřiště odešel Téofilo Gutiérrez, nahradil ho Jackson Martínez

77

Arias si našteloval míč na střelu za vápnem, ale ideální to nebylo. Míč letěl po zemi k tyči, ale chyběla větší razance. Karnezis snadno zasáhl.

78
Střídání

Střídání Řecko: ze hřiště odešel Panagiotis Kone, nahradil ho Jorgos Karagunis
Řecká hrající legenda jde do hry zhruba na poslední čtvrthodinu. Co ukáže?

79

Papastathopulos vztekle gestikuluje směrem k rozhodčímu, reklamuje faul. Ale sudí nezapískal a už hrají Kolumbijci.

80

Cholevas centroval do vápna, ale trefil jen prvního bránícího hráče. Vysoké míče by ale mohly být poslední šancí řeků, vysocí Samaras a Mitroglu na ně čekají.

82

Řekové dlouho drželi míč, pak Samaras pěkně našel ve vápně Torosidise. Toho kopl Zapata, zákrok byl hodně na hraně. Rozhodčí znovu hru pustil, teď asi udělal chybu.

84
Důležité

Torosidis a Samaras znovu Kolumbijcům zavařili. První jmenovaný se vřítil do vápna, znovu ho tvrdě atakovali soupeři. Od nich se míč odrazil k Samarasovi, který střílel těsně vedle pravé tyče.

86

Snahu Řeků o vyrovnání brzdí faul Karagunise na Martineze. A Kolumbijci rozehrávají nakrátko, přihrávají si na malém prostoru.

87

Samaras to znovu zkoušel sám, mezi třemi měl ale malou šanci na úspěch. Tím by pro něj zřejmě byla odpískaná penalta, k té však bylo tentokrát hodně daleko.

89

Rodriguez zkoušel ve vápně přejít přes soupeře, ale nakonec si uvědomil, že by mohl přijít o míč. A tak radši udělal kličku do rohu hřiště a podržel balon.

90

Hrát se bude ještě tři minuty. Ale to už Řekům zřejmě na vyrovnání stačit nebude.

90
Góly

James Rodríguez (Kolumbie) vstřelil gól. Kolumbie - Řecko 3:0
Tak ještě jedna trefa pro Kolumbijce, kteří nadšeně slaví v rohu hřiště. Cuadrado, který sehrál vynikající zápas, patičkou posunul míč k Martinezovi, a ten se trefil ke vzdálenější tyči.

90

Počet diváků 57 174 (99 % z kapacity 57 483)

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 3:0

Vzájemné zápasy

14. června 2014 18:00Kolumbie-Řecko 3:0
Základní skupiny

skupina C

Kolumbie
Kolumbie
1:4
Řecko
Řecko
Pobřeží slonoviny
Pobřeží slonoviny
2:1
Řecko
Řecko
0:0
Kolumbie
Kolumbie
Pobřeží slonoviny
Pobřeží slonoviny
2:1
Pobřeží slonoviny
Pobřeží slonoviny
2:1
Kolumbie
Kolumbie
Řecko
Řecko
3:0