
Online reportáž, Kolumbie - Anglie, Mistrovství světa 2018, Fotbal
Mistrovství světa 2018
Začátek utkání: 3. 7. 2018 20:00


Mistrovství světa 2018 - 1. kolo
RuskoSaúdská Arábie5:0 EgyptUruguay0:1 RuskoEgypt3:1 UruguaySaúdská Arábie1:0 UruguayRusko3:0 Saúdská ArábieEgypt2:1 Mistrovství světa 2018 - 2. kolo
MarokoÍrán0:1 PortugalskoŠpanělsko3:3 PortugalskoMaroko1:0 ÍránŠpanělsko0:1 ŠpanělskoMaroko2:2 ÍránPortugalsko1:1 Mistrovství světa 2018 - 3. kolo
FrancieAustrálie2:1 PeruDánsko0:1 DánskoAustrálie1:1 FranciePeru1:0 AustráliePeru0:2 DánskoFrancie0:0 Mistrovství světa 2018 - 4. kolo
ArgentinaIsland1:1 ChorvatskoNigérie2:0 ArgentinaChorvatsko0:3 NigérieIsland2:0 NigérieArgentina1:2 IslandChorvatsko1:2 Mistrovství světa 2018 - 5. kolo
KostarikaSrbsko0:1 BrazílieŠvýcarsko1:1 BrazílieKostarika2:0 SrbskoŠvýcarsko1:2 SrbskoBrazílie0:2 ŠvýcarskoKostarika2:2 Mistrovství světa 2018 - 6. kolo
NěmeckoMexiko0:1 ŠvédskoJižní Korea1:0 Jižní KoreaMexiko1:2 NěmeckoŠvédsko2:1 MexikoŠvédsko0:3 Jižní KoreaNěmecko2:0 Mistrovství světa 2018 - 7. kolo
BelgiePanama3:0 TuniskoAnglie1:2 BelgieTunisko5:2 AngliePanama6:1 AnglieBelgie0:1 PanamaTunisko1:2 Mistrovství světa 2018 - 8. kolo
KolumbieJaponsko1:2 PolskoSenegal1:2 JaponskoSenegal2:2 PolskoKolumbie0:3 SenegalKolumbie0:1 JaponskoPolsko0:1 Mistrovství světa 2018 - 2. kolo
FrancieArgentina4:3 UruguayPortugalsko2:1 ŠpanělskoRusko1:1 ChorvatskoDánsko1:1 BrazílieMexiko2:0 BelgieJaponsko3:2 ŠvédskoŠvýcarsko1:0 KolumbieAnglie1:1 Mistrovství světa 2018 - 3. kolo
UruguayFrancie0:2 BrazílieBelgie1:2 ŠvédskoAnglie0:2 RuskoChorvatsko2:2 Mistrovství světa 2018 - 4. kolo
FrancieBelgie1:0 ChorvatskoAnglie2:1 Mistrovství světa 2018 - 5. kolo
BelgieAnglie2:0 Mistrovství světa 2018 - 6. kolo
FrancieChorvatsko4:2
Online reportáž
Penaltu dal: 121. R. Falcao, 121. J. Cuadrado, 121. L. Muriel
Penaltu nedal: 121. M. Uribe, 121. C. Bacca
Penaltu dal: 121. H. Kane, 121. M. Rashford, 121. K. Trippier, 121. E. Dier
Penaltu nedal: 121. J. Henderson
D. Ospina - S. Arias (116. C. Zapata), Y. Mina, D. Sánchez, J. Mojica - W. Barrios, C. Sánchez (79. M. Uribe), J. Lerma (61. C. Bacca) - J. Cuadrado, R. Falcao, J. Quintero (88. L. Muriel)
J. Pickford - K. Walker (113. M. Rashford), J. Stones, H. Maguire - K. Trippier, D. Alli (81. E. Dier), J. Henderson, J. Lingard, A. Young (102. D. Rose) - R. Sterling (88. J. Vardy), H. Kane - M. Geiger, J. Fletcher, F. Anderson
C. Zapata, Ó. Murillo, C. Bacca, A. Aguilar, C. Vargas, L. Muriel, M. Uribe, F. Díaz, J. Izquierdo, J. Cuadrado
D. Rose, E. Dier, J. Vardy, J. Butland, D. Welbeck, G. Cahill, P. Jones, M. Rashford, R. Loftus-Cheek, T. Alexander-Arnold, N. Pope
41. W. Barrios, 52. S. Arias, 54. C. Sánchez, 63. R. Falcao, 63. C. Bacca, 118. J. Cuadrado
Příjemný podvečer, na mistrovství světa je na programu závěrečné osmifinálové utkání, v němž se střetnou fotbalisté Kolumbie a Anglie. Vývoj střetnutí přinese iDNES.cz od 20 hodin v on-line reportáži.
Vítěz duelu se střetne se Švédskem, které v odpoledním "předzápase" porazilo 1:0 Švýcarsko. Čtvrtfinálové utkání se bude hrát v sobotu od 16 hodin v Samaře.
Kolumbie, čtvrtfinalista posledního šampionátu, věří v uzdravení klíčového záložníka Jamese Rodrígueze. Zároveň vyhlíží své premiérové vítězství nad výběrem Anglie.
Anglie čeká na vítězství ve vyřazovací fázi velkého turnaje už dvanáct let. Naposledy na MS v Německu vyřadila v osmifinále Ekvádor.
Sestavy a rozestavení
Kolumbie(4-3-3)
Anglie(3-5-2)
Zápas se hraje na stadionu Spartaku Moskva, který má kapacitu, který už hostil čtyři zápasy základních skupin. Dnes se stavba za zhruba 5 miliard korun se šampionátem rozloučí.
Hráči jsou na trávníku, následovat budou hymny obou zemí.
Začal první poločas utkání Kolumbie - Anglie
Úvodní výkop obstarali hráči Kolumbie.
Kolumbijský nákop vpřed dolétl až k anglickému brankáři.
Oba týmy začaly pozorně, zajímavější situace zatím chybí.
Přímý kop pro Anlii z levé strany pár centimetrů vedle vápna.
Youngův střílený centr z přímého kopu kolumbijský brankář boxoval. Vzápětí Trippier vybojoval pro Anglii první rohový kop, centr z levé strany ale gólman Ospina snadno lapil.
Anglický roh z pravé strany Kolumbijci z vápna odvrátili a hned uháněli vpřed, Arias ale akci zbrzdil.
Další anglický roh z levé strany, než z něj ale mohlo něco zajímavějšího přijít, sudí odpískal Stonesovi útočný faul.
Mina se pověsil na Sterlinga a nedovolil mu jít dál. Následný přímý kop z velké dálky zahrával Trippier, míč z vápna snadno odvrátili Kolumbijci.
Sterling střílel po šťastném odrazu do protihráčů. Sudí předtím přehlédli jeho jasný ofsajd.
Brankář Ospina si musel poradit s ne úplně podařenou kolumbijskou malou domů. Před dotírajícím Sterlingem ale míč s přehledem odvrátil.
Po Trippierově centru zakončoval Kane z náročnější pozice hlavou nad bránu.
Anglická kolmice šla na levé straně do vápna na Sterlinga, který byl ale tísněný a míč nedokázal udržet na hřišti.
Angličané působí od začátku sebejistěji a trpělivě útočí, Kolumbijci toho zatím směrem vpřed moc nepředvedli, soustředí se na bránění.
Cuadrado při snaze o střelu z hranice vápna trefil clonícího Maguira. Následná Falcaova střela z dálky byla velmi nepřesná.
Zápasu sice nechybí tempo, ale opravdu nebezpečné situace před bránami dosud k vidění nebyly.
Po anglickém přímém kopu ve vápně míč před Maguirem odvrátila kolumbijská obrana na roh. Z něj se Angličané neprosadili.
Trippierův centr z rohového kopu z pravé strany snadno odvrátil Davinson Sánchez.
Sterling natáhl krok a z pravé strany si navedl míč k pokutovému území ke střele, trefil ale jen clonícího protihráče.
Cuadrado se přes Maguira nedostal k dlouhému nákopu.
Quintera po chybě v anglické rozehrávce střílel z dálky velmi nepřesně.
Šikovnou kombinací se Angličané dostali vpřed, středem pak šla kolmice do vápna, kde ale Kane po souboji s Kolumbijcem míč nezastihl.
Zdálo se, že Kane si chystá míč ke střele z dálky, nakonec zvolil prostrčení do vápna na Sterlinga, které ale přečetli Kolumbijci.
Kane vybojoval pro Anglii přímý kop asi tři metry za pokutovým územím.

Žlutou kartu dostal Willmar Barrios (Kolumbie)
Před zahráním přímého kopu ještě konflikt mezi hráči ve zdi, na zem po zbytečném úderu od Barriose až teatrálně padl Henderson.
Mojica se na levém křídle hnal za dlouhým nákopem zbytečně, míč na hřišti neměl šanci dostihnout.
Sterling byl při snaze o náběh do vápna držený Minou, který následně teatrálně upadl. Sudí situaci řeší jen oboustrannou domluvou.
Uprostřed tříminutového nastavení Quintero z dálky vystřelil jen doprostřed brány do gólmana.
Na trávníku zůstává ležet Alli, který má opakované problémy zřejmě s třísly. Dá se čekat, že do druhého poločasu už nezasáhne. Opakovaný záběr odhalil, že Alli předtím inkasoval od Falcaa neúmyslný úder do rozkroku.
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0
První poločas moc vzrušivých momentů nenabídl. O něco nebezpečnější byli Angličané, ale je patrné, že ne všichni jejich hráči mají dnes optimální formu. Kolumbijci sice umí rychlé brejky, do nich se ale víceméně nedostávají. Snad druhá půle přinese lepší fotbal.
STATISTIKY 1. POLOČASU: Střely na bránu: 1:1. Střely mimo: 2:4. Rohové kopy: 0:4. Ofsajdy: 1:0. Držení míče: 47%:53%. Přihrávky (úspěšnost): 209 (80%) : 257 (84%). Naběhaná vzdálenost: 52 km : 55 km. Odpískané fauly: 7:3.
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Kolumbie - Anglie
O přestávce ani jeden tým nestřídal.
Rozvláčný začátek druhého poločasu. V prvních třech minutách se na hřišti vůbec nic nestalo.
Trippier na polovině hřiště mohl po šikovné kličce potáhnout míč, místo toho se jej zbavil, navíc se mu přihrávka nepovedla.
Možnost rychlého kolumbijského útoku, Falcao jej ale zbrzdil.
Alli před vápnem nedokázal prostrčit míč na Lingarda.

Žlutou kartu dostal Santiago Arias (Kolumbie)
Poměrně přísná žlutá karta za faul na Kanea.
Na centr z přímého kopu z levé strany u vzdálenější tyče naskakovali Maguire i Kane, před nimi ale podařenou hlavičkou odvrátil Davinson Sánchez.

Žlutou kartu dostal Carlos Sánchez (Kolumbie)

Žlutou kartu dostal Jordan Henderson (Anglie)
Pokutovému kopu ještě předchází zbytečná přetahovaná mezi hráči.

Harry Kane (Anglie) proměnil pokutový kop. Kolumbie - Anglie 0:1
Kane zkušeně vystřelil doprostřed brány, Ospina skočil doprava. Kane skóroval na šampionátu už pošesté.
Na hřišti rostou emoce, ne úplně jistý americký rozhodčí k jejich zklidnění moc nepřispívá.
Falcao ve vápně zastavil docela dobrou kolumbijskou střelu z dálky.

Střídání Kolumbie: ze hřiště odešel Jefferson Lerma, nahradil ho Carlos Bacca

Žlutou kartu dostal Radamel Falcao (Kolumbie)

Žlutou kartu dostal Carlos Bacca (Kolumbie)
Kolumbijci nezvládají emoce a každý verdikt rozhodčího, který skutečně nepůsobí jako potřebná autorita, doprovázejí přehnanými protesty. Někteří hráči si koledují o vyloučení.
Hra byla na delší dobu přerušená kvůli ošetřování Younga, který by měl být v pořádku.

Žlutou kartu dostal Jesse Lingard (Anglie)
Lingard v útoku přišlápl Davinsona Sáncheze.
Bránící Maguire měl před vápnem co dělat, aby nepustil do šance Baccu.
Počet diváků 44 190 (97 % z kapacity 45 360)
Po rohovém kopu se dostal k hlavičce Lingard, v těžké pozici ale zakončil nad bránu.
Přímý kop pro Anglii 30 metrů od brány. Z levé strany Young centroval na zadní tyč, kde se po míči vrhl Kane, ale těsně nedosáhl. Navíc mu sudí odpískal ofsajd.
Cuadrado ve vápně šikovným kopem za sebe přihrál Baccovi, ten ale míč neudržel.

Střídání Kolumbie: ze hřiště odešel Carlos Sánchez, nahradil ho Mateus Uribe
Anglie se snaží hru zklidnit, pomoct jim k tomu může nařízený přímý kop.
Maguire po centru z přímého kopu ve vápně sice vyhrál hlavičkový souboj, zakončit ale nedokázal.
Dobrý kolumbijský centr z pravé strany chtěl hlavou zakončit Falcao, před ním ale míč přizvedl jeho spoluhráč Davinson Sánchez.
Zpoza vápna po zemi vystřelil Falcao, Pickford byl připravený.

Střídání Kolumbie: ze hřiště odešel Juan Fernando Quintero, nahradil ho Luis Muriel

Střídání Anglie: ze hřiště odešel Raheem Sterling, nahradil ho Jamie Vardy
Na začátku pětiminutového nastavení Hendersona chytají křeče. Nebo Angličan jen natahuje čas?

Yerry Mina (Kolumbie) vstřelil gól. Kolumbie - Anglie 1:1
Po vůbec prvním kolumbijském rohu se Mina na malém vápně dostal k hlavičce a odrazem o zem skóroval. Anglický hráč na brankové čáře míč hlavou pouze přizvedl, ale gólu už nezabránil.
Stoper Mina po gólu dlouze slavil, což se Angličanům vůbec nelíbí. U rozhodčího to ale Kolumbijci prošlo.
Skončil druhý poločas utkání. Následuje krátká přestávka před prvním prodloužením 1:1
STATISTIKY PO 2. POLOČASU: Střely na bránu: 4:2. Střely mimo: 5:7. Rohové kopy: 1:6. Ofsajdy: 1:1. Držení míče: 48%:52%. Přihrávky (úspěšnost): 390 (78%) : 424 (82%). Naběhaná vzdálenost: 103 km : 108 km. Odpískané fauly: 20:11.
Začalo první prodloužení utkání Kolumbie - Anglie
Po Youngově centru se Maguire na zadní tyči nedostal k hlavičce, před ním zasáhl Davinson Sánchez.
Tripppierova podklouznutí nedokázal využít Muriel, proti čtyřem protihráčům se na útočné polovině neměl šanci prosadit.
Dobrá přihrávka šla po zemi z levé strany před anglickou bránu na Bacca, těsně před ním zasáhl gólman Pickford.
Kane se snažil středem přihrát do vápna Vardymu, ale vzájemně se nepochopili.
Bacca se dostal k hlavičce, vinou Stonesovy teče je z toho ale jen kolumbijský roh.
Po Quadradově centru z rohového kopu z pravé strany se k hlavičce dostal Davinson Sánchez, zakončil ale vedle brány.

Střídání Anglie: ze hřiště odešel Ashley Young, nahradil ho Danny Rose
Falcao po Mojicově centru hlavičkoval nepřesně.
Mojicovi centr od levé postranní čáry nevyšel, míč skončil za anglickou bránou.
Skončilo první prodloužení. Probíhá změna stran před druhým prodloužením 1:1
V prvním prodloužení byli lepším týmem Kolumbijci, na Angličanech se začíná stále více projevovat únava.
Začalo druhé prodloužení utkání Kolumbie - Anglie
Po Ospinově odkopu vrátil míč vpřed Lingard, Vardy v rohu vápna ale přes protihráče zakončit nedokázal.
Na další kolmici si Vardy seběhl na levou stranu vápna, odtud ale nedokázal míč přesně poslat před bránu.

Střídání Anglie: ze hřiště odešel Kyle Walker, nahradil ho Marcus Rashford

Střídání Kolumbie: ze hřiště odešel Santiago Arias, nahradil ho Cristián Zapata

Žlutou kartu dostal Juan Guillermo Cuadrado (Kolumbie)
Anglický centr z přímého kopu s levé strany boxoval po důrazném zákroku gólman Ospina.
Skončilo druhé prodloužení. Probíhá výběr aktérů pokutových kopů před penaltovým rozstřelem, který bude následovat 1:1
Angličané v minulosti tři penaltové rozstřely v řadě na světových šampionátech nezvládli. Jak si povedou tentokrát?
Zahrávají se pokutové kopy Kolumbie - Anglie
Jako první bude kopat Kolumbijec Falcao.

Radamel Falcao (Kolumbie) PROMĚNIL. 1:0 v penaltovém rozstřelu.
Falcao napálil míč doprostřed.

Harry Kane (Anglie) PROMĚNIL. 1:1 v penaltovém rozstřelu.
Kane se prosadil ránou po zemi k tyči.

Juan Guillermo Cuadrado (Kolumbie) PROMĚNIL. 2:1 v penaltovém rozstřelu.
Cuadrado napálil míč nahoru k tyči.

Marcus Rashford (Anglie) PROMĚNIL. 2:2 v penaltovém rozstřelu.
Ospina na míč málem dosáhl.

Luis Muriel (Kolumbie) PROMĚNIL. 3:2 v penaltovém rozstřelu.
Muriel si počkal na pohyb anglického brankáře a poslal míč na druhou stranu.

Jordan Henderson (Anglie) NEDAL. 3:2 v penaltovém rozstřelu.
Ospina byl u své levé tyče včas.

Mateus Uribe (Kolumbie) NEDAL. 3:2 v penaltovém rozstřelu.
Uribe ránou trefil spojnici břevna a tyče.

Kieran Trippier (Anglie) PROMĚNIL. 3:3 v penaltovém rozstřelu.
Trippier skóroval s přehledem nahoru k tyči.

Carlos Bacca (Kolumbie) NEDAL. 3:3 v penaltovém rozstřelu.
Špatně kopnutá penalta. Polovysoká střela letěla přesně na ruku brankáře. Anglie může rozhodnout.

Eric Dier (Anglie) PROMĚNIL. 3:4 v penaltovém rozstřelu.
Dier po pomalém rozběhu vystřelil k tyči, kam Ospina jen tak tak nedoskočil. Každopádně je rozhodnuto, Anglie postupuje.
Angličané díky zvládnutému penaltovému rozstřelu postupují do čtvrtfinále, v němž se v sobotu od 16 hodin v Samaře střetnou se Švédskem.
STATISTIKY CELÉHO ZÁPASU: Střely na bránu: 4:2. Střely mimo: 7:9. Rohové kopy: 2:7. Ofsajdy: 1:2. Držení míče: 48%:52%. Přihrávky (úspěšnost): 516 (78%) : 572 (82%). Naběhaná vzdálenost: 136 km : 143 km. Odpískané fauly: 23:13.
Pro dnešek je to vše. Nezapomeňte, že program mistrovství světa pokračuje v pátek a v sobotu čtvrtfinálovými zápasy, které opět můžete sledovat v on-line reportážích na iDNES.cz. Pěkný zbytek večera!
Zápas byl ukončen po penaltovém rozstřelu. Zápas byl ukončen 1:1