Krásný fotbalový podvečer! Na evropském šampionátu se rozbíhají poslední zápasy základních skupin. Dosud neporažená Itálie přivítá Wales. Utkání, které startuje v Římě v 18 hodin, vám přineseme prostřednictvím online reportáže. Vítejte u ní.

Zatím stoprocentní Itálie už má jistý postup, pokud získá aspoň bod, skupinu vyhraje. Čtyřbodový Wales potřebuje k jistotě osmifinále remízu.

Italský trenér Mancini nechal odpočívat většinu opor. Ze zahajovací sestavy vítězného zápasu proti Švýcarsku hrají od začátku jen brankář Donnarumma, stoper Bonucci a záložník Jorginho.

Kouč Walesu provedl tři změny, mimo sestavu jsou obránci Davies a Mepham, kterým hrozí karetní trest pro osmifinále, a také urostlý útočník Moore.

ItálieItálie(4-3-3)

Donnarumma
89. min Sirigu o hráči
25 Tolói
Tolói
19 Bonucci
Bonucci
46. min Acerbi o hráči
23 Bastoni
Bastoni
13 Emerson
Emerson
12 Pessina
Pessina
86. min Castrovilli o hráči
Jorginho
75. min Cristante o hráči
Verratti
14 Chiesa
Chiesa
Belotti
Bernardeschi
75. min Raspadori o hráči

Allen
86. min Levitt o hráči
16 Morrell
Morrell
60. min Moore o hráči
N. Williams
86. min B. Davies o hráči
11 Bale
Bale
86. min Brooks o hráči
10 Ramsey
Ramsey
20 James
James
74. min Wilson o hráči

Rozhodčí: Hategan - Ghinguleac, Gheorghe

Itálie zvítězila v posledních 10 zápasech bez inkasované branky a vyhrála sedm z devíti vzájemných zápasů, ale na velkém turnaji se týmy ještě neutkaly.

Fotbalisté Itálie si s chutí zazpívali hymnu, i náhradníci vypadají hodně nabuzení.

1

Začal první poločas utkání Itálie - Wales

2

Bernardeschi si naběhl zaběhl za obranu Walesu, asistent po chvilce zvedl praporek na znamení ofsajdu.

4

Williams nabízel z úhlu míč před bránu Itálie, u bližší tyče stál připravený Donnarumma.

6

Zápas se hraje od začátku ve vlažnějším tempu, Itálii v novém složení zatím nefunguje souhra.

8

Možná i proto si Mancini k lajně zavolal kapitána Bonucciho, jemuž něco vysvětloval.

11

Pessina viděl nabíhajícího Belottiho, který míč nezachytil na hřišti a stejně stál v těsném ofsajdu.

14

Chiesa poslal do vápna ostrý centr, stoper Rodon ale Bernardeschiho do zakončení nepustil a míč odhlavičkoval.

15

Emerson švihl před vápnem levačkou, Ward si poklekl a míč snadno chytil.

17

Tolói mířil z dálky vedle brány, díky teči Pessiny ale střela změnila směr mezi tyče a Ward musel rychle zasáhnout.

19

Zatím největší potlesk patří Mancinimu, italský kouč zatoulaný míč zpracovával patičkou svých černých lakýrek.

22

Wales je zatím úplně neškodný, Itálie ale není v pozměněné sestavě nebezpečná.

23

Až teď se Wales prokombinoval do vápna Itálie, Ramsey ale míč ztratil.

25

Belotti z pravé strany malého vápna střílel nepřesně, míč ale mohl tečovat do brány Bernardeschi, jenž mu chyběl krok.

26

Bonucci neměl na výběr, balon musel před dotírajícím Jamesem poslat na roh.

27

A Gunter po něm hlavičkoval těsně nad bránu, zkoprnělý Donnarumma se po míči jen ohlédl.

30

Bastoni našel na zadní tyči Chiesu, jeho ránu odchýlil do bezpečí obránce Ampadu zadní částí těla.

31

Emerson zasprintoval do vápna, kde upadl, protože nezkoordinoval svůj pohyb.

33

Chiesovi při zpracování utekl míč do zámezí. Italský útočník to vzal s úsměvem.

36

Belotti si naběhl mezi obránce, na dlouhý nákop ale nedosáhl ani ve skluzu. Ward si míč vzal do rukavic.

39

Matteo Pessina (Itálie) vstřelil gól. Itálie - Wales 1:0
Itálie si pomohla standardní situací. Na přímý kop Verrattiho z pravé strany si naběhl Pesina, který tečoval míč přesně na zadní tyč. Ward se natahoval marně.

42

Verratti viděl náběh Pessiny do malého vápna a moc nechybělo, aby skóroval v krátké době podruhé. Tečovaný míč těsně minul a ten proskákal vedle tyče na roh.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Itálie - Wales

46

Střídání Itálie: ze hřiště odešel Leonardo Bonucci, nahradil ho Francesco Acerbi

46

Kapitánskou pásku dostal po stažení stopera Bonucciho záložník Verratti.

48

Wales začal druhý poločas aktivněji, Jamese zastavil na půlce nedovoleně Tolói.

51

Hrozba pro Wales, Verratti si chystá míč na přímý kop nějakých 30 metrů od hostující brány.

53

Nakonec ho zahrál levačkou Bernardeschi a podařenou střelou trefil vnější tyč velšské brány. Ward skákal pozdě a balon nestihl.

54

Po kiksu Acerbiho se dostal Ramsey až před Donnarummu, velšský útočník ale ideální moment ke střele prováhal a vracející se Acerbi mu znemožnil zakončení.

56
Červená karta

Červenou kartu dostal Ethan Ampadu (Wales)
Ampadu byl pozdě v souboji s Bernardechim a ošklivě ho trefil podrážkou nad kotník. Rozhodčí ani chvíli neváhal a velšského hráče bez milosti vyloučil.

58

Chiesa si navedl míč na střelu, levačkou ale vypálil slaboučce a Ward bez problémů zasáhl.

59

Belotti byl metr a půl v ofsajdu, asistent přesto zvedl praporek až po několika vteřinách.

60

Střídání Wales: ze hřiště odešel Joe Morrell, nahradil ho Kieffer Moore

62

James rozehrál z pravé strany vápna přímý kop do míst, kde stáli jen italští hráči, jeden z nich ho odhlavičkoval.

65

Chiesa doběhl dlouhý balon, dal ho pod sebe Belottimu, který z jedné napálil Warda do nohy.

67

Bernardeschimu se centr vůbec nepovedl, podseklý míč Rodon ohlavičkoval.

68

Wardovi po rohu vypadl míč z rukou, naštěstí pro Wales ho odkopl do bezpečí poblíž stojící Ramsey.

70

Itálie obehrává velšské vápno a marně v něm hledá skulinku. Bernardeschimu míč utekl do zámezí.

73

Acerbi tečoval hlavou na přední tyči roh Verrattiho, míč ale doplachtil do zámezí.

74

Střídání Wales: ze hřiště odešel Daniel James, nahradil ho Harry Wilson

75

Střídání Itálie: ze hřiště odešel Jorginho, nahradil ho Bryan Cristante

75

Střídání Itálie: ze hřiště odešel Federico Bernardeschi, nahradil ho Giacomo Raspadori

76

Italská obrana totálně zaspala. Moore našel hlavou odskočeného Balea, který sám před Donnarummou trestuhodně přestřelil a chytá se za hlavu.

78

Tolói dostal dlouhý míč, a přestože ho stihl před čárou, nacentroval do zámezí.

79
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Chris Gunter (Wales)

79
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Matteo Pessina (Itálie)

80

Rozhodčí Hategan nechal výhodu, pak udělil karty na obou stranách za předchozí fauly.