To je z mé strany vše, přeji hezký zbytek středečního dne.

Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 7:8. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 11:6.

Je dobojováno. Pařížský celek zvládl druhé utkání v Lize mistrů a na hřišti tureckého Istanbul Başakşehir potvrdil roli favorita a vyhrál 2:0. Nutno ale dodat, že to nebylo lehké utkání, protože domácí předvedli velice dobrý výkon a dlouho drželi s favoritem krok, ale po bezbrankovém poločase se hosté dvakrát prosadili a získali všechny tři body. Domácí tedy v milionářské soutěži podruhé prohráli, navíc ani tentokrát nevstřelili gól. Hostující celek získal první tři body a odčinil tak úvodní prohru s Manchesterem United.

Bolingoli-Mbombo
63. min Kaldırım
10 Özcan
Özcan
5 Topal
Topal
68. min Ba
17 Kahveci
Kahveci
Višća
Crivelli
81. min Giuliano
Türüç
81. min Aleksić

Paris Saint-Germain FC(4-4-2)

1 Navas
Navas
Florenzi
74. min Kehrer
Danilo Pereira
Kimpembe
20 Kurzawa
Kurzawa
87. min Bakker
Di María
73. min Rafinha Alcântara
21 Herrera
Herrera
87. min Gueye
Marquinhos
10 Neymar
Neymar
26. min Sarabia
18 Kean
Kean
Mbappé

Rozhodčí: Ekberg (SWE) – Hallberg (SWE), Stewart (SCO)

90+4

Ještě jeden roh domácí zahrávali, ale i tentokrát to hostující zadáci zvládli na jedničku.

90+3

Ale ani ze svého čtvrtého rohu domácí nic nevytěžili a vypadá to, že ani ve druhém utkání Ligy mistrů se branky nedočkají.

90+2

Rohový kop pro domácí celek.

90+1

Rozhodčí přidal čtyři minutky.

90

Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

89

Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. U míče jsou hosté, kteří nikam nepospíchají.

88

Domácí ale bojují, tlačí se ještě dopředu a chtějí vstřelit alespoň branku, kterou zatím v Lize mistrů nevstřelili. Nyní budou zahrávat rohový kop.

87

Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Layvin Kurzawa, přichází Mitchel Bakker.
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Ander Herrera, přichází Idrissa Gueye.

87

Domácí se nakonec dostali do zakončení, ale branky se nedočkali a těsně před koncem tedy prohrávají 0:2.

86

85

Hosté zápas v poklidném tempu dohrávají, kombinují a nikam už se tolik netlačí, což je za současného stavu zcela pochopitelné.

83
Karty

Thilo Kehrer dojel protihráče a za svůj faul vyfasoval žlutou kartu.

81

Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Enzo Crivelli, přichází Giuliano.
Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Deniz Türüç, přichází Danijel Aleksić.

79

Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto, protože hosté jdou do vedení 2:0! Výborně hrající MOISE KEAN se dostal ve vápně k míči, pravou nohou si ho zpracoval a levou ho z otočky napálil za bezmocného brankáře!

78

Střídající Demba Ba poslal míč do vápna, do dobré šance se dostával Enzo Crivelli, ale nezvládl zpracování míče a nic z toho tedy nakonec nebylo.

76

Moise Kean zůstal po souboji ležet na trávníku a musí být ošetřen, takže se chvíli určitě hrát nebude.

74

Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Alessandro Florenzi, přichází Thilo Kehrer.

73

Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Ángel Di María, přichází Rafinha Alcântara.

73

Na druhé straně Deniz Türüç pálil, ale s jeho povedenou dělovkou si Navas také poradil a míč vyrazil!

72

Parádní kombinační akce PSG! Po několik přihrávkách se do zakončení z hranice penalty dostal Kylian Mbappé, ale přihrávka mu šla trochu na paty a o z otočky nedokázal trefit branku!

70

Posledních zhruba dvacet minutek mají domácí na to, aby něco udělali s nepříznivým výsledkem. Uvidíme, zda se jim povede něco vymyslet.

68

Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Mehmet Topal, přichází Demba Ba.

67

Domácí se hned vydali dopředu, snažili se okamžitě odpovědět, ale z jejich snažení nakonec nic nebylo.

65

Dočkáme! Míč poslal do vápna Kylian Mbappé, dostal se k němu mladíček MOISE KEAN, který ho parádně uklidil do branky! Pařížský celek jde tedy do vedení 1:0!

64

Rohový kop pro PSG. Dočkáme se úvodní branky?

63

Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Boli Bolingoli-Mbombo, přichází Hasan Ali Kaldırım.

62

Nyní se na trávníku nic neděje a k vidění toho příliš není, tedy kromě nepřesných přihrávek.

60

Je před námi posledních zhruba třicet minutek. Vzhledem k tomu, že Başakşehir hraje s PSG stále bez branek, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé. Máme se na co těšit.

58

Domácí nyní doslova zamkli svého soupeře. Dobrou minutku kombinovali před vápnem PSG, nakonec to vzal na sebe Edin Višća, ale jeho rána byla zblokována a míč sebral Navas.

57

Moise Kean se dostal do vápna, vyzkoušel to z úhlu, ale s jeho slabým pokusem neměl Mert Günok žádné problémy.

56

Hosté se usadili na polovině tureckého soupeře a snaží se něco vymyslet.

54
Karty

Další žlutou kartu uviděl domácí Mehmet Topal.

52

Edin Višća se dostal do vápna, připravil si míč na střelu, ale po zákroku upadl. Pokutový kop se nepíská, dopředu už pospíchají hosté.

51

Hostující hráči jsou ve druhém poločase o poznání aktivnější, než v tom prvním. Uvidíme, co hosté vymyslí a zda se konečně dočkáme úvodní branky.

49
Karty

Alexandru Epureanu zatáhl za záchrannou brzdu a za faul na Keana vyfasoval žlutou kartu.

47

Obrovská šance PSG! Po chybě šli hosté tři na dva, Mbappé poslal míč na hranici penalty, ale Pablo Sarabia ho nepochopitelně poslal nad branku!

46

Začal druhý poločas.

Druhý poločas začne přibližně v 20:00 hodin.

První poločas je za námi. Sledujeme duel, který zatím branku nenabídl, ale rozhodně se nenudíme, protože oba týmy se tlačí do zakončení, ovšem ve finální fázi se jim zatím nedaří podle představ. Domácí spoléhají hlavně na rychlé brejky, které se snaží zakončovat hlavně kapitán Edin Višća, ale zatím netrefuje branku. Hosté kombinují, drží míč, zakončují, ale také bez gólového efektu. Je to tedy 0:0 a je jasné, že druhý poločas bude ještě hodně zajímavý.

45+2

První poločas skončil.

45+1

Hlavní rozhodčí přidal dvě minutky.

45

Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

44

Ani z tohoto rohu nic nebylo. Kylian Mbappé se následně hnal dopředu, ale na levé straně byl faulován.

44

43

Nyní musel Mert Günok zasahovat, ale s tímto propagačním přízemním pokusem si v pohodě poradil.

42

Ze standardní situace to vyzkoušel Ángel Di María, ale branku ohrozit nedokázal a vypadá to, že v prvním poločase se již branky nedočkáme.

40

Opět se do zakončení dostal domácí kapitán Edin Višća, který je hodně aktivní. Napřáhl z dálky, ale jeho pokusu několik decimetrů chybělo!

38

Vypadá to, že domácí záložník je v pořádku a v zápase bude pokračovat.

37

Po srážce s Kurzawou zůstal na trávníku ležet İrfan Can Kahveci, který musí být ošetřen, takže chvíli se hrát určitě nebude.

36

Další snažení hostů, tedy favorita tohoto utkání, ukončil pomezní rozhodčí, ofsajd. Na tahu je Başakşehir.

35

Nyní sledujeme pasáž plnou nepřesných přihrávek. Vše podstatné se odehrává hlavně uprostřed hrací plochy a stále čekáme na první gól.

33

Až nyní to vyzkoušel obránce Layvin Kurzawa, ale měl to hodně složité a z první poslal míč nad branku.

32

Hostující celek přidal a je to znát. PSG je nyní aktivnější, ale do zakončení se francouzský celek příliš nedostává.

30

Po rohu se jeden z domácích hráčů dostal do zakončení, ale měl to složité a branku trefit nedokázal. Rozehrávat tak bude Mert Günok.

29

Je tu další rohový kop pro PSG.

28

Do míče se opřel domácí Rafael a pokus to nebyl špatný, ale Keylor Navas si poradil a míč vyboxoval daleko od své branky.

26

První komplikace pro hostující celek, protože kvůli zranění musel střídat hvězdný Neymar. Nahradil ho Sarabia.

25

Ani ze svého druhého rohu ale hosté nic nevytěžili. Do zakončení se tlačil Marquinhos, ale k hlavičce se neprodral.

24

Rohový kop pro francouzský celek.

23

Ani tentokrát z toho nic nebylo. Domácí zatím skvěle napadají rozehrávku a hráči PSG s tím mají obrovské problémy.

22

Hosté kombinují na polovině soupeře, ale zatím daleko od branky, kterou střeží Mert Günok.

21

Hvězdný Neymar odkulhal za postranní čáru, tak uvidíme, zda bude moci v duelu pokračovat.

20

Na pravé straně se opět hezky uvolnil Edin Višća, poslal míč před branku, ale na přední tyči přihrávku zblokoval Presnel Kimpembe.

18

Ke střele se dostal jeden z hostujících hráčů, pokus to nebyl špatný, ale také mu tak metr chyběl a stav zápasu se tedy nemění!

17

Rohový kop pro PSG.

16

Po zisku míče šli domácí hned dopředu. Nakonec se na hranici velkého vápna dostal k míči aktivní Edin Višća, který to vzal na sebe, ale míč skončil zhruba metr vedle levé tyče!

15

Zatím sledujeme vyrovnanou bitvu. Oba týmy se tlačí dopředu, ale ve finální fázi se zatím ani jednomu nedaří podle představ.

13

Nakonec musel zasahovat Keylor Navas, ale s tímto spíše centrem si pohodlně poradil.

12

Z úvodního rohu v tomto zápase ale nic nebylo, hosté se dokázali ubránit. Domácí jsou však stále u míče a kombinují.

11

Domácí vybojovali rohový kop, první v tomto utkání.

10

Na druhé straně to z dobrých dvaceti metrů vyzkoušel İrfan Can Kahveci, ale jeho dělovka byla hodně nepřesná a míč skončil několik metrů vedle branky PSG.

8

Kylian Mbappé obešel na levé straně tři protihráče, prodral se až do vápna a zakončil, ovšem jen do míst, kde byl připravený Mert Günok.

7

Obraz hry je stále stejný. Hosté drží míč, tlačí se dopředu, ale domácí zatím velmi dobře brání a čekáme na první střelecký pokus.

5

Tentokrát byl faulován hvězdný Brazilec Neymar, takže hosté i nadále zůstávají u míče a snaží se něco vymyslet.

3
Karty

Enzo Crivelli zcela zbytečně dojel Kurzawu a hned ve třetí minutě vyfasoval žlutou kartu.

2

Na pravé straně to zkoušel individuálně kapitán Edin Višća, ale nakonec se i s míčem dostal do zámezí. Od své branky tak bude rozehrávat Keylor Navas.

1

První akce hostů ale skončila nepřesnou přihrávkou a k míči se tak velice rychle dostali hráči tureckého celku.

1

Úvodní výkop obstarali hostující fotbalisté, jako první se míče dotkl mladíček Moise Kean.

1

Utkání právě začalo.

Hráči obou celků jsou na trávníku, takže po úvodních oficialitách může duel začít.

Úvodní sestavy:

Istanbul Başakşehir FK: Günok – Rafael, Škrtel, Epureanu, Bolingoli-Mbombo – Özcan, Topal, Kahveci – Višća (C), Crivelli, Türüç.
Náhradníci: Kivanc, Babacan – Aleksić, Kaldırım, Ba, Giuliano, Gulbrandsen, Kaplan, Ponck, Karakus.

Paris Saint-Germain FC: Navas – Florenzi, Danilo Pereira, Kimpembe, Kurzawa – Di María, A. Herrera, Marquinhos (C), Neymar – Kean, Mbappé.
Náhradníci: S. Rico – Kehrer, Rafinha Alcântara, Sarabia, A. Diallo, Dagba, Gueye, Pembele, Ruiz-Atil, Fadiga, Bakker.

Rozhodčí: Ekberg (SWE) – Hallberg (SWE), Stewart (SCO).

Zápas na Başakşehir Fatih Terim Stadyumu začne v 18:55, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Rozhodčí

Hlavním sudím tohoto zápasu bude Andreas Ekberg ze Švédska, kterému budou na pomezí asistovat Stefan Hallberg ze Švédska a Graeme Stewart ze Skotska. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Kristoffer Karlsson ze Švédska.

Jenže ani hosté minulé kolo neodehráli zápas podle svých představ. Hráli doma proti Manchesteru United a i když zápas skončil 1:2, tak se domácí hráči střelecky neprosadili. Manchester se dostal do vedení proměněnou penaltou Bruna Fernandese, ale v 55. minutě bylo srovnáno. Jak už ale bylo řečeno, ne střelou domácích, ale vlastním gólem Martiala. Už to vypadalo na dělbu bodů, když v 87. minutě rozhodl o výhře hostů Rashford. PSG se tak hned ze startu dostalo do lehce svízelné situace a další bodová ztráta by už mohla znamenat větší problém. Pokusí se tak porážku z minulého týdne odčinit.

Domácí tým neměl do skupinové fáze ideální vstup. Minulý týden se Istanbul představil na půdě Lipska a německý tým vyhrál 2:0. O výsledku bylo rozhodnuto již v první půli, když se v 16. a poté hned ve 20. minutě prosadil Angeliño. Turecký klub se tak dnes pokusí o reparát, jenže jednoduché to vůbec nebude, přijíždí totiž francouzský hegemon.

Dobrý podvečer u fotbalové Ligy mistrů. Společně se podíváme na utkání druhého kola skupiny H mezi týmy Istanbul Başakşehir FK a Paris Saint-Germain FC.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.