Druhý poločas nám rozhodně nabídl lepší podívanou! Inter ho začal velmi dobře a ujal se vedení. I po úvodní brance měli navrch, avšak pak přišel faul Vidala a pokutový kop pro hosty, kteří jej zužitkovali bez sebemenších problémů. A dá se říci, že penalta byla zlomovým okamžikem, zejména pro hosty, kteří se rázem dostali do zápasu. Borussia pět minut před koncem otočila vývoj utkání ve svůj prospěch a už to vypadalo, že nakonec bude brát všechny body. Inter však v 90. minutě zápasu zachránil útočník Romelu Lukaku, který se podílel i na první brance Interu! V samotném závěru měl ještě Kolarov slušnou šanci rozhodnout ze standardní situace. Nestalo se tak a oba celky si rozdělí po bodu.

Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 7:0. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 14:10.

Perišić
79. min Bastoni
24 Eriksen
Eriksen
79. min Brozović
9 Lukaku
Lukaku
Sánchez
46. min Martínez

Embolo
74. min Herrmann
10 Thuram
Thuram
90+5. min Wolf
14 Pléa
Pléa
90. min Stindl

Rozhodčí: B. Kuipers – S. van Roekel, D. Makkelie (všichni NED)

Důležité

A Aleksandar Kolarov vyslal dobrou střelu, která míří jen kousek od levé spojnice branky Sommera!

90+6

Faul Borussie a pro Inter ještě šance jak udeřit z nabídnuté standardní situace!

90+5
Střídání

Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Marcus Thuram, přichází Hannes Wolf.

90+4

Z hloubi obranného pásma začíná další útočnou snahu Vidal. Borussia se precizně brání.

90+3

V první polovině nastaveného času mají míč domácí, kteří chtějí ještě rozhodnout ve svůj prospěch.

90+1

A bude se hrát ještě šest minut nad rámec základní hrací doby, což je dostatečná doba k tomu, aby ještě mohl některý z týmů zvrátit osud zápasu na svou stranu.

90+1

Čeká nás tedy ještě asi hodně nervózní nastavený čas.

90

Inter Milán právě vstřelil branku!
Divoký závěr zápasu pokračuje. Bastoni centroval od rohového praporku a na zadní tyči se skvěle uvolnil ROMELU LUKAKU, který srovnává a dává svou druhou dnešní branku. Asistence: Alessandro Bastoni.

90
Střídání

Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Alassane Pléa, přichází Lars Stindl.

89

Aleksandar Kolarov poslal pěkný centr z levé strany a do hlavičky se opřel ve vápně jeho spoluhráč, který poslal míč nad branku. Avšak byla tu teč a je tu roh pro Inter.

88

Branka byla tedy nakonec uznána a Borussia otáčí vývoj utkání ve svůj prospěch. Kdo by to byl čekal, po prvním poločase.

84

Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Inter nyní propadl ve středu hrací plochy. Ztrátu míče využil Florian Neuhaus, který přesnou přihrávkou našel na pravé straně JONASE HOFMANNA, který šel sám na Handanoviče a posílá svůj tým do vedení.

84
Důležité

Pozor! Branku ještě prozkoumává VAR a zjišťuje se, jestli se Hofmann v době přihrávky nenacházel v ofsajdu!

83

Hosté ze své další standardní situace nic moc nevytěžili. Nyní se musí vrátit a bránit další potenciální útok soupeře.

82
Karty

Žlutou kartu dostává Samir Handanovič (Inter Milán).

82
Důležité

Lautaro Martínez tečoval míč ve vápně a ten se odrazil od pravé tyčky! Následně snaha o rychlý protiútok, kdy se hráč Borussie pokoušel zpracovat vysoký míč. Proti němu vyběhl brankář Handanovič, který fauluje a vidí žlutou kartu!

81

Kombinace Interu na jeho vlastní polovině a nyní vidíme rozvážnou hru milánského celku.

80

Z následného rohu se již Inter dokázal ubránit v poklidu a vyváží míč na půlku svého soka.

79

Marcus Thuram se po standardní situaci dostával k hlavičkovému zakončení, které bylo tečováno soupeřem na roh! No, Borussia opět dokázala výrazněji zahrozit.

79
Střídání

Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Christian Eriksen, přichází Marcelo Brozović.
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Ivan Perišić, přichází Alessandro Bastoni.

77

Nyní se dostává Inter do své další kombinace. Borussia se je snaží vysokým napadání držet daleko od své branky.

76

Jonas Hofmann odcentroval míč od rohového praporku. Míč byl nakonec odhlavičkovat na hranici pokutového území, odkud vzešla střela z první, kterou dokázal jeden z obránců hlavičkou vytěsnit mimo pokutové území.

75

Nutno říci, že hosté se díky brance dokázali dostat více do hry a jejich útočné akce jsou o něco nebezpečnější a častěji se jim daří dostat do zakončení, ač nepřesného, jako v tomto případě.

74
Střídání

Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Breel Embolo, přichází Patrick Herrmann.

74

No, míč propadl až na zadní tyč, kde si dobře nabíhal Ivan Perišić, který však nestačil zareagovat na rychle letící míč!

73

... a po ní přišla střela, která je sražená na rohový kop.

72

Ivan Perišić dostal přihrávku na levou stranu. Následně poslal míč k zadní tyči, kde Inter pokračuje v kombinaci...

71

Dokonce utkání nám zbývá ještě dostatek času a to něco přes dvacet minut hry. Uvidíme, který z týmů dokáže utkání rozhodnout.

70

Nakonec se Borussia dostává na dostřel, ale Handanoviče nedonutil k žádnému zákroku.

69

Mönchengladbach získal míč a snaží se založit útočnou akci z vlastní poloviny. Inter však dobře napadá a nedovoluje jim přechod před půlící čáru.

68
Karty

Christoph Kramer přišlápl soupeře a za tento prohřešek vidí žluté napomenutí.

66

Inter po inkasované brance opět zabral a ke střele se nyní dostal Christian Eriksen, který poslal míč vysoko nad branku.

65
Karty

Stefan de Vrij je druhým hráčem Interu, který vidí žlutou kartu.

64

Omlouváme se Vám za menší technické problémy.

63

Autorem branky z pokutového kopu je RÁMÍ BINSIBAJNÍ, který vyrovnává stav utkání. Míč uklidil přesně k pravé tyčce!

62
Důležité

Arturo Vidal fauluje ve vápně Thurama a jasná penalta pro hosty je na světě.

59

Matteo Darmian se nyní ocitl v ofsajdu a musí přenechat míč soupeři, kdy Sommer rozehrává na krátko na svého obránce.

58

Alassane Pléa centroval z pravé strany. Jeho spoluhráč místo hlavičky fauloval svého soupeře a rozhodčí přerušuje hru. Každopádně se Borussi nyní podařilo na chvíli zaměstnat obranu Interu.

57

Mönchengladbach měl nyní dobrou pasáž hry, kdy byla nebezpečná střela jednoho z hráčů, kterou dokázal obránce Interu odrazit.

55

Německý celek zahrával standardní situaci ze střední vzdálenosti. Ta přinesla jen centr do vápna, který byl ihned odražen.

54

Arturo Vidal se dopustil faulu, předtím došlo však k faulu na Darmiana a to v pokutovém území Borussie. Rozhodčí však nechal hru pokračovat.

53

Inter i nadále tlačí na svého soka a opět je nastěhovaný před Sommerem, který se tak musí mít pořádně na pozoru.

52

V první brance měl i prsty střídající Lautaro Martínez, který dobrou hlavičkou do vápna započal celou brankovou situaci.

51

Borussia Mönchengladbach musí výrazně přidat, jestli chtějí dnes pomýšlet na nějaký úspěch a zapsat si první bodový zisk do tabulky.

50

Srážka Darminana s hráčem Borussie a oba hráči skončili v bolestných grimasách na trávníku.

49

A dle očekávání je tu první branka domácího celku! Už to vypadalo, že míč skončí za brankovou čarou, ale jeden z hráčů jej dokázal vrátit zpět do ohně. O zakončení se pokoušel Matteo Darmian až nakonec zakončoval ROMELU LUKAKU.

48

I v úvodu druhé půle pokračuje Inter ve své aktivitě a okupují branku soupeře.

47

Nicoló Barella už byl s míčem na hranici pokutového území, avšak ke střele se nakonec nedostal. Dobře proti němu vystoupil hráč Borussie.

46

Ihned v první minutě druhého poločasu se k pěknému centru dostal domácí hráč, ale jeho pobídku odrazil jeden z obránců!

Zákroky brankáře Yann Sommer: 1.

46
Střídání

Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Alexis Sánchez, přichází Lautaro Martínez.

46

Začal druhý poločas.

V prvním poločase byli aktivní domácí. Ti se dostali ke dvěma výraznějším šancím, zejména šance v podání Lukaka. Mönchengladbach zatím hraje za očekávání a jejich první náznak šance přišel až v poslední minutě první půle, jinak se hosté útočně příliš neprezentují. Pokud bude Inter pokračovat ve své hře, je jen otázkou času, kdy se jako první dostane k úvodní brance.

45+1

První poločas skončil.

45

První poločas je nastaven o jednu minutu.

45

V poslední minutě prvního poločasu byla k vidění první šance hostů, tedy alespoň náznak. Přízemní centr z levé strany byl hodně nebezpečný, ale nabíhajícímu hráči zbýval celý krok.

44

Přesto ještě je tu vysoký centr na Lukaka, který ukazuje, že by byl rád za nižší míč.

43

Inter v závěru prvního poločasu zcela kontroluje držení míče. Nyní to vypadá, že už chtějí dohrát zbývající minuty v poklidu a pohybují se na vlastní polovině.

41
Důležité

A dostali. Konkrétně Romelu Lukaku obdržel míč ve vápně a vystřelil přízemní křižnou střelu, která jen o kousek minula levou tyčky branky Sommera!

40

Situace se nemění ani v další minutě zápasu. Inter po autovém vhazování dostává míč na půlku hřiště a uvidíme, jestli se ještě k něčemu dostanou.

39

Mönchengladbach se nyní nemůže dostat k míči a v posledních minutách se prakticky jen brání útočné kombinaci soupeře.

38

Alexis Sánchez dostával přihrávku do uličky, ale opět si jej dva obránci Mönchengladbachu poctivě bránili a nedostal se ke kýženému zakončení.

37

Domácí nyní spíše odevzdali míč, který se dostal až na brankáře Sommera, který však nezahrál nejlepší odkop a míč mají opět hráči v modrých dresech.

35

Romelu Lukaku byl hodně důrazný v souboji a zajel do soupeře. To zvedlo větší nevoli na straně hostů.

34

Po kratší kombinaci hostů má míč v rukou Handanovič, který s kamennou tváří chytil míč.

33

Útočný faul hostujícího hráče. Borussia se sice snaží, ale jejich napadání většinou končí nedovoleným zákrokem.

32

Centr z rohového kopu jen proletěl pokutovým územím, ač se snažil Romelu Lukaku hlavičkovat, ale nedoskočil dostatečně vysoko.

31

Christian Eriksen si zasekl míč a udělal si prostor pro střelu. Nakonec k oné střele došlo, ale ta byla zablokována soupeřem a je tu rohový kop!

30

O tom svědčí i statistika střel na branku, která je 1:0 ve prospěch Interu Milán. Držení míče je aktuálně 54:46%

29

Blíží se nám první třicetiminutovka zápasu. Zápasu, který je zatím skoupý na nějaké velké šance. Aktivním týmem je domácí celek.

28

Domácí hráč dokázal zavést míč až k brankové čáře, ještě stačil odcentrovat před branku, kde však nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

27

Inter však svého soupeře dokázal postupně vytlačit ze své vlastní poloviny, navíc získává míč zpět pod svou kontrolu.

26

Hosté vybojovali míč a kombinují na polovině svého soka. Jeden z hráčů už to měl na střelu, ale zvolil další přihrávku do kombinace.

25

Breel Embolo se nyní dopustil útočného faulu na Danila D'Ambrosia. Ani tentokrát se hostům nepodaří udržet míč na polovině soupeře na delší dobu.

23

Mönchengladbach vhazuje na vlastní polovině hřiště a čekáme na nějaký jejich první povedenější útok. Samir Handanovič zatím nemusel řešit nic vážného ve svém brankovišti.

22

Domácím se tedy podařilo poprvé výrazněji zahrozit. Nicméně platí, že jsou týmem, který je aktivní od samého úvodu zápasu.

21
Důležité

Christian Eriksen střílel z malého vápna z první a jen díky pohotové nastrčené noze obránce hostí, tu není úvodní branka zápasu!

20

Po autovém vhazování byl u míče opět Alexis Sánchez, avšak i v tomto případě byl zdvojen a připraven o míč.

20

Alexis Sánchez zrychlil svůj pohyb a v momentě byl v pokutovém území. Zde se mu však přes dva bránící hráče nepodařilo propasírovat přihrávku před branku.

19

Matteo Darmian si pohlídal napadání svého soupeře a nechal se faulovat u postranní čáry. Inter bude rozehrávat.

18

Útok skrze levou stranu se nyní domácím nepodařil, avšak dokázali i nadále udržet míč na svých kopačkách a pokračují v útočné kombinaci.

17
Karty

Danilo D'Ambrosio sice fauloval, ale tento faul nebyl podle mě za žlutou kartu. Vypadalo to však, že si neodpustil nějaké poznámky směrem k rozhodčímu.

16

Inter ukázal další rychlý postup do útoku, který přinesl jen centr do vápna, který zůstal nevyužit. Borussia se zatím s přechodem do útočné fáze trápí.

15

Borussia už byla blízko branky soupeře, ale nakonec zvolili zpětnou přihrávku na půlku hřiště. Nakonec se míč dostal až k brance Sommera.

14

Hráč domácích se ve vzdušném souboji provinil faulem, když loktem zasáhl hlavu soupeře.

13

Christian Eriksen zahrával standardní situaci ze střední vzdálenosti a rozhodl se pro přímou střelu na branku. Míč mířil k levé tyčce, ale Yann Sommer velmi dobře přečetl jeho úmysl a byl včas u míče.

12

Matteo Darmian poslal vysoký míč před branku, na který si počíhal Yann Sommer a uklidňuje hru.

11

O další faul se nyní postaral Danilo D'Ambrosio, který zezadu dojel soupeře, který se pokoušel zpracovat vysoký míč.

10

Nicoló Barella špatně doklouzl a nevědomky fauloval Rámího Binsibajního. Ihned se Barella omlouvá svému soupeři.

9

Alexis Sánchez se pokoušel projít středem do pokutového vápna, avšak před hranicí šestnáctky mu míč odkopl Ginter.

8

Nepřesná přihrávka vzduchem, kterou v poklidu zpracoval Handanovič a rozehrává na svého nejbližšího spoluhráče.

7

Milán se nyní nedokázal dostat do své další útočné akce. Mönchengladbach získává míč na polovině a nyní se on pokouší poprvé výrazněji ohrozit brankáře Milána.

6

... Aleksandar Kolarov vyslal centr do vápna, který našel jen hlavičku soupeře a míč se ocitá až u Handanoviče.

6

Nyní budou domácí zahrávat standardní situaci z pravé strany...

5

Ivan Perišić potáhl míč po levé straně a dobře jej nacentroval před branku, kde se o hlavičku pokoušel Matteo Darmian, který byl však dobře pokrytý a poslal svůj pokus nad branku! První náznak šance z pohledu domácího celku.

4

Alexis Sánchez dostal míč, ale nebyl v náběhu a nakonec ho hráč doběhl a odehrál míč do autu.

3

Christian Eriksen skluzem odehrál míč do autu a bylo to s mírnou tečí hostujícího hráče, tudíž míč bude i nadále držet milánský klub.

2

Inter rozehrával od své branky a velmi rychle se dostali pod tlak soupeře, který dobře napadal. Nakonec se Milán dokázal dostat s míčem na polovinu hrací plochy.

1

K prvnímu centru na branku se dostal německý celek. K míči si s přehledem seběhl Samir Handanovič a bezpečně jej chytil do svých rukavic.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Inter Milán: Handanovič (C) – D'Ambrosio, de Vrij, Kolarov – Darmian, Barella, Arturo Vidal, Perišić – Eriksen – R. Lukaku, Alexis Sánchez.
Náhradníci: D. Padelli, F. Stanković – Lautaro Martínez, Ranocchia, Nainggolan, Brozović, Bastoni, Pinamonti, Squizzato, Moretti, Boscolo.

Borussia Mönchengladbach: Sommer (C) – Lainer, Ginter, Elvedi, Binsibajní – Kramer, Neuhaus – J. Hofmann, Embolo, Thuram – Pléa.
Náhradníci: Sippel, Grün – Lang, Herrmann, H. Wolf, Stindl, Traoré, Wendt, Jantschke, Reitz.

Rozhodčí: B. Kuipers – S. van Roekel, D. Makkelie (všichni NED).

Inter Milán

Inter bude chtít v letošním ročníku postoupit dále, než v minulém ročníku, kdy skončil ve skupině na třetí pozici a musel vzít zavděk účast v Evropské lize.
V domácí soutěži dokázal vyhrát první dva úvodní duely. V dalším zápase přišla remíza s Laziem a v posledním soutěžním zápase dokonce přišla prohra s rivalem z AC Milán (1:2).
Inter bude spoléhat hlavně na belgického útočníka R. Lukaka, který již má na svém kontě 4 branky po čtyřech soutěžních duelech domácí Serie A. Pozadu není ani argentinský L. Martinez se třemi trefami.

Borussia Mönchengladbach

Německý celek si naposledy nejvyšší evropskou soutěž zahrál v ročníku 2016/2017, od té doby se marně Borussia snaží o účast v Lize mistrů. Tehdy Mönchengladbach skončil ve skupině a do vyřazovací fáze se nedostal.
V domácí soutěži odehráli v novém ročníku čtyři utkání a jejich bilance je 1-2-1.
Zajímavý je pohled do historie vzájemných zápasů s dnešním soupeřem. V minulosti se utkali celkem čtyřikrát. Dvakrát v rámci LM a dvakrát v rámci Evropské ligy. Nicméně tato vzájemná utkání již lze zařadit do archivu, neboť v Lize mistrů se utkali v roce 1971 a v Evropské lize pak v roce 1979!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.