Středa 22. září 2021, svátek má Darina
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Středa 22. září 2021 Darina

Online reportáž

Ze stadionu v Seifertově ulici je to ode mne vše. Za sledování přenosu děkuje a hezký víkend přeje Richard Wagner.

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 8:5. Rohy: 8:6.

Utkání je u konce, Viktorka nedokázala zúročit tlak z druhé půle a díky zásahu Davida Sixty z prvního poločasu tak slaví vítězství Chrudim.

Sestavy a rozestavení

FK Viktoria Žižkov(4-3-3 )

Švenger
Řezáč
Březina
Žežulka
28 Dudl
Dudl
82. min Tusjak
Súkenník
Nešický
69. min Čapek
21 Nabijev
Nabijev
82. min Antl
6 Vůch
Vůch
61. min Bezdička
18 Batioja
Batioja
7 Diviš
Diviš
69. min Urbanec

MFK Chrudim(4-5-1)

22 Zíma
Zíma
Trávníček
23 Fofana
Fofana
25 Vencl
Vencl
Řezníček
Janoušek
63. min Krištof
15 Kesner
Kesner
76. min Sulík
Nikodem
76. min Ujec
18 Sixta
Sixta
24 Mužík
Mužík
90. min Dostálek
Rybička

Rozhodčí: Alex Denev – Miloš Vitner, Zdeněk Vaňkát

Náhradníci
FK Viktoria Žižkov
 • 27Hrubeš
 • 5Tusjak
 • 12Martan
 • 13Urbanec
 • 22Antl
 • 24Bezdička
 • 26Čapek
Náhradníci
MFK Chrudim
 • 6Dostálek
 • 9Havlena
 • 10Sulík
 • 19Ujec
 • 12Drahoš
 • 21Krištof
 • 29Gregovský
90+3

Konec zápasu.

90+2

Centr Davida Březiny se povedl hostům odvrátit. Následně poslal dlouhý nákop brankář Milan Švenger, ale našel jen rukavice hostujícího hrdiny s rukavicemi.

90+1

Faul za středovým kruhem dává Viktorii šanci na zajímavou standardku.

90+1

Petr Rybička se rozeběhl, přesprintoval Březinu a únik jeden na jednoho zakončil zasekávačkou a nepřesnou střelou.

90
Střídání

Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Ladislav Mužík, přichází Tomáš Dostálek.

90

Chrudim takticky rozehrála po lajně a šetřila čas. Následně přišel faul a ještě střídání. Sudí nastavuje tři minuty.

89
Karty

Žlutou kartu dostává David Březina (FK Viktoria Žižkov).

88

Michal Trávníček se dostal ke střele, ale zpoza vápna jen minul Švengerovu branku. Nutno poznamenat, že domácí by si alespoň remízu zasloužili, leč jejich útočnému snažení chybí více jiskry.

87

Navíc je z toho rohový kop, což za rohovýmn praporkem sedící dvojice diváku nese jen se slovníkem, kterým byste se v kavárně Slavia naproti Národnímu divadlu zrovna nepředvedli.

86

Tohle se hostům líbí. Drží míč u rohového praporku před Švengerovou brankou a tahají tak cenný čas.

85

Nervozitu domácích nyní krásně dokreslil Jakub Urbanec, který si mohl navést balon na střelu, ale místo toho hledal spoluhráče u lajny, avšak netrefil se ideálně a míč poslal jen bránícím hráčům Chrudimi.

84
Důležité

Liknavost domácích málem potrestal Martin Sulík, který upaloval po levé straně, nabral směr branka, ve vápně se zbavil obránce, ale střelu po zemi nasměroval jen vedle.

84

Chrudimští si zatím zvládají poradit s nájezdy domácích, kteří to pořád zkouší vzduchem, ale ke střele se nedostávají.

82
Střídání

Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Farid Nabijev, přichází Martin Antl.
Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Václav Dudl, přichází Luboš Tusjak.

81

Vypadalo to, jakoby domácím docházely nápady. Když v tom se rozeběhl útok po pravém křídle, na jehož konci stál David Čapek, který ale ve skluzu netrefil branku.

80

Centr do velkého vápna byl odvrácen a následně Farid Nabijev odkopl balon daleko od svého hájeného revíru.

79
Karty

Žlutou kartu dostává Václav Dudl (FK Viktoria Žižkov).

78

Domácí fotbalisté se nedostali dál než za půlku, přišli o balon a nakonec na půlce jen faulovali. Rozhodčí vytasil ze své kapsičky žlutou kartu.

76
Střídání

Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Jan Nikodem, přichází Milan Ujec.
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Ondřej Kesner, přichází Martin Sulík.

76
Důležité

Hostující trenér před rohem šikoval své svěřence, aby se semkli k sobě do náběhu. Na to reagoval fanoušek slovy: "Dva metry od sebe a roušky na pusu!". Hráči uposlechli trenéra a dobře udělali. Po bochánku z rohu přišla hlavička, která jen těsně minula Švengerovu tyč.

75

Po Nikodemově centru bojoval se soupeřem Ondřej Kesner a nakonec získal pro své barvy roh.

75

Další centr do vápna, další hlavička, ale tentokrát mířící směrem k brance. Tam však rychle reagoval gólman hostů, jenž si pro míč v klidu došel.

74

Hra se poněkud uklidnila, Chrudim vychází ze zabezpečené obrany a nápory domácí flotily zatím zvládá s grácií.

73

Domácí to zkusili nákopem. Vysoká svíce padající do středu branky se však stala znovu kořistí Simona Zímy.

72

Faul ne pronikajícího chrudimského hráče přinesl zajímavou standardku z dobré pozice. Po centru Ondřeje Kesnera se natahoval Ahmed Fofana, ale balon jen lehce lízl temenem hlavy.

71

Tak dlouho se žižkovští naháněli na velkém vápně, až z toho byl útočný faul. Domácí fotbalisté hrají příliš na krásu. Možná by to chtělo něco podobného, co předvedl na konci prvního poločasu chrudimský Sixta – střelu.

70

Průnik Chrudimi do vápna skončil tak, že jeden z mužů v černém (to je barva hostujících dresů) skončil na zemi. Sudí Denev ale rázně odmítl čistě vypadající zákrok posoudit jako faul.

69
Střídání

Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Jaroslav Diviš, přichází Jakub Urbanec.
Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Aleš Nešický, přichází David Čapek.

67

Farid Nabijev rozběhl po pravém křídle spoluhráče, jehož centr doletěl do vápna. Následná hlavička ale rozvířila pouze vzduch nad břevnem.

66

Hra je teď na obě strany plná chyb a oba týmy se střídají v držení míče. Častěji se hraje na polovině Chrudimi, ale domácím chybí větší přesnost.

65

Petr Rybička se snadno dostal pět metrů za vápnem k míči, navedl si jej a z první trefil bránícího hráče, od nějž se balon skutálel do autu.

64

Po faulu Bezdičky se kopalo proti žižkovské brance, nacvičený signál a centr Davida Sixty nakonec Viktorka natřikrát s problémy odvrátila.

63
Střídání

Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Jiří Janoušek, přichází Denis Krištof.

62
Důležité

David Březina se rozeběhl a míč propálil kolem zdi, brankář Zíma byl ale připraven a úspěšně schoval pokus v náručí!

61
Střídání

Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Egon Vůch, přichází David Bezdička.

60

Domácí si svým tlakem vytvořili další šanci! Po Žežulkou rozjeté akci se jeden z Viktoriánů vykličkovával k zakončení a byl stažen k zemi. Následuje přímák z hranice velkého vápna.

59

Centr na zadní tyč byl odvrácen na další roh pro domácí ekipu. Ten si Chrudimští také pohlídali a odhlavičkovali míč daleko od Zímy.

58

Centr Vůcha do vápna byl odvrácen za hranu šestnáctky, kde míč si zpracovávajícího Súkenníka sundal Nikodem. Následuje přímý kop ze zajímavého místa.

57

Nakrátko rozehraný balon nakonec Žižkovští pohlídali a je z toho jen odkop od Švengerovy klece.

56

Jan Nikodem táhl míč po levém křídle a neměl kudy nahrát, jelikož jej blokoval Řezáč. Od něj nakonec poslal Nikodem balon do rohu. Standardka pro hosty.

55

Viktorka přidává na tempu a začíná svého soka stále více stahovat do hloubi obranné zóny. Chrudimská defenziva ale zatím odolává bez větší úhony.

54

Velmi aktivní je nyní Michal Řezáč, který neustále zásobuje spoluhráče nahrávkami a centry. Parádní centřík do vápna zlikvidoval před dobíhajícím hráčem pohotový Ahmed Fofana.

53

I další šance Žižkova skončila u hostujícího brankáře, který lapil balon do rukavic a uklidnil situaci.

52

Centr na přední tyč byl sražen a po další rozehrávce od čtvrtkruhu precizně vyboxoval míč mimo vápno zatím velmi spolehlivě chytající Zíma.

51

Několikanásobná šance začala dalším Řezáčovým centrem. Dvakrát byl u hlavičky odzbrojen Batijoa a neprošlo ani několik pokusů, které byly nakonec sražené na roh.

50

Michal Řezáč zatáhl míč po pravé lajně, odkud také nacentroval. Jeho nadýchaný bochánek na zadní tyč se stal snadnou kořistí brankáře Zímy.

49

Egon Vůch sprintoval po pravém křídle a centrem našel na desítce číhajícího Alexe Batijou, ale jeho hlavička byla hodně nepřesná.

47

Žižkovští vyvíjejí větší aktivitu, ale tento scénář se dal očekávat. Hosté z Pardubického kraje si budou chtít jistě hájit svůj pracně získaný náskok.

46

Domácí fotbalisté začali opět lépe, stadion v Seifertově ulici viděl bojovnou kombinaci, na konci které se hlavičkou prezentoval Aleš Nešický, ale v tísni dvou obránců míč sklepl jen k Zímovým rukám.

46

Začal druhý poločas.

Statistiky 1. půle:

Střely na branku: 3:2
Střely mimo branku: 5:1
Rohy: 4:3
Držení míče: 50:50

Úvodní půle je za námi. Domácí byli sice od úvodu aktivnější, ale Chrudim takticky vyčkávala, postupně se rozjela a nakonec i úvodní půli ovládla, a to díky zásahu do šatny.

45+2

První poločas skončil.

45+2
Góly

Chrudim právě vstřelila branku!
Tak to je pro domácí rána do zad! Hostující celek se těsně před koncem prvního poločasu prosazuje a musím říci, že téhle ráně zatleskali i někteří skalní příznivci Viktorie. Žižkovská obrana se rozestoupila a DAVID SIXTA dostal parádně nabito na vápno, připravil si míč a perfektně umístěným pokusem se trefil přesně k pravé tyči, kam skákal Švenger marně! Pro Sixtu je to druhý gól v této sezóně.

45

Tentokrát to zkoušel Igor Súkenník, jehož centr se dostal do míst, kde operoval Jaroslav Diviš. Toho si však parádně pohlídala hostující defenziva.

44

Dlouhý odkop Chrudimi letí přes střechu až do přilehlého parčíku, rozhodčí oznámil, že k první půli přidá ještě dvě minutky.

43

Michal Řezáč se dostal po levém křídle až k brankové čáře, kde si míč zatáhl a centroval na bližší tyč. Tam stál ale připravený gólman Zíma.

42
Důležité

No a málem jsme měli změnu skóre na druhé straně! Ondřej Kesner dostal parádní nahrávku do tandemu na hranici malé bedny, ale míč kopnutý z první jen zlehýnka lízl břevno! Domácí fanoušci vlastnící kardiostimulátor teď ještě mají před očima žluto-fialová kolečka.

41

Hra je teď velice útočná a oba celky si pravidelně vyměňují navštívenky, po čase se osmělila také Chrudim, která začíná zlobit.

39

Z výhodné pozice centroval míč David Březina, ale moc jej podebral a následoval jen příliš dlouhý kop, který přeletěl vše a dopadl až na rohový praporek.

39
Karty

Ahmed Fofana fauloval unikajícího Batioju a vidí za to žlutou kartu.

37

Aleš Nešický se postavil na puntík a kopl míč doleva, kam ale fantasticky skočil Simon Zíma a udržel nerozhodný stav!

36
Důležité

Po rohovém kopu vystřelil jeden z hráčů Viktorky vně velkého vápna a trefil soupeřovu ruku, následuje penalta! To se nelíbí hostům, kteří ji za podobný zákrok chtěli před čtvrt hodinou!

35

Centr do vápna si chtěl brankář Zíma pohlídat, ale jeden z domácích hráčů se na něj nalepil a chrudimský gólman zahrál na jistotu do rohu.

34
Karty

Petr Rybička (CHR) se na útočné polovině střetl s bránícím hráčem, kterého trefil loktem do obličeje, za což vidí z rukou sudího Deneva žlutou kartu.

33

Ondřej Žežulka se vytáhl z obrany, ale zakřižoval jej chrudimský bek, kterého posléze Žežulka fauloval.

32

Po následném centru se snažili domácí probojovat ke střele tak vehementně, až sami udělali nedovolený zákrok.

31

Václav Dudl si na lajně zpracoval skákavý míč, bránící Ondřej Kesner jej při souboji o hrací předmět poslal k zemi.

30

Po rohovém kopu se vyšplhal do vzduchu gólman Zíma, který vyboxoval balon za vápno. Tam číhal Nabijev, který si zpracoval míč a utěšenou dělovkou skrze chumel hráčů těsně minul pravou tyč chrudimské klece.

29

Farid Nabijev znovu v šanci, tentokrát převzal míč na vápně a místo střely z dobré pozice ještě vše zbytečně šperkoval přihrávkou za obranu, která ale nabíhajícího spoluhráče k balonu nepustila.

28
Karty

Žlutou kartu dostává Jan Nikodem (MFK Chrudim).

27

Farid Nabijev se parádně rozeběhl, křižujícího obránce se zbavil kličkou, ale místo nahrávky zabíhajícímu Vůchovi dál ukazoval své umění tak, až se do kliček zamotal.

26

Hosté v další příležitosti! Po autu na levém křídle se nakonec Chrudimští prokličkovali až před branku, kde musel pohotově na zem Milan Švenger, který si tak připsal první zákrok.

24

Po rohu byl faulován domácí brankář Milan Švenger, a tak si rozehraje volný kop.

23
Důležité

No vida! A David Sixta unikal po pravém křídle, doplňován Ladislavem Mužíkem. Tomu padl nahrávku do ideálního prostoru, ale perfektním skluzem se prezentoval jeden z obránců!

22

Domácí trochu slevili ze svého prvotního tlaku a také už nejsou tak suverénnií v kombinaci na vápně. Chrudim se naopak rozehrála.

20
Důležité

Tak tento růžek vzbudil mnoho emocí! Dlouhý přízemní pas napálil na vápně Jiří Janoušek a balon zblokoval domácí obránce. Na dálku se zdálo, že jednoznačnou rukou. Střídačka hostů také podle toho začala protestovat, sudí měl ale o situaci mnohem lepší přehled a vytoužená "pentlička" se nekoná.

19
Důležité

Igor Súkenník nyní hodně zavařil svému brankáři, poslal mu skákavou malou domů, takže Švenger zpracovával balon nohou kdesi u pasu. Toho využil Jan Nikodem, který nakonec vybojoval alespoň roh, když z otočky trefil vracejícího se Súkenníka.

19

David Sixta přebral míč na vápně a už si rovnal míč na střelu, když v tomu mu zezadu domácí hráč skočil pod nohy, trefil míč a s ním sroloval i hráče, což se chrudimské střídačce nelíbilo.

17

Václav Dudl si sklepl křižný pas na levé straně, posunul do tandemu Egonu Vůchovi, který našel Alexe Batijou. Ten na vápně napřáhl, avšak balon štrádující si to po zemi přesně k zadní tyči stihl zachytit brankář Zíma.

15

Chrudim rozjela akci a na jejím konci se šponoval po centru kapitán Ondřej Kesner, avšak míč jen počechral jeho účes.

14

Ukázkové krytí rohu ze strany hostujícího brankáře Simona Zímy! Nejprve dlouhé "jááá" a posléze výskok a pevné uchopení balonu.

14

Alex Batijoa prošel k vápnu, narazil si s Václavem Dudlem, který ještě posunul Egonovi Vůchovi. Jeho průnik hosté odvrátili na roh.

13

Kličkování domácích u pravé lajny na hraně pokutového území rázně uťal Jan Nikodem, který nejenže soupeře obral o míč, ale ještě jej vyvezl daleko od svého gólmana.

12

Nyní naopak rozhodčího velebí pro odpískaný faul, jehož se na soupeřově polovině při souboji jeden na jednoho dopustil Ladislav Mužík.

10

Deset minut po startu utkání je tu první nevole kvůli pandemii prořídlého publika směrem k rozhodčím. Batijoa skvěle odzbrojil Michala Trávníčka a po jeho nákopu pelášil dopředu Fardi Nabijev, avšak jeho únik zastavil praporek pomezního, což domácí nesli s jistou nelibostí.

9

Petr Rybička řádně prohnal jednoho z domácích beků. Ten pod tlakem zahrál jen do rohu. Chrudim má první standardní situaci.

9

Tak dlouho se Egon Vůch hlásil o přihrávku, až ji dostal do "špeku". Chrudimská obrana vše vyřešila rázným odkopem.

7

Vůch doběhl míč u brankové čáry, posunul zadovkou na velké vápno, kde číhal David Březina. Jeho rychlý centr se svezl na hlavičku Jaroslava Diviše, který sice balon usměrnil mezi tyče, ale jen do míst, kde stál připravený Zíma.

6

Hosté strávili asi nejdelší souvislý časový úsek na soupeřově polovině. Petr Rybička po autu prodloužil míč hlavičkou do vápna, ale tam si balon pohlídal Milan Švenger.

6

Brankář Zíma si sbírá balon po dlouhém nákopu Egona Vůcha, který po dobré defenzivní práci Žežulky uhasil rodící se příležitost Chrudimi hned v zárodku.

4

Domácí jsou od úvodu jasně aktivnější, po Vůchově průniku po levé straně napálil balon ze třiceti metrů Aleš Nešický a jeho ráně mnoho nechybělo. Tyčku minula jen o centimetry!

3
Důležité

Nešického růžek se zakroutil na bližší tyč na hlavu Jaroslava Diviše. Jeho hlavička sice Zímu vylekala, ale za zklamaného vydechnutí publika skončila jen těsně nad břevnem.

3

Aleš Nešický rychle zatáhl balon po lajně a vyslal centr do vápna, kde před dotírajícím hráčem raději zakopl balon na roh Vojtěch Řezníček.

3

Ani na jedné straně se neurodila, defenzivy si pohlídaly náznaky šancí. Simon Zíma bude odkopávat od své svatyně.

2

Po faulu hostů vyzkoušel štěstí ze zhruba pětatřiceti metrů Igor Súkenník. Jeho rána měla sice razanci a výšku, ale chyběla jí větší přesnost.

1

Chrudim hned po rozehrávce zkusila dlouhý nákop, který si stopeři domácích pohlídali. Na druhé straně se stejná věc povedla i Chrudimským.

1

Utkání právě začalo.

Hráči i rozhodčí již pomalu nabíhají na hrací plochu. Postupně, samozřejmě. Nejprve sudí, pak hosté a nakonec i jedenáctka domácí Viktorie.

Hostující Chrudim se musí obejít bez své jedničky Lukáš Mrázka, který inkasoval v poslední duelu červenou kartu. Místo něj tak popáté letos stane mezi tyčemi dvaadvacetiletý Simon Zíma.

Úvodní sestavy:

FK Viktoria Žižkov: Švenger (C) – Řezáč, Březina, Žežulka, Dudl – Súkenník, Nešický, Nabijev – Vůch, Batioja, Jaroslav Diviš.
Náhradníci: K. Hrubeš – Tusjak, Martan, Urbanec, Antl, Bezdička, Čapek.

MFK Chrudim: Zíma – Trávníček, Fofana, Vencl, Řezníček – Janoušek, Kesner (C), Nikodem, Sixta, Mužík – Rybička.
Náhradníci: Gregovský – T. Dostálek, J. Havlena, Sulík, Ujec, Drahoš, Krištof.

Rozhodčí: Alex Denev – Miloš Vitner, Zdeněk Vaňkát.

Příjemný dobrý den!

Fotbal se nám po dlouhé pauze vynucené koronavirem vrátil. Fortuna národní liga má před sebou druhé kolo v obnovené jarní části sezóny.

Žižkovská Viktorka vstoupila do jara skvěle. Nejprve doma porazila v pražském derby Duklu 5:2, po pauze vyrazila do Vítkovic, kde díky zásahu Žežulky z 86. minuty zapsala cennou výhru 1:0. V střetnutí s Chrudimí mohou domácí fotbalisté získat pátý ligový triumf v řadě.

Chrudim se po zimní pauze vrátila také velkolepě. S Varnsdorfem si poradila rovněž 5:2. Po koronavirové odmlce také zamířila do Slezska. Tam ale slavil úspěch Třinec. Domácí celek se dostal do vedení již v 11. minutě a družstvo z Pardubického kraje po zbytek střetnutí marně dotahovalo.

Žižkovu patří v tabulce šesté místo, jen dva body ztrácí tým ze Seifertovy ulice na Duklu a Hradec Králové, jen tři body jej dělí od bronzovou příčku okupující Jihlavy. Chrudim je s jedenadvaceti body desátá a má jen bod náskok na VYšehrad, tři body jí pak chybí k devátému nováčkovi z Líšně.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.

Mohlo by vás zajímat